Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orvosnak szokás pénzt adni? fórum

Orvosnak szokás pénzt adni? (beszélgetős fórum)


2015. jan. 22. 03:50
sosem,nalunk nem.
2014. nov. 5. 13:32
Igen, a munkáltatója adja neki, meg az OEP.
2014. okt. 22. 12:30
nalunk nem.
22. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2014. jún. 28. 22:30
Munkaidőn kívül? Talán inkább másodállás. Vagy ez a főállása és az SZTK a mellékállása. Ez nem a munkaidőn kívül van....
21. d1d0eece08 (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2014. jún. 28. 10:34
A férjem szívműtétje után én voltam aki bélelt borítékkal megköszöntem az életben maradását, azonban 1hónap múlva a kontrol alkalmával már ránk sem ismert az operáló orvos. Akkor elhatároztam többé SOHA senkinek egy fillért sem..
20. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2014. jún. 27. 18:21
Sajnos igen, és sajnos el is teszik.
2014. jún. 27. 13:45

Azelott sosem adtam dokinak penzt,nem is volt fogadott sem a szuleseknel,semmi.

De most megmutottek a fiam... A nyaralasunk miatt a doktorno a szabadnapjan mutotte a gyereket,es bar csak 1 napot voltunk bent,ketszer is ranezett utana,hogy rendben van-e? Neki adott a gyerek egy jo nagy csokit,mi meg bele a boritekot. Kizarolag azt szerettem volna honoralni,hogy a szabadnapjan bejott,mert mi elutaztunk.

Aztan a kontroll napja is ugy jott ki,hogy csak miattunk jott be koran a korhazba...

18. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2014. jún. 27. 12:41

Nos, én nem vagyok híve.

Ettől függetlenül mindig elláttak.

17. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Zebra25)
2014. jún. 27. 12:40
Ez a formája nem csak gusztustalan, hanem bűncselekmény is.
16. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Zebra25)
2014. jún. 27. 12:03
Zebra légy oly kedves és értelmezd amit írtam. A hálapénz és a magánrendelés 2 különböző dolog... nem én keverem a szezont a fazonnal..
15. Zebra25 (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2014. jún. 27. 11:10

nagyon rendes volt tőle

Akad ilyen orvos szerencsére, bár kevés. Nekem az endokrinológusom hasonló természetű. Nem hajlandó elfogadni 1 fillért sem, soha.

14. youlcsi (válaszként erre: 11. - Zebra25)
2014. jún. 27. 11:09
mondjuk az nem kicsit :/
13. 5674644b5d (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2014. jún. 27. 11:09

Ezért írtam így: " ha meg vagy elégedve". Értelemszerűen ha egy orvos nem látta el jól a dolgát akkor részemről se pénz, se ajándék se más nem jár, de ez is saját vélemény.


Illetve nem véletlenül emeltem ki azt, hogy ez az eset nálam lehet egyedi is. Kevés ilyen orvos van, bár hála istennek nem sűrűn kell tesztelnem a magyar EÜ-ben praktizáló orvosokat. Biztos nagy a szórás.

12. youlcsi (válaszként erre: 8. - Zebra25)
2014. jún. 27. 11:09

apum a szívműtét után adott borítékot az orvosnak, nem is kevés pénzzel... akkor az orvos visszaadta azzal, hogy majd ha 10 év múlva is úgy gondolja, hogy adna és tudja nélkülözni, akkor bezéljenek róla.


amúgy meg azt én is írtam, hogy a szülész-nőgyógyász ebből a szempontból más... ott a rendelkezésre állásnak bizony kell, hogy legyen ára (és ha a dokim vállalt volna szülést, bizony akármennyit hajlandó lettem volna fizetni... de nem vállal)

11. Zebra25 (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2014. jún. 27. 11:07
Én inkább azzal nemértek egyet, amikor még a műtét előtt benyögi valaki, hogy x összegért fogom csak megműteni vagy szüleszteni, munkaidőben ráadásul. Ez kicsit már gusztustalan.
2014. jún. 27. 11:07
AUSZTRALIABAN NEM.
9. youlcsi (válaszként erre: 7. - 5674644b5d)
2014. jún. 27. 11:03

én a műtétem után szemtanúja voltam annak, ahogy a "szobatársat" hazaengedte az orvos. elmondta a tudnivalókat, majd viszlát. a nő megköszönte és csúsztatta a borítékot... abban a pillanatban az orvos visszafordult, hogy "jaj, a telefonszámomat még meg sem adtam. hívjon nyugodtan".

hát anyád!


de lehet, velem van a baj... én egy köszönömmel elintéztem a sebészt. pedig direkt őt kértem fel a műtétre. mondjuk akkor látott csak, amikor megbeszéltük, hogy megműt-e és mikor, aztán legközelebb már csak a műtőben. szóval nem éreztem, hogy többet tett, mintha csak úgy véletlen hozzákerültem volna.


a nagyobb értékű ajándékkal sem értek feltétlen egyet. én szülés után adtam ajándékot... na de 5 hétig bent voltam előtte. és akkor sem az orvos kapta, hanem az osztály együtt.

8. Zebra25 (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2014. jún. 27. 10:57

Apósomat szívkatéterezés után még hétvégén is bement megnézni az orvosa, meg a többi műtött betegét is. Nem volt munkaidőben.

Nem lett volna kötelező bemennie, nem?

Egyébként meg nem tudni, hogy a fórum indítója mire gondolt. Nem írta le, csak, hogy szoktunk e adni.

Én igen, adtam már. Mert az orvosom hétvégén is megultrahangozott, pedig nem volt munkaidőben, január 1-én szültem, amire szintén az egész napja ráment. Nem akart pénzt elfogadni, nem kért Ő egy fillért sem, de nekem felbecsülhetetlen volt az a sok segítség, és szerettem volna picit törleszteni.

És leírtam, hogy nem arról van szó, hogy valakivel munkaidőben foglalkoznak, hanem már sok fórumon olvastam, hogy milyen jogon fogad el pénzt egy orvos munkaidőn kívül végzett munkáért. Erre írtam amit írtam.

7. 5674644b5d (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2014. jún. 27. 10:55

Én egy műtét után éjjel rosszul lettem és a sebész aki műtött azonnal bejött, mert meg volt hagyva a nővérnek, hogy ha olyan gond lenne hívja. Nem volt ügyeletben aznap.


Lehet hogy ez egyedi eset, de van ilyen.


Én úgy vagyok egyébként a kérdéssel, hogy ha meg vagy elégedve vele akkor inkább valami nagyobb értékű ajándékot vegyél neki hálád jeléül.

6. youlcsi (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2014. jún. 27. 09:38

elvonatkoztatva a szülész-nőgyógyásztól, melyik az az orvos, aki még munkaidőn túl bejár a beteghez?


mert szülésznél értem, megértem... de ott az kell kifizetni, hogy a doki ugrásra készen áll, nincs sem éjszaka, sem hétvége, sem ünnep, ha az embernek baja van, vagy szülni fog éppen...


de csak azért, mert adott rendelésen, kórházban ellát, megvizsgál, megműt egy orvos (munkaidejében szülést levezet), azért nem jár extra juttatás!

5. youlcsi (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2014. jún. 27. 09:35
nem szoktam, nem adtam még sosem... és nem is értem, miért kellene adni.
2014. jún. 27. 09:19

Fel tudok azon háborogni amikor azzal jönnek emberek, hogy az orvosnak az a dolga, hogy munkaidőn kívül, esetleg szabadság alatt is bemegy a beteghez, és sokak szerint ezt ingyen kellene csinálnia. Mástészta az, amikor munkaidőben van, akkor én sem tartom korrektnek.

Nincs az a villanyszerelő aki ingyen kijön munkaidőn kívül, csak a 2 szép szememért.

3. Zebra25 (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2014. jún. 27. 09:17

Már elnézést, de a magánrendelésen nem hálapénzt adsz. Az az orvos munkaidején kívüli tevékenysége, még jó, hogy nem dolgozik ingyen.

Ne keverjük már a szezont a fazonnal.

2. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2014. jún. 27. 09:12

Én abszolút nem vagyok híve a hálapénznek, sőt.

Magánba is életemben 1x voltam és nem is tervezem többször. Én megalázónak tartom a hálapénzt, hisz az orvosnak is van fizetése, ez a munkája a hivatása,te fizeted a tb ellátást. Nagyon felháborítónak tartom,hogy az egészségügy ilyen pocsék mind az orvosok-nővérek szemszögéből és a betegek részéről is,szomorú de teljesen elanyagiasodott (tisztelet a kivételnek). "Pénztért nem tudsz egészséget venni" tartja a mondás de a valóságban itt tartunk.

2014. jún. 27. 01:17
Nem igen van miből adnom, azért kérdezem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook