Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vannak a bébiételekben olyan ételek, amiket még nem is ehet a baba? fórum

Miért vannak a bébiételekben olyan ételek, amiket még nem is ehet a baba? (tudásbázis kérdés)


27. virag32 (válaszként erre: 26. - WTFISCH)
2014. júl. 3. 00:30
Nem,de nem is ront rajta... :-)
26. WTFISCH (válaszként erre: 6. - Virag32)
2014. júl. 2. 23:13
biztosan a bébiétel teszi...
25. spinneli (válaszként erre: 11. - Dinkaanyu)
2014. júl. 2. 20:30

Nekem nem-én is szoktam, de nem minden nap.

:)

24. kattyus (válaszként erre: 20. - Virag32)
2014. júl. 2. 14:29
Igen! Sokszor elgondolkodok én is ezeken a dolgokon. A védőnő ismerősöm szerint is túl van már lovagolva ez az egész! No de tegyen mindenki saját belátása szerint. Különben én szerettem-szeretek főzőcskézni. Ennek ellenére a beste kölke imádta a Gerber bébiételekt, bébiitalokat. Vettem neki azokat is:)
23. Kangaroo Island (válaszként erre: 20. - Virag32)
2014. júl. 2. 14:00
hát végülis húsleves, az már hogy milyen állatból van...főzés során a baktériumok jó eséllyel elpusztulnak, nincs itt semmi gond :)
22. manó2000 (válaszként erre: 20. - Virag32)
2014. júl. 2. 13:50
Hát igen, amikor ilyesmit hallok én is elgondolkozom, hogy mit csinálunk rosszul és hogy élhették túl azok a kicsik ennyi vitamindús élelem nélkül.
21. virag32 (válaszként erre: 20. - Virag32)
2014. júl. 2. 13:44
Élet=élt
20. virag32 (válaszként erre: 18. - Kattyus)
2014. júl. 2. 13:44

Hát most meséljem el a nagyanyám nővérének történetét,aki a háborúban született,az anyjának nem volt teje,és úgy tartották életben,hogy az élelemként szolgáló döglött ló húsának a kifőzött vizét adták neki,majd 90 évig élet...?

Mindig at jut eszembe,hogy sz..rrá vannak ezek a témák spilázva,már évszázadokkal ezelőtt is felnőttek babák a nemtudommilyen bifidus essensis meg hasonlók nélkül. :-))

19. virag32 (válaszként erre: 10. - Dinkaanyu)
2014. júl. 2. 13:40
Tekintve,hogy az égadta világon minden manipulált és génkezelt,így abszolút nem lehet biztos benne az ember,hogy mit ad a gyereknek. A bébiételekben nagy a választék,kényelmes magammal vinni is és nem kell pepecselni. Persze abszolút megértem,ha az,akinek van ideje és türelme,az főzőcskézik,nekem ez az alternatíva jobban bejön.
18. kattyus (válaszként erre: 13. - 1a49ae0064)
2014. júl. 2. 13:39
Mikor az én lányom bébi volt nem volt internet és táblázat sem. A védőnő segített. Pl. mikor már nem volt tejem, akkor a tápszer. Mivel ritka finnyás kölök volt ezen a téren, így semmilyen tápszert nem evett meg. A védőnő az akkor összes fellelhetőt kipróbáltatta vele, de nem! Mivel volt, így javasolta a hígított kecsketejet, mikor nrm volt a 2/3-os tehéntejet. Néhány év múlva a kecsketejet nem javasolták abban a korban a babáknak...Semmi baja nem lett tőle.
17. manó2000 (válaszként erre: 13. - 1a49ae0064)
2014. júl. 2. 13:37
Nálunk pont az Univeres sütőtök jött be jobban, mint amit én készítettem. Pedig nagyon igyekeztem többféleképpen is elkészíteni, mert nem akartam üvegeset, de az nem jött be.
2014. júl. 2. 13:36
Én pl a szilvásat napi szinten etettem vele,mert az segített neki kakilni.Már 3 éves de a mai napig a szilva segít neki,igaz már teában nem bébiételben.Ne aggódj nem lesz baja a szilvától.
15. Dinkaanyu (válaszként erre: 13. - 1a49ae0064)
2014. júl. 2. 13:36
Főzik a sütőtököt,és nem sütik,ezért nem édes.
14. manó2000 (válaszként erre: 13. - 1a49ae0064)
2014. júl. 2. 13:35
Pár éve még a táblázat benne volt a gyerek kiskönyvének a közepén. De a kisebb gyerekeimnél már nem. Nem tudom miért vették ki.
2014. júl. 2. 13:30

Én egyelőre csak gyümölcsöt adok neki, azzal még magam is elboldogulok, mert egy almát lereszelni, vagy meggyet turmixolni nem nagy kunszt.

De van, amit bébiételben kap (pl sütőtök, mert nincs szezonja)és láttam ugye a választékot. Illetve abból kiindulva, hogy a szilva 4 hónapos bébiételben van, ma szilvát adtam neki, ami így utólag butaság volt. Remélem nem lesz tőle baja.

Elképzelni sem tudom, hogy akinek nincs internete és nem elérhető számára millió hozzátáplálási táblázat, az kiindulhat a bolti választékból és esetleg a 4 hónapossal málnát etet.

Nem értem a gyártóknak miért kell ennyire sietni és minek gyártanak olyat, amit amúgy még nem ehetne. Akkor is, ha mindenfélét kiszedegetnek belőle. (Pl. hallottam már savmentes almáról)

Én nem vagyok bébiétel ellenes, de amit tudok, azt megcsinálom magam. Főleg mert a bébiételek íze számomra pocsék.

Például a sütőtök. Univereset adtam neki, megkóstoltam, mert imádom a sütőtököt. Se íze, se bűze nem volt. Ok, nincs benne hozzáadott cukor, de ha itthon sütök sütőtököt, az alapból édes, ez meg nem volt az. Most vagy kiszedik belőle a természetes cukrot is, vagy az alapanyag silány?

2014. júl. 2. 13:23

Oké, én is főzök a gyerekeimnek, de jószívvel adtam nekik üveges bébiételt is és a legtöbbet meg is ették szívesen.

Én hiába passzírozzák az üveges bébiételekben a málnát és társait, mégis csak akkor adtam, amikor időszerű. Mindent igyekeztem az előírások szerint adni. Mondjuk manapság nem könnyű azt sem követni, mert mindig mást mondnak. Pl, glutén

11. Dinkaanyu (válaszként erre: 5. - Spinneli)
2014. júl. 2. 13:21
Én képes vagyok főzni minden nap, baj?:)
10. Dinkaanyu (válaszként erre: 7. - Virag32)
2014. júl. 2. 13:17
Nekem nincs 3 anyám,de mindkét gyerekemnek én főztem,főzök.Szerintem az a legjobb amiben biztos vagy mi az amit bele teszel.Persze aki sokat dolgozik és ezért nincs ideje főzni...
2014. júl. 2. 13:14
én szerencsére a nagy fiam 10 hós koráig tudtam szoptatni,mi jól jártunk mert csak !!!!! 8 hósan kezdtük az áttérést.szuper védőnénink volt aki sokat segített nekünk.én se tudtam minden nap főzni így vettem én is bébipapit :) ettől szerintem senki sem rosszabb anya mint aki tojik a gyereke fejére és össze-vissza etetni minden trutyival.
2014. júl. 2. 13:14
Én nem nézegettem táblázatokat.Bementem a boltba,megvettem az adott korra megfelelő kaját,megetettem és kész.Nem paráztam,amit nem bírt akkor kihányta többet olyat nem vettem.
7. virag32 (válaszként erre: 5. - Spinneli)
2014. júl. 2. 13:05
Főzzön,akinek három anyja van. :-))
2014. júl. 2. 13:04
Én külföldön élek,nálunk csak egy alap ajánlott táblázat van,négyhós kortól kezdve a világon mindent szabad kóstoltatni a babákkal,kivéve a mézet és a salátalevelet. Nem parázzák túl ezt a témát,az emberek pedig 85-90 évig eléldegélnek. :-)
5. spinneli (válaszként erre: 4. - Kangaroo Island)
2014. júl. 2. 12:53

Meg a "nem vagy képes mindennap főzni a gyerekednek deszaranyavagy" anyukák.

;)

2014. júl. 2. 12:48
mindjárt jönnek az "én gyerekem szalonnát evett 3 hónaposan" anyukák :D
3. spinneli (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. júl. 2. 12:43

Málnát epret magostól nem ehet a baba, a bébiételekben mag nélkül adják ezeket passzírozva.

Egyébként meg ahány oldal, annyi hozzátáplálási táblázatot találsz, egyik ez tiltja a másik azt...

2014. júl. 2. 12:38

Az epret, az áfonyát, a málnát, a kivit a szakértők csak másfél-két éves kor után ajánlják bevezetésre. Ennek a nehéz tisztíthatóság mellett az oka, hogy a bennük található magvak allergiát okozhatnak, mert héjuk fehérjeszerkezete hisztaminszerű anyagok felszabadulását segítheti elő.


A kismama így értetlenül állhat a polc előtt, amelyen ott sorakoznak a 4-6-8 hónapos kortól ajánlott, aprómagvasokkal készült joghurtok és desszertek.


Kassai Krisztina, a Nestlé védőnő-dietetikusa elmondta, hogy ebben az esetben az otthon elkészített és a gyári bébiételek között különbséget kell tenni. Az utóbbiak esetében ugyanis az alapanyagot egyfajta szűrési, tisztítási eljárással magtalanítják, így a késztermék csak a gyümölcshúst tartalmazza, allergiától tehát kevésbé kell tartani.

2014. júl. 2. 12:36

Láttam már 4 hónapos kortól adható málnát, epret, amiket kb 1-1,5 éves kor fölött ajánlanak. De szilvás bébiétel szintén 4 hónapos kortól van, holott a táblázatok sokkal később ajánlják a szilva bevezetését. Banánnal is ez a helyzet. A többinek még nem néztem utána, de biztos más zöldséggel, gyümölccsel is van ilyen.

Most akkor hogy is van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook