Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csomó a hónaljon-neked volt már? fórum

Csomó a hónaljon-neked volt már? (beszélgetős fórum)


1 2
32. f569b84274 (válaszként erre: 30. - 2c854c3edd)
2012. jan. 22. 17:36
Elmúlt,de utána megint elöjött,aztán elmúlt kb. 2hónapja nincs:)
2011. dec. 23. 08:31
paromnak volt,menj el orvoshoz,vmi komoly betegsege jele is lehet,de vmilyen bakterialis fertozese is.parom permetzes utan kapta/furdomedence helyet permetezte gyomirtoval/.
30. 2c854c3edd (válaszként erre: 29. - F569b84274)
2011. nov. 23. 12:49
Kíváncsi vagyok ,hogy mi van veled?
2011. szept. 13. 19:00
nekem nem a hónaljamon van,hanem benne,így kívülről nem látszik,hogy van ott valami csak tapintásra egy kemény kis csomó,nem tudom mitől lehet...
2009. júl. 10. 21:37
Ejjha mennyi jó tanács:) de sztem ha vki ilyet talál a hónalján, az nagy valószínűséggel a borotválástól alakul ki, nekem is kijön 1-1 néha de mindig máshol, és mindig a fokozott borotválástól. A combom tövében is ki-kijön 1-1 de az is a szőrtelenítéstől:S Elég idegesítő tud lenni, de nem maradhat szőrős egyik sem:D
27. anya83 (válaszként erre: 1. - Csutora13)
2008. dec. 17. 12:59
Mi újság azóta?Voltál dokinál?
2008. dec. 15. 19:41
szerencsére még nem volt
2008. dec. 12. 22:33
Nem volt, de futás orvoshoz.
2008. dec. 12. 22:24
Nekem még nem volt.
23. kry84
2008. nov. 15. 14:17
igen volt,de el is múlt
2008. nov. 6. 13:46

Sziasztok

en pont 3 napja voltam orvosnal mert nekem is van egy ilyen a honom allatt es egy kicsit feltem hogy nagy bajom lesz,de a doki azt mondta hogy egy mirigy ami bedurran es ha nagyon zavar akkor ki lehet kapni onnan nagyon kis mutettel.

megnyugodtam de azert elmegyek egy masik orvoshoz is

2008. okt. 23. 09:21

Sziasztok Lányok

Sajnos ebben a témában én is érintett vagyok,nekem körülbelül 2 éve volt egy körülbelül pinpong labda nagyságú csomó a hónaljamon,úgy kezdődött,hogy egyik pillanatról a másikra nem bírtam a kezemet felemelni,és egy olyan csípő fájdalmat éreztem a hónomalján,mint ha az izzadtságra kentem volna rá az izzadásgátlót,szóval nagyon rossz volt elmentem orvoshoz,megműtöttek azóta semmi bajom,már a műtét helye sem látszik,egyébként nekem is azt mondták,hogy a dezodorok,és izzadásgátlók okozhatják,de az is igaz,hogy előtte is és azóta is mindenféle dezodort használtam,de ez a probléma azóta sem jött vissza,na most akkor mi az igazság?Lehet hogy jobb kimetszeni,mint kenegetni és gyógyszert szedni?Nektek mi a véleményetek?Köszönöm a válaszokat sziasztok

Farkas Kriszti

20. maya80
2008. szept. 2. 20:54
Volt, elmentem orvoshoz, és szerencsére el is múlt. Valami bogyót kellett szednem...
2008. máj. 24. 09:33

Halitok! Én azóta elmentem egy sebészhez. Elmondtam neki, hogy mire gyanakszom, mert már volt ilyenem a másik hónaljamban. Jóindulatú zsírdaganat. Mondta, hogy az, miután megvizsgált. Érdekes mondta, olyan szúrós, hegyes tapintású. Igen, mondtam, én is úgy érzem, de nem okoz panaszt.

Akkor még azt kérdezdte, hogy nem-e szúrtam meg ott valamivel, vagy nem-e csípett meg valami. Hát, mondom, ez jó kérdés.

Azzal bocsátott el, hogy ha hazamegyek, akkor a hűtőből jégakkuval jegeljem, mert akkor lehet, hogy eltűnik. Ha viszont nőni, vagy fájni kezd, akkor kimetszi.


No, lényeg a lényeg, tényleg el kell menni vele orvoshoz, már csak a megnyugvás kedvéért is!

18. 80ASIQ
2008. máj. 6. 22:50

Azzal, hogy itt irkáltok egymásnak, semmi sem fog megoldódni. Nem játék, el kell menni a dokihoz!

(Jót akarok, higyjétek el!)

Mindemellett persze lehet egy duzzadt nyirokcsomó, pattanás, zsirmirigy.


Mindenesetre:

EL... KELL... MENNI!!!

17. 91d4989ab9 (válaszként erre: 16. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 4. 20:23
olvastam, köszi:) remélem nem lesz vele gond
16. ab4b6bc17d (válaszként erre: 15. - 91d4989ab9)
2008. máj. 4. 20:21
Szia! Olvasd vissza az írásokat! Nem fog fájni :)
2008. máj. 4. 18:12
régebben találtam egy csomot a hónalj alatt ugy 15cmre a bordáknál, látszani nem látszik nem is fájt, mivel több zsircsomo is előfordult a családban meg nálam is van még egy, nem foglalkoztam vele... de most a párom véletlenül odakapott és megnyomta, azóta szúr és kellemetlen... tudom hogy irány a doki...de idegesit és érdekelne hogy valakinek volt e már ilyen zsircsomoja ami fájt, vagy mégse zsircsomo?:(((
14. 5a071c9eeb (válaszként erre: 11. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 18. 01:00
Leim kórt kaptál a kullancstól?
2008. ápr. 17. 12:17
Nem tudok róla. Remélem nem. Elvileg be vagyok oltva ellene.
2008. ápr. 17. 12:16

Volt már!

Amikor elfelejtettem, h bevettem a bogyómat és bevettem mégegyszer!

Sőt amikor először megjött akkor is becsomósodtam!

Nekem a hormonaim játszottak!

11. fe6fe7671f (válaszként erre: 10. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 17. 12:13
Nem volt kullancsod? Én attól szenvedek jó pár éve, néha előjön, de akkor egy-két óra alatt, és akkor ülve elalszom (akár a munkahelyen is leesik a fejem - elég ciki, de ezzel jár). Nekem kullancsfertőzéstől van. A trópusi betegségekkel foglalkozó osztályon voltam, ott állapították meg.
10. ab4b6bc17d (válaszként erre: 9. - Fa72c95d08)
2008. ápr. 17. 12:06

Most hogy mondod... ez is igaz! Nekem is mondták, hogy az izzadásgátlók használata is okozhatja, mert eldugaszolja a pórusokat.

Tulajdonképpen első körben én nem csomónak mondtam volna azt a multkorit, csak miután begyulladt, akkor "csomósodott" egy nagy gombóccá. De hangsúlyozom én akkor is elmentem vele a dokihoz, amikor még nem okozott semmilyen panaszt!

A mostani kis szúróst (csak tapintásra érzem, kívülről nem látszik semmi) is megnézetem hamarosan egy sebésszel.

2008. ápr. 17. 10:54

Nekem már volt és muszály orvoshoz menni vele! Sok minden okozhatja. Nekem szerencsém volt, mert mielött döfködtek volna az orvosom megkérdezte használok-e izzadsággátlót! Abbahagytam, aztán napokig izzadtam, mint a ló, büdös voltam, ami nagyon zavart :(, mert dolgoznom kellett és közlekedtem. Óránként való mosdás sem segített, de kiürült a csomóazóta váltottam másik szerre és ez a gondom elmult és büdi sem vagyok. :)

Úgyhogy irány a doki!

Inkább legyen kissebb a gond, mint a nagyobbat húzzuk halaszuk, mert félünk.

2008. ápr. 16. 12:48
Bármilyen csomót is találtok magatokon, azonnal el KELL menni az orvoshoz.Ha nincs semmi menyugszol, ha van akkor még időben lehet a segítség.Én már sokmindent láttam, tapasztaltam, higgyétek el ez a helyes dolog.Fiatalok vagytok, még fel kell nevelnetek pár kis csöppséget. Remélem akarjátok látni, amint a szárnyaikat bontogatják.Felelősséggel tartoztok nekik és azoknak akik szeretnek titeket.Az egészség nagy érték, aki elhanyagolja szerintem bűnt követ el. Úgyhogy uccu neki irány az orvos!
2008. ápr. 16. 12:27

Sziasztok! Nekem is volt egy egészen picike kis valami, ami nem fájt. A sebész ismerősünk mondta, hogy ha nőni kezd, akkor kimetszik. Amúgy egy jóindulatú zsírdaganatnak diagnosztizálta, s mondta, hogy sokaknak van ilyenje, nem csak hónaljban, hanem pl. a hason, vagy a mell alatt is.

Na, az enyém egy nyáron begyulladt és nőni kezdett, nyomta rendesen a hónaljam és persze fájt is! Mentem a Sebészetre, mondták, hogy oké, akkor ezt most kikapják. Mondom most rögtön? Kis tini voltam, s pont nem volt velem senki, de végülis mondtam, ha már ott vagyok, akkor jó, csinálják. Negyed óra alatt meg is voltam, ebből 10 perc az előkészület! :) na, szóval ambulánsan "műtöttek", csak helyi érzéstelenítéssel, nem éreztem semmit. Aznap már nem mentem vissza a suliba, s milyen jól tettem, mert a hazaúton, a buszon már érzetem, hogy megy ki a fájdalomcsillapító hatása, merthogy azt is adtak. Na, az a nap maga volt a pokol, mert minden kis mozgásra csillagokat láttam (képzeljétek el ezt egy döcögő buszon, ahol csapódnak az ajtók - ez volt a legrosszabb az egészben). De mostanra már csak egy kis bemélyedés látszik a hónaljamban, nem jött vissza, a doki szépen kitisztogatta.


Én is azt tudnám javasolni, hogy menj el orvoshoz, mert csak ő tud biztosat mondani, ráadásul az a megnyugtató, ha egy szakember mondja.


Egyébként, épp a napokban vettem észre én is magamon egy újabbat, de most a másik hónaljamban. Kicsit kellemetlen érzés és olyan szúrós a tapintása. Engem is zavar, mert az ember sose tudhatja! Megvárom míg lemegy a mensesem, most esedékes, aztán én is felkeresem az orvost.

2008. ápr. 15. 21:02
anyukámnak volt, kivették, azóta semmi gondja
5. 36662af67d (válaszként erre: 1. - Csutora13)
2008. ápr. 15. 20:49

Szia!

Nekem kb.14 éves korom óta van. Hol eltűnik hol megjelenik. Ha megjelenik akkor fáj pár napig (de nem vészes) aztán visszahúzódik. Ez kb. 3-4 havonta történik. Orvoshoz nem mentem vele mert nem okoz gondot. A Te problémád kicsit más. Azzal már inkább elmennék orvoshoz. Szerintem ne félj megtenni ezt a lépést. Jobb tudni, hogy mi van, mint bizonytalanságban élni. Legalább is én így gondolom.

4. cskata (válaszként erre: 1. - Csutora13)
2008. ápr. 15. 13:02

lehet nyirok mirigy megnagyobbodás is (nekem ilyen jellegű csomóim voltak), amit akár egy fertőzés is okozhat (pl. vírus, vagy ha van háziállatod akkor az ún. toxoplazma fertőzés is hasonló tüneteket produkálhat).


DE, mindenképpen menj el vele dokihoz! itt senki nem fogja tudni Neked diagnosztizálni, hogy mi az pontosan..

Miért választod azt a verziót, hogy magadban örlődsz és félsz, hogy mi lehet, ahelyett, hogy utánajárnál és megnyugodnál!

Bocsi, de ez a legnagyobb butaság, amit önmagad és az egészséged ellen csak elkövethetsz! Ha ne adj isten valami komolyabb dolog, akkor majd verheted a fejed a falba utólag, hogy miért nem indultál el időben egy orvoshoz..


Na jó, ennyi lelkifröccs talán elég lesz!;)

3. McKenzi (válaszként erre: 1. - Csutora13)
2008. ápr. 15. 12:55

Nekem a mellemben volt, elmentem orvoshoz és biopszia után kiderült, hogy allergia okozta. Az uh-on találtak csomót a hónaljamban is, de az kicsi volt és azt mondták a borotválás miatt van.


Mindenképp menj el dokihoz, mert bármi is az jobb időben megtudni - na nem ijesztgetni akarlak, nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, egyszerűen csak jobb ha egy orvos nyugtat meg ez ügyben :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook