Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A menstruáció 4. napján mennyi esély van terhességre? fórum

A menstruáció 4. napján mennyi esély van terhességre? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. Mandarin 85 (válaszként erre: 38. - 692ad26887)
2014. júl. 2. 21:42
Szia! ma reggel volt a 14. nap a teszt negatív!! :)
38. 692ad26887 (válaszként erre: 36. - Mandarin 85)
2014. júl. 2. 17:41
Na? Mi a helyzet azóta???? :)
2014. jún. 26. 20:38
Jaj!
36. Mandarin 85 (válaszként erre: 35. - Cd806f661e)
2014. jún. 26. 20:36
viola de ausztriában vagyok itt vettem .. meg csináltam reggel negatív lett de lehet tul korai volt.. mindegy veszek még egyett holnap
2014. jún. 26. 14:53

Én biztos megcsinálnám,mert türelmetlen típus vagyok.De ha tutira akarsz menni várj egy napot még...

Mi a neve a tesztnek amit vettél?

2014. jún. 25. 17:01
vettem tesztet ami állitolag már a 8 naposat kimutatja.. holnap lenne a 8 dik nap.szerintetek érdemes meg csinálni reggel?
33. cd806f661e (válaszként erre: 7. - Mandarin 85)
2014. jún. 24. 19:51

Lehet hogy csak egy kis zavar amiért késik.Nekem sem 28 napos,hanem mostanában 34.De volt olyan hogy 30-és 44 nap között ingadozott.

Hogy lehet e peteérés jele azt nem tudom,én nem tapasztaltam még eddig semmi jelet.

A szakítást nagyon sajnálom... :(

32. 692ad26887 (válaszként erre: 31. - Mandarin 85)
2014. jún. 24. 15:32
Rendben jelentkezem. :)
31. Mandarin 85 (válaszként erre: 30. - 692ad26887)
2014. jún. 24. 15:21
köszi , hát remélem hogy nem leszek az ... bár az esély tényleg nagyon kicsi rá de sajnos már inkább ehhez vagyok szokva hogy ha baj van akkor jön minden együtt .... de ne igy legyen ..!!!na majd jelentkezz hogy mi lett veled .. aztá majd jelentkezek én is pénteken reggel csinálom meg a tesztet vagy csütörtök reggel..
30. 692ad26887 (válaszként erre: 29. - Mandarin 85)
2014. jún. 24. 15:17
uh!!! ez így tényleg nagyon nehéz helyzet!!!! :/ hát a legjobbakat kívánom neked.
29. Mandarin 85 (válaszként erre: 28. - 692ad26887)
2014. jún. 24. 15:15
hááátt szeretném de egyedül? max felhívnám elmondanám neki hogy mi van aztán meg látnám hogy áll hozzá. bár most elég rosszba vagyunk.. nem beszélünk és le vagyok tiltva minden honnan... külföldön vagyok szálláson lakom .. 1.2 hete .. mert eddig együtt laktunk csak össze vesztünk aztán elköltöztem .. de persze ki békültünk meg megint össze vesztünk ... na mindegy .. nem tudom végig tudnám e csinálni egyedül, mert szó szoros értelemben egyedül vagyok . nincsenek szüleim senkim sincs barátok otthon magyarba de azok is semmibe sem tudnának segíteni .. szóval.. nem tudom de 29 évesen el vetetni főleg hogy már volt eg ybaortuszom ..:(( nem tudom tényleg..
28. 692ad26887 (válaszként erre: 27. - Mandarin 85)
2014. jún. 24. 15:10
Elhiszem... egyedül nem is lenne könnyű. :/ De ha még is lesz babád megszeretnéd tartani?
27. Mandarin 85 (válaszként erre: 25. - 692ad26887)
2014. jún. 24. 15:08
én is ciklus .hu vezetem a dolgaimat .. nekem 26 ára irja a peteérést ... és jul.10 re amenstruáciot. hát nagyon remélem hog ymeguszom. amugy mi eddig minden honapban sexeltünk mikor meg volt és akkor sosem szált ki .. csak eddig együtt voltunk és nem izgultam . csak most szét mentünk és ezért izgulok ennyire ..:(
2014. jún. 24. 15:05
Nálunk (eddig) nem lenne gond ha becsúszna egy bébi bár nem tervezzük!
25. 692ad26887 (válaszként erre: 24. - Mandarin 85)
2014. jún. 24. 15:04
Hát nem volt baleset szándékos volt :) Én úgy gondolom mensi alatt szinte semmi esélye sincs a dolognak. Egyébként jún 13-án voltunk együtt. Ugyanígy a menses 4. napján. Nem szoktunk mensi alatt mert nem épp egészséges de akkor alig volt meg nem bírtunk magunkkal :) Így sem volt egészséges dolog de megtörtént :)A ciklus.hu rendszeresen vezetem a dolgokat. Ez alapján mondom, hogy elméletileg 8-ára írja a köv. mensit. Utána még voltunk együtt 19-én de akkor tényleg baleset volt és nem is ment el bennem teljesen csak éppen hogy.
24. Mandarin 85 (válaszként erre: 23. - 692ad26887)
2014. jún. 24. 14:56
és nektek mikor volt pontosan ez a baleset?
23. 692ad26887 (válaszként erre: 22. - Mandarin 85)
2014. jún. 24. 14:41
A beágyazódás kb 6-12 napig tart. a petesejt még csak vándorol, semmit sem érzünk, de maga a beágyazódás már járhat enyhe menstruációhoz hasonló görccsel, pecsételő vérzéssel, és furcsa has szurkálással, bővebb hüvelyváladékkal, de ez egyénenként eltérő lehet.
2014. jún. 24. 14:29
mi szerdán ( 18án ) voltunk együtt akkor elvileg ma kellene lennie a beágyazodásnak nem ? elvileg nekem még nem lehetnének tüneteim. a has szurkáláson és a pecsételő vérzésen kívűl. has szurkálás van vérzés nincs .. de ha viszont nem vagyok terhes akkor a hasam szurkálhat a peteérés miatt is mert annak is elvileg holnap holnap után kéne lennie .. hjaaaj meg örülök..
21. 692ad26887 (válaszként erre: 20. - Mandarin 85)
2014. jún. 24. 14:27
elméletileg csak 8-án.
20. Mandarin 85 (válaszként erre: 13. - 692ad26887)
2014. jún. 24. 14:22
de neked akkor mikor kéne most meg jönnie?
19. Mandarin 85 (válaszként erre: 15. - 692ad26887)
2014. jún. 24. 14:20
mis is 7 hónapja és eddig semmi, de eddig arról volt szó hogy nem baj ha jön .. csak hát ugye pár napja szakitottunk. tisztába vagyok vele hogy a kiszállás nem 100% os ..
2014. jún. 24. 14:18

Ezt találtam:

Aki igazán érzékeny teste változásaira, a terhességi tesztek előtt is észlelheti magán a másállapotot.

Minden nő másképp működik, és ez igaz a terhességre is: nincs két nő, akinek tünetei teljes mértékben megegyeznének. Sőt, mivel ezeknek a tüneteknek nagy része egybeesik a premenstruációs tüntekkel, sokan nem is észlelik őket, nem tulajdonítanak különösebb jelentőséget nekik. Ráadásul az alább felsorolt korai tüneteket nem csak a fogantatás okozhatja, így biztos eredményt csak a terhességi teszt adhat.


Vérzés, görcsök


Néhány nappal a fogantatás után a megtermékenyített petesejt megtapad a méh falán. Ez pecsételő vérzéssel és görcsökkel járhat. A vérzés a megtermékenyítés utáni 6-12. nap között történhet. A görcsök a menstruációs görcsökre hasonlítanak, sokan össze is tévesztik velük, a vérzést pedig havi vérzésnek gondolják. Pedig mind a vérzés, mind a görcsök enyhébbek, mint menzesz során.


Sok nőnél közvetlenül a fogantatás után megnő a hüvelyváladék mennyisége, ami fennmaradhat a terhesség végéig. Ez önmagában nem kóros, ha azonban a váladék kellemetlen szagú, szokatlan színű, esetleg égő, viszkető érzéssel jár, nőgyógyászhoz kell fordulni, mert bakteriális vagy gombás fertőzés állhat fent.


Megduzzad a mell


Ugyancsak a legelső tünetek között van a mell érzékenységének, méretének változása. A fogantatás után a női hormonok szintje hirtelen megváltozik, ennek hatására már a fogantatás után egy-két héttel a mellek megduzzadnak, fájóan érzékenyek lehetnek, illetve a bimbóudvar sötétebbé válhat. A szervezet néhány hét alatt szokik hozzá a hormonális változásokhoz, ezt követően a mell érzékenysége csökken.


Fáradtság, émelygés


A különösen nagy fáradtság ugyancsak árulkodó jel, már a fogantatást követő héten jelentkezhet. Ennek hátterében elsősorban szintén hormonális okok állnak - a progeszteronszint emelkedése -, de egyéb tényezők, mint a vércukorszint vagy a vérnyomás csökkenése, illetve a vérképződés fokozódása is hozzájárul. A fáradtság ellenszere a sok pihenés, illetve a fehérjében és vasban gazdag táplálkozás.


A reggeli émelygés, hányinger szintén a terhesség korai jele lehet. Ennek egyik oka, hogy a hormonális változások miatt lassul az emésztés, a gyomor kiürülése is. A rosszullét többnyire reggel jelentkezik, de a nap bármely szakaszában előfordulhat.


Ugyancsak kezdetektől jellemző bizonyos ételek erős kívánása, illetve másoktól való undorodás, ami akár a terhesség végéig is eltarthat, ám a nők többségénél a tünetek a várandósság 13-14. hetétől enyhülnek.


A menstruáció elmaradása


A terhesség legnyilvánvalóbb tünete a havi vérzés elmaradása, ez az, ami a legtöbb nőt arra készteti, hogy terhességi tesztet vásároljon. Fontos tudni azonban, hogy nem csak fogantatás miatt késhet vagy maradhat el a menzesz, stressz, hormonális problémák, nagyobb hízás, illtve drasztikus fogyás is okozhatja. Továbbá vannak nők, akik a terhesség alatt is véreznek - hogy ez mikor számít normálisnak, és mikor kell az ügyeletre fordulni, arról ajánlott kikérni a nőgyógyász véleményét.


Egyéb korai tünetek


Ugyancsak hormonális hatásra a fogantatást követő 6-8. héttől erősödik a vizelési inger, az emésztés lelassulása miatt viszont gyakoribbá válik a székrekedés. Ennek ellenszere a sok folyadék, a rendszeres mozgás és a nagy rosttartalmú ételek.


Hormonális hatásra az első trimeszterben gyakoriak a hirtelen hangulatingadozások is, és sok várandós nő számol be visszatérő enyhe fejfájásról és hátfájásról is. Szintén jellemző tünet a szédülés és a sápadtság, ezek az erek tágulásával, valamint a vérnyomás és a vércukorszint csökkenésével állnak összefüggésben.


Várandósság esetén akár az összes fenti tünet jelentkezhet, de az is előfordul, hogy csak egy vagy kettő nehezíti a kismama napjait.

17. 692ad26887 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2014. jún. 24. 14:15
Hát igen.
16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - 692ad26887)
2014. jún. 24. 14:12
szerencsétek van, de akkor sem módszer, csak hazárdjáték
15. 692ad26887 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2014. jún. 24. 14:11
Mi most már lassan a 6.éve "védekezünk" így és nincs bébink.
14. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Mandarin 85)
2014. jún. 24. 14:09
Jól jegyezd meg: a "kiszállás" az nem fogamzásgátlási módszer. Az semmi.
13. 692ad26887 (válaszként erre: 12. - Mandarin 85)
2014. jún. 24. 14:09
Nekem is szurkált már napokkal előtte is a pocim. A cici érzékenységet csak ma vettem észre. Sőt a hüvelyváladék is több. Én jövőhéten megyek dokihoz már nem azért mert lehet hogy terhesek vagyok én kizártnak tartanám mert mi 13-án voltunk együtt és ugyanúgy mensi alatt az az a 4. napon. Szerintem nyugodj meg, te sem vagy az. Bár ez csak a véleményem, orvos sajnos nem vagyok:/ Elhiszem, hogy kétségbe vagy esve én sem tudnám mit csináljak a helyedben... :/
2014. jún. 24. 13:59
hát meg mondom őszíntén nem tudom mit kezdenék.ezért vagyok ennyire betojva :( 29 éves vagyok egyszer már volt egy abortuszom. nem tudom mi tévő lennék ha... :( segítségem semmi sem lenne nincsen senkim néhány baráton kívűl.szerintem az normális ha peteérés napján fáj a cicid. nekem elvileg 2 nap mulva kellene lennie a peteérésemnek . de nekem ma egésznap surkál a hasam :( és most nem tudom hogy épp a beágyazodás miatt vagy mert nálam is a peteérés készülödik..hjaaj ilyenkor a napok le lassulnak .. csak legyen már péntek hogy tudjak tesztelni :(
11. 692ad26887 (válaszként erre: 9. - Mandarin 85)
2014. jún. 24. 13:46
Ez amúgy a legrosszabb nem? Hogy amikor nagyon vágyik rá az ember, semmi, amikor nem úgy alakul épp az élete ahogy szeretné hopp máris van egy aprócska jövevény... :/
2014. jún. 24. 13:43

Én bevallom nő létemre annyira nem vagyok otthon az ilyen nőgyógyászati dolgokban. Persze az alapvető dolgokat ismeri meg tudja az ember, de részletesen sosem érdekelt. Pl ma a ciklusom szerint peteérésem "kell" hogy legyen és kicsit fáj a cicim, ha óvatosan megnyomom. Ilyet csak mensi előtt pár nappal tapasztalok/tapasztaltam eddig. Létezik olyan hogy a peteérésemtől a fáj a cicim?? :D


Egyébként a kérdésre a válaszom az az a véleményem, mi ugyanígy a mensi 4.napján voltunk együtt alig volt akkor meg. És nem lettem terhes. Én kicsi esélyt látok rá, de kivételek mindig lehetnek, sőt vannak is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook