Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt akinek helyre jött a hajhullása, ami a fogamzásgátló abbahagyása miatt alakult ki? fórum

Volt akinek helyre jött a hajhullása, ami a fogamzásgátló abbahagyása miatt alakult ki? (tudásbázis kérdés)


8. babika_ (válaszként erre: 7. - Ebó91)
2014. jún. 18. 17:40
Nyugi! Nem leszel kopasz!! Ha rástresszelsz, többet ártasz a dolognak! Én amikor hulott felkötve hordtam a hajamat, mert ugye másnak is zavaró volt a sok hajszál itt-ott. -persze fésülködéskor bőven jött, és ahogy említettem hajmosáskor is. De tényleg ne stresszelj. És az kimaradt a levélből, hogy próbálj meg minél vegyszermentesebben hajat mosni. Én pl csak dm babylove samponnal mosok hajat, amiben nincs vegyszer, hajlakk, balzsam nincs a fürdőmben.
2014. jún. 18. 15:39
4 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót... csak a baj volt vele... nagyon bánom h elkezdtem szedni.. most ugy hullik a hajam.. hogy nem tudom elképzelni mi lesz velem, voltam gócvizsgálatokon, semmi bajom elvileg.. 23 évesen megkopaszodok majd a fogamzásgátló miatt? mert már csak erre tudom fogni :/ :(
6. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Ebó91)
2014. jún. 18. 10:11

Szerintem csak az hullik ki fogamzasgatlo abbahagyasa utan vagy terhesseg utan, ami pluszban nott azalatt az ido alatt. Ugy ertem, nem lesz kevesebb hajad csak annyi, amennyi mindezek elott is mar megvolt.


Minden hajhullas 6 honappal valamilyen kivalto esemeny UTAN kezdodik el, mert amikor a hajszal abba a fazisba lep, amikor "befejezte palyafutasat", meg van 6 honap, amig nem hullik ki. Meg a fejborben van, de mar halott, 6 honapos nyugalmi fazis koveti.


Ezert erdemes mindig utanajarni egy eros hajhullasnal, hogy mit csinaltal 6 honappal elotte, nem pedig annak, hogy momentan mit csinalsz. Ez a hormonalis eredetu hajhullassal is igy van. Ha neked a gyogyszer miatt hullik, akkor is 6 honappal az abbahagyasa utan meg kihullik egy adag. Ha a gyogyszer miatt surubb volt, ugyszinten 6 honap mulva lesz egy massziv hajhullas (mondjuk 1-2 honapon keresztul, altalaban eleg gyors lefolyasa van). Szoptatas befejezese utan is. De miutan kihullott, ami ott marad, az a te eredeti hajsuruseged.


Termeszetesen utana koveti 2 honap pihenoszakasz, amig nem no ki az uj hajszal. Ezutan elkezd noni, de ugye havi 1cm, igy, ha most 20-30 centis hajad van, akkor meg ettol szamitva 2 ev, mire utoleri a tobbi hajad hosszusagat. Szoval nagyon lassu folyamatrol van szo, de ez ne keseritsen el!:)

5. virag32 (válaszként erre: 3. - Anyagi)
2014. jún. 18. 08:42
Kár,hogy utána ki is hullik. :D
2014. jún. 18. 08:11
Én pont egy éve hagytam abba a fogamzásgátlót, nekem is hullott a hajam elég rendesen. Az idő segített, illetve én kentem ricinussal is. -szerencsére 1-2 hónap volt csak, amikor nagyon hullott.
2014. jún. 18. 05:37

A terhesség!

Várandóság alatt mindenkinek csodaszép és dús lesz a haja!!! :)

Komolyan!!!

2014. jún. 17. 23:29
Igen. Hogy mi segített? A fogamzásgátló maximális elhagyása, sok zöldség fogyasztása és víz ivása. Semmilyen csodaszer nem vált be, csak a fentiek. És sajnos sok idő, mire a sok hormon kimegy a szervezetből. De egy idő után megállt a hajhullásom. :)
2014. jún. 17. 23:05
Volt akinek helyre jött a hajhullása, ami a fogamazásgátló abbahagyása miatt alakult ki? Mi segitett ebbe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook