Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aspartam és egyéb édesítőszerek fórum

Aspartam és egyéb édesítőszerek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Aspartam és egyéb édesítőszerek

1 2 3 4 5 6
148. 00daeee455 (válaszként erre: 147. - 471d5eded8)
2008. dec. 9. 10:33

Hát igen, ha betegség miatt tiltva van, akkor mint egyetlen lehetőség, tényleg maradnak. :(

Sajnos én azt vettem észre, hogy egyesek inkább divatból, vagy nem tudom miért használják. Pl. beül a cukrászdába, rendel egy nagy szelet tortát, mellé light kólát.

147. 471d5eded8 (válaszként erre: 146. - 00daeee455)
2008. dec. 9. 10:00

A mértékletességben egyetértek, bár a cukorról semmilyen mértékben nem jó a véleményem.

Sajnos cukorbetegség esetén a mértékletes cukorfogyasztás sem megengedett...emiatt próbálkozik az ember. Én még csak-csak elfogadnék egy kis mellékízt, de gyerekeknél ezt csak nagyon óvatosan lehet, mert nem eszik meg! :(

2008. dec. 8. 22:52
Egyiket sem használom. Ha lúd, legyen kövér. Vagyis, mindent cukrozok, vagy mézezek. Ha kólát iszok, akkor is utálom a lightosakat. S bár nem ide tartozik, de tejfölből, tejből is a zsírosat szeretem. A lényeg, hogy mindenből mértékkel.
145. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 144. - Pirosalma)
2008. dec. 8. 22:40

De jó, hogy ismét megjelentél körünkben! Azt hittem, már meghalt a fórum!

A steviát sajnos a mellékíze miatt nem szeretem. Erről az újfajtáról is csak olvastam, még nem vettem, nem kóstoltam.


A xylitolra az van rányomtatva, hogy 100 g-ban 9 kcal az energiamennyisége, 7 a glikémiás indexe és alig van benne ch. (Valamivel több mint 0 g.) Ha ő hazudik, én is.


Hanem, ha már így összefutottunk, hallottam egy újabb klassz dologról, de nálunk nem lehet kapni és ez a sucralose, vagyis márkanevén a Splenda. Erről mi a véleményed? Ismered? 1 g-os tasakban kaptam egy nagyon kedves barátnőmtől és egy fél l kávéba vagy teába elég 2 g. Nincs semmi mellékíze, de úgy tudom, Európában még nem nagyon van.

Ha ismered, írjál már róla, léci. Köszönjük.

144. Pirosalma (válaszként erre: 142. - 7abb7adbf0)
2008. dec. 8. 21:19

A xylit energiatartalma hivatalosan 240 kcal/100 g körül van.


"steviát én a mellékíze miatt nem kedveltem" ha tisztább is, akkor is magának a stevioside-akárminek van tudtommal mellékíze.

143. 471d5eded8 (válaszként erre: 142. - 7abb7adbf0)
2008. dec. 8. 21:08

Köszi szépen. A stíviát évek óta próbálgatom, de nekem sem jön be az íze...pedig vannak országok, ahol a diab. üdítőitalokat is azzal édesítik. Állítólag pl. Japánban a light coca colát. Márpedig, ha a híres coca cola beletette, biztos nincs mellékíze. Önmagában egy nagyszerű dolog a stívia, jó lenne olyat találni, amit tényleg használni is lehet.

Xilitet szerinted bioboltban lehet venni?

142. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 141. - 471d5eded8)
2008. dec. 8. 20:59

Azt én nem tudom, hogy mivel érték el, de itt a neten láttam először a stevia.hu-n. A xilitben (glikémiás indexe 7, cukorbetegek is fogyaszthatják, csak lassan kell hozzászoktatni a szervezetet, először fele-cukor, fele-xilit, mert hasmenést okozhat) 9 kalória van 100 g-ban és alig valami nagyon csekély szénhidrát.


A steviát én a mellékíze miatt nem kedveltem, ezt az újat még nem kóstoltam, de úgy hirdetik, hogy nincs neki. Csak nagyon drága.


A xilitet bioboltokban árulják, szintén drága természetesen, fél kg 2.000.-Ft és annyi kell belőle, mint a cukorból.

141. 471d5eded8 (válaszként erre: 139. - 7abb7adbf0)
2008. dec. 8. 20:50

Meg tudod mondani, hogy ez mitől továbbfejlesztett? Nincs az az átható erős utóíze? Vajon mivel érték el? Jó lenne tudni.

Hol találtál rá?

140. 471d5eded8 (válaszként erre: 136. - 7abb7adbf0)
2008. dec. 8. 20:47
Hol lehetet xilitet kapni? Azt hiszem nincs ch tartalma. Ez igaz?
2008. dec. 8. 20:44

Most láttam a Steviának egy továbbfejlesztett változatát, amelynek már semmilyen mellékíze nincs. 50 g poralakban egyenlő 6 kg cukorral. Nagyon picike kell belőle. De ez az 50 g 4.000.-Ft!

Na, ez már valami!

138. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 137. - Ancsa kata)
2008. okt. 27. 14:10

Nem hiszem, hogy felhozza, mert - ugyan nem próbáltam kelttésztához -, de külön figyelmeztettek, hogy a gombaölő hatása miatt nem fogja felhozni a tésztát.


Van még Xilit-es fogkrém, öblögető és rágógumi. Pont a szájban lévő gombaölő hatás miatt. Meg azért is, hogy aki súlyos cukorbeteg, még ilyen szinten se érezzen cukrot, mint a fogkrém...


Egyébként ízre nagyon finom. Csak mint említettem, drága. És vannak fokozatok. Vannak bioboltok, ahol még drágább. Érdemes körülnézni nagy bioáruházakban (csak lehet, oda vásárlói-vállalkozói kártya kell!) De a honlapjukat megnézve, valahogyan kéne szerezni kártyát, mert majd' 500.-Ft a különbség!


:-((((

137. ancsa kata (válaszként erre: 136. - 7abb7adbf0)
2008. okt. 27. 09:55

Szia!

Te voltál a gyorsabb... :) Tök jó, hogy leírtad a tapasztalatod. Sütihez esetleg próbáltad már? Úgy olvastam, hogy ha egy késhegynyi szódabikarbónát és egy kis hanál sütőport hozzákeverve szépen felhozza a tésztát. De ez sajna nem tapasztalat...

136. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 134. - Ancsa kata)
2008. okt. 13. 20:10

Szia, sziasztok!


Jelentem, ma beruháztam egy 454 g-os Xilit-re (1 librás a zacsi), adtak pici próbacsomagot, megkóstoltam, nagyon finom. Pont olyan, mint a cukor, semmi mellékíz, ugyanannyit kell használni belőle, mint a cukorból. Sütni is lehet vele, csak keleszteni nem lehet. Mármint, hogy kelttésztába nem jó beletenni, mert nem fog megkelni a tészta, illetve van neki gombaölő hatása is, és ezért. Na, csak kinyögtem.

Ja, a lényeg: 1.980.-Ft. volt a fél kiló. Hát nem olcsó éppen, de majd meglátjuk. Diaboknak tökéletes!

135. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 134. - Ancsa kata)
2008. szept. 22. 16:40

Kösz, hogy szóltál, Kata!


Lehet, hogy én is!

2008. szept. 22. 16:37
Szia Pusi12, még nem vettem xilitet. Viszont az egyik barátnőm igen, és neki azt mondta, hogy ízlett + a gyerekeinek is bejött. Lehet, hogy okt elején befektetek rá. :)
133. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 132. - Csipkerózsika)
2008. szept. 14. 14:17

Szia

és köszi a hozzászólásodat. Igen, igazad van, mindenben a mértékletesség a lényeg. Én sem teszek teába, kávéba, cukros dolgokat meg nem is eszem, néha-néha pár szem keksz kávéhoz. De a helyzetem azért nem rózsás, mert a férjemnél most állapítottak meg egy viszonylag magas vércukor szintet és ezzel egy időben egy II. diabetest. Így őmiatta kell használnunk édesítőt. A stevia nekem nagyon nem ízlik és ha sütök, 2-3 dkg Canderel port vagy 1 kk folyékony édesítőt használok. Mert időnként muszáj valamit sütni, mert a férjem nagyon édesszájú /volt?/.

2008. szept. 13. 23:37

Sziasztok!

Nekem elég rossz tapasztalataim voltak kül. édesítőkkel, pl. gyomorgörcs, allergiás roham, kiütés. Úgyhogy én a cukorra szavazok, elvégre az mégiscsak természetes. Aki fogyni akar, próbáljon visszaszokni a természetes ízekhez. Én pl sem teába, sem kávéba nem teszek már semmit. Ha úgy iszom, nem is ízlik... Szóval csak megszokás kérdése.

2008. szept. 11. 21:47

Elnézést, nem elfelejtés történt, de még mindig nem vettem xilitet. Ha te közben vettél esetleg, mondd el, hogy milyen, légyszíves.

Köszi.

2008. szept. 2. 11:14
:) Ezt megértem...! Megesik ilyen az emberrel...
129. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 128. - Ancsa kata)
2008. szept. 1. 11:24
Kedvem biztos lesz, csak előbb még meg kell vennem!:-) Pénzem meg csak 2 hét múlva. :-(
2008. szept. 1. 10:29
Szívesen! :) Ha van kedved, írd meg mi a tapasztalatod a xilittel.
127. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 126. - Ancsa kata)
2008. aug. 29. 16:30

Köszi kedves vagy!

Tudok mindent a Steviáról és sajnos nem szeretem. Én érzek mellette utóízt. Sőt, a cseppeknél kifejezetten keserűt, nagyon rossz volt, elrontotta az egész sütit.

Tudom, hogy a Xilitben van kalória, de nekem az a fontos, hogy diabetikusok ehessék - a férjem miatt - engem nem nagyon izgat a cukor-dolog. Kávét, teát keserűn iszom, mást meg nem. Arról nem beszélve, hogy a Xilit feleannyiba kerül, mint a Stevia.


Köszi még egyszer!

2008. aug. 29. 12:07

nekem a Stevia vált be a legjobban :) teljesen természetes, lehet cukorbetegeknek is fogyasztani (mert nem cukor), nincs benne kalória és szénhidrát, segít a vérnyomás szabályozásában és még lehetne sorolni...nézz utána egy steviás weboldalon! :)

A xilit is jó (akár Steviával egybekeverve is, sütikbe például), de ebben van kalória. igaz, kevesebb, mint a cukorban... ja, és gátolja a fogkő képződést és a szuvasodást.

125. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 124. - 7abb7adbf0)
2008. júl. 3. 15:29

Azt még elfelejtettem hozzátenni: az, hogy kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét - ez nálunk nem működik. Én szoktam volt mondani, ez és ez a probléma, nem kéne ezt vagy azt megnézni, drága doktor úr? És akkor azt mondja, de.

Eddig még mindenben /sajnos/ nekem volt igazam.

124. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 122. - Pirosalma)
2008. júl. 3. 15:26

Tudod, az a problémám, hogy én fogyózok -, de ez a kisebbik baj, a nagyobbik az, hogy a férjemnél magasnak találták a vércukor szintet (9-10 átlagosan), most erre tablettát kap. De mindenképpen vigyáznom kell a cukorbevitellel. Annyira, hogy nem is használhatok cukrot, pl. főzésnél.

Kockáztatni nem merek, ezért örültem, amikor rátaláltam erre a xilit-oldalra. Csak nem tudom, hogy hihetek-e neki.

123. Pirosalma (válaszként erre: 120. - 7abb7adbf0)
2008. júl. 3. 14:50
Szívesen:-)
122. Pirosalma (válaszként erre: 121. - 7abb7adbf0)
2008. júl. 3. 14:48

Szia!


Itt vagyok:-)


Tudtommal annyiről van szó, hogy a vércukorszintet gyakorlatilag nem emeli, alig van hashajtó hatása (szemben a többi cukoralkohollal, mint pl. a szorbit). Azt is írják, hogy a fogszuvasodást akadályozza, hogy miért nem tudom, felteszem, antibakteriális hatásról lehet szó.

De azért került a neerás cikkbe 1-2 olyan dolog, mai sántít, pl. a cukor savasít stb.


Xilittémában nem vagyok elég felkészült, ezért nem mondanék semmit, de a mértékletes cukorfogyasztást továbbra sem tartom egészségrombolónak, persze egészségesek számára.

2008. júl. 3. 12:12

Szia, Pirosalma!


(Itt vagy?)


Most olvastam a www.neera.hu lapon egy cikket a xilitről. (xilitol) Annyi jót ír róla, hogy már az gyanús.


Neked mi a véleményed róla?


Persze, bárki véleményét szívesen fogadom.


Köszi.

120. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 119. - Pirosalma)
2008. júl. 1. 21:46
Köszi!
119. Pirosalma (válaszként erre: 118. - 7abb7adbf0)
2008. júl. 1. 21:08

Szia, Pusi!


"Ez az idézet nem tőlem való volt, hogy ilyen szép magyarsággal mondjam, hanem egy eü-i újságcikkben olvastam." - az mindegy, a cukor nem savasít. Hogy a többi egyéb anyag savasít-e, nem tudom, az adott vegyülettől függ, de maga a cukor nem.


"Ha nagyon hiányzik az édes, gyümölcsöt eszem, vagy zabkekszet vagy egy pici csokit." - ez is rendben van:-)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook