Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudom megvonni a láthatást, ha apuka iszákos, illetve rendszeresen drogozik? fórum

Hogyan tudom megvonni a láthatást, ha apuka iszákos, illetve rendszeresen drogozik? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 18. 10:29
Így van, ott majd elmondják, hogy mi a teendőd! Nincs mit :)
2014. jún. 18. 09:40
Nem volt még semmilyen bírósági dolog, így akkor elegendő, ha a gyámhivatalhoz megyek be. Köszönöm a segítséget.
6. nefaria (válaszként erre: 5. - Captiva)
2014. jún. 18. 09:38
Igen, szokták így is, hogy anya lakhelyén X órában határozzák meg a láthatást. De az nem mindegy, hogy bíróság szabályozta-e anno, vagy nem, mert ha nem, akkor a gyámhivatal az illetékes. Ha bíróság, akkor meg per.
2014. jún. 18. 09:34
Köszönöm! Igazából elég lenne, ha úgy lehetne, hogy eljön mondjuk hozzánk, vagy kijelölt helyen... mert én hozzá nem engedem a gyerekem. Van, hogy nyugtatókat rejteget a szobájában, kábítószernek használja azt is... mi van, ha a lányom megtalálja, és beszedi? Szóval kizárt, hogy rábízzam a lányom...
2014. jún. 18. 09:20
Ha volt anno bírósági ítélet, ami szabályozta a láthatást, akkor a bírósághoz kell fordulnod annak megváltoztatása iránt. Szoktak ilyen esetben ellenőrzött kapcsolattartást előírni (gyámhivatalnál, gyerekvédelmi szakszolgálatnál), nagyon súlyos esetben megvonják teljesen. Általában pszichológus szakértő kerül kirendelésre a perben, apa-anya-gyerek vizsgálatára, valamint környezettanulmányt végez a gyámhiv. Ha más ovis, sulis, akkor az intézménytől is kérnek véleményt. Fordulj ügyvédhez!!!!! Ha nincs rá pénzed, kérj jogi segítői határozatot. sok sikert.
2014. jún. 18. 09:00
Munkanélküli, valami szoc.segélyt kap, havi 25 000-et. Abból, úgy tudom, nem vonhatják a gyerektartást. Így akkor gondolom az állam megelőlegezi nekem, visszamenőleg 6 hónapra. Ennek az összege mennyi lehet?
2014. jún. 18. 08:52
Bíróság ítélheti meg.
2014. jún. 18. 08:45
Hogyan tudom megvonni a láthatást, ha apuka iszákos, illetve rendszeresen drogozik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook