Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan mondjam el a legjobb barátnőmnek, hogy újra babát várok? fórum

Hogyan mondjam el a legjobb barátnőmnek, hogy újra babát várok? (beszélgetős fórum)


16. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - 65a6a1a41e)
2014. júl. 8. 21:14
Sajnos eléggé be vagyok gyakorolva a barátnő szerepbe, így állíthatom, hogy minnél egyszerűbben adod elő, annál jobb. Valószínüleg, megdobja a lelkivilágát egy időre, de biztosan örülni fog nektek, még ha ez nem is hangzik olyan őszintén az első pillanatban.
2014. júl. 8. 15:27

Én mind a két oldalán voltam a szituációnak 6 hónapon belül. Az egyik barátnőm 1 éve némileg félve mesélte el, hogy babát vár, mert tudta, hogy már én is nagyon szeretnék, de még nem tartott ott az életem. Lefagytam szó szerint és hiába örültem, a vak is látta, hogy nem 100-as a viselkedésem. Másnap felhívtam és bocsánatot kértem és biztosítottam róla, hogy nagyon örülök és addigra tényleg sikerült is rendeznem az érzéseimet. (azóta is imádom a kislányát)


Idén januárban végre oda ért az életem, hogy hozzáláthattunk a dologhoz, és a másik barátnőmnek, aki még nem tart ott, azt vezettem elő, hogy próbálkozunk, így nem érhette annyira váratlanul a dolog. Szerencsére elsőre össze is jött a baba és nagyon jól fogadta a hírt. (nyár végén ők is hozzáfognak:D)

2014. júl. 8. 15:26

Nem meglepetés legyen. Csak mond el egyszerűen. Én azt is hozzátenném, hogy sejted, azért ez picit nehéz neki...


Amikor én terhes voltam, találkoztam azzal a barátnőmmel, aki már a 3. / 4. lombiknál tartott. Sokan babásodtunk körülötte...Én rákérdeztem, ő ettől hogy érzi magát, hogyan viseli... Ő meglepően jól viselte, nem volt emiatt rossz érzés benne... Csodáltam érte, én biztos nem így éltem volna meg...

2014. júl. 8. 14:50
Szerintem személyesen! Én voltam ebben a helyzetben (barátnőd szerepében) és nagyon nagyon boldog voltam, h terhes és hogy személyesen, szinte elsőként tudtam meg. Ahogy mondod, az is jól fog neki esni.
12. kisj
2014. júl. 1. 19:35
Mondd el telefonon,mert akkor már a következő személyes találkozóig lesz ideje arra, hogy "rendezze sorait" és megfelelőképpen tudjon veled együtt örülni.
2014. júl. 1. 18:03
azon is billegek felhívjam vagy majd személyesen? az elsőt személyesen mondtuk el, akkor ott tudott lenni férjem is.most találkozok vele 2 hét múlva. Sajnos a távolság miatt ritkábban találkozunk már. Többet telefonálunk.
2014. júl. 1. 18:01
igen, ebben biztos is vagyok, hogy örülni fog! ettől nem félek..
9. 65a6a1a41e (válaszként erre: 2. - WTFISCH)
2014. júl. 1. 17:59
ez nagyon jó ötlet, de nem hiszem hogy ez miatt el tudna jönni a melóhelyről..meg mit gondolna, egy rákszűrésre hívom el? :-D
2014. júl. 1. 17:41
Szerintem orulni fog nyugi , en is nagyon reg varok mar a babara de es egyszerre 3 baratnom is terhes maradt , megis tudtam orulni az o boldogsaguknak az en banatom meg az en bajom , rajottem csak en segithetek magamon
2014. júl. 1. 17:39
én megkérdezném:Szeretnél keresztmami lenni? Egyből lenne "feladata" is,és hidd el nagyon örülne:-)
6. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 65a6a1a41e)
2014. júl. 1. 17:39
Ha a legjobb barátnőd, akkor veled fog örülni, akárhogy is mondod el neki! :)
5. kriszta773 (válaszként erre: 1. - 65a6a1a41e)
2014. júl. 1. 17:39
próbáld először viccesen. hogy most gyakorolhat rajtad, felkészülhet időben :)
4. 82d45dcd14 (válaszként erre: 3. - 82d45dcd14)
2014. júl. 1. 17:38
csak kellemetlen,közben telefonálok!
2014. júl. 1. 17:38
Szerintem ne legyen meglepi szagú,mert carul sülhet el,és az még kellemetlenül sülhet el!
2014. júl. 1. 17:36
menjetek el egyutt nödokihoz :-)
2014. júl. 1. 17:34

Sajnos ő már évek óta szeretne, de nem jött még össze...egyszer azért, mert szakítottak, az új párkapcsolata alatt meg kiderült gondok vannak, ezeket igyekeznek kezelni. Rossz neki, hogy mindenki lebabázik mellette, lassan "kifut" az időből. Tudom, hogy nagyon fog örülni, de azt is, hogy egyben szomorú is lesz, hogy neki még mindig nem jön és ez érthető is...Egyszerűen nem tudom hogyan mondjam meg. Van bennem egy félsz, mert nem szeretném megbántani, de húzni sem szeretném a dolgot, mert akkor meg az lesz neki érthetően rossz, hogy titkolom...No és persze én meg nagyon örülök az én boldogságomnak, de egyben sajnálom, hogy barátnőm még nem élheti át ezt a csodát.

Mégis hogy mondjam el? Vagy hogyan tegyem valami meglepetésszerű dologgá?Ne legyen csak egy "terhes vagyok" közlés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook