Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes-e japánul megtanulni? fórum

Érdemes-e japánul megtanulni? (tudásbázis kérdés)

2016. márc. 18. 11:26
szerintem tök érdekes lehet, én belevágnék!
2016. márc. 8. 23:17

Kicsit felhozom ezt a témát. Örülök, hogy nemcsak nekem tetszik ez a nyelv.


Szeretném megtudni, hogy másnak sem működik megfelelően a japán nyelvvel foglalkozó szaku.hu honlap? Mert én akármilyen böngészővel próbálom, a főoldal még csak-csak bejön gond nélkül, de ha bármelyik linkre kattintok, rendre ilyen üzenetű oldalt kapok:

(az üzenetet értem amúgy)


404 Not Found


Not Found


The requested URL /japan-nyelv was not found on this server.


Jeleztem ezt már az oldal üzemeltetőinek, de egyrészt válaszra sem méltattak, másrészt ugyanaz a hiba még mindig.


Lehet, hogy be kell jelentkezni az oldalra, hogy bármi is olvasható legyen, ne pedig 404? De akkor miért nem azt írják?

2014. nov. 23. 09:38
???????az angol a vilagnyel.
2014. jún. 23. 07:55

köszi mindenkinek a véleményt! Igen, engem érdekel a kultúrájuk és a szokásaik is, lehet semmire nem fogok vele menni de legalább kedvelni fogom.

Nem munkához kell, beszélek másik két nyelvet a magyaron kívül, ez lenne a harmadik...

2014. jún. 22. 19:59
Konicsivá, én is inkább kínaiul tanulnék.
2014. jún. 22. 19:38
Ha van időd, energiád, kedved...miértisne? Elsősorban magadnak tanulod és kitudja...lehet még hasznosítani is tudod majd.
12. Regin_a (válaszként erre: 6. - Cf233dd106)
2014. jún. 22. 17:03

Ráadásul komcsik

Hülyeség!

Nem a politikai berendezkedés dönti el a nyelvtanulást

Gazdaságilag meg kapitalizmus van ott


Unokanővérem fia, perfekt/már amennyire lehet/ japán és kevésbé koreai + angol

Egy évet volt ösztöndíjjal Japánban

Lehet hogy "szerencsétlen" de alig tudja hasznositani azt a nyelvtudását


Ettöl persze még tanulhatod és tanuld is

11. Annie1130 (válaszként erre: 10. - B486c9cf7d)
2014. jún. 22. 11:49

Igen, ez így van, általában beszélik az angolt, de japánul szerintem nem azért tanul az ember mert "kell", hanem azért, mert egy csodálatos nyelv, csodálatos kultúrával, amelyet érdemes megismerni közelebbről is...


Üzletben nehéz diók, akárcsak a kínaik, vagy bármely más ázsiai nép. Megvan a saját protokolljuk. Én egy hosszú táncnak szoktam nevezni a velük való üzletelést. Soha nem döntenek elsőre, de még másodjára, sőt harmadjára sem, ami elég idegölő tud lenni a felpörgött kis európai üzleti kultúránkhoz képest.


Viszont nem találom a japánokat kirekesztőknek, mindent imádnak, ami "nyugati", és ők pont annyira érdeklődnek irántunk, mint amennyire mi irántuk.

2014. jún. 20. 22:27

Inkabb mandarinul tanulnek, ha mar elottem felvetettek es valasztanom kellene a tavol-keleti nyelvek kozott, de szerencsere nincs ilyen kesztetesem.

A japanok mind beszelnek angolul, akkor minek japanul?

Raadasul eleg kirekesztoek.

9. cf233dd106 (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2014. jún. 20. 19:36
Értem. Köszönöm a véleményed! :)
2014. jún. 20. 18:44

másrészt elég sajátságos kultúra azért a japán, én például utálnék velük hosszú távon dolgozni.

de hát ugye ízlések és pofonok :))


persze a kínaiak sem sokkal jobbak ebből a szempontból, de a jövő az egyértelműen náluk van gazdaságilag.

7. emagdi (válaszként erre: 6. - Cf233dd106)
2014. jún. 20. 18:41

oké, azt kérdezted, hogy melyiket tudnád inkább használni.

egyértelműen kínáé a jövő, nekik van pénzük, pár éven belül mindenhol csak kínai beruházások lesznek. (azon kívül, hogy már most is mindent kínából importál az egész világ)


japánul tanulgathatsz, de: sokan beszélnek japánul, a japánok nőkkel nem üzletelnek (ha nem mutatják, mert bazi udvariasak, akkor sem), valamint azért annyira sok üzleti kapcsolat nincs velük.

6. cf233dd106 (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2014. jún. 20. 18:18
miért? Az tény hogy több kínai van MO-n mint japán, de ott rengeteg a nyelvjárás ráadásul komcsik is :D a japán inkább "nyugat", mint a kínai.
2014. jún. 20. 18:15
köszi a tapasztalatodat! Hobbi szinten tanultad mert érdekel vagy használtad is valamire?
2014. jún. 20. 18:14
inkább kínaiul tanulj szerintem
2014. jún. 20. 18:12

Minden nyelvet érdemes valamiért tanulni. Hogy a japánt neked "érdemes-e", azt magadnak kell mérlegelni.


A japán nem a legegyszerűbb nyelvek közé tartozik tanulás szempontjából, így egy átlagos nyelvérzékkel, képességekkel rendelkező ember számára jóval több időt vesz igénybe a megtanulása, mint pl. az angol.


Néhány éve kezdtem el japánul tanulni, de újabban elég sok teendőm van, így sajnos félre kellett tennem egy kis időre. Szerintem nagyon szép nyelv, és a japán kultúra fantasztikusan magával ragadó. Önmagában ezekért is "érdemes" tanulni, de ha azt is figyelembe vesszük, hogy a világ egyik legmagasabb GDP-jével rendelkező országról van szó, "még érdemesebbé" válik a japántanulás. :)

2014. jún. 20. 18:06
Érdemes-e japánul megtanulni? Hogy lehet hasznosítani, lehet-e egyáltalán?
2014. jún. 20. 18:05
Japán nyelv tanulása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook