Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megnyitom a lelki klinikámat fórum

Megnyitom a lelki klinikámat (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
383. Százas Evelin (válaszként erre: 381. - C61ac18309)
2018. ápr. 4. 19:26

Ameddig úgy érzed, hogy megy még, addig rendben is van. Igaz hogy anyagilag sem mindegy, mit adsz és mennyit, még elvinni is kell belőle.

Nyilván nem rosszindulatból jönnek, csak a kaja kedvéért, hanem a te kedvedért. Csökkentsd a mennyiséget, legalább ne csomagolgass, legalább addig ne amíg se időd, se pénzed nem igazán van rá.

Majd ha már halálra keresed magad mint főkönyvelő, akkor megengedheted ezt, de akkor is csak anyagilag, ahogy idősödik az ember, úgy szalad a púpja tele a háztartással.

Minél egyszerűbben kell megoldani a dolgokat, egyedül az megy is.

Én már leredukáltam a gyerekem etetését. Nem azért, mert ott van vele az élettársa aki elvileg akár főzhetne is rá, csak mert nekem már nincs kedvem nagy háztartást vinni. Amit én főzök, sokszor egyébként sem a fogára, fogukra való. Ne dobálják azt ki feleslegesen.

382. c61ac18309 (válaszként erre: 380. - Mazsi-drazsi)
2018. ápr. 4. 19:21
Szia Mazsi Igazad van. A hétvégi munkát kevés munkáltató értékeli. Talán még észre sem veszik, hogy épp bent dolgozol. Nálam pl. nem is veszik észre, hogy esetleg bent dolgozom, a főnököt szinte alig látni. Valóban csak a végeredmény érdekli, hogy kész van-e határidőre minden. Nem kap bírságot, felszólítást. De az elején én mindenképp most ezt magamért teszem főként. Megakarom tanulni, és helyt akarok állni. Úgy szeretném már ha innen mehetnék nyugdíjba. Nem voltam soha az az ugrálós típus. Eddig mondhatnám egy munkahelyem volt, most a költözés miatt viszont elég nehezen találom meg az igazi munkahelyet. De talán ez épp azért is nehezebb, mivel nem volt változatosság a munkámban, azt már tudtam, és nem vagyok elég sokrétű, akik évenként váltogatják a munkahelyüket. Ez sem előny most már tapasztalom.
381. c61ac18309 (válaszként erre: 379. - Százas Evelin)
2018. ápr. 4. 19:07
Evelin van némi igazság a soraidban. Mikor jönnek a gyerekek, ez korábban évente néhány alkalom volt, most már jóval több alkalom, alig vártam, s terül-terül asztalkám volt. Na egy évben néhányszor kibírtam. Na és igyekszem úgy főzni, hogy ne csak épp ebéd legyen. De ha már elfáradtak hozzám, akkor tudjanak vissza vinni, és legyen több napra még nekik a hűtőbe. Igy próbáltam eddig kedveskedni nekik. Ez most annyiban maradt meg, hogy az egyik lányommal egy településen élünk, igy vannak hétvégék amit bevállalok és én főzöm a vasárnapi ebédet. Természetesen ekkor sem annyit amit épp elfogyasztunk, hanem még tudjanak vinni több alkalomra. Ez igen nem könnyű hétvége, bevallom, fárasztó. De a két unokámat látva úgy érzem mindent fáradságot megér, és elfeledem a fáradalmaimat. Igaz ez akkor lenne örömteli, ahogyan sok mama már otthon van, nem kell eljárni dolgoznia, és másnap kellően kitudja pihenni a vásárnapi készülődés fáradalmait. De még bírom, és remélem nem megy munka rovására.
380. mazsi-drazsi (válaszként erre: 367. - C61ac18309)
2018. ápr. 3. 22:48

Szia Judit!

A hétvégi munkával javaslom légy óvatos, nehogy természetesnek vegyék, hogy ünnepnap, pihenőnap bejársz. Jártam már így. A vége az lett hogy ahelyett hogy értékelték volna, egy ideig természetesnek vették, aztán meg még hülyének is néztek hogy bemegyek. Persze nem jókedvemben mentem, hanem a határidők miatt, amiről a főnöknek fogalma sem volt mennyire durva. Mert hát a főnöknek sokszor fogalma sincs a munkáról:( Szóval csak óvatosan:)

Amúgy meg ne legyél bártortalan, hosszú, tapasztalt évek vannak mögötted, biztos hogy megállod a helyed. Az eleje mindig nehéz.

379. Százas Evelin (válaszként erre: 378. - C61ac18309)
2018. ápr. 3. 19:33

Az a lényeg, hogy közelebb kerültetek. Majd más ünnepekkor meg is unod még őket. A körülöttük lévő strapát mindenesetre biztos megunod, már várni fogod hogy elmenjenek... :-)

Ha csak úgy "simán" jönnek, gondolom akkor nem kell őket annyira körülugrálni.

A meló az meg majd jól kifáraszt, nagy felelősség, sok munka, gondolom túlóra is lesz majd. Esténként már csak pihi. :-)

378. c61ac18309 (válaszként erre: 377. - Százas Evelin)
2018. ápr. 3. 18:33

Valóban, a hét első munkanapja kedd.természetesen erre gondoltam. Annyira egybe folytak mostanában a napjaim, ezért is tévedtem.

Nem volt nagy szívfájdalmam, hogy egyedül voltam. Igaz még nem volt soha, hogy karácsonykor, húsvétkor a gyerekek ne jöttek volna. De most így alakult. Az elköltözéssel úgyis olyan sok minden változás történt körülöttem. Na most ezt is egyfajta változásnak fogom fel. Jönnek máskor. Mióta közelebb kerültem hozzájuk, többet találkozunk, így ez most nem is esik olyan rosszul. Remélem maradok a mostani munkahelyen, és lefoglalom magam kellően.

377. Százas Evelin (válaszként erre: 376. - C61ac18309)
2018. ápr. 2. 17:25

Az szerintem kedd lesz, merthogy most húsvét hétfő jön, de biztos te is az első hétköznapra gondoltál.

Már ez is szép volt, hogy ünnepnapon egyszer bementél, tényleg nem kell túlzásokba esni.

Nem tragédia, ha időnként egyedül van az ember, legalább nem kell faxnizni az ünnepi kajákkal, felfordulással.

Remélem, kipihented magad, kicsit jól kiunatkoztad magad, jöhetnek a dolgos hétköznapok.

2018. ápr. 2. 15:29
Sajnos most az ünnep számomra is magányosan telt. Egyedül telt el az ünnep. A gyerekeim elutaztak, igy nem jöttek az unokákkal. Így nem is készültem egymagam miatt. Mondhatnám mint egy egyszerű hétvége. Annyit tettem, hogy önszorgalomból be mentem az új munkahelyemre dolgozni. Igyekeztem némely dolgokat átnézni, mivel minden új. Nem is tudom mivel ismerkedjek. De nagyon sztahanovista sem akarok lenni. Hétfőn már úgy is jön a kötelező munkanap. Dolgozhatok !! Örülök is egyrészt, másrészt a feladat nagyságától továbbra is félek.
375. Százas Evelin (válaszként erre: 374. - Érdekes73)
2018. ápr. 1. 20:08
Na, már én is nyüzsögnék egy kicsit. Talán majd holnap.
374. Érdekes73 (válaszként erre: 371. - Százas Evelin)
2018. ápr. 1. 19:47
Köszi, nyüzsgéssel telik :)
373. Százas Evelin (válaszként erre: 372. - C61ac18309)
2018. ápr. 1. 17:28

Már akinek van mit kipihenni. Én inkább csak unom magam, és még itt van a hétfő is.

Te is egyedül vagy otthon?

2018. ápr. 1. 16:34
Egész nap esik az eső ! Ilyen húsvétot !? Most lehet pihenni.
371. Százas Evelin (válaszként erre: 370. - Érdekes73)
2018. márc. 31. 16:32
Neked is! Kellemes álmos, esős húsvétot!
2018. márc. 31. 15:54
Kellemes húsvétot :)
369. c61ac18309 (válaszként erre: 368. - Százas Evelin)
2018. márc. 31. 11:40

Köszönöm én is a jókívánságokat. Mindenkinek kívánok én is kellemes húsvéti ünnepeket.

Remélem Evelin igazad lesz. De soha nem leszek az az ember aki ne tudja honnan indult. Sajnos az életben már ezen kívül is sok-sok pofont kaptam, tudom hol a helyem.

368. Százas Evelin (válaszként erre: 367. - C61ac18309)
2018. márc. 30. 17:40

Neked is kellemes húsvétot, sok locsolót, sok nyulat!

A kishitűséged majd elmúlik a sikerek hatására. Csak aztán nehogy már velünk se állj szóba a nagy büszkeségtől. :-)

367. c61ac18309 (válaszként erre: 366. - Mazsi-drazsi)
2018. márc. 30. 09:33

Szia Mazsi ! Köszönnöm a sok biztatást. Megpróbálom magam odatenni. Már nagy vesztenivalóm úgy gondolom nincs. Csak tanulhatok. Sajnos igen a határozottságom, a bátorságommal eléggé hadilábon állok. Van bennem egy nagyfokú kishitűség. Ezt nem tudom hogyan lehet leküzdeni. Sajnos ezt már annyi helyről megkaptam, hogy ez nagyon kiül rám, és leolvasható rólam. De ennek ellenére igyekszem.

Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek.

366. mazsi-drazsi (válaszként erre: 363. - C61ac18309)
2018. márc. 29. 23:13

Szia, szurkolok hogy összejöjjön.

Tarts ki, tanulj meg minél többet, mert amit megtanulsz, az már a tiéd és ez határozottabbá és bátrabbá tesz..

Mutasd meg nekik hogy 50 felett is jók vagyunk!!!

365. Százas Evelin (válaszként erre: 363. - C61ac18309)
2018. márc. 29. 06:59

Én is tanultam egyébként könyvvitelt a főiskolán, de nekem nagyon nem ment. Nem érdekelt, nem szerettem, felkészületlen voltam stb. Alig bírtam kettesekkel átevickélni abból a tárgyból, ellenben rém tisztelem azt, aki ért hozzá. :-)

Az se tetszik, hogy minden zárás környékén bele kell kicsit hülyülni, annyi olyankor a munka. Szóval, rapszódikus terhelés, de ha nem zárás környéke van, akkor meg unalmas.

Szépen lehet viszont vele keresni, és otthonról is lehet csinálni. A magánszférás megoldás nekem különösen tetszik, csak nem nekem való.

364. Érdekes73 (válaszként erre: 361. - C61ac18309)
2018. márc. 27. 22:47
Addig is szerzel tapasztalatot rutint meg pénzt is...
363. c61ac18309 (válaszként erre: 362. - Százas Evelin)
2018. márc. 27. 19:31
Remélem Evelin igazad lesz. Nagyon bízom bennem, hogy ha már megtettem ezt a nagy utat, a költözést választottam, talán jöhetne már egy kis nyugalom, egy kis magánélet is. Annyira várom már, hogy ez is eljöjjön.
362. Százas Evelin (válaszként erre: 360. - C61ac18309)
2018. márc. 27. 19:14

A régi kis kolleganő is tudja, hogy igazságtalan lenne elvárni tőled a helyi gyakorlatot. Ahhoz idő kell, mire belejössz, esetleg már felgyógyul akit helyettesítesz.

De ugródeszkának is jó lesz ez, gyakorlatnak is jó lesz, az a kis kolleganő meg biztosan megszeret téged, jó érzés ám az, ha érzi, hogy szükséged van rá. Nem rá, csak a tudására.

Nagyon örülök, hogy ez így összejött, ebből csak hasznod származhat.

Majd azután lesz kedved több magán programra is. :-)

361. c61ac18309 (válaszként erre: 358. - Érdekes73)
2018. márc. 27. 18:57

Nem adom fel, most elhatároztam. Kitartok!!

Bár amúgy is szerintem addig lehetek, mig a régi - lebetegedett kolleganő - meg nem gyógyul. Szerintem tovább itt nincs munkám. De legalább addig sem itthon vagyok, dolgozhatok.

360. c61ac18309 (válaszként erre: 357. - Százas Evelin)
2018. márc. 27. 18:56
Természetesen jelenleg ezt ezt teszem. Egyedül élek. Hazajövök és bújom a netet, a jogszabályok ismétlése. Van egy régi kis kolléganő, nem vagyok tök egyedül. De Ő egyértelműen kijelentette, megsértve érzi magát, hogy vele nem közölték az új dolgozó fevételét. Ezért neheztel a tulajdonosra, akinek ezt tudomására is hozza. Felém is jelezte, hogy ha úgy gondolja segít, ha van kedve, ha nincs akkor nem kíván segíteni. Sértve érzi magát. Ugye az előzményeket nem tudom, igy nem tudom véleményezni a viselkedését. Lehet igaza van. Ugye az előzményeket nem tudhatom. Most csak igyekszem magam megoldani amit tudok, vagy épp um. 55 évesen udvarolni egy 30 éves hölgynek. De nem is ezzel van a bajom, hisz fiatal, rutinos, több tapasztalata van itt ennél a cégnél. Tehát muszáj is, hogy amennyit segít nekem az is nagyon jó. Az idő majd eldönti mennyire vagyok kitartó, ill. mennyire volt jó döntés hogy elvállaltam.
359. c61ac18309 (válaszként erre: 357. - Százas Evelin)
2018. márc. 27. 18:55
Természetesen jelenleg ezt ezt teszem. Egyedül élek. Hazajövök és bújom a netet, a jogszabályok ismétlése. Van egy régi kis kolléganő, nem vagyok tök egyedül. De Ő egyértelműen kijelentette, megsértve érzi magát, hogy vele nem közölték az új dolgozó fevételét. Ezért neheztel a tulajdonosra, akinek ezt tudomására is hozza. Felém is jelezte, hogy ha úgy gondolja segít, ha van kedve, ha nincs akkor nem kíván segíteni. Sértve érzi magát. Ugye az előzményeket nem tudom, igy nem tudom véleményezni a viselkedését. Lehet igaza van. Ugye az előzményeket nem tudhatom. Most csak igyekszem magam megoldani amit tudok, vagy épp um. 55 évesen udvarolni egy 30 éves hölgynek. De nem is ezzel van a bajom, hisz fiatal, rutinos, több tapasztalata van itt ennél a cégnél. Tehát muszály is, hogy amennyit segít nekem az is nagyon jó. Az idő majd eldönti mennyire vagyok kitartó, ill. mennyire volt jó döntés hogy elvállaltam.
358. Érdekes73 (válaszként erre: 356. - C61ac18309)
2018. márc. 26. 20:49
Kipróbálod most magad ha idő előtt feladnád akkor később bánnád meg...
357. Százas Evelin (válaszként erre: 356. - C61ac18309)
2018. márc. 26. 20:37

Bújd otthon az új szabályozókat. Van egy ismerősöm, ő is kihagyott pár évet, és így jött újra formába. Aztán vállalkozó lett, otthon dolgozott, jól ment a dolog.

Az egyébként előtted is nyitva áll.

De a kihívás valódi, most ott a munkahelyen meg kell küzdeni vele. Ne bátortalanodj el, bár kár hogy nincs semmilyen segítség. Ezt egyébként csodálom, egy nagyobb helyen nemcsak a főkönyvelő szokott dolgozni, hanem vannak vannak beosztotta is. Nem lehetne ezt ott felvetni? Vegyenek fel melléd segédeket. Vagy legalább egyet.

356. c61ac18309 (válaszként erre: 355. - Százas Evelin)
2018. márc. 26. 19:58
Mérlegképes könyvelői a végzettségem. amitől parázok, hogy eddig nagy társaságnál rész feladatokat végeztem, mivel ilyen társaságoknál ez a bevett szokás. Ott több ember dolgozik egy-egy feladat felosztásával. A jelenleg viszont már nagyobb kihivás. Itt is egy nagy céget kell könyvelni, ill. nagy forgalmú céget, de itt szinte egyedül kellene az egész munkafolyamatot elkészíteni. Egyrészt teljesen új programmal, ami számomra ismeretlen. Tehát ezt is tanulni kell. Na és nem nagyon vagy segítség, szinte magamra vagyok utalva. Na és mivel úgy gondolom hiányos a tudásom, ill inkább azt mondanám a gyakorlatom az egész cég könyvelése terén, nehéz feladatnak tartom számomra. Ma volt az első napon. Meglátjuk, mennyire tudok megbirkózni a feladattal, vagy épp be kell látnom, hogy sajnos ez nem rám van szabva.
355. Százas Evelin (válaszként erre: 354. - C61ac18309)
2018. márc. 26. 15:20
Rajatad nem fog múlni, az egész biztos. Na és mi a végzettséged, milyen munka lenne, ami itt van a kanyarban?
354. c61ac18309 (válaszként erre: 353. - Százas Evelin)
2018. márc. 25. 21:34
Köszönöm Evelin ! Most nekem kell valóban erősnek lenni és kitartónak. Remélem sikerülni fog.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook