Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiamnak autisztikus tünetei vannak, hová vigyem? fórum

Kisfiamnak autisztikus tünetei vannak, hová vigyem? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. rozsavölgyi (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2014. okt. 20. 17:25

Köszönöm a választ!!

Igen a kisfiamat a nevelesi tanacsadobol jön ki a gy8gypedagogus es fejleszti,ilyen korai fejlesztést kap 1 éve!!

Most is itt van,es ilyen babanyelven beszel de egesz du:))))

De megerti,hogy nem szabad mert most is raszoltam es ö is mondja,hogy nem:)))

45. zebracsikó (válaszként erre: 42. - Rozsavölgyi)
2014. okt. 20. 17:20

folytassátok a logopédiát és egyéb fejlesztéseket,

de a legfontosabb, hogy kezdjetek bele mozgásfejlsztésbe, pl. TSMT vagy BHRG torna nagyon ajánlott vagy INPP terápia


a mozgásfejlesztés fogja nagyon megugrasztani a fejlődését minden téren, beszédben és értelmileg is


Korai fejlesztő központot keress vagy magánbn fejlesztőt

Lehet, hogy a Nevelési Tanácsadóban is tudnak segíteni


Jó egészséget! Kis hős, ha ilyen picurkán született!

44. rozsavölgyi (válaszként erre: 43. - Kilimcs)
2014. okt. 20. 17:19
Szia voltunk,jo lett:)))
43. Kilimcs (válaszként erre: 42. - Rozsavölgyi)
2014. okt. 20. 13:55
hallasat vizsgaltattatok kulon?
2014. okt. 20. 13:21

Sziasztok,bocsi csak szeretném a segitségeteket kérni:))))

Edit vagyok tatabanyarol,van egy 4 eves kisfiam aki koraszületkent 29 hetre született!!

Jelenleg bölcsödebe jar,de nem sokat beszél:(((

A bölcsödebe fejlesztik,gyogypedagogus.logopédus!

Mar szinte mindenhol voltunk vele,MR vizsgalatra vittük,vadaskert,beszédvizsgalo központ stb!!

Mindenhol azt mondjak,hogy fejleszteni kell!!

Mindent megért,megcsinal,szoba tiszta,szavakat mond nem mindent,amit eddig mondott nem ismetli!!

Az anya,apa,nem ezeket mondja regóta:)))

Remélem tudtok nekem tanácsot adni ez ügybe!!

Elöre is köszönöm!!!

41. babika_ (válaszként erre: 40. - Anduska80)
2014. okt. 20. 07:52
Nem vigasz, de legalább nem kell találgatni, hogy mi a baj vele, és így el tudtok indulni. Fel a fejjel, és kitartást!
2014. okt. 18. 20:01
Sajnos megvan a diagnózisunk,autista!:(A Heim Pál Mentálhig.Központjában voltunk.Nagyon szomorú vagyok,bár tudtam,sejtettem,:(
2014. jún. 18. 22:36

Figyeld meg, mi utan csinalja.

Lehet fenol erzekeny- emesztoenzim tud segiteni ezen vagy a fenoltartalmu etelek csokkentese (csoki, kakaopor, narancs, banan, paradicsom stb.)

Lehet cink hianya van, probalj neki cink pikolinatot adni, nyugtato hatasa lehet.

A masik meg, ami pozitiv hatasu lehet, a ligetszepe olaj.

38. b486c9cf7d (válaszként erre: 11. - Anduska80)
2014. jún. 18. 22:29
Nem lehet ez PANDA?
37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 36. - Anduska80)
2014. jún. 18. 13:07

Először van legalább egy beszélgetés, amikor úgy először ránéznek a családra, meg a gyerekre. Ez 1 vagy két, 1-2 órás alkalom. (Előtte bejelentkezésnél természetesen fél szóban megkérdezik, mi a baj, hogy eleve hova irányítsanak.)


Azután döntenek a továbbiakról. Ami olyan "nehezen", vagy csak közösségben diagnosztizálható baj (ha erre gyanakodnak), akkor kell befeküdni. Persze nem kényszer, csak úgy tudnak segíteni rajtatok. Egyébként nagyon jó ez, mert így tudnak igazi képet kapni a dolgokról. Elvileg lehetsz bejárós is, de én mindenkinek azt javaslom, hogy erre szánja rá azt az egy hetet, mert este, éjszaka is sokminden van, amit jó, ha látnak a szakemberek. Az a 8-4-ig ugyanolyan kirakatidő.

A szülő bent lehet a gyerekkel, legalábbis kisgyerekkel biztosan. Valamennyit kell fizetni a szülőnek, de lehet, hogy csak a kajáért kellett, már nem emlékszem...


Egyébként ugyanez van a SOTE-n is. Ott is van ez az egy hetes dolog. Enélkül nem lehet ilyen bajokról objektíven dönteni, mert ez nem egy torokgyulladás, ami a 10 perces vizsgálat alatt biztos, hogy fennáll...

2014. jún. 17. 20:15
A Vadaskerti vizsgálathoz be kell feküdni egy hétre?
2014. jún. 17. 20:14
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az infókat.Egyébként az óvónénink is a Vadaskertet ajánlotta,talán tényleg oda kellene mennünk.Nagyon nagy baj nincs,az autizmus többi tüneteit nem tapasztalom a kisfiamnál,de vmi tényleg nem oké.
34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 11. - Anduska80)
2014. jún. 17. 13:14

Egyébként nem minden autizmus. Vannak egyéb pervazív zavarok is, meg egyéb hátterek is.


De ezeket a nagy intézmények felismerik.

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Anduska80)
2014. jún. 17. 13:12

Nekünk van SOTE-s diagnózisunk is, meg Vadaskertes is.


Nekem így volt megnyugtató, hogy két nagy hírű, de kicsit más szemléletű intézet ugyanazt mondta. Illetve az egyik aspergeres diagnózist adott, a másik meg jól funkcionáló gyerekkori autizmust, de igazából ez inkább terminológiai kérdés.


Bár aztán egyértelműen aspi lett belőle, de ez az élet szempontjából mindegy.


Még a Delej utca is jó. Meg az autizmus alapítvány is. Nagyjából ennyi.


Már ugyan kezdik néhányan kapisgálni a témát, de egy átlag neurológus, pszichiáter, pszichológus még mindig nem ért hozzá igazán, egy enyhébb autistát nem ismernek fel, mi is jártunk így, nem egy helyen, évekig.


Aztán a SOTE-n 10 perc alatt megmondták, mi a baj. Ott mi nem is voltunk az egy hetes megfigyelésen. Mi azt a vadasban csináltuk végig.

32. e96ea65d31 (válaszként erre: 27. - Anduska80)
2014. jún. 17. 11:56

Én is a Vadaskertet javaslom, mi a gyerekorvostól kaptunk beutalót.

Érdemes minnél hamarabb jelentkezni, tényleg hosszú a várólista.


Első körben elbeszélgetnek veled, mi hárman voltunk, a fiam, meg mi ketten az apjával. Érdemes vinni még legalább 1 főt a gyerek közvetlen környezetéből, az is plusz információ nekik. Jó alaposan kifaggattak, közben meg figyelte a hölgy akinél voltunk, hogyan játszik a gyerek, mire hogyan reagál, stb...


Utána felajánlották a szülőtréninget, nagyon hasznos, tényleg. A következő kör, azt hiszem szeptemberben indul.


Augusztusban kell majd visszamennünk.

2014. jún. 17. 10:40
Én saját tapasztalatból ajánlom a Vadaskertet. Igen, első körben elbeszélgetés, aztán valószínüleg kivizsgálás. Aztán diagnózis. Ha meg van a diagnózis, akkor felajánlják a tréningek lehetőségét, amivel éljetek mindenképp!!! Nagyon sokat segít a szülőnek, gyereknek egyaránt. Gyógyszerezés? Csak ha Te is akarod. Semmit nem erőltetnek rád! Felvetik a lehetőségeket, hogyan fejleszthető a gyermek, esetleg szűkség van e gyógyszeres kezelésre, de a szülő dönt, mit fogad el és mit nem! Mi nem kértünk gyógyszereket, elfogadták. Jelentkezzetek be mielőbb, hosszú a várólista. nekünk 2-3 hónap volt. Kitartást Nektek!!!
30. babika_ (válaszként erre: 26. - Anduska80)
2014. jún. 17. 07:39
Nem gyógyszereznek szerintem annyira... A barátnőmnek el kellett menni valamilyen tanfolyamra is, aztán volt külön konzultáción a kislánnyal. Ott képcserés kommunikációt tanultak, amit otthon is alkalmaznia kellett. Nekik jó tapasztaltuk volt a VADASKERTtel - még egyszer elnézést a félreírás miatt! :-)
29. Fiúsmami (válaszként erre: 27. - Anduska80)
2014. jún. 16. 23:05
Ne aggódj segíteni fognak,lesz több vizsgálat ,de nem vészes inkább elbeszélgetés félére számíts első körben
2014. jún. 16. 23:04
A vadasparkon szétröhögtem magam,Vadaskert !:) Mivel van autista gyerek a családban ,nagyon szeretem,és ha mi ketten elindulunk bennünket valóban inkább a vadasparkba kellene küldeni!Első körben háziorvos ő ad beutalót a helyi szakszolgálathoz.
2014. jún. 16. 21:37
Mi a menete egyébként?Beutalót kell kérjek a gyerekorvostól?Gondolom többször kell menni?Mi történik?Vki volt már ilyen vizsgálaton?Jajj,úgy aggódom...
2014. jún. 16. 21:36
A Heim Pálra gondoltam elsőként.A Vadaskert tényleg olyan jó?Megnéztem a honlapjukat és nem túl szimpatikus,hogy csak a gyógyszerekben látják a megoldást vagy legalábbis nekem ez jött át....
2014. jún. 16. 19:43

A Heim Pál is jó, de a Bethesda Kórház is. A Vadaskert pedig a legjobb választás, ha bejuttok. Az Autizmus Alapítvány szintén jó.

Én mindegyikről eddig jókat hallottam

2014. jún. 16. 19:42
Bocs, látom, már javítottátok!
23. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Babika_)
2014. jún. 16. 19:40
VADASKERT az!, nem vadaspark!
22. babika_ (válaszként erre: 20. - Ubi pretium)
2014. jún. 16. 17:58
Tényleg! Furcsa is volt... :-) Vadaskert. Bár ettől függetlenül továbbra is ajánlom :-)
21. pzm3 (válaszként erre: 11. - Anduska80)
2014. jún. 16. 17:51
Nekem kisfiamra a megkésett beszédfejlődés miatt,és azért mert néha vannak dührohamai két és fél évesen rámondták,hogy autista.Most járjuk az éves felülvizsgálatot,de tragikomédia ahogy zajlanak ezek a dolgok....
20. ubi pretium (válaszként erre: 10. - Babika_)
2014. jún. 16. 16:45
Nem vadaspark,hanem Vadaskert.
19. Zsu96
2014. jún. 16. 15:37
Dr Büki György Heim Pàl olvass utànna a neten mi most voltunk nàla
2014. jún. 16. 15:32
NA SZÉP NAPOT NÉKTEK lépek KITARTÁS! írj nyugodtan anduska80 privit tanács vagy bármi bár mikor ha kell vagy lelkierő megtalálsz ;)
2014. jún. 16. 15:27

....állatok kapcsolata jó terápia még paci,cica,kutyus aki mellet van kell ágyba ágy mellett is! nekem állatkák is segitettek mikor kicsi volt Lacám ♥

ÉS!.......Itt a nyár úszni pancsizni,természet mindent felfedezni kikapcsolodni családnak kincsednek!

Mi ilyenkor semmi agyi vitamint nem szeddünk (MEMOLIFE) ,

isi kezdés elött 1hóval vissza állunk! étkezésben ,és tanulásban is....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook