Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem enged ki a lakásból a kutya fórum

Nem enged ki a lakásból a kutya (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jan. 9. 12:25

Kedves Mindenki,


gondoltam jelentkezem, hátha valakit érdekel, mi lett velünk:)


A probléma szépen megoldódott már hónapokkal ezelőtt, annyi volt a nyitja, hogy kicsit határozottabban kellett fellépnem, hogy érezze a kutyus, hogy komolyan gondolom, hogy ő most ott marad, én pedig megyek. Azóta szépen kikísér az ajtóig, mondom neki, hogy "marad", néz rám nagy kutyaszemekkel, és ennyi. Aztán ahogy zárom az ajtót, sír egy kicsit szegény, de pár perc, és abbahagyja, mert kihallgattam:) és a lakásban sem tesz kárt semmiben. Szerintem alszik a fiatalúr, amíg nem vagyunk itthon, mert legutóbb is nagy ásítások és nyujtókodások közepette fogadott, csak nem a helyén alszik ilyenkor, hanem az ajtó előtt, a folyosón.


Egyébként elképesztő, mennyit okosodott, mennyi mindent megért. Imádjuk, igazi családtag:)

55. holdem (válaszként erre: 54. - Aed6bafa83)
2014. jún. 20. 17:06
lájk :)
54. aed6bafa83 (válaszként erre: 1. - Havanesekutyus)
2014. jún. 19. 17:26
Szia. Ne keseredj el, nekünk lány boxerünk van és az elején mi is elrontottuk, ráadásul eléggé (még mindig) hiperaktív. Nekünk aikor otthon hagytuk tombolt, szétrágta a bejárati ajtót, meg szétrágta a mosógép zsinort. Elvittük egy trénerhez és ő nagyon sokat segített, de inkább nekünk mint gazdáknak. És nem kell 10-20 alkalom hogy megjavúljon. Nekünk azóta nagyon sokat változott meg mi is. A párod is menjen el hogy ő is hallja mert mind a kettőtöknek közvetkezetesnek kell lennetek.
53. c4851bb5de (válaszként erre: 52. - 4510537174)
2014. jún. 19. 17:19
Hű de szép megnyilvánulás volt! megérdemelsz egy érmet! :D és kicsit se OFF! :)
2014. jún. 19. 17:15

Igy van a legtöbb férfi is, akit az asszony pórázon akar tartani.

Ahol határozott a férj, ott az asszony nem "ugat."

51. holdem (válaszként erre: 50. - Simple)
2014. jún. 19. 17:07
Kedvességed határtalan. Azért még ne temesd a kutyát. A szeretet megkapja, és az a lényeg. A többi meg még helyrehozható.
50. simple (válaszként erre: 1. - Havanesekutyus)
2014. jún. 18. 11:39
A fenébe, bár így lenne ötösöm a lottón is, hogy ez lesz, ha kutyát veszel. Mikor elkezdtél róla kérdezősködni, sejthető volt, hogy baj lesz. Azt ajánlom hogy sürgősen kezdd el magad képezni, és fogadj egy házhoz járó trénert, mert nyilvánvalóan fogalmad sincs a kutyákról, s már most a fejedre nőtt.
49. havanesekutyus (válaszként erre: 46. - Kubiak)
2014. jún. 18. 08:07
Az ötlet jó, de senki nincs a házban, akire rábízhatnám. Új építésű ház, mindenki fiatal, munkával, gyerekkel. Én most itthon vagyok pár hete, de ha visszamegyek dolgozni, nem tudom, mi lesz a kuttyal. Amíg dolgoztam, párom vitte minden nap a szüleihez, de szerintem ez nem egy hosszútávú megoldás, hisz nem a szülők akartak kutyát.
48. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Havanesekutyus)
2014. jún. 17. 21:57
hát azért ez mégsem egy bernáthegyi... tedd odébb, csukd rá az ajtót és kész. te legyél az alfa.. mert most ő az..
47. Kubiak (válaszként erre: 46. - Kubiak)
2014. jún. 17. 14:26
kutyusos=kutyusod
46. Kubiak
2014. jún. 17. 14:25

Gondolkoztam valamin mikor megláttam a képet.

Lehet butaság majd eldöntöd.

Ha jól vettem ki a szavaidból nem kertes házban élsz hanem társas vagy panel nincs ott véletlenül olyan idős vagy otthonülő ember akihez átviheted míg nem vagy otthon.

Lehet az Ő napját is feldobná egy ilyen kis szeretetgombóc.

Magamból indulok ki ha ráérnék és otthon lennék egyedül én még örülnék is neki :)

A kutyusos nem érezné magát egyedül :)


Mit szólsz ehhez a lehetőséghez?

2014. jún. 17. 14:18
haha. nem tudom könyvre hogy reagál de szó szerint retteg az újságtól. sosem értettem miért, de nagyon fél tőle. :D az már biztos, hogy nem fogja behordani nekem.
44. havanesekutyus (válaszként erre: 42. - Kiss Mária)
2014. jún. 17. 13:56
Köszi. Ez még 8 hetes korában készült, a tenyésztőnél. A mostani képeket még le kéne kicsinyíteni, majd teszek fel abból is:)
43. havanesekutyus (válaszként erre: 41. - 82d45dcd14)
2014. jún. 17. 13:55
Köszi:)
2014. jún. 17. 13:49
Tényleg :)) Mint egy játékkutyus. Tüneményes :))
41. 82d45dcd14 (válaszként erre: 39. - Havanesekutyus)
2014. jún. 17. 13:43
Olyan édi a kutyusod:))
40. Kiss Mária (válaszként erre: 39. - Havanesekutyus)
2014. jún. 17. 13:42
Jól tetted, a sok okos aki pedig azt nézi mibe köthet bele le van ejtve...
39. havanesekutyus (válaszként erre: 27. - Gracielita)
2014. jún. 17. 13:41

Köszi. Felbuzdulva a videón, amit egyik fórumozó belinkelt, elkezdtem tanítani neki a "marad" parancsot. Nagyon gyorsan megértette. Csak amikor nyitom az ajtót, és tudja, hogy most egyedül marad, akkor az ettől való félelem erősebb benne minden jutifalinál. Na de ami késik, nem múlik, szerintem meg fogja szépen tanulni, ahogy minden mást.


Mindenesetre nem bántam meg, hogy kiírtam a kérdést.

38. 82d45dcd14 (válaszként erre: 30. - Gracielita)
2014. jún. 17. 13:29
A vélemény,nem ítélkezés,az a bíróságon van.
37. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 33. - Kubiak)
2014. jún. 17. 13:22
Lehet, csak a Bli t nem bírja :))
2014. jún. 17. 13:18
Pfff! :/
35. c4851bb5de (válaszként erre: 34. - C4851bb5de)
2014. jún. 17. 13:18
Bocsánat, ezt nem ide szántam! :D
2014. jún. 17. 13:17

Jól van, akkor zenéljünk! :D


[link]

33. Kubiak (válaszként erre: 32. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 17. 13:16
Szerintem a Révai nagy lexikona elég illyesztő látvány még nekem is :D
32. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 27. - Gracielita)
2014. jún. 17. 13:08

Nem egy kulturfaló kutya. A könyvre, hogy reagál?:))


Ne kezdjétek a komolytalanságokat. DDD

31. Kubiak (válaszként erre: 27. - Gracielita)
2014. jún. 17. 12:53

Anyám... pont eszek te leszel a hibás ha megfulladok:)

Addig bírtam elolvasni hogy harapd meg a fülét a kutyának :D

2014. jún. 17. 12:53
de attól még nem érdemli meg senki, hogy idegenek ítélkezzene felette. Engem is elmondtak minden rossz gazdának, és most meglehetne nézni, mert úgy érzem nagyon értek hozzá és a kutyám nagyon szeret és komolyan mondom a legjobb barátom. :)
29. 82d45dcd14 (válaszként erre: 28. - Gracielita)
2014. jún. 17. 12:47
Azért,mert qrva nehézkesen indultál neki...ezt te is bevallhatod!
2014. jún. 17. 12:42
Egyébként érdemes lenne megtanítanod neki a marad! parancsot. Én éppen az előző napokban tanítottam meg gerynek, és szerencsére most már nagyon jól tudunk együttműködni. :) pedig nekem még azt is mondták, hogy nem való nekem kutya és ajándékozzam el...
2014. jún. 17. 12:39
szia. Ne foglalkozz azokkal, akik leszóltak téged itt, mert "veled van a baj". Én is indítottam havanese kutyámról fúrumot, és engem is jócskán leszóltak mindenért. Amikor azt mondtam hogy "rossz a kutyám" mindenki felháborodott hogy hogy mondhatok ilyet, holott tényleg nem tudott rendesen viselkedni. Most egyébként már 1 éves és szerencsére szinte minden gond megoldódott. Én is próbáltam mindennel rávenni, hogy viselkedjen jól. Rákiabáltam, rápöcköltem az orrára, nem foglalkoztam vele, elfordultam, semmi nem segített. A Havanese kutyusok ilyen kis akaratosak. Sokkal több időt vesz igénybe megtanítani nekik egy parancsot, vagy éppen azt, hogy mikor hogyan lehet viselkedniük. Nekem a jutalomfalat oldotta meg a gondjaim 90%-át. A másik meg az újságpapír, ugyanis a kicsi fél tőle, így amikor rosszul viselkedik nem csinálok mást, csak a kezembe veszem az újságot és már nem is látni merre szaladt. :D Fontos megmutatnod neki, hogy bármennyire is szeretne ő vezetni téged, te vagy a vezér. De ezt nem morbid módon kell elérni... nekem olyanokat tanácsoltak, hogy harapjam meg a fülét meg hasonlók... holott csak annyit kellett tennem, hogy nem engedelmeskedtem neki. Szerintem neked is ezt kell csinálnod. Ne akkor próbálkozz, amikor sietve elkell indulnod valahova, hanem amikor több időd van. Egyszerűen sétálj ki a házba, ha megy veled, fordulj vissza és menj be. Mutasd neki a mutatóujjad és mond ( ne ordítva de hangsúlyosan) hogy nem szabad! Mindig ezt mond neki, soha ne mond más szavakkal, mert ez fog benne rögzülni. Utána mikor legközelebb kimész és menne utánad fogd meg és tedd a küszöb mögé és indulj el, majd amikor megy megint ismét fordulj vissza, és szólj rá hogy nem szabad. Amikor már kezdi érteni, hogy mit akarsz és lemarad, vagy megáll a küszöbnél adj neki jutalomfalatot és alaposan dícsérd meg, hogy érezze hogy jót csinált. Eltarthat egy ideig, de megéri megpróbálni. Rajtam csak ez a módszer segített. :) Remélem egy kicsit tudtam segíteni neked. A kutya nevelésnél mindig a türelem a legfontosabb, a kutya is szivesebben engedelmeskedik egy nyugodt, kimért, tudatos gazdinak mint egy idegbetegnek akiből csak annyit lát, hogy kikel önmagából és ordít. És soha ne engedj meg neki mindent! Mindig minden területen határt kell neki szabni, különben elkanászosodik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook