Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Be van gyulladva az egyik szemem, mivel lehetne a tünetet elmúlasztani? fórum

Be van gyulladva az egyik szemem, mivel lehetne a tünetet elmúlasztani? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 12. 07:27
kamilla főzet és irgamid
23. sodrak
2009. szept. 11. 13:54
Bioptron lámpa, de először csak messzebbről(5-10 cm), majd egyre közelebb vinni, ahogy a szem egyre jobban el tudja viselni azt a minimális hőt, amit a lámpa lead.
22. supin
2008. aug. 25. 19:30
Kamilla??
21. MelisUK (válaszként erre: 16. - Dus)
2008. aug. 25. 19:19
Ha tényleg úgy véled, h kötőhártya gyulladásod van, akkor menj el a háziorvosodhoz és mondd neki, h úgy véled, ez a bajod. Ha tényleg ez, akkor fel fog írni rá egy szemcseppet, amitől akár másnapra elmúlhat a gyulladás. Vagy felírhat rá szemkenőcsöt is, amit az alsó szemhéjad alá kell rakni belülre. Ezen kívül nagyon jó rá a kamillás borogatás. Nekem rengetegszer van kötőhártya gyulladásom, ezért tudom, h mik jók rá. Ezen kívül egyidőben herpesz is szokott lenni a szememen...
2008. aug. 25. 17:19
Ezüstkolloidot kell belecsepegtetni.
2008. ápr. 17. 10:32

Bár meglepő, de ah anyatej a szem gyulladásos megbetegedéseire nagyon jó, mert tele van vitaminokkal és cseepet sem csíp! Napont 3-5*1 csepp a két szembe és hamar helyre jön a szem! különösen ajánlom azoknak, akik hegesztenek!

A kérdés csak az ki van a közelünkde aki adna pár ml tejcsit :) sok sikert. Nekem bevált!

18. angyalka76 (válaszként erre: 17. - Esztella100)
2008. ápr. 9. 13:44
Privibe adok neked tanácsot de ide nem akarom kiírni.Nekem megmenekült a szemem a műtéttől.
2008. ápr. 9. 06:39
Mára nekem is begyulladt az egyik szemem,nagyon szúr piros,és még alatta az arcom is be van dagadva.Megyek a szemészetre,Nem is próbálom saját magamnak gyógyítani,mert nagyon csúnya!!!
16. dus
2008. ápr. 8. 21:18

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!

Szerintem nem kötőhártya gyulladásom van, mert nem viszket és nem is váladékozik, egyszerűen piros és kicsit szúr.

Egész múlt héten nyitva voltak az ablakok a lakásban a jó idő miatt, valószínűleg huzatot kaptam. De holnap meglátogatok egy dokit, nehogy nagyobb bajom legyen!

Azért az a muskátlis főzetet elkészítettem, hátha az segít rajtam.


Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat!

15. quimbi
2008. ápr. 8. 21:03
Szia, nekem pl. nem jó a szememre a kamillás borogatás, mert bedagad és viszket tőle a szemem-még inkább ront az állapotán..
2008. ápr. 8. 20:53
Igazából azt sem ártana tisztázni, hogy mitől van begyulladva, milyen tüntek vannak...?? !
2008. ápr. 8. 20:47

kamillás,krumplis borogatás. de szerintem menj el az orvoshoz ha nem javul.

nekem már segitett az uborka is, lenyugtatta a szememet

2008. ápr. 8. 20:30
Nekem gyerekkoromtól az Irgamid kenyőcs a legjobb.
2008. ápr. 8. 19:55

Engem egyszer nagyon leszúrt az orvos ,mert a gyulladt szemem kamillával borogattam. Azt mondta hogy mivel nem lehet tudni hogy honnan van a kamilla ,ezért nagyon sok károsanyag illetve irritáló anyag lehet benne.

Az orvos majd ír fel valami cseppet....

2008. ápr. 8. 19:53
Kamillateás borogatás és Visine csepp gyulladt szemre.
2008. ápr. 8. 19:45
A kamilla szárít ezért még iritálja is a viszketést a muskátli viszont nem szárít és magyasabb a hatóanyaga mint a kamilláé
8. ancy
2008. ápr. 8. 19:44
Zsebkendőbe reszelt krumplit szoktunk használni.
2008. ápr. 8. 19:43
Hagyományos muskátli levelét forrázd-le teának és azzal mosogasd elég rövid időalatt hat
2008. ápr. 8. 19:42
Szintén a kamillateás borogatást, mosogatást javaslom, és ha nem javul, menj el orvoshoz.
2008. ápr. 8. 19:42

Kamillateával szoktam (néha nekem is begyullad,"huzatot kap").Belülről kifelé kell törölni steril vattával.

Persze ha ettől nem múlik el akkor doki.

Remélem rendbejön hamar!

2008. ápr. 8. 19:42
Ha kötőhártya gyulladás, akkor jobb, ha elmész orvoshoz, mert arra csak a receptre felírt csepp jó. Ha nem, akkor a kamillás borogatás, lemosás is segíthet...
2008. ápr. 8. 19:42

Igen.

Ha elmész orvoshoz, majd ő megmondja. Addig pedig kamillateával borogasd.

2008. ápr. 8. 19:41
Kamillás borogatás. De azért nem ártana egy orvos sem...
1. dus
2008. ápr. 8. 19:40
Be van gyulladva az egyik szemem, Van valakinek ötlete, mivel lehetne a tünetet elmúlasztani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook