Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megtermékenyítésről egy cikk alapján fórum

Megtermékenyítésről egy cikk alapján (beszélgetős fórum)


11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2014. jún. 20. 08:05
én is csak tippelem, hogy miről szólhat az említett cikk, várom, hogy a fórumindító bemásolja
10. trapiti (válaszként erre: 9. - Bcicus)
2014. jún. 20. 07:24

Fogalomzavar van... a megtermékenyítés az a folyamat amikor az 1db spermium és az 1db petesejt (eltekintve néhány kivételes esettől) sejtmagjai egyesülnek.

Az egy más kérdés hogy nem véletlenül nem 1db spermium van az ondóban, hiszen az odajutáshoz kell a több.

Nincs az a kicsi spricc ondó amiben csak egy spermium van.

Nem szabad senkiben azt a tévképzetet kielteni, hogy ha csak egy kicsit "megy be" akkor nem lehet terhes, mert akár az előváldéktól is teherbe lehet esni.

Nyilván ha valaki terhességet szeretne, akkor ennek valószínűsége növelhető a megfelelő mennyiségű és minőségű ondó révén.

Az hogy "régen elég volt egy spermium is, de most már nem" tévedés, félreértelmezés.

Gondolom a cikkben az lehetett (remélem) hogy a jó minőségű ondóból kevesebb is elég, de mivel a civilizált társadalmakban probléma az ondó minőségének romálsa, így többre lehet szükség (bár a mennyiség nem minden).

2014. jún. 20. 01:47
Valóban nem elég egy db spermium, mert ugyan csak egy terméknyíti meg a petesejtet, de ha az ondóban netán csak 1db van vagy nagyon kevés akkor az nem tud eljutni a petesejtig, mivel a sermiumok segítik egymás mozgását.
8. trapiti (válaszként erre: 5. - Bogyli25)
2014. jún. 19. 21:01
Akkor a cikk írója nincs tisztában a dolgokkal és butaságokat írt.
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Bogyli25)
2014. jún. 19. 20:43

Te tévedtél, ne háborodj már fel!

Ha tudnád a dolgokat, nem írtál volna hülyeséget

2014. jún. 19. 20:42
Imádom ezt hogy egyesek ultra okosnak képzelik magukat ...
5. Bogyli25 (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2014. jún. 19. 20:41
Már bocsi a cikk alapján írtam. Nem keverek semmit tudom a dolgokat. Kérdeztem hogy mi a véleményetek a cikkről. Holnap begépelem csak hogy lásd. Ha érdekel.
4. trapiti (válaszként erre: 1. - Bogyli25)
2014. jún. 19. 20:07

Az a véleményem, hogy kevered a szezont a fazonnal. A megtermékenyítéshez 1db spermium kell, és elég is. Igaz annak az egynek el kell jutnia a petesejtig és be is kell tudni mennie.

A spermium nem azonos az ondóval, amire te gondolsz. A jobb minődégű és elegendő mennyiségű ondó kellő gyakorisággal bejuttatva növeli a teherbeesés valószínűségét.

Javaslom az általános iskola 8. osztályának biológia tankönyvét tanulmányozásra.

2014. jún. 19. 20:03
Egyébként most is képes hiszen akkor nem esnének a nők teherbe.Az tény hogy a mai világban rengeteg dolog van ami nehezíti - gátolja- a teherbe esést. Sajnos.... :(
2014. jún. 19. 20:01
És azt nem írja hogy mit kéne még tenni a mini lövésen kívül?
2014. jún. 19. 19:55

A fórumot azért nyitottam meg, mert találtam egy nagyon érdekes cikket, egy újságban, amiről szeretnék véleményeket kérni.

Régen úgy tartottak, hogy egy gombostűfejnyi spermium is képes a megtermékenyítésre. Amerikai-angliai kutatók megcáfolták, miszerint néha jobb a több és nem elég mondjuk csúnyán kifejezve egy mini lövést adni a dolgoknak, mert ma már kevés ahhoz hogy teherbe essen a nő. Alá volt támasztva különféle dolgokkal, lelassult spermium tevékenységgel, stressz. stb hogy miért kevés az, ha mondjuk csak éppen hogy belövel a pasi.

Nektek mi a véleményetek erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook