Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aspartam és egyéb édesítőszerek fórum

Aspartam és egyéb édesítőszerek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Aspartam és egyéb édesítőszerek

1 2 3 4 5 6
2008. júl. 1. 20:59

Szia, Pirosalma!


Jó, hogy megint "látlak".

"A különféle szirupok és természetes édesítők savasító hatásúak." Ez az idézet nem tőlem való volt, hogy ilyen szép magyarsággal mondjam, hanem egy eü-i újságcikkben olvastam.

Egyébként nem édesítek én már semmivel, csak ha sütök, akkor meg folyékony édesítőt használok, ami nem tudom, miből van és most már ott tartok, hogy el sem olvasom, mert csak a különböző élelmiszerlobbik reklámszövegeit látom bennük.


Ha nagyon hiányzik az édes, gyümölcsöt eszem, vagy zabkekszet vagy egy pici csokit.

A teát meg a kávét amúgy már vagy 25 éve nem iszom édesítve.

Így aztán jól kiszúrok velük, mi? Haha.


De az istenért, Böbe, csecsemőknek, kisgyerekeknek ne adjatok mesterséges szereket!


Édesítsd neki picit barna nádcukorral, bizonyára nem árt annyira, mint a finomított répacukor, bár most már a fene se tudja!

117. Pirosalma (válaszként erre: 116. - Böbe83)
2008. júl. 1. 18:50

Igen, vizsgálat valószínűleg alig akad. És ugye a szervezet biotranszformációs-méregtelenítő kapacitását, toleranciáját a különböző vegyületekkel szemben ilyen korúakra nem lehet a felnőttek alapján megállapítani (ttkg-ra vetítve).


Szerintem sem szabad adni nekik.

116. böbe83
2008. júl. 1. 18:41
valószínű édesítőszer csecsemőkori alkalmazásával nincs annyi tapasztalat, mint tehéntejjel, ezért nem tiltják. Különben sztem ártalmasabb. De nem hiszem, hogy bárkin is kísérletezni kéne... Főleg nem a kisfiamon :)
115. Pirosalma (válaszként erre: 114. - Böbe83)
2008. júl. 1. 18:34

Szia, Böbe!:-)


Elméletileg nekik sem árt (bár nem tudom, pontosan milyen vizsgálatok voltak erről), ennek ellenére gyermekeknek, főleg csecsemőknek nem ajánlják.

114. böbe83
2008. júl. 1. 18:21

Nekem anyósom találta ki, hogy a cukor ártalmas, és inkább vmi édesítőszert tesz a 8 hónapos gyerek teájába... kiöntettem vele... megsértődött lehet.

De ha nem adhatunk tejet, kenyeret...stb akkor édesítőszert?

na mind1

végülis epret is adott neki, hiába mondtam, hogy ne... attól meg pöttyös lett a kisberci...

113. Pirosalma (válaszként erre: 111. - 7abb7adbf0)
2008. júl. 1. 18:16

Szia!


"A különféle szirupok és természetes édesítők savasító hatásúak." - mármint a cukor miatt? Akkor a méz is:-) Nem, a cukor nem savasít, ettől függetlenül nem jó sokat fogyasztani belőle.


Ha egészséges vagy, akkor mézzel édesíts, de használhatsz mesterséges édesítőszereket, egy kevés nem árt meg (legalábbis ez a szakmai vélemény, a szakirodalom alapján).

2008. jún. 28. 16:17
Tee, válaszoljatok nekem, irgum-burgum!
2008. jún. 25. 19:27

Sziasztok,


ismét olvastam egy pár cikket a mesterséges édesítőszerekről, hogy mennyire ártalmasak, főleg az aspartam. Ugyan a sacharin is - írta a cikk -, de az nem szívódik fel a szervezetben, hanem egyből kiürül.

Namármost.

Eddig a sacharin volt a mumus.

Aztán jött a cukor, főleg a répacukor. Aztán a méz, mert hamisítják és cukorral dúsítják, így még jobban árt, mint maga a cukor. A különféle szirupok és természetes édesítők savasító hatásúak.

Ugye, mert ráadásul még új divatunk is van: a lúgos és savas ételek.


MOST AKKOR MIVEL ÉDESÍTSEM MEG AZ ÉLETEMET?

2008. jún. 16. 19:01

Hát meghal ez a topik?

Kimerítettük a témát?

De okosabb sajnos, nem lettem!


Pirosalma, nincs több véleményed?

2008. máj. 26. 13:14

Igen, igazad van. És hinni akarnak.

És még most sem tudom, hogy mit használjak.

108. Pirosalma (válaszként erre: 107. - 7abb7adbf0)
2008. máj. 26. 09:42

Ha "helyi szakértő" volt, akkor csak ő lehetett.

Igen, sajnos nincsenek fönt az adások, én már régebben is megnéztem volna egy-két "okosság"-ot.


Igen, ezek a műsorok a reklámról szólnak. És ha van valaki, akinek szakirányű végzettsége van (a vegyész technikus nme kifejezetten az, de még a vegyész sem feltétlenül), annak inkább hisznek az emberek, mert jóhiszeműek.

107. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 106. - Pirosalma)
2008. máj. 26. 09:29

Azt hiszem, ő volt, de most megesküdni nem mernék rá. Most megnéztem a TV2 honlapját és a tegnapi müsorból csak 2 video van, a "fontosabbak", mint pl. Kéry Kitty fogyókúrája. és, hogy árt-e a hajfestés.

Na, mindegy. Nyilvánvalóan ez a téma nem olyan fontos.

Akkor miért foglalkoznak vele? Nem?

A reklám az isten! /Úgy értem, így lehetett reklámozni egy fogyasztószalont és egy fodrászt, akik nyilván nem keveset fizettek ezért./

106. Pirosalma (válaszként erre: 105. - 7abb7adbf0)
2008. máj. 26. 08:48

Szia!


Én csak azt tudom mondani, amit gondolok. Ami a TV-ben megy az ilyen műsorokban, az mindig gyanús ("enyhe" részrehajlás).


Nem a Szabó László volt (ő állanó "szakértő"-je a műsornak)? Ősz, szakállas.


Na ő vegyész, pontosabban vegyész technikus (nem főiskolai/egyetemi!), a "hatóanyag-szakértő".

Na ha valakit, akkor őt messze kerülni kell. Ő árulja azt az őssejtnövelő kapszulát, amivel gyakorlatilag emberkísérleteket akart csinálni (embereket toborzott kipróbálásra, anélkül, hogy a szükséges előzetes vizsgálatok plusz engedély stb. meglettek volna).


Ha nem ő az, akkor bocs.

105. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 103. - Pirosalma)
2008. máj. 25. 22:01

Köszi. Most már végképp tanácstalan vagyok. A dietetikus nevét nem tudom, egy idősebb úr volt, de most jut eszembe, a TV2 honlapján meg lehet nézni a müsort. Hátha Téged is érdekel.

Még "humorizált" is, mondván Stevie a Wonder, így lehet megjegyezni. Ha-ha. Nagyon jópofi. Azt hittem, felrobbanok. Egyébként nem is szoktam nézni a müsort, ma is csak hagytam menni a TV-t. Kár volt.

2008. máj. 25. 21:33
Ja, egy nevet tudnál mondani, melyik vegyész-dietetikus volt?
103. Pirosalma (válaszként erre: 102. - 7abb7adbf0)
2008. máj. 25. 21:33

Szia!


A 2 Testőrt én hanyagolnám...

A sztíviát én nem ajánlanám, vannak kételyek vele kapcsolatban.

2008. máj. 25. 16:36

Ma, vasárnap délelőtt a TV2 Két testőr c. müsorában volt egy dietetikus-vegyész úr, aki elmondta, hogy sajnos az aspartam mennyire nem megfelelő és az egyedül üdvözítő természetes édesítő csak és kizárólag a stevia.

Hát, még ez is lehetséges. Leviszi, ill. normalizálja a vércukorszintet, elveszi az étvágyat és csökkenti a vérnyomást.

Én meglehetősen túlsúlyos vagyok, most szopogassak stevialevelet?

Komolyan kérdezem. Vagy hogyan használjam, hogy elvegye az étvágyamat?

101. Yudy (válaszként erre: 99. - Pirosalma)
2008. máj. 18. 18:22
Az utolsó bekezdésedben foglaltaknak nagy igazságtartalma van. Az orvosnak egyszerűbb egy receptet felírni, mint a beteg lelkiéletével foglalkozni. 5 perc vizsgálat, 10 perc adminisztráció a beteg jelenlétében. A váróteremben ott ül a többi beteg.
100. Pirosalma (válaszként erre: 97. - Dzsozimaci)
2008. máj. 17. 08:10
Nem sietünk, elbeszélgetünk itt szép lassan:-)
99. Pirosalma (válaszként erre: 96. - Dzsozimaci)
2008. máj. 17. 08:10

Szia, Dzsozi!


A szénhidrátnak is lehetne ilyet mondani, meg a zsíroknak, fehérjéknek is. A vitaminknak is van.

És azzal is, hogy csak természetes táplálékot fogyasztasz, rengeteg káros anyag kerül a szervezetedbe, és most a gyógyszermaradványokon stb. kívül, tehát amik természetesen benne vannak a növényben. Ezekre ugyanúgy van max. beviteli érték.


Megmondják, hogy a kísérletek alapján mennyi káros, mennyi nem.


"...ami mesterséges,az pedig lerakódik a szervezetben!" - miért rakódna le? Az etilakoholt elő lehet állítani eténből (egy szénhidrogén, gáz, 2 szénatomos) savkatalizátorral, tehát mondhatnók, mesterséges, mégis pont úgy bomlik le a májban, mint a házipálinka etilalkoholja.


"Nekem a májamon ultra hanggal kimutatták a gyógyszerek maradványát..." - az ultrahang ilyet nem tud, a máj méretét lehet vele megnézni; konkrétan ha májmegnagyobbodás van, akkor nem mondja meg, miért.


"Ez szerintetek normális???" - nem tudom, mivel már az előző állítás téves volt.


"Az a sok mesterséges szar amit etetnek velünk,szerintetek maradéktalanul,károsítás nélkül távozik a szervezetünkből????" - vannak, amik gyorsabban, vannak, amik lassabban. Nem lehet mindig tudni, én sem támogatom a sok adalékanyagot, de nem sorolom mindet egy kategóriába, és valamivel óvatosabb vagyok a megítélésük során.


"Fogalmunk sincs hogy mit etetnek velünk!!!!" - azért egypárat ismer az ember.


"amikor gyógyszerek káros hatásai derülnek ki fogyasztásuk során és vissza kell vonni,mert meghalnak tőle emberek,pedig azt gondolnánk,hogy ott komolyan figyelnek az ellenőrzésre..." - nem minden derül ki egyből, a különböző kísérleteknek is meglehetnek a korlátaik, ez nem csoda.


Mire egy gyógyszer kapható lesz, 15 év kb. a vegyület feltalálása után.


Szerintem is túl sok gyógyszert szedünk, fölöslegesen. Gyógyszer ritkán kell, de ha kell, akkor nagyon. A lelki gondozás sokkal fontosabb lenne, mert sok betegségnek vagy tünetnek pszichés okai vannak.

2008. máj. 17. 00:43
Itt vagytok még???
97. dzsozimaci (válaszként erre: 88. - Pirosalma)
2008. máj. 17. 00:36
Lassan tudok írni ezért javasoltam a telefont az én költségemre, annyi mondanivalóm lenne,ha elfogadható számodra,szívesen beszélnék veled mert mert érdekel a véleményed de reggelig nemtudok itt ülni
96. dzsozimaci (válaszként erre: 76. - Pirosalma)
2008. máj. 17. 00:27
Úgy gondolom ha egy tápláléknak beviteli értéke ven,megengedett értéke,ott valami gáz van!Ide sorolnám a kérdezze meg a kezelő orvosát gyógyszerészét,kategóriát is!Természetes,hogy gyogyszert nem lehet észnélkül szedni,de édesítőszerből megmondják mennyi a javasolt mennyiség??? A gyümölcsökre nem vonatkozik ez a korlátozás,ha valami egészséges,annak fogyasztása nincs maximálva,ami mesterséges,az pedig lerakódik a szervezetben!Nekem a májamon ultra hanggal kimutatták a gyógyszerek maradványát,de mondták hogy nyugi,majdnem mindenkinek van ilyen!!! Ez szerintetek normális??? Az a sok mesterséges szar amit etetnek velünk,szerintetek maradéktalanul,károsítás nélkül távozik a szervezetünkből???? Ugye nem gondoljátok komolyan???? Érdemes megnézni a cimkéket,E-betüket,stb. Fogalmunk sincs hogy mit etetnek velünk!!!! Mit gondoltok,mennyi kutató munka van mögötte egy mesterséges adalék piacra dobásának,amikor gyógyszerek káros hatásai derülnek ki fogyasztásuk során és vissza kell vonni,mert meghalnak tőle emberek,pedig azt gondolnánk,hogy ott komolyan figyelnek az ellenőrzésre,mielőtt embereknek adnák????Ezek után gondoljatok bele mennyire gondos kísérletekkel,évekig tartó kutatási elemzésekkel vizsgálnak meg egy élelmiszer adalékot,mielőtt több száz millió embernek kéretlenűl beleteszik a mindennapi táplálékába,hogy ki se tudjuk kerülni!AZ EGYESÜLT ÁLLAMOKBAN A MEGHALT EMBEREK KÖZÜL MINDEN NEGYEDIK,A GYOGYSZEREK MELLÉKHATÁSAITÓL HAL MEG!!!ANNYI MINT DAGANATOS MEGBETEGEDÉSBEN!!!
2008. máj. 17. 00:16
Tudom, van ami csak egyszerűen zsírszegény, de a legtöbb light termék tartalmaz aspartamot.
94. Pirosalma (válaszként erre: 90. - Dézi20)
2008. máj. 17. 00:11

Bocs, félreolvastam.


Szóval: a light termékeket nem lehet mind egy kalap alá venni.

93. Pirosalma (válaszként erre: 92. - Dézi20)
2008. máj. 17. 00:10
Na ja...De csak azon lehet segíteni, aki hagyja.
2008. máj. 17. 00:09
Mindegy, hogy van-e köze hozzá, vagy nincs, ennyi light ételt akkor sem jó összezebálni.
91. Pirosalma (válaszként erre: 90. - Dézi20)
2008. máj. 17. 00:07

Ha diagnózis van, akkor terápia is. Dietetikus által összeákllított étrend aranyat ér.


Egyébként közel sem biztos, hogy az általad említetteknek közük van a fekélyhez.

90. Dézi20 (válaszként erre: 85. - Pirosalma)
2008. máj. 17. 00:06
Van egy egyetemista ismerősöm, akinek állandóan nyombélfekélye van, meg valami ritka bőrbetegsége, és vedeli a light kólát, meg a light kekszet, majonézt, felvágottakat, stb.Felhívtam már a figyelmét, hogy nem így kellene fogyózni, mert nem tesz jót neki, de lepereg róla.Nem fogok erőszakosan magyarázni neki, én szóltam. Ő tudja!
2008. máj. 17. 00:04
Láthatjátok, én kész vagyok az értelmes eszmecserére, de annak semmi értele, ami most megy.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook