Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - A térdszalagszakadás meggyógyulhat műtét nélkül?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Állatok nálatok

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13. Regin_a2014-06-22 16:47
Tán 3-4 hónapos lehetett.
Elkóborot kertböl és elkapta az autó, nyílt lábtörés
Nem sántitott mint irtam, ma meg pláne nem, mert jópár éve már meghalt. 10 éves volt
(válasz StephanieRose 11. hozzászólására)

12. Ildi19702014-06-22 16:32
nekem nem ugrik ki,megbízható.A doki is azt mondta,hogy teljesen stabil,izomzatnak hála
(válasz kisj 7. hozzászólására)

11. StephanieRose2014-06-21 19:43
Regina, es most santit ?? Hany hos koraban mutottek? Szuszi sintertelepes, ezert csak a becsult korat tudom. :(de lehet kevesebb - tobb is, es most fontos lenne tudni.

10. StephanieRose2014-06-21 19:41
Kutyarol. Csak mivel 1 honapja kinlodik amiatt, h
1) vizsgalo orvos nem vett eszre egy egyertelmu torest + szalagszakadast
2) 2 het mulva az ortoped sebesz nem nezte meg a rontgent + nem vett eszre egy szalagszakadast,
ezert marhara feltem a mutettol.
Es ha mar osszeforrtva combcsont, nem ertem miert kell ujra eltorni es szegecselni.

9. holdem2014-06-21 19:21
ööö..nem. Felszívódik. És egy idő után nagyon sok kárt okoz.

8. Regin_a2014-06-21 18:54
Kutyácskámat is szögelték kölyök korban
Nem vittem vissza kiszedni a szögeket, vidáman élt és nem sántított 10 éves koráig

A térdszalaghoz nem tudok hozzászólni
(válasz StephanieRose 2. hozzászólására)

7. kisj2014-06-21 18:41
Igaz.
Nekem is van egy ilyen ismerősöm.
Térdel, guggol....aztán időnként kézzel ugrasztja vissza a térdkalácsát.
(válasz Ildi1970 6. hozzászólására)

6. Ildi19702014-06-21 18:31
Kutyában nem vagyok járatos,nekem 10 éve nincs a bal térdemben keresztszalag.Elszakadt,felszívódott,és semmi panaszom nincs,térdelek,guggolok..a combizomzat kulcsfontosságú

5. kisj2014-06-21 18:15
Most kutyáról van szó, vagy emberről?

4. kisj2014-06-21 18:12
Igen, meggyógyulhat.
Legfeljebb rövidebb lesz az egyik lábad, mint a másik és nem bírod behajlítani.
(válasz StephanieRose 1. hozzászólására)

3. StephanieRose2014-06-21 17:38
Dr. Bogdán Aurél válasza a szalagszakadás témában

A szalagszakadás (mármint az elülső kereszt) nem gyógyul meg magától. A szalagot lehet műtétesen pótolni, de a műtét el is kerülhető, ha megfelelően megerősítik a combizomzatot. Ezzel megfelelő stabilitás is elérhető. Sok élsportoló végzi aktivitását keresztszalag nélkül, de ez természetesen alkat kérdése is.

2. StephanieRose2014-06-21 17:23
Bodzácska nevű felhasználó kérdése:

Elkepzelhető hogy a térdszalagszakadás magátol gyógyul?

8 hós törpepincser 1 honapja balesetezett. Azonnal allatkorhazba vittem, keszult rtg., orvos vegzett fioktesztet, minden negativ lett. Masnap kutya lábán veromleny lett, feketenadalyto kremmel kezeltem, felszivodott. 1 hetig felemelve tartotta a labat, kovetkezo heten logatta. Mivel nem allt ra, visszavittem. Ujabb (5 perces) vizsgalat, es ismet azt mondtak, hogy nincs baja, porcerositot kapott. Mivel az izom addigra lesorvadt, megkerdeztem, terheljem e a labat, azt mondtak: igen, es 1 honap mulva vigyem vissza. 2 het es semmi javulas, a kutya laba terdben kicsuklik alola. Kikertem a rtg.felvetelt, erre azonnal diagnosztizaltak, hogy porclevalas- mutet. Atvittem masik orvoshoz, ahol ujabb rtg., + vizsgalat, ő azt mondta combtores is volt, ami mar szepen gyogyul + terdszalag szakadas, amit viszont muteni kell. Kozben felhivott az allatkorhaz is, ahol ujabb diagnozist allitottak fel: szegecseles, majd mivel a kutya novesben van, nehany honap mulva ujabb mutet, amikor eltavolitjak a szegecseket. Mivel helyben ez a korhaz mut, muszaj vagyok rajuk bizni, de rakerdeztem, hogyha a combcsont mar osszeforrt, muszaj e ujra eltorni es szegecselni. Mi a velemenyetek? Es mit okozhat, ha egy torott labat 2 het utan terheltem?

1. StephanieRose2014-06-21 17:23
A térdszalagszakadás meggyógyulhat műtét nélkül?