Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen hajfestéket ajánlanátok, ami tartós és valamennyire ápol is, már ha van ilyen? fórum

Milyen hajfestéket ajánlanátok, ami tartós és valamennyire ápol is, már ha van ilyen? (tudásbázis kérdés)


27. eb85e22a13 (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2014. júl. 1. 13:16

A szoketol eloszor fekete lesz a hajad?

Azt hogy csinalod? : d

Ahogy irtam az eredetim sbarna, eloszor voros voltam tizenevesen, utana melirozott szoke,majd szoke tizenvalahany evig, most meg fekete 7 eve. Tehat festett barnan kivul minden voltam, de ilyen jelenseget meg nem lattam amit irsz.

26. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2014. jún. 30. 22:16

Köszönöm!

AZ én hajszínem sötétbarna, ami szintén sötétbarnára van festve, mert a halántékomnál őszülök, illetve most már a frufrumban is van ősz hajszál és elég látványos, mert az ősz hajam hófehér és erőszálú, holott a saját hajam vékonyszálú.

De akármilyen barnát veszek, akkor is vöröses lesz a színe x idő múlva. Ritkán festem a hajam. Utoljára februárban volt festve és azt tervezem, hogy augusztusban fogom újra befesteni a szabi után, mert a nap úgy is kiszívja.

Épp a napokban mutatott a férjem egy képret rólam, amit valamelyik hét végén készített, teljesen ledöbbentem, mert a hajam vörös csíkos. Na, igazán nem tetszik, de mit lehet tenni? Az őszülést el kell fedni, és minden festéktől vörös lesz a haj. Egy időben szőkével festettem, mivel barna festékkel van festve a hajam, ezért a szőkétől először fekete lesz a hajam, majd mosásról-mosásra egyre világosabb és vörösebb lett.

Na, nem tudom mit tegyek. Egy kicsit most már világosítani kellene a hajam, hogy ne látszódjon annyira az ősz haj, de akkor meg lenövésem lesz....És a fodrász azt mondta, hogy a festett hajat már nem lehet szépre festeni, mert a hajon lévő festék keveredik az új festékkel....

25. eb85e22a13 (válaszként erre: 24. - Pandi93)
2014. jún. 30. 22:10
A voros pigment tartalom az orok, de a voroses arnyalatra jo a hamvasitas, csak ne vidd tulzasba, mert lila lesz.
24. pandi93 (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2014. jún. 30. 21:59
tudom, hogy a hajfestékek mind roncsolnak, csak hát mégis van olyan ami kevésbé, de én már abba reménykedek, hogy szépen növögetni fog a hajam és a szőkített résztől megszabadulok egyszer, mert a lenövést be sem szoktam festeni. Egyébként a hamvasító samponnal nem tudnám eltüntetni valamennyire a vörös pigmenteket?
23. pandi93 (válaszként erre: 17. - Eb85e22a13)
2014. jún. 30. 21:53
10 ezer volt összesen és egyszer voltam az a 3 szőkítés egy alkalommal.. Én sajnos nem találok nagyon profi ügyes fodrászt, nem igazán bízok bennük ilyen téren, pedig pénzt se sajnálnék rá lehetne az ország bármelyik részén el is mennék csak legyen olyan, aki jól ért a festéshez.
22. emagdi (válaszként erre: 18. - Eb85e22a13)
2014. jún. 30. 21:45
elhiszem, azért mondtam, hogy egy olyan fodrit kell keresni, aki ért a festéshez (nem sok van amúgy:S)
21. emagdi (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2014. jún. 30. 21:44

hú, hát a henna az totál vörös. (fehér hajon kb rókavörös lesz, szóval ez módosul az adott haj színével, de akármihez adod is hozzá, vöröses árnyalat lesz a vége).

maga a henna természetes anyag, és ápolja is a hajat, viszont kémiailag kezelt (szőkített, festett) hajra nem igazán ajánlatos alkalmazni, mert ki tudja , hogy milyen reakcióba lép az az adott anyag a hennával, nehogy gond legyen. (általában negyed évet szoktak mondani, hogy érdemes várni az utolsó kémiai festés után).


a henna maga nem kopik, de - mint fent is írtam - ez a vörös szín. a kívánt árnyalat eléréséhez szokták kombinálni más növényi porokkal. ez utóbbiak folyamatosan kopnak a hajmosások során (de nem gyorsabban mint mondjuk egy kémiai festék).


ha nem szeretnél vörös árnyalatot a hajadba, akkor ne hennás festésben gondolkodj.


(ja, és ha világosabb árnyalatú a hajad, akkor elég nehéz a növényi porokkal belőni pontosan az árnyalatot, szóval elég esélyes, hogy mindig kicsit más színe lesz... mondjuk szerintem mind szép, és természetes hatású, de az tény, hogy vöröses árnyalat. hideg színt nem tudsz hennával+növényekkel festeni)

2014. jún. 30. 21:05
Egy azaz egy fodrász tudta eddig normálisan befesteni a hajamat, egy pasi, kinn Mexikóban :D Nekem teljesen jó az itthoni hajfestés és a mostani syoss festékem hiába világosszöke árnyalat, nem roncsolja a hajam. Régen volt Garnier-em, az úgy tönkretette hogy hátul a tarkómnál nem nôtt a hajam :(
19. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2014. jún. 30. 20:49

A henna nem kopik?

Tényleg ki fogom próbálni...

És milyen viszonyban van a hajfestékkel? A fodrászom azt mondta, hogy már nem lehet szépre festeni a hajam, mert festett.

Amikor először befestette annyira szép lett, most meg vöröses lesz 1 hónap után....

Lehet a hennával nem lenne ilyen gond?

18. eb85e22a13 (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2014. jún. 30. 20:42

Nekem szinte mindig fodrasz rontotta el a hajamat. Eletemben eloszor mikor festettem eredeti barnabol, akkor is szétégette a hajamat a fodrasz, nagyon hosszu ido volt mire helyrejott. Utana megint elrontották, mikor szokebol fekete lettem.

Persze talalkoztam mar jo fodrasszal, de nem gyakran.

17. eb85e22a13 (válaszként erre: 15. - Pandi93)
2014. jún. 30. 20:31

Koszi, hogy leirtad.. Megertem, az enyemben is sok voros pigment van. Az en eredetim sotet barna, most fekete vagyok 7 eve, de 13 evig festettem szokere.

Sok ev alatt lett olyan szoke a hajam,amilyet szerettem volna. Tonkretette a hajamat a szokites, ezert festettem be feketere, de most sem jobb a minosege. Kicsit unom a feketet, ezert gondolkozom, hogyha helyre jonne a hajam, utana visszafestenem.

De biztos meg nehezebb lenne a 7 eve 3-4 hetente feketere festett hajambol szep szoket csinalni, mint anno az eredetibol.

Eredeti hajszined nem tetszik? Mennyit kért

a fodrasz alkalmankent?

16. emagdi (válaszként erre: 15. - Pandi93)
2014. jún. 30. 16:45

nehéz úgy barnát festeni, hogy ne legyenek vöröses pigmentek... főleg házilag...

de: minden kémiai hajfesték roncsolja a hajat, ha nem is nagyon, de valamennyire (csak mert a kérdésben az volt, hogy ápoló hajfestéket szeretnél... hát olyan nincs). a természetes alapú festékek pedig henna alapúak, azok ápoló hatásúak lehetnének, de ennyire roncsolt hajra nem szabad felvinni, az is tele van vörös pigmenttel, az is hamar kikopik (mármint nem a henna, hanem a többi növény, ami barnítja).


szóval ha hideg barnát (vörös nélkül) szeretnél, megbízhatóan világosat, akkor egy ügyes (festéshez jól értő) fodrásszal csináltatod.

otthoni festésnél előbb-utóbb bele fogsz futni megint abba, hogy jóval sötétebb lesz az eredmény, mint ami a dobozon (mint amit vártál), vagy vörösebb lesz, stb.


nem könnyű dolog, de hát ugye ez is egy szakma, ha szépet akarsz, meg kell fizetni. (ráadásul a fodrászok között sem mind tud jól festeni, szóval keresni kell olyat, aki igen)

15. pandi93 (válaszként erre: 8. - Eb85e22a13)
2014. jún. 30. 15:11
4 évig voltam fekete, de az utolsó 1 évben már nem is festettem egyáltalán így lett szép nagy lenövésem, csúnya volt már mert ugye sötét szőke az eredeti hajszínem és nem volt türelmem, hogy lenőjön a hátközépig érő hajam. Próbáltam a C vitaminos világosítást és a Colour B4 hajradírt egyik se szedte ki. Aztán tavasszal a fodrász keratinos szőkítővel leszívatta, a lenövésemet nem, kb. 3-szor, mert vastag sűrű szálú hajam van és szerintem még így se eléggé jól, 5 órás munka volt vele. Befestette aztán barnára, de azóta festettem már itthon is meg szeretném is, mert nagyon hamar ledobja a színt nem marad meg benne, és teli van vörös pigmentekkel, amitől szintén nehéz megszabadulni. Nem rég lett levágva kb. 10 cm mert ugye szétszárítja a szőkítő. Tudtam, hogy ez lesz de bevállaltam csak hogy meg szabaduljak a feketétől :)
14. emagdi
2014. jún. 30. 11:21

egyébként ennyire roncsolt (sok festés, plusz szőkítés) hajra nem is szabad rámenni hennával, mert lehet, hogy letörik a haj.

negyed évet minimum várni kellene a vegyszeres kezelések után a hennával (főleg a szőkítés miatt).

13. emagdi (válaszként erre: 12. - Vberni01)
2014. jún. 30. 11:19

hogy érted, hogy nem lehet az indigótól megszabadulni? az kopik ki a leghamarabb :))

(ellentétben a hennával, ami nem kopik ki, max lenő... na az, amitől nem lehet megszabadulni, ha mégsem tetszik a festés:))

2014. jún. 30. 11:03
cassia, és henna. Indigót ne!!! Nem tudsz tőle megszabadulni. Vagy lehet bio hajfestékeket is kapni. Logona, Weleda.
2014. jún. 30. 07:08
Csak a henna ilyen.
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Pandi93)
2014. jún. 30. 06:44
Én azt olvastam, hogy nem az ammónia szedi szét a hajat...
2014. jún. 30. 01:40

Syoss,tartós és gyönyörü szinekben kapható!


van még:hajlakk, hajbalzsam, hajhab,regeneráló


szerek!


csak ajánlani tudom!

8. eb85e22a13 (válaszként erre: 3. - Pandi93)
2014. jún. 30. 01:18

Hany ev feketere festes utan lett kiszokitve? Hanyszor szokitettek? Milyen modszerral?

Csak erdeklodom.. Koszi, ha valaszolsz.

2014. jún. 29. 22:31
Henna :)
2014. jún. 29. 22:09
Syoss nekem is bevált.És ha ápolni is szeretnéd,ajánlom az argánolajat!
2014. jún. 29. 21:45
Nekem wellaton a favoritom, sosem valtanek :)
2014. jún. 29. 21:21
NAYO krémhajfesték a KEMON-tól
2014. jún. 29. 21:16
Olyan hajfestéket keresek, ami nem a legkárosabb fajta, ammónia mentes és nem olyan hamar kopik ki. Mert nekem nem rég szőkítve lett a hajam feketéből és Casting creme gloss-al festettem, de pár hajmosás után le is dobta a hajam. Szép natur barnát szeretnék. Most ilyen szőkés, vöröses-barnás...
2014. jún. 29. 21:15
Syoss, nekem L.A. Blond van és imádom!
2014. jún. 29. 21:12
Milyen hajfestéket ajánlanátok, ami tartós és valamennyire ápol is, már ha van ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook