Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zumbával fogyni, formásodni? fórum

Zumbával fogyni, formásodni? (beszélgetős fórum)


11. bbeus73 (válaszként erre: 7. - Valaki92)
2014. júl. 1. 21:11

Én két éve zumbázok, általában heti egyszer járok el, de itthon is vannak zumba dvd-im, s azokra szoktam zumbázni.

Az étkezésen is változtatni kell, mert az tényleg igaz, hogy ha ugyanúgy fal az ember, akkor nem megy le semmi kilóban.


Az is biztos, hogy nagyon fontos az oktató személye is, nekünk nagyon nagy szerencsénk van, mert egy tök jó fej srác a tanárunk, aki kicsi korától kezdve táncot tanult, iszonyat jó a mozgása, s bárki be tud kapcsolódni a koreográfiákba. Nem mondom, először, másodjára még csak néztem én is, de hamar meg lehet tanulni azokat.

S a léleknek valóban felemelő egy-egy zumba óra.

2014. júl. 1. 20:04

Én is kipróbáltam a zumbát, de nekem nem jött be...

Nekem nem a fogyás a célom, hanem a mozgás.

A barátnőmmel mentünk, de senki nem mutatott meg semmit, nem mondot senki, semmit, csak mindenki rázta magát és hujjogatott. Tök jól el voltak, mi meg csak ott lötyügtünk. Az "oktató" sem volt szimpi, mert hozzám képest egy tehén volt. Na olyan tuti nem akarok lenni, ha ez a zumbától van..

9. Derya (válaszként erre: 8. - Angelic smile)
2014. júl. 1. 18:17

" A fogyás 90 %-ban az étrendtől függ."


igy van, ez a lenyeg!

2014. júl. 1. 13:55
Én próbáltam a zumbát annak idején változatlan étkezés mellett. Semmit nem segített, egy dekát nem fogytam, talán egy kicsit alakultam. A fogyás 90 %-ban az étrendtől függ.
7. valaki92 (válaszként erre: 5. - Bbeus73)
2014. júl. 1. 13:45

Mióta zumbázol? Milyen rendszeresen? Az étkezéseden is változtattál azóta/közben?

És te cherry coke? :)

2014. júl. 1. 13:22

Én szeretek zumbázni, bár mostanság nem voltam. 2011-ben kezdtem el járni, akkor vagy fél éven keresztül heti 3-5 alkalommal 1 órát zumbáztunk oktatóval. Sokszor voltam zumbamaratoton is. Lelkemnek nagyon jót tett, ez tény, de én 1 dekát sem fogytam tőle.

Több oktatót is volt alkalmam kipróbálni, és mindent bele adtam, de nem fogytam. Majd amikor mellette diétáztam is, akkor kezdtem el fogyni.

Szóval vágj bele nyugodtan, de az étkezésedre figyelj.

2014. júl. 1. 13:03
Ha egyszer kipróbálod, sosem akarod majd abbahagyni. Főleg akkor, ha szeretsz táncolni. Ha lehetne, mindennap zumbáznék, annyira szeretem. Én 10 kg-ot fogytam, mióta zumbázok, s mások szerint nagyon sokat formálódott az alakom. Célom hosszú távon még legalább 10 kg leadása. S én azt is mondhatom, hogy a zumba megismerése óta nagyon megváltozott a sportokhoz való hozzáállásom, kipróbáltam már mást is. Ma már elképzelhetetlen sport nélkül az életem. Persze az első számú a zumba marad.
2014. júl. 1. 13:00
2 éve zumbázok,10 kiló mínusz.
2014. júl. 1. 12:56

Szia

Szerintem egész jó,bár én kinect -en itthon zumbáztam. Hetente többször,elég szórakoztató volt,jó ideig kb 7-8 hónapig nem volt unalmas.

1-2 kg fogytam tőle,de csak 15-20 perceket táncoltam,és nem is akartam többet fogyni,nekem inkább a súlyom megtartása a cél.

Jelenleg step aerobicozom :) mindig kell valami új.

2014. júl. 1. 12:44

Sziasztok!


Szeretnék fogyni, körülbelül 7-8 kilót, illetve formásodni is. Nagyon kevés típusú diétát tudok teljesen betartani (sajnos néhány kivétellel szinte semmilyen zöldséget nem szeretek és ez nagyban megnehezíti a dolgot), egyedül a kalóriaszámlálás volt számomra tartható eddig, de sajnos kilókban és centikben ennek sem mutatkozott meg az eredménye 1200-1400 kalóriás napi bevitelnél.


A monoton mozgás nem motivál, hamar megunom, de táncolni nagyon szeretek, ezért gondoltam arra, hogy elkezdek zumbázni. Voltam már néhány órán korábban, kipróbálás szintjén és nagyon tetszett, de eddig faluról nem tudtam volna feljárni városba órákra.

Most viszont városba költözök, így terveim szerint heti legalább 2, de inkább 3 órán részt tudok majd venni.


Azért indítottam új fórumot a témával kapcsolatban, mert elég régiek vannak már, azóta eléggé elterjedt lett a zumba több típusa is Magyarországon és bízom benne, hogy sok-sok tapasztalatot tudunk megosztani egymással. :)

2014. júl. 1. 12:42

Tapasztalatokra vagyok elsősorban kíváncsi.

Valakinek sikerült már a Zumbával eredményeket elérnie? Mennyi idő alatt? Milyen intenzitással?



Ha esetleg van itt valaki Székesfehérvár környékéről, aki szívesen kipróbálná rendszeresen is, vele tartanék. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook