Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét felnőtt korban fórum

Mandulaműtét felnőtt korban (beszélgetős fórum)


22. Cinci4 (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2014. jún. 26. 00:12
:)))))
21. anya4005 (válaszként erre: 20. - Cinci4)
2014. jún. 26. 00:10
Látod,erre nem is gondoltam! :-))))
20. Cinci4 (válaszként erre: 19. - Anya4005)
2014. jún. 26. 00:07
Főleg, ha altatásban végeznéd :)))))))
19. anya4005 (válaszként erre: 18. - Cinci4)
2014. jún. 25. 23:00
Tényleg épületes látvány lenne!:-)
18. Cinci4 (válaszként erre: 17. - Anya4005)
2014. jún. 25. 17:34

Arról azért majd tegyél fel egy képet :))))

Na de félretéve a viccet, kitartás, minden oké lesz!

17. anya4005 (válaszként erre: 16. - Cinci4)
2014. jún. 24. 23:39

Koszi!!!

A vegen olyan felkészűlt leszek,hogy kiveszem én magamnak! :-)

Na jó,nem!

16. Cinci4 (válaszként erre: 15. - Anya4005)
2014. jún. 24. 18:57

Nincs mit:)

Igen, sajnos sok probléma forrása az a fránya mandula:(

De ne aggódj, kiveszik, pikk-pakk etelik az a 2-3 hét, és utána minden oké lesz!

Ja, ami még nekem nagyon jó volt utána, az a párologtató, mert mindig kiszáradt a torkom, és ha bekapcsoltam a párologtatót, akkor jobb volt.

15. anya4005 (válaszként erre: 14. - Cinci4)
2014. jún. 24. 18:44

Koszonom!

En nem parazok,csak ne kelljen sokat bent maradnom! A tobbit kibirom:-)!

Sokaktol hallottam,hogy utana sokat javult az altalanos egeszsegi allapotuk,en is ilyesmiben remenykedem!

A hajhullast,izuleti fajdalmat,vese problemakat,sziv problemakat is okozhatja a mandula,ha gocpont. ( Ejjel okosodtam kicsit a temaban:-))

K

14. Cinci4 (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. jún. 24. 17:29

Szia!

29 éves voltam, amikor kivették, szerencsére altatásban, szóval az operáció tényleg nem volt gáz. Kivették, másnap haza is engedtek. Két hétig elég rossz, tényleg a fájdalomcsillapító volt a legjobb barátom:)

Hajat mosni, hajolgatni, emelgetni nem volt szabad utána, nehogy bevérezzen.

Akkor nagyon gáz volt, de utólag örülök, hogy kivették, mert rendbejött a vérképem, és érdekes módon elmúlt a hajhullás és a térdem sem fáj azóta (állítólag rá tud menni az ízületekre). Kitartás, hamar túl leszel rajta!

13. anya4005 (válaszként erre: 12. - Zaya86)
2014. jún. 24. 13:32

Se ulofurdo,se hajmosas,ezt a fiamnak is igy utasitottak (neki csutortokon vettek ki az orrmandulajat,de csak 4 eves).

A hajmosast meg kibirom,most is hetente mosom,nem zsirosodik (miota hetente mosom:-)),de zuhanyozni utalok! Foleg kadban,es nekunk az van. De kibirom!:-)

Koszonom neked is!:-)e

12. Zaya86
2014. jún. 24. 13:23
Nekem 18 évesen vették ki,nem volt egy leányálom, de azóta is örülök, hogy túlvagyok rajta, mert elmúltak a havonta előjövő ilyen-olyan gyulladásaim. Nyilván maga a műtét sem kellemes, de inkább az utána következő pár nap a kemény, mikor minden egyes nyelésre fel kell készülnöd, mert tudod fájni fog...de muszáj, mivel így tisztul a torkod. Nekem speciel nagyon jól esett a jégkrém, de ugye kinek mi. :) Jaaa és azt hittem, csak engem szivattak ezzel a "nemmoshatszhajategyjóideig" dologgal, de látom tényleg van miértje.
11. anya4005 (válaszként erre: 10. - Pk86)
2014. jún. 24. 11:45
Köszönöm a hasznos infót! Sejtettem,hogy a hétvége és ünnepnap meghosszabbíthatja a dolgot,de majd igyekszem nem ilyen időpontra kérni,mert bár sokan nem dolgoznak olyankor,a párom igen,és nem hiszem,hogy a gyerekeink is beköltözhetnek velem.:-)
10. pk86 (válaszként erre: 9. - Anya4005)
2014. jún. 24. 09:43
Nekem kb. 1 hétig kellett bent maradnom, ,mert húsvét előtt műtöttek, és csak húsvét utáni kedden engedtek haza, mert ugye azok a dokik ünnepeltek, akiknek alá kellett volna írniuk az eltávozásim.. De ha hétfőre kéred a műtétet és nincs ünnep, akkor időben haza fognak engedni.. Meg persze még ilyen apróságokról nem esett szó, hogy nem szabad műtét után jó darabig hajat mosni, mert bevérezhet a seb, tehát ha könnyen zsírosodó hajad van, egy száraz sampon életmentő lehet :) Gyümölcsöt és gyümölcsleveket fölösleges a kórházba vinni, mert marni fogják a torkod, nálunk mindenki hozott jégkrémet, de nem igazán ette senki. Viszont rágcsálnivaló kekszet, ropit érdemes bevinni, mert segít abban, hogy hamarabb lejöjjön a var a sebről. Ezt a dokik is ajánlják, tehát nem árt, hanem hasznos.
2014. jún. 24. 09:21

Nagyon koszonom a valaszokat!

Szoval,a mutet semmi,csak utana car 2-4 hetig!:-)

Igazabol attol tartottam,hogy akar 1 hetig is bent kell lenni a korhazban,de ha csak 2-4 nap (gondolom,az allapottol es a korhaz szokasaitol is fugg),akkor azt talan meg megoldjuk!

Koszi meg egyszer!:-)

8. pk86
2014. jún. 24. 07:28
Arra már többen is felhívták a figyelmet, hogy utána sokáig fájni fog és lassan gyógyul. Cataflamot kell kiiratni háziorvossal a műtét utánra, mert a kórházban nem adnak eleget, ha nem kapsz, meg olyan leszel, mint valami drogos.. Viszont nagyon megéri, mert amióta kivették, egyszer se volt semmilyen felsőlégúti megbetegedésem 10 év alatt. Előtte pedig havonta jártam az orvoshoz, az evezős karrierem is rá ment, hogy a háziorvosom nem vette észre, hogy tönkre ment a mandulám.
7. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - Anya4005)
2014. jún. 24. 06:02

Hàziorvos-gégészet-kórház.

Asszem másnap még nem, harmadnap jöhettem haza. Nem szépítem, nem hasonlít a romantikus vacsorához. Maga a műtét nem fáj, csak a fene szereti, ha matatnak a torkàban. Nekem háromnegyed órás volt a matatás, tele volt heggel, még egy tüsző is megbújt a mélyben.

Egy hétig volt borzasztó a nyelés, egy hétig még fájdalmas, aztán ennyi.

6. ybag
2014. jún. 24. 05:54
Sajnos osztom az előttem szólók véleményét.Nagyon megszenvedtem én is.Nyelni szinte alig tudtam utána.Ha jól tudom közel egy hónapig tartott a nehéz időszak.Természetesen kibírtam,mert muszáj volt.Nem akarlak elrettenteni,de ez így működik.Volt egy kisgyermek,akit ugyanaz nap műtöttek,mint engem,már este olyan vidám volt.Gyermek korban nem viseli meg az embert annyira.De amit muszáj megtenni,az elől nem futhatunk el.Kitartást neked!!!
5. t.Ili (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. jún. 24. 01:03

Orr-fül-gége szakrendelő. Onnan utalnak mandulavételre.

Maga a műtét semmi! talán 10 perc az egész.

De utána!

Nekem pontosan két hétig fájt.

Készülj fájdalomcsillapítókkal! De vigyázz, különböző hatóanyagúak legyenek, mert akár kétóránként kettesével kívánod majd :(

37 voltam akkor...

2014. jún. 23. 23:54

Hat,ez biztato!!!:-) Koszonom,hogy irtal!:-)


De koszonom,es persze,nem raktam teli a bugyim egybol!:-)


A haziorvostol kerhetem,hogy ezen a vonalon induljunk el,vagy ezt majd csak o donti el?

3. Ekka
2014. jún. 23. 23:47

1. Háziorvos

2. Fül-orr-gégészet

3. Műtét


Én nagyon megszenvedtem vele, életem legrosszabb élménye! Nem hiába mondják, hogy felnőtt korban durva az ilyen beavatkozás.

Én 4 napig voltam kórházban.

A reggelek botrányosak voltak, nagyon fájt, pedig nem vagyok egy nyávogós fajta!

Kb. 1 hónapig szenvedtem utána!

(inkább 5 szülés egymás után, mint mégegyszer 'ez';) )


..ennek ellenére hangsúlyozom, ez az én 'történetem'! Nem kőbe vésett ez a negatív 'élmény'!

2014. jún. 23. 23:36

Sziasztok!

Arra lennek kivancsi,hogy felnottek eseteben hogyan zajlik az orr- illetve garatmandula kivetele?

Hogyan inditottatok el? Rogton a ful-orr-gegeszhez kell menni,vagy elobb haziorvoshoz? Hany napig kellett korhazban maradni? Milyen volt a labadozasi idoszak?

Nekem mar evekkel ezelott ki akartak venni mindkettot,de nem mentem bele es nem foglalkoztam a kerdessel,csak elvoltam az allando mandulagyulladassal. Most viszont a gyerekeim miatt nem szeretnek en lenni a fo baciforras,ugyhogy megcsinaltatnam.

Egyaltalan ezt kerhetem en?

2014. jún. 23. 23:32
Hogyan zajlik felnott korban egy mandula mutet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook