Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha most elhagynám jelenlegi munkahelyem egy újért, és ősz körül babát vállalnánk, az előző vagy az új munkahely alapján járna a gyed? fórum

Ha most elhagynám jelenlegi munkahelyem egy újért, és ősz körül babát vállalnánk, az előző vagy az új munkahely alapján járna a gyed? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 7. 11:24

sziasztok! Én is ebben a cipőben vagyok... A lényeg, hogy a szülést megelőző 2 naptári évben legen meg az egy év biztosított munkaviszony! nem baj, ha van kimaradás, a lényeg, hogy meglegyen!!! Én úgy voltam, hogy májustól decemberig nem dolgoztam, de együtt megvan a 12 hónap, így jár!!!

[link]

Szép napot!

9. jozsef.csoke (válaszként erre: 2. - Dizzz)
2008. okt. 21. 12:10

Nem írok pluszt,csak megerősitem,hogy nem a munkahelyen töltött idő,hanem a munkaviszony,pontosabban a megelőző 12 hó dönti el a gyed,meg esetetlegesen a terhességi gyermekágyi segélyt.

Javaslom nézd meg az 1995.évi LXXXIII. Tv.t

Mint munkajogi szakjogász írom ezeket. Ha valami nem világos a privin bátran kérdezz,de pontos választ csak hétfőn tudok adni,a szabim miatt. Bár átfogó választ bármikor

2008. máj. 23. 19:02
a naptári év számít, nem a megelőző 12 hónap.
2008. máj. 22. 13:20
Sziasztok! Érdemes a MÁK honlapján megnézni, de ha én jól tudom akkir nem a naptrái év hanem a szülést megelőző 12hónap átlagkeresetének (brutto) 70%-a aminek van egy max összege ami idén 90 ezer Ft. De a fenti honlap a tuti.
2008. máj. 17. 20:30
sziia! igen, a lényeg hogy a szülést megelőző naptárii évben legyen folyamatos munkaviszonyod, vagyis válts, de nem legyen közte szünet. csak nehoigy próbaidő alatt legyen baba, akkor még nem vagy védett.
2008. ápr. 8. 15:08
Köszönöm szépen!
2008. ápr. 8. 14:48
Én így tudom: a thgy és gyed kiszámításánál a gyerek születése előtti naptári évben - tehát ha jövőre születik, akkor 2008-ban - kapott nettó jövedelmed egy napra eső részének a bizonyos %-a (talán 70). Tehát nem az számít, hogy hány munkahelyen dolgoztál, hanem a szülést megelőző évben mennyit kerestél. De a Szociális és Családügyi Minisztérium honlapján biztos lehet kérdést feltenni, és válaszolni fognak rá. Egy 3gyerekes :))
2008. ápr. 8. 14:43
?
2008. ápr. 8. 14:37
Várom a lehetőségeket.....
2008. ápr. 8. 14:36
Ha most elhagynám jelenlegi munkahelyem egy újért, és ősz körül babát vállalnánk, az előző vagy az új munkahely alapján járna a gyed?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook