Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szegedi szülészetről friss élményekkel fórum

A szegedi szülészetről friss élményekkel (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szegedi szülészetről friss élményekkel

25. Hunny (válaszként erre: 23. - Latina)
2014. júl. 1. 19:34
Köszönöm szépen!:)
2014. júl. 1. 19:23

Sziasztok!

Bocsánat,nem voltunk itthon,nem tudtam válaszolni!

Nagyon jó tapasztalatom van Dr.Pap Éváról például,most neki is babája van,de terhesgondozást vállal már úgy tudom,havi 7000 a díja és nagyon lelkiismeretes a hölgy.Vincze Emőke is rendes,nála havi 9000,ismerősöm Márton Virágnál szült természetes úton,végig ott volt vele.Ott havi díjat nem tudok,a szülésre tavaly 40 ezret kapott.

Nálam az ügyeletes Dr.Sári Tamás volt,a fogadott orvosom Vincze Emőke volt.Mindketten jól végezték a dolgukat :-)Az altatóorvos nevét nem tudom,bemutatkozott,de sietős lett a dolog,így sajnos arra nem emlékszem.

Ja,házassági anyakönyvi kivonatból jó a másolat,szobatársam is azt vitt.Nekünk "csak" apaságink van,mert terhesen nem akartam férjhez menni; idén terveztük,de halasztunk egy picit :-)

23. latina (válaszként erre: 13. - Hunny)
2014. júl. 1. 19:19

Kétszer szültem a szegedi klinikán, először S.Tamásnál (a fogadott orvosom elutazott és neki adott át, de ismertem, mert előtte hozzá jártam), másodszor M. Virágnál.

Az első necces volt, többszörösen rá volt tekeredve a zsinór nyakára a lánynak (meconiumos magzatvíz),5 órát adtak, hogy kinyomjam, 4 óra 55 perc alatt meg is volt. Kaptam oxit orrbaszájba, sietni kellett. Párszor lement 100 alá a szívverés. De megúsztam a császárt, a doki halálnyugis volt, és összeszokott páros a szülésznővel. Akkor volt fogadott szülésznőm, nagyon meg voltam vele elégedve, kézzel tágított...Alakulhatott volna császárral is, de ez a dokitól is függ szerintem. Másodszor a fiammal 3 évvel ezelőtt teljesen háborítatlan szülésem volt, semmit nem adtak, békén hagytak, csak a szívhangot ellenőrizték,a férjem adagolhatta szépen a homeós bogyókat, tágultam is mint az állat :) a dokim is éppen beért, mert a fiam sietett. Gyakorlatilag itthon is megszülhettem volna. Tökéletes volt. Más kérdés, hogy már én is nagyon nyugodt és magabiztos voltam. A szülésznőt nem ismertem, éppen akkor kezdte a műszakot a szabija után, kipihent volt, de nem sok vizet zavart. Utána is készséges volt, segített mindenben. Az orvosok szerintem mind normálisak, a csecsemős nővérekkel meg kell találni a hangot. Gyerekágyon ráfigyelnek az emberre,és nem csak a fogadott orvos. Sajnos nekem a fiammal nehezen ment vissza a méhem, nagyon nézték, minden panaszt komolyan vettek. Szerintem szakmailag az egyik, ha nem a legjobb szülészet az országban. Persze ők is csak emberek,ki lehet fogni a rosszat.

2014. jún. 27. 15:48
Bocsi a helyesirásért!
2014. jún. 27. 15:46
Gratulálok és jó egészséget! Én kétszer szültem a klinikán mindkettõ sajnos császáros lett. Az elsõ babánál a 30. héten kerültem Dr. Kalmár Lászlóhoz. Nagyon meg voltam vele elégedve igy a másodikat is nála szültem. Nagyon kedves jó szakember. Soha nem ilyesztgetett semmivel, alapos preciz nem kapkod nem siet én mindig nyugodt voltam ha vele beszéltem. Csupa jot tudok irni. Szabadsága alatt jött be hogy ott legyen a szülésnél ami császár lett. Nem mondta mennyit adjak. Terhesgondozásra nem jártam havonta. Azt mondta ha nincs problémám akkor mindig csak akkor jöjjek ha uh eredmény vagy véreredmény van. Szoval kb 4 szer voltam magánba nála meg háromszor a klinikán de ott nem fogadott el pénzt soha mivel ott csinálta az uh-at. Persze ezek csak ellenörzö uhk voltak mert a genetikait más orvos csinálta.
20. Yaweb
2014. jún. 27. 06:06

En nem otthon szultem habar szegedi vagyok de S.Janosrol en is hallottam. Az osszes szulo baratnom nala szult es Makoviczka Barbinal. O volt a szuleszno. Ot kiskorom ota ismerem, egyutt "nottunk" fel :-)


Ha megkerdezhetem a cikkirot miert epp altatasos csaszar lett a vege?

19. künde (válaszként erre: 18. - Bridemay)
2014. jún. 26. 21:15
Köszi! Ez nem semmi... Azt is hallottam például, hogy orvos meg nem szokta az embert elvállalni úgy a 20. hét utántól. Tehát egészen korántól el kell kezdeni hozzá járni, hogy a szülést is elvállalja. Nyilván arról szól a dolog, hogy ne csak a szülésért, hanem végig, minden hónapban szépen fizessen az ember.
18. bridemay (válaszként erre: 17. - Künde)
2014. jún. 26. 18:45
Nem lehet már fogadott orvos nélkül szülésznőt fogadni. Pont ezért: vagy perkálsz mindkettőnek, vagy egyiknek sem :-/ És akkor ennyit a szabad orvosválasztásról. Nem vagyok benne biztos, hogy ez így jogszerű, de hát "csak" szülni megyünk, vagy mifene... :-/
17. künde (válaszként erre: 14. - Mazsola22)
2014. jún. 26. 14:48

4 éve szültem fogadott orvossal és szülésznővel, normál szülés volt. A dokit előre megkérdeztem hogy mennyiért vállalja, 70-et mondott, annyit is adtam neki. A szülésznőtől nem kérdeztem, neki 20-at adtam. Utólag visszagondolva nagyon nem érte meg :)

Januárba fogok újra szülni, szerintem fogadott orvos nélkül, szülésznőt valószínű fogadok azért, de még nem tudom hogy lehet-e így doki nélkül is.

Valaki nem tudja?

2014. jún. 26. 14:18

Gratulálok a kisfiadhoz,jó egészséget meg mindent,ami kell! ;o)

Én már szültem a női klinikán 4 éve,most szeptember végén születik a kisfiam,és olyan pozitív volt az írásod,hogy már nem is félek a császáról,ha esetleg arra kerülne sor :o)

15. Héccsy (válaszként erre: 13. - Hunny)
2014. jún. 25. 20:59

Nekem is S. János az orvosom. Maximálisan kiváló doki. A lányom 3 éve is nála született, hozzá jártam terhesgondozásra is, és este fél 11-kor csinálta meg a császárt, végig ott volt velem.

Műtét után 3 nappal is lejött a gyerekágyra, érdeklődött hogylétem felől. Végtelen nyugalma, türelme van a kismamákhoz, ha kérdezek válaszol, magyaráz.

Most a kisfiamat is nála hozom világra Augusztus végén. Én soha nem kérdeztem, hogy mennyit kér a szülésért. Adtunk neki, utána is ugyanolyan kedves volt velem/velünk.

14. mazsola22 (válaszként erre: 12. - Rubiny)
2014. jún. 25. 20:26
Hát gondoltam, hogy sokat :-) Többieknek valami infója még esetleg? :-)
13. Hunny
2014. jún. 25. 20:15

Anko gratulálok a picihez, sok egészséget!:)

Olvasom, hogy többen készültök mostanság a klinikán szülni, érdekelne majd, hogy kinek mi a tapasztalata! A hüvelyi szüléseket mennyire hagyják a maguk útján menni, "siettetik" a szülést, minden áron adnak oxitocint, minden apró gubanc esetén császároznak? Pár évvel ezelőtt nagyon szigorú protokoll volt, és a már említett fekete rövid hajú nővér mindenkinek a rémálma volt.

Egy hónapja egyébként én is feküdtem a női klinikán, én is csak pozitív dolgokat tudok mondani, mindenki nagyon kedves, az épület régi, de tiszta.


Fiabesca igaz én még nem szültem, most Szabó Kornél volt az orvosom, aki nagyon jó szakember, mindent megtesz a betegeiért (este 11kor bejött a klinikára hogy ellásson, nem adott át az ügyeletesnek), bár volt néha egy-egy mondata, amit máshogy is megfogalmazhatott volna, de vettem egy nagy levegőt és azt mondtam h csak értem teszi. Egyébként mindig siet és mindig késésben van, ezeket leszámítva tökéletes orvos!

Pásztor Norbertnél egyszer voltam rákszűrésen, nála kifejezetten jól éreztem magam, van idő a kérdéseimre és a hozzá tartozó válaszokra, majdnem olyan volt, mint egy baráti beszélgetés.

Még nagymenő orvos Sikovanyecz János, aki állítólag remek szakember, ő is a végtelen nyugalmat árasztja magából, szerintem vele is mindent meg lehet beszélni. Munkámból kifolyólag többször is volt már szerencsém beszélni vele, és mindig az volt az érzésem, hogy folyamatosan bocsánatot akar kérni:) Viszont a szakértelmének meg is van az ára rendesen.

12. Rubiny (válaszként erre: 10. - Mazsola22)
2014. jún. 25. 19:37
Jó sokat :D Van amelyik meg is mondja mennyi az az annyi,amelyik nem annak olyan minimum 70 ezret,de általában még e fölött.De vannak kivételek!Mint pl az én dokim is.
11. Héccsy (válaszként erre: 1. - Aniko900708)
2014. jún. 25. 17:55
A gyerekágyas osztályon ott van még az a fekete rövid hajú idősebb nő?? (mindig kékre volt kifestve a szeme) :) Na, engem ő akasztott ki. Ez már 3 éve volt.
2014. jún. 25. 17:18

Jó olvasni az ilyen pozitív tapasztalatokat :-)

Kicsit más téma, de nem vagyok teljesen képben... Mennyit illik Szegeden adni a fogadott orvosnak, illetve a fogadott szülésznőnek?

2014. jún. 25. 15:52
Igaz, nálunk még nem aktuális a babatéma, de ha minden jól megy, pár év múlva számomra is hasznos lesz a cikk :) esetleg akinek van tapasztalata, tudna nekem ajánlani jó nőgyógyászt? Jó lenne már most találni valakit, akire később is számíthatok :)
8. Brunhild (válaszként erre: 3. - Héccsy)
2014. jún. 25. 14:09

Sziasztok!


Én szeptember eleje felé várom a kislányomat, itt fogok szülni. Fiam is itt született tavaly, akkor is jó tapasztalataim voltak, remélem most is az lesz!

Gratulálok a kisbabádhoz, és köszönöm az írást! :)

7. Rubiny (válaszként erre: 3. - Héccsy)
2014. jún. 25. 12:09
Fénymásoltan elég oda adni:)
2014. jún. 25. 12:08
Én is csak jókat tudok írni a Szegedi szülészetről,2 fiam szültem ott császárral,de mindenki normális volt,na azért kivételekkel is találkoztam,de alapból elégedett voltam.
2014. jún. 25. 11:46
Nekem is csak jó tapasztalataim vannak, igaz én Szekszárdon szültem (mind a három gyerkőcöt), és egyik alkalommal sem volt fogadott orvosom. Ennek ellenére csak pozitív élményeim vannak!
2014. jún. 25. 10:07
Amikor én szültem két éve (szintén altatásos császárral), nekem is ezek voltak a tapasztalataim és biztos vagyok benne, hogy novemberben is ilyen jó környezetben fognak eltelni a bent töltött napok. Minden osztályon nagyon segítőkészek. :)
2014. jún. 25. 09:37
Nagyon jó a cikked. Én is hamarosan a vendége leszek a szegedi klinikának. Aug. végére várom a kisfiunkat. A kérdésem az lenne, hogy ha házas vagy, akkor a házassági anyakönyvi kivonatot milyen formában kérték el? (ha kérték)
2. pk86
2014. jún. 25. 09:18
Szia, gratulálok a babához, és örülök, hogy ilyen pozitív élményekkel hagytad el a kórházat! Azt megkérdezhetném eseteleg, hogy mi miatt döntöttek az altatásos császár mellett?
2014. jún. 25. 09:08
2014 május végén született a kisfiunk Szegeden a női klinikán. Szeretném megosztani veletek az élményeimet, tapasztalataimat ezzel kapcsolatban. Szeretném, ha másoknak később jól jönnének a friss infók. Írok egy listát is a teljesség igénye nélkül, amiket én pakoltam és jól jöttek. Remélhetőleg nem hagytam ki semmit.

Ugrás a teljes írásra: A szegedi szülészetről friss élményekkel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook