Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A Nyíregyházi Főiskolán milyen a tanítói alkalmassági vizsga? fórum

A Nyíregyházi Főiskolán milyen a tanítói alkalmassági vizsga? (tudásbázis kérdés)

2014. jún. 29. 16:41
jajj tényleg. elnéztem. köszi hogy szóltál :D
10. hourglass77 (válaszként erre: 9. - Gracielita)
2014. jún. 29. 16:38
Ezek teljesen jók. De a Cifra palotát szerintem nem kell "cz"-vel írni :-D
2014. jún. 29. 14:41

Figyeljetek, ezeket a dalokat gyűjtöttem össze:

Gyerekdalok:

Elvesztettem zsebkendőmet

Bújj bújj zöld ág

Czifra palota

Hopp Juliska

Megy a gőzös

Boci boci tarka

Pál, Kata Péter jó reggelt

Házasodik a tücsök

Süss fel nap

Ábécé nóta

Lehet van benne pár nagyon gagyi, de olyanokat próálta összeszedni amiket ismerek, és tudom a ritmusát és jól eltudom énekelni.

2014. jún. 29. 14:38
jaaa értem :D olyan nincs
7. 408020f45e (válaszként erre: 4. - Gracielita)
2014. jún. 29. 14:32
A műtéti heg nem elváltozás. Ne félj! :)
6. 408020f45e (válaszként erre: 3. - Boszy28)
2014. jún. 29. 14:31

Igen, én is ezeket csináltam végig! :) Nézik a testi alkalmasságot, de pl nekem is volt egy olyan geric ferdüléses évfolyamtársnőm, akinek még púp is volt a lapockáján - de azt gondolom, hogy nem ez számít. A testi alkalmasságot inkább a fizikai állóképesség miatt nézik. Bár ezen úgy elgondolkodtam, mert tanárképzőn miért ne tanulhatna kerekesszékes hallgató és miért ne taníthatna?! Olyan sokat javult a helyzet ilyen téren, de az iskolák 98%-a lépcsős, lift nélkül, ahol mozgáskorlátozott ha felvennék is nehezen tudna járni. A munkahelyekről már nem is beszélve!

Arról meg pláne, hogy kapna-e egyáltalán munkát, még egy summa cum laude végzett ember is, kerekes székkel?! Talán közvetlenül nem tartozik ide, de igaz! :)

5. benvik (válaszként erre: 4. - Gracielita)
2014. jún. 29. 13:47
Az elváltozásnál inkább a tetoválást értik :-)
2014. jún. 29. 13:28
értem, köszönöm a válaszokat. Kicsit tartok tőle hogy kezen állni nem tudok, és azt kell majd. :S Meg az írják, hogy a bőrön fedetlen ehlyen lévő elváltozás sem lehet és nekem kivették a pajzsmirigyemet, a hege meg ott van. :S Most éppen 10 népdalt meg 10 gyermekdalt gyűjtök, de nem nagyon szedtem össze őket. Ha tud valaki segíteni, főleg gyermekdalban, nagyon megköszönném. Egyszerűeket keresek, ami nem nagyon magas.
2014. jún. 29. 12:34

Az alkalmassági vizsga követelményei mindenhol ugyanazok, keress rá a google-n.

Ne félj tőle, sima ügy. Nekem 15 éve futni kellett, megtartani magamat, labdát vezetni, népdalt énekelni, ritmust visszakopogni vagy tapsolni, dallamot visszadúdolni.

Volt egy kötetlen beszélgetés, szővegolvasás, szövegértés, hogy beszédhibás ne kerüljön be. Ehhez képest volt egy teljesen pösze csoporttársam.

Ne izgulj, menni fog! Sok sikert!

2014. jún. 29. 12:09

Minden tanítóképzőn azonos az elvárás, én 15 éve végeztem, akkor még szigorúbb volt.Nem oda jártam, csak elmondom, hogy mire számíts.

Van egy elbeszélgetés, általános dolgokról, a személyiségedre kíváncsiak, azon kívül van testi alkalmassági és énekelni, ritmust tapsolni is kellett. Nekünk kellett egy mesét mondani, vagy gyermekverset, ott szűrték ki a durva (mondom, durva beszédhibát).

Nincs mitől félned!

2014. jún. 29. 10:24
Nyiregyházi fősulin tudja valaki milyen a tanítói alkalmassági vizsga? Nagyon félek tőle.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook