Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüszős mandulagyulladásra kell antibiotikum? fórum

Tüszős mandulagyulladásra kell antibiotikum? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. dec. 14. 11:34
Augmentin nagyon jó rá. Amíg nem lettem colitises, mindig azt szedtem.
2014. jún. 28. 01:18
Koszi szepen! 2 honapja volt egy mutetem, azota kapom el ezeket folyamatosan.
43. C**** (válaszként erre: 42. - C****)
2014. jún. 27. 21:46
elírtam, szóval: EGÉSZSÉGES! :D
42. C**** (válaszként erre: 41. - Arrival)
2014. jún. 27. 21:45

Én arra fektetnék hangsúlyt, hogy immunrendszert erősítsek. Mozgás, egészséges táplálkozás, vitaminok, probiotikumok, kicsit próbálnék fizikailag erősödni, sok folyadékot inni, és ki kell irtani a stresszt, és az olyan embereket, akik esetleg gyötrik a lelked. Plusz kapcsolódj ki időnként, szerezz új barátokat, mindegy, hogy magyarok-e vagy sem.


Mindenekelőtt kellene egy immunvizsgálat, nincs-e valami bajod, teljes vérkép, stb, és ha minden ok, erősödni testileg lelkileg. Mert eredendően TE EGSÉSZSÉGES VAGY!!


Jobbulást!

41. arrival (válaszként erre: 39. - C****)
2014. jún. 27. 19:51
Atlagos, 58 kg , 168 cm
2014. jún. 27. 19:45
Nekem kellett szedni rá.
39. C**** (válaszként erre: 38. - Arrival)
2014. jún. 27. 19:35
Mennyire vagy vékony?
38. arrival (válaszként erre: 37. - Bözsi néni)
2014. jún. 27. 10:14

Az alapellatas tenyleg jobb otthon, de ha korhazba kerul az ember akkor itt jobb. Mar amennyire jo lehet egy korhaz.


Meg nem voltam a dokinal, mar jol vagyok, a mandulam is jonak latszik, nem tudom van-e meg ertelme elmenni. Attol tartok, hogy mivel mar igy is le van gyengulve az immunrendszerem, elkapok megint valami mast.

37. Bözsi néni (válaszként erre: 31. - Arrival)
2014. jún. 26. 20:47

Nekem is az ugrott be először, hogy ezek szerimt a magyar eü. ellátás igazán jó:-))


Gyógyulást kívánok, ha lehet, keríts dokit ott - vagy gyere addig haza. amíg ezt a csúnya mandulát kezelik, kiszedik.

36. C**** (válaszként erre: 35. - Arrival)
2014. jún. 25. 23:37
Remélem tényleg hamar jobban leszel, ne hagyd, hogy sokáig beteg legyél. Jobbulást!
35. arrival (válaszként erre: 33. - C****)
2014. jún. 25. 23:11
Koszi szepen a segitseget !
34. C**** (válaszként erre: 31. - Arrival)
2014. jún. 25. 21:40
Kórház csak van, és ott ügyelet. Legyél élelmes, és tedd magad egy orvos elé holnap.
33. C**** (válaszként erre: 28. - Arrival)
2014. jún. 25. 21:39

Próbálj meg immunrendszert erősíteni.


Van egy olyan gyógyszer, h Broncho Vaxom, nekem ez vált be, plusz védőoltások, plusz probiotikum.


D vitamint is szedned kellene, ez is erősít, plusz multivitamint. Igyál sok folyadékot.


Mindenképp menj orvoshoz, nem hiányzik, hogy a tüdőd szíved krónikusan (örökre) beteggé váljon.


Ez nem játék.


A mandulagyulladás ha meggyógyult, vetesd ki a mandulád. Súlyos szövődményei lehetnek!!!


Jobbulást, és arra gondolj, hogy egészséges vagy, csak megborult az egyensúly, amit vissza kell állítanod. Sajnos ezen az antibiotikum ront, de most ez a szükséges rossz, utána építsd fel a védekezőrendszered.


SOS irány az orvos! Ha éjszakás vagy reggel, ha nappal dolgozol, akkor este, biztos van aki rádnézzen, ha más nem, az ügyelet.

32. dd4fac34d4 (válaszként erre: 31. - Arrival)
2014. jún. 25. 08:34

Tanulságos, amit írsz az ottani ellátási módszerről! Akkor lehet, hogy Mao-on nem is olyan rossz a járóbeteg-ellátás?

De, ami a tüszösmandulát illeti: nekem nagyon sokszor volt, és az akkori gyerekorvosi felfogás szerint ennek ellenére sem javasolták a manduláim kivételét! Jócskán felnőtt koromban került olyan állapotba a dolog, hogy akkor már pánikszerűen kellett a gégészetre mennem a műtétre. Sokkal kellemetlenebb volt, mint ha gyerekkoromban megcsinálják, és mindenki azon csodálkozott a kórházban, hogy megúsztam ízületi és/vagy szívizomgyulladás nélkül a sok tüszösmandulát!!

És ahogy már én is írtam, a felsőléguti betegségekre adott antibiotikumok mellé különösen fontos a probiotikum szedése, és abban is nagyon igaza van itt valakinek, hogy a hüvelyi problémákat is meg kell előzni, amit ugyancsak okozhat az antibiotikum. Nekem erre pl. a Vitagyn C-t ajánlották egyszer.

31. arrival (válaszként erre: 30. - Bözsi néni)
2014. jún. 25. 00:48

Az elozoeket igen. Kulfoldon elek, itt masok kicsit a gyogyszerek. Ez a 80 -at beszedos csak sima Penicillin. A masik 2 fajta az mindketto ketszeresen kombinalt volt (tehat 4 kulonbozo fele) 3 es 5 napig kellett szednem.

Ezt a 80 at mar nem birtam !

Holnap telefonalok a dokinak, dehat itt sajnos ez sem ugy meg megy mint otthon, hogy beballagok a rendelobe. A sajat dokimmal is ugy tudok beszelni hogy a recepcios uzenetet hagy neki, es a doki rendelesi ido utan kora este felhiv.

30. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Arrival)
2014. jún. 25. 00:16

Az előzőeket rendesen beszedted?


Melyik az az antibiotikum, amiből 80 szemet kell beszedni? Ilyenről még nem is hallottam. Mindenképp mielőbb doki.

2014. jún. 24. 22:20
Igen, mindenképpen! Ráadásul a gyulladás ráhúzódhat a szívizmaidra, amiből maradandó károsodás is lehet. Menj el minél előbb!!
28. arrival (válaszként erre: 18. - C****)
2014. jún. 24. 22:10

Koszi!

Nem tudom mikor jutok el az orvoshoz.

Sajnos, 6 hete (egy mutet ota) mindenfele fertozes elkap, ez a 3. antibiotikum kuram volt, az elso ketto extra eros, ketszeresen kombinalt antibiotikum , ezt most mar nem birta mar a szervezetem, teljesen kikeszult a gyomrom, nagyon nagyon rosszul voltam tole. Es napi 8 szemet kellett volna szedni 10 napig.

Nem birtam tovabb :(

27. C**** (válaszként erre: 24. - C****)
2014. jún. 24. 21:25

jah... és ilyenkor kerüld a cukros ételeket, és ha hajlamos vagy rá( a gombásodásra), már most használhatsz probiotikus hüvelykúpot, a kellemetlenségek elkerülése végett..


...és tampont hüvelykúpot csak fertőtlenítő szappannal mosott kézzel operálunk :)

26. C**** (válaszként erre: 20. - Bözsi néni)
2014. jún. 24. 21:23
Megnézném az édesanyját... az ő dolga lett volna ezt időben megtanítani.
25. C**** (válaszként erre: 21. - Dd4fac34d4)
2014. jún. 24. 21:21
Majd kialakul, én is akkora hülyeségeket csináltam... Mostanra kiokosodtam :D (Buta a sajátján elven)
24. C****
2014. jún. 24. 21:20

..és akkor megjegyezném, hogy szedjél probiotikumot az antibiotikum mellé(utána két órával, napi kétszer), és ha hasmenést okoz az antibiotikum, azonnal fordulj orvoshoz, mert egyes antibiotikumok Clostridium fertőzést okoznak...


...mindig főétkezéshez kösd, krumplival, töményebb körettel, kenyérrel, hogy ne készítse ki a gyomrod, és igyál bőségesen folyadékot...


...ha már fáj a gyomrod, egyél sűrűbben piritóst, és igyál citromos vizet...

23. pomponlány (válaszként erre: 22. - 7fb29bdf03)
2014. jún. 24. 21:20
Miért félnek az emberek ennyire a betegségektől?
2014. jún. 24. 21:14
Miért félnek egyesek annyira az antibiotikumtól? Ha kell, kell. Sokkal veszélyesebb, ha nem veszi be az ember,amikor szükséges.
21. dd4fac34d4 (válaszként erre: 20. - Bözsi néni)
2014. jún. 24. 21:05

Egyetértek! Ne egy laikus fórumon kérdezgessen utólag, aki még ennyit sem tud az antibiotikumokról! De még azt sem tudja, hogy ha beírja a keresőbe pl., hogy antibiotikumok szedése, akkor nagy valószínűséggel már az első helyeken szakszerű választ kapott volna időben a kérdésére, és nem hagyja abba a gyógyszer szedését!

Ha pedig valóban rosszul volt tőle, akkor sem itt kell kérdezősködni, hanem pánikszerűen vissza a dokihoz, és másik antibiotikumot kérni, amelyet talán jobban tolerál a szervezete!

20. Bözsi néni (válaszként erre: 19. - C****)
2014. jún. 24. 20:59

Oké, lehet, hogy igazad van... talán kicsit erősen fogalmaztam.


De tényleg oda kell figyelni, ill. a dokit is meg lehet kérdezni, és nem utólag egy fórumot itt...

19. C**** (válaszként erre: 17. - Bözsi néni)
2014. jún. 24. 20:56
Lehet, hogy rosszul volt tőle.... Majd a dokival elrendezi.
18. C**** (válaszként erre: 16. - Arrival)
2014. jún. 24. 20:56

Nem kell betojni, holnap menj vissza a dokihoz és vallj színt, utána majd megmondja, mit kell tenned.


Ne szedd mostmár be azt amit nem ettél meg, hacsak ő azt nem mondja.


Volt egy kupac bacillusod, elkezdted lőni az antibiotikummal. Egy része kipusztult, jobban lettél de tanyát vert az a kupac, amire már nem lőttél. Ők viszont emlékeznek az antibiotikumra, megjegyezték, alkalmazkodtak, és tojnának rá magasról. Ez a resztencia.


Most kell egy másik antibiotikum, amit ezek nem ismernek, és ki kell lőni őket, de úgy, hogy nyomuk se maradjon, ezért kell akkor is szedni, amikor már jobban vagy.


Irány a doki, és tedd amit mond.


Anyagilag is rosszul jártál, kész vagyon egy doboz antibiotikum. De fő az őszinteség. Le fog b*ni a doki, de tanulsz belőle.


Jobbulást!

17. Bözsi néni (válaszként erre: 16. - Arrival)
2014. jún. 24. 20:19

Na, gratulálok! Így csinál a sok tudatlan, ostoba antibiotikum rezisztens baktériumokat!


Azért kell beszedni ahogy a doki előírja, hogy garantáltan elpusztuljanak. Ha nem szeded be. csak legyengülnek, de túlélik és immunisak lesznek a gyógyszerre.


Gondoltad. a doki szórakozásból adott neked antibiotikumot?

2014. jún. 24. 19:59
Sajnos nem szedtem rendesen. Es mar egy hete kezdodott, most mar szerintem keso ujra elkezdeni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook