Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Étvágytalan 4 éves gyerek! fórum

Étvágytalan 4 éves gyerek! (beszélgetős fórum)


12. Tim7
2014. júl. 14. 12:42
Köszi mindenkinek ,kaptam 1-2 ötletet tőletek amit mindenféleképpen megpróbálok.De sajnos továbbra is nagyon válogatós.
2014. júl. 2. 10:46
Nekünk is volt egy ilyen korszakunk, de tudjátok mit csináltam? A neten lehet találi nagyon jópofa képeket arról, hogyan állítanak össze egy tálat a gyerekeknek. Pl az uborkából kígyót csinálnak, paprika villás nyelvvel, a kiviből pálmafát raknak ki a tányérra stb. Máris finom lesz a zöldség-gyümölcs, hidd el! :)
10. Banita76 (válaszként erre: 1. - Tim7)
2014. júl. 1. 09:17
Szia! Az én lányom is lassan éves. Ő sosem evett jól, csak amíg szoptattam, azóta nagyon keveset eszik mindenből, igazén kedvenc étele sincs. Vékonyka is éppen csak 14 kg. Én adtam már neki Gyerekerő nevű vitamint, ez ilyen lekvár féle, attól egy-két hétig jobb lett az étvágya, aztán már nem hatott. Most vas+folsav tablettát írattam neki az orvossal, ettől picit jobban eszik. Életében először mondta egyik nap, hogy éhes, üres a pocakja. Jó volt hallani! :) És nem eszik, ha éhes, tehát nem hagyhatom rá.
9. *Tory* (válaszként erre: 8. - Ágnestestvér)
2014. jún. 29. 12:36
Köszönöm,megpróbálom a krémlevest:)
8. Ágnestestvér (válaszként erre: 3. - *Tory*)
2014. jún. 29. 09:17
az én fiam 5 éves és szintén öklendezik a gyümölcsöktől. :) de amióta úszni jár reggel 7re sokkal nagyobb az étvágya, és többet eszik. Próbáltad már a krémleveseket? Az enyém sok sok cérnametélttel csak úgy tömi magába. :)
2014. jún. 28. 20:17
4,5 éves fiammal tavaly ugyan ez volt nem evett csak sült krumplit + palacsintát zöldséget egyáltalán gyümölcsből csak alma .Nem kapott semmit most nem győzöm kajával :) gyümölcsre úgy szokott rá megeszi ha maga szedi :)
6. kisj (válaszként erre: 1. - Tim7)
2014. jún. 28. 17:50

Eszik,ha akar.

A vitamin készítményeket meg dobd a kukába.

Ja és a legfontosabb az, hogy ne görcsöljél.

Sosem hallottam még arról, hogy egy gyerek azért halt éhen, mert nem volt éppen az asztalon a fogára való kaja.

5. anya4005 (válaszként erre: 1. - Tim7)
2014. jún. 28. 13:40
Cebion multivitamint adok a fiaimnak. Nalunk a kicsi nem volt hajlando se gyumolcsot,se hust enni. Rantott hal rizzsel,sajt,teszta (jobb napjain nem uresen). Miota kapja ezt a vitamint,egesz jol eszik,es csusznak a gyumolcsok is,tizoraira,uzsira.
2014. jún. 28. 12:36
Melege van, ezért nem eszik. A lényeg az, hogy igyon elegendőt. Kínáld hűs gyümölcslevekkel, és estefelé, mikor hűlik az idő, kínáld valami könnyű vacsorával. Ha nagyon aggaszt a dolog, vidd el gyermekorvoshoz, mi is ezt tettük, mikor a nagyobb lányomnak evésproblémái voltak. Ő tud felírni neked étvágyfokozót, ha valóban szükség van rá.
2014. jún. 28. 12:10
Az én lányom is 4 éves és hasonló problémám van :( Leginkább tésztát hajlandó enni,sokszor üresen. Abból mondjuk normális adagot,de ezen kívül max szalámis kenyér. Semmilyen zöldséget és gyümölcsöt nem hajlandó még megkóstolni sem! :( Ha mégis ráveszem,egyből kifordul a szájából,és szinte öklendezik.
2014. jún. 28. 11:22

Mennyit eszik pontosan?

Szerintem tudja Ő, hogy mennyi kell neki, mennyire van szüksége.

1. Tim7
2014. jún. 28. 10:45
Kisfiam sosem volt igazán jó étvágyú ,sőt elég válogatós.Sajnos.Egy pár hete sajnos igen keveset eszik.Nincs valami ötletetek,hogy esetleg valami vitamin készítménnyel nem e javíthatnám fel egy kicsit az étvágyát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook