Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bárányhimlő elleni vakcina fórum

Bárányhimlő elleni vakcina (beszélgetős fórum)


1 2
2017. nov. 28. 04:53
konnyen atveszeltek gyerekeim ezt a betegseget!
41. 4c1a787e8f (válaszként erre: 40. - Csitpu)
2017. ápr. 11. 08:42

Ez igaz volt 30 éve. Ma meg az van, hogy a vírusok nem ugyanazok, és mi sem. Amin mi átestünk, csak úgy, ma sokkal több a súlyos, kórházi ápolást igénylő eset. Nem csak a bárányhimlőnél, akár egy egyszerű mandula, vagy tüdőgyulladásnál, vagy egy hasmenős vírusnál, és a felnőttek körében is.

Persze, amíg nincs baj, addig nincs baj, de amikor van, akkor sajnos a természetgyógyászat már kevés.

Igen, ez nyilván azzal jár, hogy figyelni kell az újraoltásra. De ez ma már nagyon sokmindennel így van.

40. csitpu
2017. ápr. 10. 21:58
az én véleményem, hogy mindenképp jó ha átesik rajta, főleg ha kislány. Az immunrendszert kell megerősíteni, istápolni közben, mert akkor könnyen legyőzi. Tapasztalatom szerint a népi gyógyászat szereivel hamarabb rendbejön, mint gyógyszerektől, aloe vera alapú szerrel fújni, kenni, az immunrendszer megerősítésre pedig fokhagyma kapszula (lehet kapni kapszulásat ami nem bántja a gyomrot, szagtalan , apró pici, kicsiknek is lecsúszik a torkukon), nagy dózisú c vitamin (legjobb lázcsillapító), multivitamin...Nekünk bevált
39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2014. júl. 6. 18:42
Én se 18 éves korig félek, hanem utána. Ha ez a vakcina kb 10 évig jó, akkor mi lesz vele esetleg 37 évesen? (Hátha addigra megjön az esze.) No mindegy, szerencsére az én lányom már túl van ezen, a fiúkat meg be fogom oltatni.
38. M0ncsa (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2014. júl. 5. 22:15

Az enyem is, pedig neki is 4 van :) Sot, most mar az unokat is nyilvan tartja...

En egyebkent nyitottam egy mappat a gyereknek, pont ilyenek miatt. Abban van a terheskonyvtol kezdve az anyakonyvi kivonatan keresztul a kulonbozo leletekig minden. Nyilvan idovel az elavult dolgokat szanalom, de a lenyeg marad benne. Es majd a kicsinek is fogok nyitni egyet.

Nincs az az anyuka, aki ennyi ev utan minden gyereknel mindenre emlekszik, valami nyilvantartast muszaj vezetni.

37. trapiti (válaszként erre: 36. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 5. 20:32
Az én anyukám pl. minden ilyet tud de fel is írt mindent. Én is pontosan vezetem a lányom oltásait és fejben is tartom mi az amit majd még úgy 14-18 éves kora között kapnia kell. Azért bízom benne hogy addig még él legalább egyikünk :)
36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2014. júl. 5. 09:02

Igen, ha mindenki a családból emlékszik arra, hogy kell emlékezni.


De ha netán én már akkor nem vagyok, vagy éppen a lány - mint abban a korban igen sokan - a "semmi nem érdekel" korszakukat éli, akkor valószínűleg nem az a legnagyobb gondja senkinek, hogy újraolttassa magát bárányhimlő ellen.


Nagyon hamar elmúlik az a kor, amikor ez téma, utána már egészen mások a fontos dolgok. Még a gondoskodó családoknál is így van ez.


Kérdeztem én anyósomat néha erről-arról, hogy volt-e a férjem bárányhimlős, meg kanyarós, meg ilyenek. Akkor fontos lett volna. Sohase kaptam egyértelmű választ. A papírok meg már ki tudja, hol voltak, mindig az nem volt meg, ami épp kellett volna. Viszont részletes kortörténeti dokumentumokat találtam a szemműtétjéről, meg a szívzörejeiről.


Még a saját orvosunknál is találtam olyan adatot, ami nem egyezett az oltási könyvvel, valószínűleg egy orvosváltásból adódó dolog miatt. Elvileg nem fordulhat ilyen elő, de mégis simán előfordul, akár a ragadó matrica nem-úgy ragadó mivoltából adódóan is. És bizony nem emlékeztem, hogy 10 éve a lányom, vagy 8 éve a fiam, vagy netán mind a kettő kapta meg a prevenart, meg a neisvac-ot, vagy a menjugate-et.. És melyik igen, meg melyik melyiket nem..


És mint mondtam, az oltás ellenére is nagyon sokan elkapják magát a himlőt. Ezt én se tartom önmagában nagy katasztrófának, mert elsősorban a szövődmények elkerülése a cél, de azért ha meg mégis az a lány terhesen kapja el az oltás ellenére is, vagy éppen addigra már annyira eldurvulnak a vírusok, hogy tesznek a vakcinánkra??


Szóval valahol mégis az lenne a jó, ha gyerekkorban átesnének ezeken..


Én is, ha választanom kéne, inkább oltáspárti vagyok, de azért mégis számos kétségem van a dolgokkal kapcsolatban, és nem csodálom, hogy másoknak is van...

35. trapiti (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 4. 21:53
Ezt a problémát megoldja a felnőttkor határán egy emlékeztető oltás.
34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2014. júl. 4. 10:18

Azért van ennek egy hátulütője is. Azt már tudjuk, hogy az oltás nem ad egész életre védettséget, legalábbis ezt jelezték azokból az országokból, ahol már korábban kezdték az oltást. Szóval most egy lányt beolttatunk. Nem kapja el. Aztán majd inkább, ha esetleg terhes lesz, felnőtten? A lányomnál ez nálam nagy dilemma volt.


Ilyen szempontból örülök, hogy az oltás ellenére ténylegesen is átment rajtuk.


A fiúkat szó nélkül, de azért ha még egy lányom lenne, sokszor meggondolnám.

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - A0c1361e44)
2014. júl. 4. 10:13

1. Ma a legtöbb vírusra igaz, hogy betegebbek a gyerekek vele, mint mi voltunk anno. A komoly, maradandó károsodást okozó szövődmények is gyakoribbak. Az oviban is egy járvány után van akit fél évre is ki kellett venni, mert szó szerint MINDENT elkapott. Nagyon legyengülnek a gyerekek.



2. A mai munkahelyi viszonyok miatt az a mondjuk két gyereknél 2x2 hét otthonlétet se óhajtja nagyon senki. Mivel a lappangás 14-21 nap, így általában nem egyszerre betegek a gyerekek, hanem egymás után.



Egyébként nekem oltás ellenére is elkapták a nagyok, de 2-3 pöttyel átment rajtuk, és rövidebb idő alatt. Nem kellett annyira izgulnom értük. Ez nálam szempont, mert én viselem nagyon rosszul az aggódást. Nem véletlenül, pont azért, mert kis korukban egy pár durva kórházas történeten átmentünk. Nekem is furcsa volt, mert én nagyo sokáig nem láttam kórházat belülről, pedig a tyúxart turtuk nagyanyám udvarán óraszám... Hát ki tudja, ma ez van.

2014. júl. 3. 22:14
8800 Ft-ot fizettem érte 2 hete.
31. M0ncsa (válaszként erre: 30. - Destiny88)
2014. júl. 1. 11:13
Igen, tudom, de ne feledd, hogy a tobbseg nem veszi a faradsagot, hogy ezt leirja neked a forumon, inkabb kihagyja a szavazast komment nelkul :) En is lattam, hogy valaki irta, szerintem en is, de lehet, hogy csak akartam :) Mindegy is, leirtam ide, ugyhogy add hozza :)
30. destiny88 (válaszként erre: 29. - M0ncsa)
2014. júl. 1. 10:37
koszi! Irtam lehetosegnek, hogy a forumban is lehet ott valaszolni. De ott csak egyet lattam.
29. M0ncsa (válaszként erre: 28. - Destiny88)
2014. jún. 30. 17:51
Destiny, emlekszem arra a szavazasra. Nem tudtam ra szavazni (es gondolom, meg joparan voltak igy), ugyanis egy verziot kihagytal: en beoltattam a gyereket, de meg nem derult ki, elkapta-e vagy sem, ugyanis nemreg kapta, es meg nem volt "jarvanykozelben".
2014. jún. 30. 17:40

En meg mindig szeretnek partatlan maradni. En sem szeretem, ha masok itelkeznek, kritizalnak. ;)


Mellesleg minden orvos mashogy all az oltasokhot, pedig elmeletileg orvosirq jart mind. En sajnos nem, velem kar vitazni :)


Ezert is inditottam a szavazast, h lassam, az emberek. Beoltatjak-e a gyerekeiket, h megvedjek oket. De a,ikor utoljara neztem, csak 7 szulo oltatta be.

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2014. jún. 29. 07:45

Köszi!

Ezért nem kérek mostanság védőoltás. Az oltás után hetekig beteg szoktam lenni:(

26. trapiti (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2014. jún. 28. 22:45
Igen, valószíűleg. Az autoimmunk betegségek alapja többek között az immunrendszer hiperreaktivitása.
25. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2014. jún. 28. 21:55

Kicsit más téma..kérdezhetek?

Szerinted az autoimmunbetegségem miatt reagálok túl betegségeket vagy egy védőoltást?

24. trapiti (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2014. jún. 28. 21:40
Az egy másik. Az viszont igaz, hogy a vírus által legyengített immunrendszer a többi betegséggel szemben is átmenetileg védtelenebbé válik, azokkal szemben is amire egyébként oltva van.
23. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2014. jún. 28. 20:31
Az agyhártya gyulladás ellen is van már oltás, bár azt nem tudom, hogy arra van e, ami a bárányhimlő szövődménye lehet vagy egy más típusra.
22. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Cd806f661e)
2014. jún. 28. 20:29

De miért? Mi van ebben?

Nálunk is ez volt. A bátyám bárányhimlős lett és az anyukám egy ágyba fektetett minket, hogy én is megkapjam:D

21. trapiti (válaszként erre: 19. - Destiny88)
2014. jún. 28. 19:16

Ha véletlenül kapja el, akkor is lehet szövődmény, nyilván. Viszont ha nem összezárja beteg gyerekkel, hanem oltatja, akkor nem lesz szövődmény, de nagyon nagy valószínűséggel betegség sem. És véletlenül sem kapja el mindenki, tehát lehet hogy az ő gyereke épp megúszta volna, így meg sikerül egy súlyos betegséget összeszedni.


Azzal is kevesen számolnak, hogy a bárányhimlő vírus olyan mértékben meggyengíti az immunrendszert, hogy a bárányhimlő utáni hetekben egy csomó más betegségre is fogékonnyá válik a gyerek, jönnek a tüszős mandulagyulladások, tüdőgyulladások sé társai...


Szülőként sosem fogom megérteni, aki inkább biztosra megy és megbetegíti a saját gyerekét, minthogy megvédje, vagy legalább csak meghagyná az esélyt, hogy megússza.

20. tündér74 (válaszként erre: 17. - Destiny88)
2014. jún. 28. 18:04

Ez a "minél hamarabb túl lenni a bárányhimlőn" szöveg ma már nem állja meg a helyét. Régebben is csak azért mondták, mert nem volt más megoldás, azaz nem volt ellene védőoltás.

Nem értem egyébként, hogy ma, amikor van mód, hogy elkerüljük a veszélyes szövődményeket,sok szülő miért teszi kockára a gyereke egészségét??:S

19. destiny88 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2014. jún. 28. 16:41

Ezzel en nem vitatkozom, mert ki vagyok en, h felulbiraljam barki donteset.


Azonban azt tudni kell, h a szovodmenyek akkor is fennallnak, ha elkapatja, ha veletlenul szedi fel valakitol. Es nem csak a te konkret szovodmenyedrol beszelek, hanem mas betegsegrol is.

18. trapiti (válaszként erre: 17. - Destiny88)
2014. jún. 28. 12:51
Persze, "kontrollált körülmények".... és ha épp náluk alakul ki pl. egy agyhártyagyulladás, akkor hogyan számol el a lelkiismeretével, hogy megbetegítette a gyerekét???
17. destiny88 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2014. jún. 28. 12:30

Lehet, h. Iztonsagban erzi majd igy magat, hogy kontrollalt keretek kozott kapja el, nem akkor, amikor eppen mondjuk "meglepetest" okozna, egy nyaralas elott. Legyenek tul rajta, es kesz.


Az orvos nem beszelhetett ra az oltasra, de ellene sem ervelhetett. En kerdeztem ra konkret szamokra.


Amigy erdekes, mert nalunk a csoportban volt egy himlos, de csak hetekkel utana tudtuk meg. Ki sem irtak, nem szoltak.. De senki el sem kapta.

2014. jún. 27. 11:10

Igen ezt már én is halottam másoktól hogy direkt összerakják a fertőzött és a még nem beteg gyereket hogy elkapják egymástól... :/


Köszönöm a hozzászólásokat! :)

15. tündér74 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2014. jún. 27. 11:03
Atyaég!:S
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2014. jún. 27. 09:07
Értelek!:)
2014. jún. 27. 08:38
Hajmeresztőek az emberek egyébként. A tesóm gyerekei most voltak bárányhimlősek, nem voltak oltva de nem is ez a lényeg... Amikor mentek a felszabadító vizsgálatra a rendelőben leszólította őket egy ismeretlen anyuka, hogy hallotta mi van, és áthozhatná-e az ő két fiát hogy elkapják... Bárányhimlőbuli... :/
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook