Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejes baba evése fórum

Anyatejes baba evése (beszélgetős fórum)


1 2
31. Living Dead (válaszként erre: 11. - 25800e2d09)
2014. júl. 9. 15:58
Oké, akkor nem csak én értelmeztem helyesen :D
2014. júl. 9. 15:34
Kedves kérdező! Az én lányom 2,5 éves. Ebből a távlatból már sokkal nyugodtabban tudok írni. És ez a te szempontodból fontos, jegyezd meg. Mert ez sugallja azt, hogy ennek bizony vége lesz. Most talán nehéz, és kicsit terhes, fárasztó, tudom mit érzel. Nehéz megfogadni, de ne görcsölj ezen. Ennek az időszaknak is vége lesz, ezen is túl lesztek, és a babád tuja mi kell neki. A kislányom a kórházban egy angyal volt. Csendes, nyugodt, alvós, időben evős. Amikor hazahoztam nem lehetett letenni. Folyton vagy szopizott egy kicsit, vagy a karomban aludt, még wc-re is vele jártam sokszor, mert hiába aludt, rögtön megérezte, hogy letettem, és kiabált. Persze az elején én is próbáltam szoktatni dolgokra, de hidd el, ha ő nincs benne nem fog menni. Mondhat bárki bármit. A védőnőm folyton azt mondta nekik mindegy úgy működik ahogy szoktatom. Ez hülyeség. Úgy működik ahogy akarja. Hagyhatod sírni két-három órát, ha van gyomrod hozzá. De megéri? Az életedből fél év ilyen nehéz időszak. Az elején-néhány hétig a hasamon aludt kb hajnal 1-ig. Akkor aludt el annyira, hogy betegyem a kiságyba. 3-kor ébredt és két óránként szoptattam reggelig. És bírta a mellem. Sőt volt tejem, nem apadt el. Akkor még nem is kellett fejnem, nem volt sebes, minél többet "járatod" annál edzettebb. Hidd el, tapasztaltam. Mértem ugyan a babát az első hónapban, de nem volt sok értelme, nő ahogyan kell. Azért, hogy túlizguld, inkább ne mérd. Inkább azzal foglalkozz, hogy pihenj, ne stresszelj, hogy a babád nyugodtan szokhassa ezt a félelmetes világot. Néhány hét után kapott tápszert egy nap egyszer, éjszakára, hogy többet tudjak pihenni. Fürdés után vacsira. Ettől aludt mint a bunda először hajnal 2, fél 3-ig. Majd 3 hónaposan áttettük a saját szobájába éjszakára, és átaludta az egész éjszakát. Ekkor éjjel fejtem egyszer, mert különben csurom tejesen keltem hajnalban. A lefejt tejet másnap nap közben megkapta, és így tudtam levinni sétálni. Különben ordított a kocsiban, vagy az ölemben. 4,5 hónaposan kezdet hozzátáplálni, ekkor a séta előtti tejet kiváltottuk ezzel, és a lefejt tejet máskor kapta, kevesebb tápszer kellett. Nem kell nagyon parázni a tápszertől. Ha szükséges, akkor szükséges. Nem olyan ördögi az, napi egy adagtól még teljes anyatejesnek kell kezelni. 15 hónapig tudtam szoktatni, amikor már én sem akartam tovább, és ő is elvolt nélküle. Semmi erősködés nem kellett. Egyre többet váltottunk ki hozzátáplálással, végül az estit pedig vízzel. A tápszert is elhagyta, egyszer csak nem kellett. Azóta nem kap. Kb egy időben a szopizás teljes elhagyásával. Ja, és szerintem felesleges keltegetni evés közben. Szerintem utálják. Ha nem evett volna eleget nem aludna be. Ezzel nem fogod rábírni más rendszerre. Kipróbáltam. Nem tart soká, légy türelmes, lesz még nehezebb időszak is.
29. moonlight13 (válaszként erre: 4. - E369fc680d)
2014. jún. 29. 18:42
Jobb lenne, ha mérnéd, mert lehet, hogy elalszik evés közben, és nem eszik eleget. Az enyém is ezt csinálta. Ne hagyd, hogy elaludjon, simogasd a kis arcát, ébreszd fel, mert éhes marad!
28. d71ef05a8e (válaszként erre: 24. - E369fc680d)
2014. jún. 29. 18:13
Igen, nyugodj meg, hallgass a szívedre, gyengédséggel, gyakori mellre helyezéssel nem lehet elrontani egy ennyi idős babát!!! Aztán lassan működésbe lépnek majd az ösztöneid és már nem zavarnak össze a mindenféle tanácsok:)
27. ricuti (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. jún. 29. 18:04
Nincs semmi gond, nyugi, a tejed pont tökéletes, nehogy pótlást adj vagy cumisüvegezz! A babád kicsit lusta, ez gyakori dolog :) Amikor elszundít, vakargasd picit a nyakánál, hogy folytassa a szopást és lakjon jól. Utána jobbat és hosszabban alszik majd. Figyeld, hogy legalább három folytonos nyeléssorozatot csináljon végig ébren, ne csak az elsö slungot. Pár napig lesz csak nehéz, utána minden rendezödik. Ha fáj,akkor figyelj oda a helyes pozícióra, a babának jól be kell kapnia a bimbóudvart is. Hidd el, pár hét múlva olyan rutinos leszel, mintha mindig ezt csináltad volna ;)
26. erolin88 (válaszként erre: 24. - E369fc680d)
2014. jún. 29. 17:33

Hát ha sok időre elszakadt tőled és csak 3 óránként láthattátok egymást, akkor tuti a közelségedre vágyik... Mi is császárosak voltunk, de ahogy lejárt az én fekvésem

(6 óra) és felkerültem a gyerekágyra már mentem is érte, de így is egy percig alig tudott meglenni nélkülem. Az a mindenféle átmenet nélküli elszakadás rendesen megviseli őket: az egyik pillanatban még ott vagy vele, aztán meg ott találja magát egyedül. Persze hogy nem erre számítottál, de hidd el hogy teljesen normális. Vegyél egy hordozókendőt, tényleg nagyon jó lesz mindkettőtöknek. Én méregettem 3 hónapig minden evést, az elején nagy segítség volt, de a végén már csak összezavart. Max 2 hónapig érdemes méregetni, de nem kell szerintem szigorúan minden mérést.

Meg ez az ennyit kell enniük? Hát az én picim mindig sokkal többet evett, mint az "adagja".

Nyugi minden rendben lesz. A nem záródott dolgok is rendeződhetnek maguktól.

25. Derya (válaszként erre: 23. - D71ef05a8e)
2014. jún. 29. 17:07
hat minden evesnel ebben az esetben nem is, de naponta egyszer lehetne szerintem.
24. e369fc680d (válaszként erre: 23. - D71ef05a8e)
2014. jún. 29. 17:06

Szia!

A kisfiam császármetszéssel született,nemrég kérdeztem rá itt arra a betegségre is,amit találtak nála.Toxémiás lettem,és végül már nagyon sok fehérjét is találtak,a vérnyomásom is az egekben volt,ezért indították a szülést,viszont egyáltalán nem tágultam,és mindkettőnk érdekében döntöttek császár mellett.Még aznap intenzívre került a babám szívzörejjel,és később derült ki,hogy egy cső a szívénél nem záródott el,aminek szzületéskor el kellett volna záródnia magától.Arra is gondoltam,hogy talán azért ilyen aluszékony és azért eszik ennyire furán,mert ő még nem akart megszületni.Nem tudom.Aggódtam.Hiszen az intenzívre is csak 3óránként járhattam etetni,különben kézbe se vehettem.Azt gondoltam,hogy akkor itthon is ugyanígy lesz,ezért ijedtem meg.De ha ilyen sokan vannak,akik szerint ez nem probléma,akkor talán ideje megnyugodnom... :)

23. d71ef05a8e (válaszként erre: 21. - Derya)
2014. jún. 29. 16:57

Ez így van. A koraszülött babákra teljesen más szabályok vonatkoznak, hiszen veszélyeztetettek, e az egészséges súllyal születő baba az egész napos cicin lógásból még akkor is elegendő tejhez jut, ha közben nagyokat szundít is a cicin. A tejtermelésnek sem tesz semmi jobbat, és nem kell (feltétlenül) fejni sem, mert nem telik el annyi idő a szoptatások között, hogy túlfeszüljön a mell, illetve abból a célból sincs rá szükség, hogy meglegyen a kellő stimuláció/ürítés.


HOzzáteszem, hogy ezek persze általános igazságok, minden baba és élethelyzet más.


Ha én jól értem, akkor a fórumindító babájával semmi gond, egyszerűen csak nem erre a folyamatos testkontaktusra, cicin lógásra számított, és az a kérdés, hogy ez természetes-e. Erre a válasz viszont szerintem mindenképpen az, hogy igen. És amíg láthatóan szépen gyarapodik a baba, felesleges mérlegelni, mert megbolonul az anyuka, és a stressz se a babának, se a tejtermelésnek nem tesz jót. Az ilyen pici babákat még amúg yis nagyon gyakran mlri a védőnő is.

2014. jún. 29. 14:04

Szia Még egy nagyon fontos dolog nekem az javasolta egy kedves nővér, hogy amíg szopizik a Baba addig kizárólag a 0 legkisebb cumisüvesvéget használjam mert így nem szokik hozzá a könnyen megszerzett tejhez.Ott is erőlködnie kell.1 évig tudtam szoptatni, 6 hónapig elég volt a tejem utánna pótolni kellett tápszerrel, és a hozzátáplálás is akkor indult be.

üdv Ildi

21. Derya (válaszként erre: 20. - Napocska81)
2014. jún. 29. 13:58

ez csak egy kb mennyiseg, vannak babak, akik ennel sokkal kevesebbel is beerik.

folosleges ezzel stresszelni az anyukaakt, hogy x ml-t KELL megennie.

nem gepek az emberek, hogy mindenkinek minden koriulmenyek kozott ugyanannyit kellene ennie.

a lenyeg, hogy a baba gyarapodjon kielegitoen, az, hogy ezt hany ml tejjel eri el, tokmindegy!

2014. jún. 29. 13:55

Sziasztok!

Nekem koraszülött lett a kisbabám, így már a kórházban minden elsajátítottam amire szükségem lehetett a késöbbiekben.Szivesen segítek bárkinek. Ott azt az elvet követtük, hogy kg-ént a babának 120ml körül egyen tejet .Tehát ha a kicsid 3 kg-os akkor a napi tejbevitele 360ml legyen összesen.A kicsik 2 óránként esznek, akkor 30 ml tejet jelent.Ezt kellene követni, és akkor egyenletesen fog hízni. 2 hétig csináltuk ezt, utánna átszoktattuk este a 3 majd a 4 órás ciklusokra hogy mi is tudjunk aludni, nappal viszont megmaradt a 2 óránkénti etetés. Ahogy gyarapodik a pici persze úgy kell az adagokat növelni. Ezért is fontos a mérleg , megnéztük mennyit szopizott és a maradékot kifejtem neki ezt cumisüvegből simán megitta. Nagyom megterhelő a piciknek a szopizás olyan mintha te egy maratont futnál le 2 óránként, nekem sok időbe telt mire tökéletesen ki tudta szívni, mellbimóvédőt kellett használni azzal sikerült végül.(addig viszont fejnem kellett 2 óránként hogy ne apadjon el a tejem és ne gyulladjon be). 15 perc max 30 perc lehet egy cicizés. Nem jó ha elalszik folyamatosan arcát,mozgattam bögdösten hogy ébren tartsan.(a tej mellett persze ebben a melegben forralt vizet is itattunk vele)Sok sikert!

Üdv:Ildi

19. Derya (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. jún. 29. 13:52

csatlakozom azon elottem szolokhoz, akik azt mondjak, hogy nincs semmi baj, jol csinalod.

viszont cumisuveget ne adj neki szerintem, es igen, merni kene a babat ez elso par honapban.

ha nincs merleged, tudsz kolcsonozni is.

illetve a sargasagot is emlitette valaki.

ez is fontos, mert ha van sargasaga,(majdnem minden babanak szokott lenni legalabb kicsi), akkor azert is lehet aluszekony.

nem tudom, hogy ennyi segitseg-e, kérdezz meg, ha nem.

18. zebracsikó (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. jún. 29. 11:58

Miért is kéne tápszert adnod, ha van tejed??


1 hetes baba még nagyon kicsi, pár napja még össze volt nőve Veled!

Most hadd lógjon Rajtad, amennyit csak akar, ez az időszak Róla szól. Neked meg ne legyen dolgod a picuri mellett :))) csinálja meg más helyetted.


Könnyen lehet, hogy ez az időszak csak pár napig -hétig tart majd és fokozatosan kialakul majd az evések-alvások rendje.


Ne aggódj, és ha van elég tejed, eszedbe ne jusson tápszerre vagy cumisüvegre szoktatni!


Sok sikert! Meglátod, pár hét és teljesen más tempója-szokásai lesznek!

17. d71ef05a8e (válaszként erre: 8. - Erolin88)
2014. jún. 29. 11:52
Az én kisfiam egy éves koráig, amíg el nem kezdett járni, csak rajtam aludt nappal:) Imádtam:)
16. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. jún. 29. 11:51
Annyiszor tedd mellre, amennyiszer csak igényli, semmit a világon nem csinálsz rosszul!. És jegyezd meg: nincs rossz, nem eléggé tápláló anyatej, pontosan olyan, amire akkor és ott a kisfiadnak szüksége van! Viszont a cicin lógás nem csak éhséget csillapít, hanem megnyugtat, fájdalmat csillapít, biztonságot ad, stb, és ezeka funkciói éppen olyan fontosak, mint a táplálék. Bármi miatt igényli a kicsi, add meg neki, amíg csak teheted, megtérül ez a fáradság, hidd el.
2014. jún. 29. 11:05
Én igény szerint szoptattam, az én fiam is sokszor evett keveset. Jól hízott, aludt is, evett is. Ha kiegyensúlyozott akkor nincs semmi gond.
14. erolin88 (válaszként erre: 13. - E369fc680d)
2014. jún. 29. 10:41

9 hónapig veled volt... nehogy azt hidd, hogy csak úgy lerakhatod a kiságyba (egyedül) és rögtön jó is lesz neki.

Mi a szoptatós párnában csináltunk Kendének kis fészket és abba aludt köztünk. Most már az éjszaka túlnyomó részét a saját ágyában tölti.

13. e369fc680d (válaszként erre: 9. - 848af36cf9)
2014. jún. 29. 10:33
Szia!Nem alszik velünk,ezt sem én,sem apa nem szeretné,mert egyrészt féltjük,másrészt ne szokja meg,hogy a mi ágyunkban alszik.Ha elalszik a cicin és kiköpi,akkor kiságy,hátha...de ritkán jön be..akkor ringatás..
12. BoBi86
2014. jún. 29. 10:33
Én a helyedben mindenképp bérelnék egy mérleget a védőnőtől lehet kérni és filléres tétel. Akkor nem lenne kérdés, hogy eleget eszik-e. Nekem anno ezt a nem tápláló a tejed dumát elsütötték páran és a védőnő mondta, hogy verjem ki a fejemből. 1 évig szoptattam miután megtanultam hogy nem kell aggódnom ilyenek miatt. Baj biztosan nincs ha a cicin nyugodtan alszik! ;)
2014. jún. 29. 10:26
Nem tom, nem anyatejes babát se ettem még. Más az íze?
2014. jún. 29. 10:25
...a hordozókendőt. Így megkapja a közelségedet, a melledet se teszi tönkre, és neked is felszabadulnak a kezeid.
9. 848af36cf9 (válaszként erre: 7. - E369fc680d)
2014. jún. 29. 10:24
Szia! Nekem nincs még babám, csak a pocimban, de ez a téma engem is érdekel. Veletek alszik éjjel a pici? Mi van akkor, ha miután elaludt kiveszed a szájából a melled, de nem teszed le? Akkor is sír, vagy akkor el van? Lehet csak a közelségedet igényli ennyire. Ha el van a karodban a melled nélkül is esetleg kipróbálhatod...
8. erolin88 (válaszként erre: 6. - Erolin88)
2014. jún. 29. 10:18
a gyomrába és utána béke volt... egy darabig :) De aludni pl. ő sem szeretett a kiságyába: sokat aludt a mellkasomon vagy hordozókendőben.
7. e369fc680d (válaszként erre: 5. - 4740439ec6)
2014. jún. 29. 10:17
Próbáltam.. :( Büfizéssel nincs baj,meg fel is ébred,de ugyanaz a menetrend...Elkezdi szívni,és kis ideig minden oké,aztán belealszik... :'( Remélem,nincs baja...
6. erolin88 (válaszként erre: 4. - E369fc680d)
2014. jún. 29. 10:17

Még pici.Lehet kicsit sárga is és akkor aluszékonyabb. A tejed se biztos lövellt még be, akkor meg nincs akkora mennyiség se benne, ami tartósabban csillapítaná az éhségét...

Lehet rendeződik később ez az állapot, de lehet, hogy ő ilyen cicifüggő.

Szerencsére az én kisfiam elfogadta anno a pótlást, addig meg sem állt míg nem került 60 ml

2014. jún. 29. 10:16
Ha elalszik,keltsd fel.Büfiztesd meg közben,de a szoptatás ne tartson tovább fél óránál,mert a melled nem fogja bírni.
4. e369fc680d (válaszként erre: 3. - BoBi86)
2014. jún. 29. 10:12
Nem,mert nincs babamérlegünk...Dehát érzem,amikor enni kezd,hogy most rendesen eszik,de alig pár percig,utána megunja,vagy lusta vagy nemtudom,és ott elalszik...ami nem lenne gond,hadd aludjon,csakhát nem tölti meg a pociját...
2014. jún. 29. 10:07

Szia!

Ez tényleg nehéz dolog. :/ Az én kisfiam is ilyen volt. Nem méred, hogy mennyit eszik 1-1 alkalommal?

2014. jún. 29. 10:02
Még csak azt sem mondhatom,hogy nyűgös baba,mert egyébként ha ébren van,eljátszunk vele,és sokszor benne is van a dologban,de amikor már vigasztalhatatlan,és cuppog meg nyújtogatja befelé a nyakát,azt én úgy értelmezem,hogy enne,olyankor szoktam ezt a megoldást választani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook