Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A burgonyáról fórum

A burgonyáról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A burgonyáról

2008. ápr. 20. 01:04

És még mi mindent lehet belőle készíteni!

Egyik alkalommal a fiam ment batyusbuliba, de későn szólt. Már nem tudtam mihez kezdjek, ezért rántottam krumplit és hagymát. Azt vitte el. Mondtam amíg el nem fogy, ne mondja meg mit esznek.Így is lett. Hiába faggatták, mert bizony amikor megérkezett, máris megkóstolták és a hagymára jöttek rá, de amikor eltünt az utolsó szemig, elmondta. Utána is kérték többször, hogy hozzon magával, ha buli van.

A krumplit héjában kell megfőzni (mikróban a legkönnyebb és leggyorsabb) és amikor úgy kiteszed egy tányérra, még forrón, akkor bevágod és közben elkészíted a fűszeres vajat, amit beteszel a mélyhűtőbe, majd amikor kifagyott és a krumpli is kész, a bevágásba teszel egy kockányit. Nagyon finom, bármihez jó köretnek.

2008. ápr. 18. 23:57
Bizony, sok minden készíthető belőle.Ismeritek a csírás galuskát?(sztrapacska), lapcsánka, krumpli lángos, gombóc!! Mennyi finomság, és egészséges, tápláló.A héjában sütve főzve.Nekem van csicsókám is , rendbe tartja a cukor szintet.Hasonló a burgonyához, csak édesebb. Megnézheted a képet róla a naplómba.
2008. ápr. 15. 18:38

Én imádom a krumplit.A legfontosabb étel.

1990-ben ment a férjem nyugdíjba.A vállalat nem adta már a csp. a nyufig még nem.

Három nagykamaszt etetni kellett.Még szendvicsnek is készítettem.

2008. ápr. 9. 22:37
JÓ, HOGY RÁJÖTTEK, HOGY EHETŐ A BURGONYA, MERT NAGYON SOKFÉLEKÉPPEN LEHET ELKÉSZÍTENI.
2008. ápr. 9. 11:03
Étkezésünk, egyik fő tápláléka a burgonya. Eredetéről hallottam a rádióban, egy műsor közepébe csöppentem, a burgonyáról beszéltek. A 30 éves háború idején a spanyolok hozták Európába. Előbb mérgezőnek titulálták, mert a termését fogyasztották, ami a száron virágzás után fejlődik ki. Aztán rájöttek a föld alatti rész ehető.

Ugrás a teljes írásra: A burgonyáról

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook