Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nektek mi volt a laktózérzékenység és a lisztérzékenység tünete? fórum

Nektek mi volt a laktózérzékenység és a lisztérzékenység tünete? (beszélgetős fórum)


2014. nov. 22. 13:18
Volt valaki akinek ételallergia vagy intolerancia miatt nem jött a baba? És diéta megkezdése után mennyi időre rá sikerült?????
22. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Zsanna54)
2014. nov. 11. 20:04
Megkérdezhetem, hogy a tesztet magán úton csináltattad, vagy tb-re is csinálnak ilyet?
2014. nov. 11. 13:22
Volt valaki akinek ételallergia vagy intolerancia miatt nem jött a baba? És diéta megkezdése után mennyi időre rá sikerült?
20. zsanna54 (válaszként erre: 19. - 4bd4c70f56)
2014. júl. 9. 12:47
Van lisztérzékenység, és búzaérzékenység is. Nem ugyanaz.A lisztérzékenyek gluténmentes kenyeret ehetnek, vagy süthetnek maguknak.A búzaérzékenyek elvileg,ehetnek rozskenyeret, zabot is.Sajnos a vérvételes lisztérzékenységi vizsgálat messze nem tökéletes.Legjobb próbálkozni a diétával, és ha javulás van, komolyabban utána nézni, mi a helyzet.
2014. júl. 5. 11:15
Aki lisztérzékeny az milyen kenyeret ehet?
18. 4bd4c70f56 (válaszként erre: 17. - M0ncsa)
2014. jún. 26. 22:37
Oksi. Kipróbàlom a gluten mentességet. De nekem valamikor annyira fàj hogy az egész alhasam fàj illetve a derekam is. Hàt kivàncsi vagyok mi lesz holnap. A laktóz vagy gluten a bünös szerintem csak nem tudom melyik. A hét elején kezdtem gyanakodni erre de majd kiderül.
17. M0ncsa (válaszként erre: 15. - 4bd4c70f56)
2014. jún. 26. 22:02

En is voltam nogyogyasznal, mar laparoszkopiara akartak kuldeni, ami vegul (szerencsere) kutba esett, mert terhes lettem.


A bal petefeszek kornyekere kisugarzo fajdalom eros gyanura ad okot gluten temajaban. Emlitsd meg a gasztroenterologusnak is, nem feltetlenul fog eszebe jutni. Marmint ne a fajdalmat, hanem a gluten-intolerancia gyanujat :) Valamint tovabbra is ajanlom, hogy probalj akar csak par napig glutenmentesen etkezni. Ha javul/elmulik, akkor ez az.

2014. jún. 26. 21:56
Egyenlőre nem tudom mi a bajom csak én gyanakszom. Csak igy nehéz mivel nem tudom mi a helyzet. Holnap megyek gasztroenterológiàra szerintem ez csak konzultàció lesz mivel még nem voltam ott ez az első alkalom.
15. 4bd4c70f56 (válaszként erre: 12. - M0ncsa)
2014. jún. 26. 21:53
Nekem is baloldalon petefészek környékén fàj. Voltam ultrahangokon hüvelyin is jópàron. Nőgyógyàszoknàl is voltam mert azt hittem vmi komoly nőgyógyàszati bajom van,vérvételen is voltam sehol semmit nem talàltak.
14. eb85e22a13 (válaszként erre: 13. - Zsanna54)
2014. jún. 26. 18:15

A tobbi is autoimmun/a gluten es egyeb erzekenyseg/.

Es sajnos autoimmun sosem jar egyedul.

Akkor sorstars vagy,nen 5 fele dietat csinalok.

Mi az autoimmun betegseg? Bar van par tippem.

2014. jún. 26. 17:49
Sziasztok! 2000-ben derült ki a laktózérzékenység.Súlyos vérszegénységem volt. Már alig tudtam a lábamon megállni.Azóta igyekeztem tartani a diétát,sajna most januárban egy komplett ételérzékenységi teszten kiderült ,hogy a tejfehérjére is érzékeny vagyok.Valamint a búzára,és a tojássárgájára.Na ezt a diétát már valóban nehéz tartani. De igyekszem, mert gyógyulni szeretnék./ Közben autoimmun jellegű betegséget kaptam/
12. M0ncsa
2014. jún. 26. 17:06

Kedves bubcsi84,


az elozo hozzaszolasok kapcsan: etelallergia es etelerzekenyseg (intolerancia) NEM UGYANAZ! Gluten pl. - allergia eseten hamar kialakul egy eletveszelyesen alultaplalt allapot, mig intoleranciaval evtizedekig lehet huzni (es szenvedni), mikozben az orvosi tesztek negativak.


A tortenetem hasonlo, mint hevesievae: evekig tarto, egyre sulyosabb hasmenes; puffadas, majd vegul bal oldalon petefeszek kornyeken pontszeru, alkalmi, majd egyre kiterjedtebb es gyakoribb fajdalom. Vegul mar ejszaka is orakat forgolodtam, annyira fajt. Mindenfele kuldozgettek, UH-ra, gasztroenterologiara, mindenhol egeszsegesnek minositettek (kozben egyre rosszabbul lettem).


Vegul - teljesen veletlenul - jottem ra, hogy a gluten a ludas. Kizartam az etrendembol, es 3 nap alatt (!!!!!) megszunt a fajdalom. nehany alkalommal elcsabultam glutenes tesztafelere, minden esetben 12 oran belul kiujult a fajdalom megint, ugyhogy biztos, hogy a gluten a ludas.

Nem birom tovabba a legtobb tejtermeket sem (tej, joghurt, turo, mozarella- es keksajtfelek).


Probald kihagyni az ertendedbol a "gyanus elemeket", nagyon hamar latni fogod a kulonbseget.

2014. jún. 24. 14:40
Szia! Én lisztérzékeny vagyok, kb. 4 éve diagnosztizálták. Nekem hosszan tartó hasmenésem volt, a vége felé már éjszaka is, meg puffadás. Valószínűleg nálam úgy alakult ki, hogy mikor az első gyerekkel terhes lettem, sokat hánytam a terhesség elején, nagyon legyengült az immunrendszerem. Viszont mikor elkezdtem a diétát, próbálkoztunk a második babával és elsőre összejött.
10. 4bd4c70f56 (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2014. jún. 22. 17:36
Nem próbáltam.
9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 4bd4c70f56)
2014. jún. 22. 17:04
Valamilyen probiotikumot próbáltál már?
8. 4bd4c70f56 (válaszként erre: 6. - Eb85e22a13)
2014. jún. 22. 16:36
köszönöm
2014. jún. 22. 16:28
Nálam a puffadás.
6. eb85e22a13 (válaszként erre: 5. - 4bd4c70f56)
2014. jún. 22. 15:21
www.taplalekallergia.hu
2014. jún. 22. 14:27
Köszi hogy írtál. Hát egyenlőre nem tudom mit csinálnak még mert ez csak az én gyanum. De az tény hogy mióta fáj a hasam alja kb másfél éve minden nap szinte azóta fáradékonyabb vagyok van hogy szédülök felfújódás is szokott lenni. Melyik az az oldal ahol listázva vannak az élelmiszerek? Nem találom. :(
4. eb85e22a13 (válaszként erre: 2. - 4bd4c70f56)
2014. jún. 22. 13:52

Tobb ora hosszara keszulj,a laktoz erz.teszt eleve 2-3 ora akar. Laktozt itatnak,es fujkalni kell utana,bizonyos idokozonkent.

Glutenerz.verbol,de nem megfelelo diagnosztikus erteku,mint mar lent irtam.

3. eb85e22a13 (válaszként erre: 1. - 4bd4c70f56)
2014. jún. 22. 13:50

Szia!

Gluten erzekenyeknek a 2014-es hivatalos, allergia adatbank-ban listazott elelmiszereket lehet enni.

Ezt megtalalod neten. Illetve ezen kivul olyat lehet enni,amin rajta van a gluten mentes emblema, vagy szoveg.

Nem eleg,ha olyat eszel,amiben elvileg nem lehet gluten,mert ma mar az elelmiszerek kb.85%- ba belerakjak, mert tartosit.

Szoval pl.hiaba elvileg nincs egy tejtermekben pl. gluten,de megsem eheted,csak ha kifejezetten gmentes,mivel a gyartok utolag belerakjak. Gluten mentes pl.Mo-n a Farmer, es Mizo bizonyos termekei.

Vagy a Szarvasi Mozzarella. A gluten mentes dieta csak akkor er vmit,ha teljesen betartjak.

Tunetek: hasmenes,felfujodas,alhasi gorcsok,vitamin hiany, pattanasok,levertseg,faradsag. Nem mindenkinel van meg minden tunet. Pl.ismerek olyat aki nagyon lefogyott,de olyat is,aki meghizott. Hasonloak a tunetei a laktoz erzekenysegnek. Par honapig ha kibirnal egy gluten mentes kurat,es megszunnenek a tunetek,az megmutatna,h.ez -e az ok.

Sajn.vervetel kezdodo stadiumot nem mutat,pedig mar az is komoly tunetekkel jar. A gluten erzekenyseg egy autoimmun eredetu betegseg, komolyan kell venni.

Az elelmiszerek gluten tartalmarol konkretan ha van kerdesed,szivesen segitek. A liszterzekenyseg nem jo nev,mert nem csak a lisztet kell kivonni.Ha csak azt hagyod el,nem szunnek a tunetek. Glutent kell elhagyni.

2014. jún. 22. 13:41
Pénteken fogok menni először Gasztroenterológiára , kíváncsi vagyok milyen vizsgálatokat csinálnak majd. Igazából csak én gyanakszom valamilyen érzékenységre.
2014. jún. 22. 13:35
Volt egy ételmérgezésem iszonyatosan rosszul voltam, lázam volt hánytam fostam és iszonyatos hasgörcsöm volt sehogy se tudtam feküdni. Rá egy hónapra visszajött a hasfájás és azóta is fáj. Voltam vérvételen székletvizsgálaton minden negativ nincs gyulladás, baktérium se, vér se. Rengeteg nőgyógyásznál is voltam sok vizsgálatot csináltak semmit nem találtak.Olvastam , hogy ételmérgezés után kialakulhat laktózérzékenység vagy lisztérzékenység. És olvastam azt is hogy ezek akadályozhatják a teherbeesést, hát sajnos nekem nem jön össze a baba se 1 éve és 3 hónapja. Akinek volt valamelyik írja le légyszi hogy nektek mik voltak a tünetek? Miket lehet enni? És valakinek volt e ilyen probléma e miatt , hogy nem jött a baba? Írjátok le tapasztalataitokat. Köszi előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook