Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aspartam és egyéb édesítőszerek fórum

Aspartam és egyéb édesítőszerek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Aspartam és egyéb édesítőszerek

1 2 3 4 5 6
2008. máj. 17. 00:04
Dzsozi, nem kaptam meg a 2. leveled.
87. Pirosalma (válaszként erre: 84. - Dézi20)
2008. máj. 17. 00:03
Ez így szinte idilli, csakhogy ez nem hitkérdés, érdemesebb lenne a konkét elenérveket megnézni, amikre az imént utaltam. És akkor nem csak a levegőbe beszélnénk:-)
86. Pirosalma (válaszként erre: 83. - Dzsozimaci)
2008. máj. 17. 00:02

Inkább reagálhatná a belinkelt topikban leírt 325. hsz.-ra, nem?:-)

[link]

85. Pirosalma (válaszként erre: 81. - Dézi20)
2008. máj. 16. 23:59

Ezt eddig is tudtuk kb...


Ha megiszik 2 liter light kólát, akkor kiben van a hiba?:-)

2008. máj. 16. 23:59
Meg fogom nézni! Én egyet értek veled teljesen!
83. dzsozimaci (válaszként erre: 81. - Dézi20)
2008. máj. 16. 23:57
A fiam fluimuciljában,ez gyogyszer,kálcium pezsgőtablettában,amit a daganatos anyósom szed gyerek vitamin rágótablettában sok üdítőben találtam!Utána olvastam,káros!Az alábbi hozzászólásaimban írtam weboldalt,megnéztem azt is hog ki írta,nézd meg te is,vagy írd be a google-ba!
82. dzsozimaci (válaszként erre: 76. - Pirosalma)
2008. máj. 16. 23:52
Van-e annyi vitamin a zöldségbe gyümölcsbe,mint 30-40 évvel ezelőtt???A káros anyagok,környezeti ártalmak annyi-e mint 30-40 évvel ezelőtt??? Akkor miért gondoljátok hogy elég vitamin kerül a szervezetünkbe ezekből,ahhoz hagy mayximális védelmet nyujtson a civilizációs betegségekkel szemben???
81. Dézi20 (válaszként erre: 76. - Pirosalma)
2008. máj. 16. 23:49

Valamelyik reggel volt az RTL klub reggelijében a Zaher Gábor, és a hajfesték káros hatásáról volt szó. Mellesleg megemlítette, hogy fogalmuk sincs, hogy mitől lesz valaki rákos.Ő mondta, hogy bizonyára összeadódnak a károsító hatások, beleértve a környezeti hatást, a táplálkozást,a streszt, stb.

Egy pohár üdítő szerintem sem olyan vészes, de sok ételben van aspartam, és lehet, hogy valaki megiszik napi 2 liter light kólát, meg 1-2 lightos ételt, és akkor már meg is haladja az egészségügyi határértéket.

2008. máj. 16. 23:46
Egy olyan mérési technológiával dolgozom ami kimutatja a szervezet ellenálló képességét a civilizációs betegségekkel szemben,és ha ez az eredmény nem megfelelő,a védelmi szintet méréssel nyomon követve megfelelő szintre tudjuk emelni!
79. dzsozimaci (válaszként erre: 77. - Pirosalma)
2008. máj. 16. 23:43
Én is megint
78. dzsozimaci (válaszként erre: 75. - Dézi20)
2008. máj. 16. 23:42
Sajnos nem tudod visszaállítani a 30-40 évvel ezelőtti környezeti állapotot!
77. Pirosalma (válaszként erre: 74. - Dzsozimaci)
2008. máj. 16. 23:41
Köszönöm, megkaptam, írtam is vissza!
76. Pirosalma (válaszként erre: 75. - Dézi20)
2008. máj. 16. 23:40

Szia!


Magam is hasonló véleményen vagyok, nem kell túldimenzionálni a kérdést, csak természetesen táplálkozni, ennyi.


Toxikogiai vizsgálatokat csinálnak, azok alapján határozzák meg a tűrést, valamint a beviteli értékek általában alacsonyabbak éppen az egyéni eltérések miatt.


Amit írsz, hogy összeadódik, csupán feltételezés. Bizonyos anyagok együtthatása vizsgált is, de kétségkívül ezeket neház felmérni.


Én azt szoktam mondani, hogy napi egy pohát aszpartámos üdítő - amiben az édesítőszernek csak fele aszp., a másik fele Ac.-K - nem árt, ez nagyságrendileg kevesebb, mint a maximális megengedett beviteli érték.

2008. máj. 16. 23:35

Sziasztok!

Egy ideje foglalkoztat az egészséges táplálkozás kérdése.Csomó cikket, könyvet olvastam már a különféle káros anyagokról.Egyre nagyobb volt az útvesztő, hogy akkor mi mindenre figyeljek egy termék megvásárlásakor, milyen adalékokat kerüljek, mik a legkárosabbak a szervezetre.Szóval kezdtem eléggé elveszni a túl sok információ között.Aztán egy homeopátiás orvos nagyon leegyszerűsítette számomra a megoldást.Azt tanácsolta, hogy felejtsem el a kész termékeket, és törekedjek a bio élelmiszerek fogyasztására.Próbáljunk meg visszatérni az 30-40 évvel ezelőtti táplálkozáshoz.Nem is tűnik nehéznek, ugye? Egy pár dologról le kell mondani, de szívesen lemondok mondjuk az aspartamról, a tartósítószerekről, ízfokozókról.Pirosalma! Te azt hangoztatod a régebbi hozzászólásaidban is, hogy mértékkel fogyasztva nem káros az aszpartam.Lehet, hogy igazad is van, de ki tudja, hogy kinél hol a mérték? Kinek mit bír el a szervezete?És a sok más adalékanyagról is azt mondják, hogy kis mennyiségben nem ártalmas, csak azt gondolom, hogy ebből is egy kicsi, meg abból is egy kicsi, meg a harmadikból is éveken keresztül összeadódik, és akkor már talán nem is olyan ártalmatlanok.

74. dzsozimaci (válaszként erre: 73. - Pirosalma)
2008. máj. 16. 23:34
privát üzit küldtem
73. Pirosalma (válaszként erre: 72. - Dzsozimaci)
2008. máj. 16. 23:33

Felejtsük már el a mittudomén.lap.hu, egészség.freeweb.hu, ilyen-olyan fitness.akármiket...:-)

Ezek komolytalanok. Túl kell lépni előbb-utóbb rajtuk.

Honnan tudod, hogy igazság? Meg tudod ítélni? Szakirodalom igazolja?

72. dzsozimaci (válaszként erre: 43. - 4b6a2525df)
2008. máj. 16. 23:30
Szia! sztivia.lap.hu ezt ajánlom nézd meg,ők a jók!Nibiru honlapja így beírva,egészségre kattintva,aszpartam dosszié,ők a rosszak!Ezen az oldalonmegdöbbentő igazságokat találsz!
71. Pirosalma (válaszként erre: 68. - Dzsozimaci)
2008. máj. 16. 23:30
Vagy valami non-profit vagytok?:-)
70. Pirosalma (válaszként erre: 68. - Dzsozimaci)
2008. máj. 16. 23:29

Kitalálom, Herbalife vagy Forever living vagy valami hasonló.


Nem feltételezek semmit ez esetben, hol írtam ilyet (ha úgy gondolod, írtam, idézd!)? Egyszerűen röhej, amit fölhoznak ellene, egyedül a metanol reális, de az is erősen mennyiségsüggő.

69. Pirosalma (válaszként erre: 67. - Dzsozimaci)
2008. máj. 16. 23:24

Te, én megtettem:-)

(A biokémiával sem tegnap kezdtem foglalkozni.)


Az anyagi érdeknél sokkal több a "dicsőség" és a hírnév. A legtöbb embert nem a pénz érdekli. De ez tökmindegy, nem érdekel, ki írta a cikket, ha egyszer hülyeség vagy éppen okosság.


Az aszpartámos cikk amúgy roppant logikus az aszpartámos cikk, pl. a neuronok szabálytalan tüzelését szinte maga előtt látja az ember...:-)


És hogy kinek mi hihető, az nagyon sok mindenen múlik. Mindenekelőtt a fantázián és az érzelemvilágon.

68. dzsozimaci (válaszként erre: 66. - Pirosalma)
2008. máj. 16. 23:23
Mint írtam,ezzel foglalkozom,120 főállású tudós,köztük nóbeldíjas is,tudása tapasztalata van az általam képviselt cég hátterében!Viszont nem értem hogy laikusként miért,feltételezed hogy csak jó lehet egy mesterséges édesítőszer,mikor annyi gazemberség van a világban,csak a hatalom és a profit számít,BÁRMI ÁRON!
67. dzsozimaci (válaszként erre: 55. - 7abb7adbf0)
2008. máj. 16. 23:14
A canderel folyékony aszpartám,sajnos én is adtam a fiamnak,de már utána néztem,tedd-ezt te is,az életünkről va szó!Írd be a google-be aszpartám,olvass utána!Egy olyan oldalt találtam,Szendi Gáboré: nibiru honlapja, nagyon megdöbbentő információkat találhatsz!Nem gondolom hogy anyagi érdeke lenne ezeket a cikkeket,összegyüjteni és közre adni,viszont az ott olvashatók hátborzongatóak,és elhihetőek!
66. Pirosalma (válaszként erre: 65. - Dzsozimaci)
2008. máj. 16. 23:04

Bennem semmilyet.


És honnan művelődsz? A kémiában, biológiában, farmakológiában otthonosan mozogsz?

65. dzsozimaci (válaszként erre: 60. - Pirosalma)
2008. máj. 16. 23:01
Nem,egészséges táplálkozással,egészségmegőrzéssel foglalkozom!Egyedül álló egészségmegőrzési programmal dolgozom,a káros élelmiszeradalékok,környezeti ártalmak,stressz,oxidáció, minden a szervezetre károsan ható ártalmak,közömbösítésére!Benned milyen szakértőt tisztelhetek!
64. Pirosalma (válaszként erre: 61. - Dzsozimaci)
2008. máj. 16. 22:59

Egy laikus nem tudja eldönteni, ezt nem mondhatod komolyan.

régen gondoltam arra, én is írok valami leleplező cikket valamiről, tele szakszavakkal meg effélékkel, olyat, mint az aszpartámos cikkek. És nagy, tényleg nagy összegben mernék fogadni, hogy az emberek legalább 3/4-e elhiszi.

De én ilyen etikátlan dolgot nem tennék.


Az ilyen cikkek előtt a "biokémia" és hasonló című könyvek melegen ajánlottak:-)

63. Pirosalma (válaszként erre: 62. - Dzsozimaci)
2008. máj. 16. 22:53

Hm...Hivatkozás?:-)


Az aszpartámos cikket olvastam, kb. az összeset, az NEM szakirodalmi hivatkozás, jól is néznénk ki.


A cikk tele van baromságokkal, amiket a szakirodalom cáfolt.

62. dzsozimaci (válaszként erre: 22. - Pirosalma)
2008. máj. 16. 22:51
Szia! Az aszpartámot véletlenül találták fel,fekély elleni szerrel kisérleteztek!Bizonyítottan káros,rákkeltő vegyszer!Hogy mégis miért használják? Üzleti érdekből,200X édesebb a cukornál,és fillérekért előállítható,leszarják ha bele döglik is a világ! Itt tudsz utána nézni:nibiru honlapja Egészségre kattintva,aszpartam titok!
61. dzsozimaci (válaszként erre: 25. - 7abb7adbf0)
2008. máj. 16. 22:39
Kedves Pusi12!Ha ennyi figyelmet fordítasz a témára,nézz utána alaposan!Nibiru honlapja, ezt írd be a keresőbe, az egészségre kattintva találsz cikket erről:aszpartam titok címen!A cikk alapján el tudod dönteni hogy a jövőben megfordul-e a fejedben ennek fogyasztása!Bármilyen kis mennyiségben fogyasztva is bizonyitottan káros!!!Amatőr információ gyüjtő vagyok,nincs anyagi érdekem,hogy fogyasztod vagy nem,de olyan információk birtokába jutottam a mi felháboritó,tömegmészárlás,és megosztom mindenkivel!Több érdekes cikk van itt:génmanipuláció,pusztítás vetőmagjai,koleszterin titok,mindenkinek el kell olvasnia!
60. Pirosalma (válaszként erre: 59. - Dzsozimaci)
2008. máj. 16. 22:27

Szia!


Toxikológus vagy?:-) Oszd meg, légyszi!:-)

59. dzsozimaci (válaszként erre: 4. - 2577cdcc12)
2008. máj. 16. 22:24
Sziasztok!Én nem értek egyet,a mindent mértékkel elvnek!Az utóbbi időben szabadidőm jelentős részét az egészségmegőrzésnek szentelem!Szémos információ között találtam egy oldalt,nézzed meg,és megérted miért ez a véleményem!Az oldal Szendi Gábor oldala,több cikket is találtam tőle a Hoxán!nibiru honlapja ennyit kell beütni!A káros anyagok közömbösítésére a szervezetünkbe,egyedül álló megoldást alkalmazok,ha érdekel,megosztom veled!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook