Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A térdszalagszakadás meggyógyulhat műtét nélkül? fórum

A térdszalagszakadás meggyógyulhat műtét nélkül? (tudásbázis kérdés)


13. Regin_a (válaszként erre: 11. - StephanieRose)
2014. jún. 22. 16:47

Tán 3-4 hónapos lehetett.

Elkóborot kertböl és elkapta az autó, nyílt lábtörés

Nem sántitott mint irtam, ma meg pláne nem, mert jópár éve már meghalt. 10 éves volt

12. 3532273647 (válaszként erre: 7. - Kisj)
2014. jún. 22. 16:32
nekem nem ugrik ki,megbízható.A doki is azt mondta,hogy teljesen stabil,izomzatnak hála
2014. jún. 21. 19:43
Regina, es most santit ?? Hany hos koraban mutottek? Szuszi sintertelepes, ezert csak a becsult korat tudom. :(de lehet kevesebb - tobb is, es most fontos lenne tudni.
2014. jún. 21. 19:41

Kutyarol. Csak mivel 1 honapja kinlodik amiatt, h

1) vizsgalo orvos nem vett eszre egy egyertelmu torest + szalagszakadast

2) 2 het mulva az ortoped sebesz nem nezte meg a rontgent + nem vett eszre egy szalagszakadast,

ezert marhara feltem a mutettol.

Es ha mar osszeforrtva combcsont, nem ertem miert kell ujra eltorni es szegecselni.

2014. jún. 21. 19:21
ööö..nem. Felszívódik. És egy idő után nagyon sok kárt okoz.
8. Regin_a (válaszként erre: 2. - StephanieRose)
2014. jún. 21. 18:54

Kutyácskámat is szögelték kölyök korban

Nem vittem vissza kiszedni a szögeket, vidáman élt és nem sántított 10 éves koráig


A térdszalaghoz nem tudok hozzászólni

7. kisj (válaszként erre: 6. - 3532273647)
2014. jún. 21. 18:41

Igaz.

Nekem is van egy ilyen ismerősöm.

Térdel, guggol....aztán időnként kézzel ugrasztja vissza a térdkalácsát.

2014. jún. 21. 18:31
Kutyában nem vagyok járatos,nekem 10 éve nincs a bal térdemben keresztszalag.Elszakadt,felszívódott,és semmi panaszom nincs,térdelek,guggolok..a combizomzat kulcsfontosságú
5. kisj
2014. jún. 21. 18:15
Most kutyáról van szó, vagy emberről?
4. kisj (válaszként erre: 1. - StephanieRose)
2014. jún. 21. 18:12

Igen, meggyógyulhat.

Legfeljebb rövidebb lesz az egyik lábad, mint a másik és nem bírod behajlítani.

2014. jún. 21. 17:38

Dr. Bogdán Aurél válasza a szalagszakadás témában


A szalagszakadás (mármint az elülső kereszt) nem gyógyul meg magától. A szalagot lehet műtétesen pótolni, de a műtét el is kerülhető, ha megfelelően megerősítik a combizomzatot. Ezzel megfelelő stabilitás is elérhető. Sok élsportoló végzi aktivitását keresztszalag nélkül, de ez természetesen alkat kérdése is.

2014. jún. 21. 17:23

Bodzácska nevű felhasználó kérdése:



Elkepzelhető hogy a térdszalagszakadás magátol gyógyul?


8 hós törpepincser 1 honapja balesetezett. Azonnal allatkorhazba vittem, keszult rtg., orvos vegzett fioktesztet, minden negativ lett. Masnap kutya lábán veromleny lett, feketenadalyto kremmel kezeltem, felszivodott. 1 hetig felemelve tartotta a labat, kovetkezo heten logatta. Mivel nem allt ra, visszavittem. Ujabb (5 perces) vizsgalat, es ismet azt mondtak, hogy nincs baja, porcerositot kapott. Mivel az izom addigra lesorvadt, megkerdeztem, terheljem e a labat, azt mondtak: igen, es 1 honap mulva vigyem vissza. 2 het es semmi javulas, a kutya laba terdben kicsuklik alola. Kikertem a rtg.felvetelt, erre azonnal diagnosztizaltak, hogy porclevalas- mutet. Atvittem masik orvoshoz, ahol ujabb rtg., + vizsgalat, ő azt mondta combtores is volt, ami mar szepen gyogyul + terdszalag szakadas, amit viszont muteni kell. Kozben felhivott az allatkorhaz is, ahol ujabb diagnozist allitottak fel: szegecseles, majd mivel a kutya novesben van, nehany honap mulva ujabb mutet, amikor eltavolitjak a szegecseket. Mivel helyben ez a korhaz mut, muszaj vagyok rajuk bizni, de rakerdeztem, hogyha a combcsont mar osszeforrt, muszaj e ujra eltorni es szegecselni. Mi a velemenyetek? Es mit okozhat, ha egy torott labat 2 het utan terheltem?

2014. jún. 21. 17:23
A térdszalagszakadás meggyógyulhat műtét nélkül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook