Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aspartam és egyéb édesítőszerek fórum

Aspartam és egyéb édesítőszerek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Aspartam és egyéb édesítőszerek

1 2 3 4 5 6
58. Pirosalma (válaszként erre: 53. - 7abb7adbf0)
2008. máj. 15. 21:43

Szia!


Kösz, hogy szóltál, rosszat linkeltem be...


[link]

57. Mókicaaaa (válaszként erre: 56. - 7abb7adbf0)
2008. máj. 15. 20:23
Jó lenne!
2008. máj. 15. 20:20
SZAKEMBEREK SEGÍTSETEK!
2008. máj. 15. 20:19

Kedves Mókicaaaa,


szerintem a testsúlyhoz is szükséges, mert a cukorban, mézben, stb. nagyon sok kalória van. Én részemről utálok mindenfajta mesterséges édesítőt (szerintem mindegyiknek van valamilyen mellékíze), de a fogyáshoz szükséges a nulla kalória. A stevia ízét sem állhatom. Nekem is az a problémám, hogy a férjemnek magas a vércukor szintje és ha időnként megkívánja az édességet - mert imádja - akkor nem tudom, mit adjak neki.


De nem tudom elképzelni, hogy hetenként 20 gramm Canderel rákkeltő legyen!


Ebben is a multik játszák a főszerepet. Szerintem. Mennyivel jobb pl. a sacharin- vagy ciklamátalapú édesítő? Idáig az volt a mumus.


Szakember legyen a talpán, aki ezt kideríti, hát még ha valaki laikus!

54. Mókicaaaa (válaszként erre: 51. - Turoczis)
2008. máj. 15. 19:34
szióka! az biztos, hogy a egészséges testsúly kialakításához nem szükséges, de szerinted mennyire tudja az édesítőszereket elkerülni aki rákényszerül, mert cukorbeteg? Várom válaszod!
2008. máj. 15. 19:10

Kedves Pirosalma,


én megpróbáltam beleolvasni a kedvenceidbe, de nekem nem adja ki, csak a saját kedvenceimet!

Mindenkinek csak a sajátját!!! Jobb, ha a fórumtémát jelzed, hogy melyik és abban a 325-ös.


Köszi.

52. Pirosalma (válaszként erre: 51. - Turoczis)
2008. máj. 15. 16:16

Szia, Sarolta!


Már többször szóba került, csak érdekességképp ajánlanám, hogy olvass bele egy hozzászólásomba, a 325-ösbe: [link]

2008. máj. 15. 15:18

Az biztos, hogy az Aspartam édesítő adalék nagyon káros, itt van egy cikk, érdemes elolvasni, aztán elgondolkodni, kell-e fogyasztani édesítőszert, vagy más módot választani az egészséges testsúly érdekében. H valakit érdekel, tudok tanácsot adni.


Az aszpartam-(édes )mérgezés


Az aszpartam-mérgezés a nyolcvanas évek óta jól őrzött titok . Számos kutatás és a tapasztalatok egyértelműen kimutatták mérgező és betegségeket előidéző hatását. Az aszpartam egy veszélyes adalékanyag, ami a testbe kerülve rákkeltő anyagokra bomlik és elmegy modernkori horrornak, amit odabent művel. Vajon miért nem lehetett hallani erről eddig? A diéta-ipar egy dollármilliárdos üzlet. Az ember azt gondolná, hogy a könyvek szerzői, vagy az élelmiszeripari égek húzzák a nagy hasznot belőle. És nem. Persze nekik sem megy rosszul, de a játszma igazi nyertese a gyógyszeripar . . Hogy hogy jön a gyógyszer az aszpartamhoz?

Egyszerű.

Egy gyógyszercég kutatója fedezte fel véletlenül az aszpartamot, egy fekély elleni szerrel való kísérletezés közben. A cég pedig a G.D. Searle, aki gyógyszergyártó létére képes volt 28 millió dolláros veszteséget elkönyvelni és többszáz, a gyógyszereik miatti káros mellékhatások ügyében indított pert elveszteni. Ugye, milyen megbízhatónak tűnnek? A Searle egyik leányvállalatát végül a Monsanto vásárolta meg és NutraSweet néven dobta piacra az édesítőszert.

Izgalmuk érthető volt, hiszen ez a szer többszázszor édesebb a cukornál, fillérekbe kerül előállítani és a diéta-nemzet minden ilyenre vevő. A probléma ott kezdődött, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hivatal, az FDA nem óhajtotta engedélyezni a felhasználását, lévén az anyag bizonyítottan rákkeltő és az idegeket is károsítja. Később valahogy eltűntek a vizsgálati dokumentumok , a kísérletekhez használt egerek nem voltak hozzáférhetőek boncolásra és a kormányhoz eljuttatott dokumentumokban már csak néhány homályos következtetés szerepelt. Ennyi elég is volt a frissen megválasztott Reagan elnöknek, aki beiktatása másnapján(!) leváltotta az FDA addig tiltakozó elnökét és Arthur Hayest ültette a helyébe, aki azonnal felülvizsgálta a "túl szigorú" megkötéseket és engedélyezte az aszpartam használatát a száraz élelmiszerekben.


Nem sokkal később elindult az a rémálom, ami a mai napig nem hajlandó alábbhagyni. 1992-re a Nutra-Sweetnek már engedélye volt az aszpartam üdítőitalokban és gyerekvitaminokban való felhasználására, szerződést kötöttek a Coca-Cola és a Pepsi céggel, mint a cégek kizárólagos aszpartam-ellátója és az FDA ekkor fogadta el a NutraSweet kérvényét az aszpartam nagy mennyiségű, szabad forgalomba hozataláról. Ekkoriban kezdődött, hogy emberek megmagyarázhatatlan betegségekkel,

tünetekkel fordultak orvoshoz és a tudomány széttárta a karját: nem tudtak rájönni, mi okozza a bajt. Az aszpartam mellékhatásai lehetnek fokozatosak, vagy azonnali reakciók is. Dr. Lendon Smith amerikai orvos szerint rendkívül sok ember szenved az aszpartam káros mellékhatásaitól, de fogalmuk sincs, hogy a gyógyszerek, kezelések és gyógynövények miért nem enyhítik a tüneteiket.


Több, mint 90 mellékhatást tulajdonítanak az aszpartam fogyasztásának.

Hihetetlennek tűnik, nem? Pedig nagyon igaz. Hogy képes egyetlen vegyi anyag ekkora kárt okozni? Az aszpartam a vérbe kerülve lebomlik, és így képes keresztülutazni az egész testen, és bármilyen szövetbe lerakódni . A ciklamáttal vagy a szacharinnal ellentétben az aszpartamot megemészti a szervezet. Elfogyasztása után a benne lévő metanol (faszesz) formaldehiddé, majd hangyasavvá változik. A formaldehid belégzése halálos, rákkeltő.

További összetevői, a fenil-alanin és az aszparginsav pedig mérgezőek. Ha a később felsorolt mellékhatásokból többet is észleltél már magadon, esetleg fizikailag megmagyarázhatatlanul gyengülsz, azonnal tedd le a diétás kólát. És ha még semmilyen reakciót nem észleltél, azon szerencsések közé tartozol, akik visszafordíthatatlan károsodások nélkül úszhatják meg az eddigi aszpartam-fogyasztást, már amennyiben egy életre elfelejted az ezzel édesített élelmiszereket.

És ez nem vicc. Az FDA-hoz mindössze néhány év alatt több, mint tízezer NutraSweettel kapcsolatos panaszbejelentés érkezett , amely az összes beérkező panasz 80 százalékát tette ki. Ennek ellenére az Élelmiszer-és Gyógyszerellenőrző Hivatal semmit nem tett annak érdekében, hogy tájékoztassa a közönséget, akik egyértelműnek gondolják azt, hogy ha egy termék agyon van reklámozva, az csakis egészséges lehet. Az aszpartam-ellenesek elnöke szerint: "Az aszpartam az egyetlen olyan génmanipulált termék, amelyről tényleges bizonyítékaink, világos nyilvántartásaink és esettörténetek vannak, melyek azt bizonyítják, hogy tömegbetegségeket és halált okozhat".


Valószínűleg nem véletlen, hogy a gyógynövényből nyert és teljesen ártalmatlan szteviát, mint elterjedt versenytársat viszont betiltották jó időre az Egyesült Államokban. Épp pár hónappal az előtt, hogy a NutraSweet, mint asztali édesítő forgalomba került volna. És talán az sem véletlen, hogy Új-Zélandon ma már tiltott adalékanyagnak számít az aszpartam. Hogy miért nem mindenhol? Szenzációs PR-úthengert vezet a NutraSweet. Nagyon meggyőzőek és ahol az aszpartam ellen szólók felütik a fejüket, "ok megjelennek és elhiteltelenítik a forrást. Azért a több milliárdért évente ... Szerencsére az Egyesült Királyság és az Európai Unió is elfogadta azt a javaslatot, hogy végezzenek független kutatásokat az aszpartam "biztonságos" mivoltával kapcsolatban.


Ha ez mind hihetetlennek is hangzik számodra, "biztos, ami biztos" alapon azért olvasd el a címkét és légy résen mindennel, ami "light", mert aki cukormentesen szeretne táplálkozni, lépten-nyomon csak aszpartamba botlik.

Néhány tipikus termék, amit ezzel édesítenek:

- szénsavas és rostos üdítőital,

- joghurt,

- fagylalt,

- reggeli készítmények,

- pezsgőtabletta,

- sportital,

- gyerekvitamin(!),

- lekvár,

- szinte minden rágógumi és diabetikus termékek,

- kevés kivétellel maguk az édesítőszerek akár folyékony, tabletta, kristályos és por alakban .

E z van a "BOLERO" italporban is meg a multivitaminosnak nevezett gyümölcslékben stb. Is !!!!! Aki eddig fogyasztotta és adta a gyermekeinek, ezentúl gondolja meg kétszer is!



Az aszpartam néhány mellékhatása :

látászavarok, szemfájdalom, fülcsengés, hallásgyengülés, epilepsziás görcsök, migrénes fejfájás, egyensúlyzavarok, memóriavesztés, állandó álmosság, végtagzsibbadás, részleges bénulás, remegés, depresszió, ingerlékenység, agresszió, álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, légzési nehézségek, hányinger, hasmenés, véres széklet, hasfájás, nyelési fájdalom, bőrviszketés, kiütések, asztma, herpesz, tályog, menstruációs zavarok, a haj elvékonyodása, hajhullás, hirtelen súlyvesztés, fokozatos súlygyarapodás, fájdalmas vizelés, túlzott szomjúság , bedagadt lábak, visszafordíthatatlan agykárosodás, születési rendellenességek, gyomorfekély, izületi fájdalmak.

Megkérek mindenkit a dolgok súlya miatt, hogy minden közvetlen ismerősének ezt küldje el körlevélként, hadd tudódjon ez ki.

2008. ápr. 23. 09:43

Szia, Erzsébet,

sütikbe én is Huxolt használok, nem lehet észrevenni a különbséget a cukor és e között. (Csak kalóriában.) Szerintem ezt a dolgot is ugyanúgy eltúlozzák, mint minden mást!

Mindig, mindenben, mindenhol BE KELL TARTANI A MÉRTÉKET ÉS VIGYÁZNI KELL AZ EGYENSÚLYRA!

(És, nem mellesleg, teljes kiőrlésű liszttel sütök. Valóban nem olyan szép a tészta, mintha finomliszttel készíteném, nem jön fel annyira, de ízre semmi különbség nincs. Hacsak az nem, hogy egészséges.)

2008. ápr. 23. 09:09

Kedves Pusi!

A süteményeket, és minden mást is szigorúan csak édesítővel készítek.Mindhárman azt esszük, már két éve.El kell hogy mondjam, sütikből nem mindig sikerül elsőre amit akarok, de próbálkozni kell. Én a tablettás édesítőbőt(Süssina),a por alakút és a folyékonyt is(Canderel)használom. Mindig az adott ételtől függ, hogy mit teszek bele. Két év alatt most jutottam el oda, hogy a Canderelnek mellékízét érzek.(Eddig nem éreztem.) Lehet, hogy ez már megszokás, de azt hiszem kipróbálok most mást. A Huxolról is jókat hallok.

2008. ápr. 17. 16:08
Ez bőven belefér! Ha napi 3 kávét vagy teát iszol, már majdnem megvan ez a mennyiség! És akkor még hol van egy kis egészséges nasi?
2008. ápr. 17. 15:50
Megszámoltam ma összesen 11 db édesítőszer tablettát ettem.Kávékba,teába,zabpehellyel.Ez sok vagy még belefér a megengesett mennyiségbe??
2008. ápr. 15. 17:06

Szia, Ancsi,


én is ugyanezért a problémáért írtam ezt a cikket, vagyis valaki mondja már meg, hogy mi az egészséges! De nagyon naivak vagyunk. Itt /is/ az üzlet dominál, ami árucikk valakinek az érdeke, az fog dominálni. Vagy amit reklámozni kell. Hasonló cipőben járunk, mert én nem akarok hízni, a férjem hízhatna, de most derült ki, hogy neki magas a vércukor szintje és muszáj használnom édesítőt.


Szia, Erzsébet,


nagyon sajnálom, hogy pici lányod cukorbeteg. A sütiket cukorral készíted, vagy édesítővel?


Köszönöm, hogy elmondtátok a véleményeteket.

2008. ápr. 15. 13:47

Sziasztok!

Engem annyiban érint a téma, hogy 3,5éves kislányom 2éve cukorbeteg. Igen, 1,5éves volt, amikor kómába esett, kórházba került, és kiderült mi baja van. Nagyon megijedtünk, senki nem volt a családból, mint derült égből a villámcsapás, úgy jött. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy még kicsi volt, az édes ízt nemigazán ismerte, csak a gyümölcsökből. Sok mindent kipróbáltunk, volt ami nekem nem jött be, volt ami a páromnak. A kislányomnak ugyanúgy sütök sütiket, kap szülinapi tortát, amit megehet. A dietetikusoknak szinte egy a véleménye, hogy mindent lehet, csak mértékkel. Mindenkinek ki kell tapasztalnia, hogy neki mi az ami ízlik, ill. mit bír el a pénztárcája.

2008. ápr. 15. 13:34

Sziasztok.

Sajna én sem vagyok szakértő, de nagyon érdekel ez a téma, jó lenne tényleg valami okosat tudni, mert én is sok éve édesítőkkel édesítek mindent, és most mikor a babámat vártam akkor érdekelt volna mi káros igazán, és mi nem, írtam is több szakértőnek, de senki nem írt konkrétumot vissza, csak ellenezték, és aki cukros mit csináljon?? Az nem nagyon érdekel senkit. A stíviát én is próbáltam, nekem sem jön be. Akkor már a legolcsóbb édesítő.

De kérdezem én: Akkor, ha olyan káros lenne szerintem semmibe nem tennének édesítőt, de ha megnézitek, lassan nem lehet olyan üdítőt venni, sem rostosat, sem szénsavasat, amibe nem édesítő volna. Most akkor mi van????

A gyerekeknek egyáltalán nem ajánlják, de mit mondasz szegénynek, mikor a boltba szeretne egy üdítőt vetetni magának, csak vizet ihatsz???????

Bocsi, hogy leírtam a véleményem, én maradok az olcsóbb, de beváltakhoz. Különben meg, már kb 15 éve ezeket teszem mindenbe. Jobb hogyha úgy elhízik ez ember, hogy ezernyi más probléma jön elő?? Szerintem nem.

2008. ápr. 12. 10:01

edves Pirosalma. Elolvastam nagyon sok hozzászólásod, nagyon sok témában.

Arra a kövtkeztetésre jutottam, hogy ismereted nem csekély, azonban nagyon szeretsz "ellenkezni"

Én tisztelettem megkérlek arra, hogy mos it ezen a fórumon a legjobb tudásod szerinti édesítőszerre tegyél javalatot, indokold is meg (csak azét mert érdekel az indoklás)

Aki ezt a fórumot indította és jómagam is jelentősebb túlsúllyal rendelkezünk és nem azért mert mócsingos marhapörköltet vacsorázunk, meg ilyesmi, hanem azért, mert egy bizonyos koron és eseményen túllévő nők vagyunk, akiknek (akár akarták, akár nem) jól hanyattvágta magát a hormonháztartása.

Ezért próbálunk minden olyan dolgot megkeresni, amivel fogyhatunk, vagy legalábbis nem hízunk.


Minden ésszerű ötletedet szivesen veszem:)

42. 4b6a2525df (válaszként erre: 41. - Pirosalma)
2008. ápr. 12. 09:39
Nem haragszom:)
41. Pirosalma (válaszként erre: 40. - 4b6a2525df)
2008. ápr. 12. 09:30

Szia!


Te, ne haragudj, most tökkomolyan mondom...Sajnálom, hogy így írtam neked. Ez nem neked szólt, mármint nem voltam jó passzban (inkább nem részletezném, miért...). És rajtad töltöttem ki. Pedig nem szoktam, csak...most így sikerült.


Nem magyarázkodni szeretnék, mert nem gondolom, hogy ez mentség lenne, de azért remélem, meg tudsz bocsátani.


Csak annyit szerettem volna mondani, hogy attól még, hogy szintetikus, tehát nem a természetből származó (most a szintetikus definíciójába nem mennék bele, kicsit más, de ez most lényegtelen), nem ok arra, higy károsnak higgyük. Erre vannnak a különböző toxikológiai vizsgálatok meg effélék. Ajánlani pedig egyiket sem ajánlottam, nem is támogatja a mesterséges édesítőszereket akkor, amikor nincs rájuk "szükség" (pl. cukorbetegnél máés a helyzet).

40. 4b6a2525df (válaszként erre: 39. - Pirosalma)
2008. ápr. 12. 09:18

Hát tőled inkább nem:( Főleg nem flegmaságot.

Úgyis tudod mit akartam kérdezni, attől még hogy valaki nem olyan félrecsiszolt elme mint te, válaszolhattál volna rendesen:)

39. Pirosalma (válaszként erre: 38. - 4b6a2525df)
2008. ápr. 12. 07:20

Szia!


A szintetikus nálad egyenlő a károssal? Ha igen, akkor tanulj még, és később visszatérünk a kérdésre.

38. 4b6a2525df (válaszként erre: 37. - Pirosalma)
2008. ápr. 12. 06:51
És ez a senki pártján álló dietetikus végül is melyik szintetikus édesitőszert ajánlja?
2008. ápr. 11. 20:38
Akivel én beszéltem, szintén dietetikus, de nem az átlagos faja, és semmi érdeke nem fűződik ezekhez, senki pártján nem áll (csakis az igazságén), megerősítette, hogy a mennyiség a kulcs.
36. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 35. - Ffc9d89fcb)
2008. ápr. 11. 13:19

Szia, Anni,

engem biztosan nem haragítottál meg, abszolut laikus vagyok ebben a témában /is/.

Ezért kérdezem az okosokat. Mindenkinek más a tapasztalata, a véleménye, ha összevetjük, talán kiderül az igazság /bár nem hiszem/. Ez is gazdasági lobby-érdek.

2008. ápr. 11. 12:17
Jól van, igazatok van, egy kicsit elragadtattam magam.Tudom, hogy bizonyos esetekben elkerülhetetlen a mesterséges édesítőszerek használata, pl.: cukorbetegség, fogyókúra, gombás betegségek során.Én csak azért tiltakozom nagyon az aszpartam ellen, mert egy dietetikus tartott egy előadást a Heim Pál kórházban, amin én is részt vettem, mint halgató.Ő nagyon határozottan mondta, hogy az aszpartam egy csomó betegséget okozhat, többek között rákkeltő is, és a gyerekeknek semmi képpen nem adható.Felsorolt viszont más édesítőket, amiket lehet használni, és a szteviát emelte ki a legjobbnak.Biztosan vannak dietetikusok közül is külömböző véleményekkel, még Ők sem értenek egyet feltétlenül mindenben, akkor mi laikusok pláne. Bocsi, ha valakit megharagítottam a véleményemmel, nem volt szándékos.
34. Pirosalma (válaszként erre: 33. - 7abb7adbf0)
2008. ápr. 10. 17:56
De, de:-)
2008. ápr. 10. 17:53
Hát nem pont ugyanezt mondtam?
32. Pirosalma (válaszként erre: 31. - 7abb7adbf0)
2008. ápr. 10. 17:51

Sziasztok!


A norbis egyszerű, olcsó ciklamát-szacharin keverék, jó drágán eladva.


A természetes pedig nem jelent egyből jobbat a mesterségessel szemben. A sztíviánál pl. vannak aggályok a fogyasztását illetően.

31. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 28. - Ffc9d89fcb)
2008. ápr. 10. 17:40

Anni,

csak hogy tisztában legyél vele: a Norbi-féle is mesterséges, a stevia viszont természetes. Azonban nincsenek még tapasztalatok a használatáról, lehet, hogy évek múlva kiderül, hogy ártalmas volt.


Én speciel nem használhatok cukorfélét, mézet sem, mert a férjemnek magas a vércukorszintje. Így vagyok kénytelen mesterségeset használni.

És ezért vetettem fel az egész témát, hogy valaki okosabb /szak/ember adjon tanácsot nekünk.

2008. ápr. 10. 14:05
Anni, a világ nem fekete vagy fehér:-)
29. Pirosalma (válaszként erre: 28. - Ffc9d89fcb)
2008. ápr. 10. 14:03

Szia, Anni!


Kis mennyiségben teljesen nyugodt szívvel.


A sok zsír káros. Következtetés: ne együnk zsírt.


Elég sok káros anyagot eszel, akkor ne egyél inkább semmit!:-)


Pont ugyanannyira hizlalnak az említett cukrok, mint a répacukor (ami kémiailag nádcukor nem mellesleg).


A sztíviával is lehetnek problémák, nem ok nélkül nem engedélyezték.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook