Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sűrű, vastagszálú, göndör hajú lányok ti milyenre szoktátok vágatni a hajatokat? fórum

Sűrű, vastagszálú, göndör hajú lányok ti milyenre szoktátok vágatni a hajatokat? (tudásbázis kérdés)


29. Ncilány (válaszként erre: 27. - Éva82)
2014. jún. 20. 11:53

2 nagy törölközöt használok, és majdnem száraz is. Max ha még a távfűtés nem megy és hűvös van akkor hajszárító.

Vizesen átfésülöm egy ritka fogú fésűvel.

Balzsamot azért száműztem mert tettem rá nagyobb adagot, kimostam és jó pár napig sehogy nem tudtam fésülni. Pontosabban nagyon sok időm és kínlódás ment rá. Kiöblítés után még hú de jó puha, de száradás után katasztrófa. Reklámoknak nem hiszek.

Nekem az ecetes víz bejött, ezen max annyit vátoztatok, hogy van saját illatos ecetem.

Pl a narancshéját befőttes üvegbe, és rá az ecet.

Volt pünkösdi rózsánk a kertbe annak a szirmát egy másik üvegbe szintén ecettel.

Száradás után nincs ecet szaga. jó az orrom.

28. Éva82 (válaszként erre: 25. - Ncilány)
2014. jún. 20. 07:11
Nekem alap a balzsam, sampont pedig a naturland csalán samponját használom. Zsírosodás ellen van. Előtte én is sokáig tusfürdővel mostam, de ez nagyon jó!!!
27. Éva82 (válaszként erre: 26. - Ncilány)
2014. jún. 20. 07:09
Egyet értek! Nekem is ilyen, a derekamig ér, és a súlya miatt egyre kevesebb benne a hullám. Én vizesen kifésülöm, aztán teszek rá habot, de utána már nem fésülöm. Így némi hullám megőrizhető benne!
26. Ncilány (válaszként erre: 24. - 5674644b5d)
2014. jún. 20. 06:29

Kb derekamig ér, lépcsőzetesen van vágva legalább 15 éve.

És bizony a súlya kiegyenesíti, nagyon kevés a hullám benne. Vizesen igencsak hullámos.

25. Ncilány (válaszként erre: 7. - Pandi93)
2014. jún. 20. 06:19

Lépcsózetes.

Hasonlo leírás illik a hajamra...

Sampont, balzsamot 1 éve biztosan egyiket se használom.

Folyékony szappan, vagy tusfürdő, ami épp van itthon. Hígítva, egy erre rendszeresített kis pohárba...

És enyhe ecetes öblítés. Fodrászomnak nem tetszik, de szerintem sokkal puhább könnyebben fésülhető.

Hajvasalt ha ingyen adnák se kellene...

2014. jún. 20. 05:52

Húúú a sok szakértő :) Na drágám a megoldás:

Igen rövid haj, egész általános és középiskolában rövid volt hajam, mert nem tudtam mit kezdeni a göndör hajjal viszont mindig vágytam hosszúra... Megoldás, de nem a legjobb.


Vasalás: nem, én ha kiakarom húzni a hajam egyenesre forgókefés hajszárítót használok ( [link] Ezt a fajtát, van a babylissnek is az jobbnak tűnik, de én ezt is nagy megelégedéssel használom már lassan 5 éve :)

Ezzel fényes lesz a hajad, igaz szögegyenességhez kell a vasaló, de szerintem már csupán ezzel is szép eredményt lehet elérni.


Vágás: lépcsőzetesre kell, ha tényleg nagyon nagyon sok hajad van akkor lehet tépetni is de csak egy keveset!


Tanulj meg bánni a göndör hajaddal, én évekig utáltam pont azért mint te egész addig amíg Zsidró Tamás meg nem mutatta egy műsorban, hogy kell kezelni egy ilyen típusú hajat. A lényeg: az ápolás, a mi hajunk sokkal több hajbalzsamot igényel. Ezen kívül még hajhab és diffúzoros hajszárító és alacsony hőfokon való szárítás. Mondjuk ilyenkor nyáron a hajszárítás kimarad csak néha előre hajolva megrázom a hajam ás meggyömöszkélem, hogy szépen álljon :)


Fésülés: felejtsd el, csak hajmosás és a balzsam felvitele után tedd meg aztán csókolom.


Kb a 3. napon eléggé csiri csáré tud lenni a haj az alvás következtében én ilyenkor vizes kézzel frissítem fel szintén gyömszkélős mozdulattal.


Keratinos hajegyenesítés: fantasztikus dolog, kár hogy nekem több mint 20 000 ft volt és két hónap után kidobta a hajam pedig nem zugfodrásznál csináltattam... Egyébként van hátránya is mivel egyenes, sokkal hamarabb rátapad a fejbőrre a haj és hamar zsírosodik. 3szor is hajat kellett mosnom egy héten amíg tartott a hatása ...


Ha túl hosszú és van súlya a hajnak akkor sokszor a töve nem tud már begöndörödni és lehúzza, bár nekem az előre hajolásos hajszárítás megoldást szokott jelenteni, de rá lehet segíteni hajsütővassal. Ez már ízlés kérdése :)


Youtube-on rengeteg tutorial videó van. Nézegesd meg őket, sokat lehet belőlük tanulni. Sok sikert :)

23. Molyka
2014. jún. 19. 22:58
Semmilyenre, mindegy. :) Ugyan úgy néz ki, felugrik, és semmi fazonja nem marad. Ha kivasalom, akkor jó.
22. pandi93 (válaszként erre: 19. - Napsugár..)
2014. jún. 19. 22:40
Én kiskoromba évekig rövid hajú voltam, szörnyű volt sokat is piszkáltak miatta, soha többet rövid haj. Hát középig érő hosszú hajam volt nem rég vágattam rövidebbre, el volt már törve eléggé, de most is hosszú és így a szebb egyenesen.
21. Napsugár.. (válaszként erre: 11. - D1e807c461)
2014. jún. 19. 22:30
Detto. Egyetértek!!! En is vasalom nap mint nap.
2014. jún. 19. 22:29
ja és van valami szer amivel a fodrász bekeni és akkor több hétig egyenes marad
2014. jún. 19. 22:28
Kizárólag rövidre. Pont ma voltam fodrásznál. Mast nem lehet vele kezdeni. ....
18. pandi93 (válaszként erre: 17. - Nyamitörp)
2014. jún. 19. 22:15
köszi majd rákeresek :) de milyen furcsa nekem meg pont az ellenkezője tetszik, de hát mindenkinek más az ízlése, sose jó ami van :)
17. Nyamitörp (válaszként erre: 15. - Pandi93)
2014. jún. 19. 22:04

Ha kerek az arcformád, akkor pláne csak a hosszú hajat javasolnám, főleg göndören. Illetve nem tudom a ritkítás ilyen esetben jó-e vagy segít-e. Van itt egy fórum, hogy "Fodrász vagyok, segíthetek", ott is tedd fel a kérdésed, hátha több sikerrel jársz. :) Remélem jól emlékszem a címére.

Én is irigyellek amúgy, nekem tetszenek a kócos frizurák és a kerek arc is szebb, mint a hosszúkás vagy szögletes, sőt nekem a szív alakú sem jön be. Csak a kerek meg az ovális. :)

16. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Pandi93)
2014. jún. 19. 21:58
minél hosszabbra hagyod, annál jobban kilógja magát és lágyabbnak látszik
2014. jún. 19. 21:53
én sem szeretem a göndör hajamat, bár olyan lenne mint Shakiráé neki szép egyforma göndör mindenhol:( az enyém ilyen hullámos is göndör is néhol össze vissza áll borzasztó, kis kerek fej nagy hajjal elég érdekes, szóval évek óta csak a vasalás. egyébként a fodrász nem tett rá semmi olyat amit én nem szoktam.
2014. jún. 19. 21:49
Vasalod??? Szentségtörés! :D
2014. jún. 19. 21:47
tök rövidre
2014. jún. 19. 21:47
Az arcodhoz illőt.Lehet bodrosan a frufru is,de keveseknek áll jól.Attól is függ mennyire akarod "belőni".Bár igaz a göndör hajat nehéz odatenni ahová akarod.Én mindent megadnék érte,lépcsőzetesre vágatnám,és állandóan kócos lennék tuti.De komolyan te látod melyik menne az egyéniségedhez.
2014. jún. 19. 21:47
én nem tudok megbékélni a göndör hajammal. vasalom rendszeresen.
2014. jún. 19. 21:47

Próbálj meg a google-ben keresni. Pl. frizuratippek göndör hajra.

Én sajnos nem értek a hajakhoz meg a vágási technikákhoz, de szerintem ne egy hosszra vágasd. Inkább lépcsőzetesre, de úgy, hogy nagyon rövid sehol ne legyen. A fodrásztól meg kérdezd meg, hogy használ-e valami szert a vasaláshoz. Meg azt hiszem vannak kimondottan göndör hajra való samponok, balzsamok, lehet, hogy azok is kezelhetőbbé teszik a hajad.

2014. jún. 19. 21:46
eredetik a fürtjei. :)
2014. jún. 19. 21:46
Szerintem Shakira megoldotta tökéletesen ezt a problémát. Hosszú, lépcsőzetes, gyönyörű, és fogadok nem szenved annyit a göndör hajával, mint én a sima hullámossal. Bár nem tudom, eredetiek-e a fürtjei.
2014. jún. 19. 21:40
én amúgy ezt a vágatást arra értem, hogy milyen stílusúra pl. egy hossz, lépcsőzetes, tépett stb. milyen frizura illik erre a hajtípushoz
2014. jún. 19. 21:38
csak a hosszú...egyszer vágattam le nagyon megbántam...
2014. jún. 19. 21:29
Eddig szinte csak egy hosszra volt vágva ezt könnyebb is kivasalnom, de viszont nem szeretem vasalás után, mert olyan katonás sorba állnak a hajvégeim és olyan hatást kell, mint egy ecset szerű lenne. Meg ha kivasalom, olyan mű hatású lesz, mint egy paróka nem olyan természetes kifele áll pl. a frufrum. De lehet ezt még szerintem gyakorolnom kell, mert ha fodrász vasalja ő megtudja csinálni szépre.
4. syria (válaszként erre: 1. - Pandi93)
2014. jún. 19. 21:25

Sajnos nekem nincs ilyen gondom. :( Csorog a nyálam a problémádért. :D

Bocsánat az off-ért!

2014. jún. 19. 21:19
Nekem hosszú tépett volt, amikor göndör voltam :-)
2014. jún. 19. 21:10
vagy nagyon hosszúra növeszd, vagy ajánlom az 1 centis hajat.
2014. jún. 19. 21:10
Sűrű, vastagszálú, göndör hajú lányok ti milyenre szoktátok vágatni a hajatokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook