Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogtalanul felvett pénz visszafizetési kötelezettsége mennyi idő után évül el? fórum

Jogtalanul felvett pénz visszafizetési kötelezettsége mennyi idő után évül el? (tudásbázis kérdés)

7. Anyagi (válaszként erre: 4. - Murva)
2017. máj. 8. 19:33
Igen.
6. Regin_a (válaszként erre: 5. - Noozimanoo)
2014. jún. 21. 18:59

Nincs frissebb

Ha 5 éven belúl nem szólitanak fel időnként, akkor elévül. Ha igen, akkor mindig az utolsó felszólitástol kezdve az 5 év

5. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Murva)
2014. jún. 21. 15:49

A kérdés jó. Én lemondtam a gyedet időben, mégis plusz 2 hónapot kifizettek. Tudnak is róla. Most a gyed extra igényléshez kellett az igazolás, hogy meddig kaptam gyedet, ezen a lemondásom dátuma szerepel.

Akkoriban uránanéztem. Elvileg a folyósítás napjától számított 90 napon belül kérhetik vissza tőle. 90 nap után 5 éven belül attól, aki jogtalanul kiutalta. Hogy ez a szabály mostanában hogy néz ki, nem tudom, tavaly még ezt találtam erről.

Ha valaki tud frissebbet, az engem is érdekelne! ;)

4. murva (válaszként erre: 3. - 408020f45e)
2014. jún. 21. 15:17
Amiről te beszélsz az más,egy ismerősöm tíz éve pár hónapig kapott munkanélküli segélyt,most kiderült teljesen véletlenül,hogy jogtalanul,tehát nem járt volna neki.Ő most azt szeretné tudni hogyha ez kiderül vissza követelik e tőle ezt a pénzt vagy ez már elévült?
2014. jún. 21. 14:55

nem évül el, legfeljebb csak kamatokkal rakodik meg. Nem biztos, hogy piszkálnak a befizetéssel, csak majd egyszer bírósági felszólító jön. ma már ezek a dolgok úgy mennek, hogy behajtó cégnek adják át a tartozást és az tényleg behajtja, kamatokkal, ilyen-olyan egyéb járulékokkal megtetézve.

Szerintem jobban jársz, ha időben rendezed azzal, akitől jogtalanul felvetted.

2014. jún. 21. 13:54
A kifizetés napjától számítva 5 év múlva.
2014. jún. 21. 13:33
Jogtalanul felvett pénz visszafizetési kötelezettsége mennyi idő után évül el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook