Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2 éves képzést ha abbahagyom, az 1. évem elvész? fórum

2 éves képzést ha abbahagyom, az 1. évem elvész? (tudásbázis kérdés)

2014. jún. 28. 18:39

Még egy kérdésem lenne:

"Nyári diákmunka támogatása az önkormányzatoknál

A program célcsoportjába azok a 16-25 év közötti, nappali tagozaton, tanulói, vagy hallgatói jogviszonnyal rendelkező diákok tartoznak, akik nem rendelkeznek sem vállalkozói, sem egyéb, foglalkoztatásra irányuló jogviszonnyal."


Ezt akkor nem befolyásolja az, hogy én kötöttem szerződést diákszövetkezetekkel, hogy havonta 1-2 napot mehessek dolgozni?

8. 45b4ec3330 (válaszként erre: 7. - Klarika5)
2014. jún. 28. 18:35
Lezártam az évet, szóval kapnék iskolalátogatásit, csak attól féltem, hogy ha mégsem megyek suliba szeptembertől akkor visszamenőleg visszafizettetik velem a munkabért vagy valami....
2014. jún. 28. 16:09

Kérdés, milyen a státuszod az iskolával.

Ha nem zártad le az évet, kimaradtál, akkor elvileg most nem vagy a hallgatójuk.

Ha mégis megkapnád valahogy, hogy leigazolják a hallgatói státuszod, de nem iratkozol be a köv. évre, az visszamenőleg nem befolyásolhat - szerintem - hisz ki kötelez arra, hogy folytasd a tanulmányaid? Kérdés, hogy milyen hallgatói státuszod most az iskolánál?

2014. jún. 28. 12:47

Köszönöm a segítséget, ha már biztosan eldöntöttem akkor megkérdezem az iskolában.

Estin nem tudnám, mivel külföldre szeretnék menni.

Még lenne egy kérdésem...

Ha most kérek a sulitól iskolalátogatási lapot, és elmegyek diákként dolgozni az önkormányzathoz, akkor abból nem lehet bajom hogy szeptemberben mégsem kezdem el az évet?

2014. jún. 28. 09:02
Szerintem egy idő után igen.
2014. jún. 28. 08:39

Az eredményesen lezárt évet általában beszámítják, esetleg ha változik a képzés tartalma, különbözeti vizsgákat kell tenned.

Erre az intézmény saját TVSz-e ad csak választ.

2014. jún. 27. 21:54

Biztos információt az iskolában fogsz kapni.


De minden képzésen van index, mellyel a hivatalosan lepecsételt részletes tantárgyleírással, más iskolában is el tudod ismertetni azokat a tárgyakat, illetve, ha ugyanabba az iskolába mész vissza, ott elég az index és egy kérelem beadása.


Halasztani is tudsz, ha a következő évben is indult ez a képzés (tehát idén).


Estin nem tudod ezt a képzést elvégezni?

2014. jún. 27. 21:51

Ha nem is vész el, de annyit fogsz felejteni, hogy nem igazán lesz értelme a második évvel kezdened.

Hogy mennyire lesz aktuális, ha esetleg egyszer újból folytatnád, attól is függ, indítanak-e még ilyen osztályt.


Munka mellett is simán belehet vállalni, maximum nem jársz, be, csak a vizsgákra.

2014. jún. 27. 21:44
Jelenleg vállalkozási és bérügyintézőnek tanulok, az első évem már meg van, de mivel ez egy 2 éves képzés még van egy. A kérdésem az, hogy ha nem fejezem be, hanem elmegyek dolgozni akkor felesleges volt ez az 1 év vagy ezt később még lehet folytatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook