Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen hűtőtáskát ajánlotok? fórum

Milyen hűtőtáskát ajánlotok? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. loch ness (válaszként erre: 36. - WTFISCH)
2014. júl. 4. 23:46

Ezt hogy érted, hogy ha mást nem teszek bele? Hűteni valót? Mert ma a két akkun kívül betettem két félliteres mélyhűtött vizet, meg szigorúan minden kaját a hűtőben tároltam előtte, és úgy lement a hőmérséklet 7 fokra, hogy öröm volt nézni. Most sincs egész 10 fok benne, pedig már 12 órája beletettem a cuccot. Ja, és elég sok mindent tettem bele, gondolom, az az elején előny, amikor jó, ha minél több cucc árasztja a hideget.

Kíváncsi vagyok, reggelre hány fok lesz benne. Egyébként ugye az akku is számít? Folyadékosat tettem bele, és kb. nyolc óra alatt teljesen kiengedett benne a folyadék. Tudja valaki esetleg, milyen akku tartja jobban a hideget? Nagyon ajánlgatnak a neten valami zselével töltöttet, az jobb, mint a folyadékos?

37. youlcsi (válaszként erre: 35. - Loch ness)
2014. júl. 4. 08:52
én úgy gondolom, a hűtőtáska nem hűt, csak tartja a bele tett hideget. nyilván, amikor belekerül az akku, akkor lehűl valamennyie 1-2 óra alat, mert kiegyenlítődik a hűmárséklet, de onnantól kezdve lassan de folyamatosan (szigorú monoton :D) nő a hőmérséklet benne.
2014. júl. 3. 23:00
a legnagyobb mértékben függ attól a hőtartás, hogy mennyi akkut teszel bele, és mennyi olyat, aminek az akkunál magasabb a a hőmérséklete. Ha csak akkut raksz bele, semmi mást, jóval tovább hideg marad, mintha mást is teszel bele.
2014. júl. 3. 15:41

Na, kipróbáltam a hűtőtáskát. Remélem, csak én szúrtam el valamit, mert nem egészen úgy működött, mint amire számítottam.


Szóval, akku 24 órára a mélyhűtőbe, aztán tegnap este be a hűtőtáskába, hűtőből kb. másfél kiló paradicsom be a táskába, lezár. A szobában 23 fok volt, gondolom, a táskában is. Egy óra múlva 13 fok volt a táskában, két óra múlva 12, aztán 15, reggelre 17... Lehet, hogy a kezdő hőfok volt túl sok a táskában? Vagy ha több hideg cuccot teszek bele, akkor tovább hideg marad? Vagy a jégakku fajtájától is függ a dolog? Nem gondoltam, hogy ez se egyszerű, és ki kell tapasztalni.


Most megpróbálom több hűtött dologgal telerakni a táskát, hátha így a hőfok is jobb lesz. Pedig az van ráírva, hogy elvileg 5 fokra is tud hűteni, úgyhogy tényleg nem értem.

34. loch ness (válaszként erre: 33. - 31bc25d879)
2014. jún. 27. 15:33
Oké, megírom! Gondolom, jövő hét közepe felé már tudok írni valamit, előbb biztos nem.
33. 31bc25d879 (válaszként erre: 32. - Loch ness)
2014. jún. 27. 15:05
De aztán tényleg írd meg, mert érdekel:)
2014. jún. 27. 14:46

Megvettem egy 24 órás hidegtartást ígérő dobozt. Napok óta nézegetem, 7000 Ft-ba került, most szántam rá magam, mikor körbenéztem, és kiderült, hogy az ilyenek minimum kétszer annyiba kerülnek vagy még többe. Nem is tudom, ez hogy volt "csak" ennyi. Remélem, nem fürödtem be vele. Majd jövő héten kiderül, akkor próbálom ki.


Mindenkinek köszönöm a segítséget!

2014. jún. 27. 11:49
mi lett a vége?
30. loch ness (válaszként erre: 29. - 31bc25d879)
2014. jún. 25. 16:55

És mennyi ideig tartja a hideget a 3 akkuval?


18 ezret én sem adnék ki érte, csak érdekel, mitől kerülhet annyival többe, mivel tud többet, mint az olcsóbbak.

2014. jún. 25. 16:07
Nekem kemény falú van és teljesen megvagyok vele elégedve. 3 db jégakku van hozzá. A célnak teljesen megfelel. Már nem tudom, hogy mennyi volt, de biztos nem 18.000.-, annyit nem adtam volna ki érte.
2014. jún. 25. 14:24

Tudja esetleg valaki, hogy mi a különbség a 3000 és a 18 000 Ft-os hűtőtáska között? Mitől tartja jobban és hosszabb ideig a hideget a drágább? Vagy nincs is igazán különbség köztük? De akkor miért ilyen nagy a különbség árban és hidegtartó képességben?


Ja, és a kemény falú, jégakkuval működő hűtőtáskákra gondolok (illetve ezek inkább dobozok), a szinte egyforma kinézetűek között hogy lehet ilyen különbség.

2014. jún. 17. 15:41
Azt esetleg még tudja valaki, hogy hívják azt az ezüst színű izét, amivel a legtöbb hűtőtáska ki van bélelve?
26. loch ness (válaszként erre: 25. - Youlcsi)
2014. jún. 17. 12:58

Ki tudja? Lehet, hogy sugárhajtású magánrepülőgépem van :)


Igaz, ebben az esetben hipp-hopp vennék egy szuper hűtőt is - vagy inkább egy másik lakást -, és nem hűtőtáska után érdeklődnék... Úgyhogy győzött a vaslogikád :)

25. youlcsi (válaszként erre: 24. - Loch ness)
2014. jún. 17. 11:10
talán nem a 18. kerületben kerestél volna cipészt pl ;)
24. loch ness (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2014. jún. 16. 15:16

Honnan tudod? :)


Egyébként tényleg nem odavalósi vagyok.


Különben kösz szépen a segítő szándékot.

23. youlcsi (válaszként erre: 22. - Loch ness)
2014. jún. 16. 14:58

komolyan kidobálják... és igen, a hűtőtáska lényegében műanyaggal bevont hungarocell... kissé elnagyolva a dolgot.


(mondanám, ha bajai lennél, kérnék dobozt is, jégakkut is... de nem vagy)

22. loch ness (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2014. jún. 16. 14:47

Ezek szerint az ilyen hungarocell dobozok jégakkuval ugyanúgy funkcionálnak, mint a hűtőtáska? Vagy azért nem teljesen annyira?


Komolyan kidobják a jégakkut? Mert azért azt tudják használni sokmindenre, én is azt kaptam a karomra, mikor szétment a vénám az infúziótól.

2014. jún. 16. 14:43
Ilyen offok jöhetnek :) Én is szeretem a halászlét :)
20. 2104cc91e8 (válaszként erre: 16. - Youlcsi)
2014. jún. 16. 14:29

Gratulálok, nagyon jó módszer, ügyesek vagytok, nem beszélve egy nyílt tűzön főtt jó kis csípős halászléről!

Hmmm, milyen finom is tud lenni :)


Bocsánat az off-ért :)

2014. jún. 16. 14:28

[link]


de itt van hozzájuk feszültségátalakító.


mindent meg lehet oldani :D

2014. jún. 16. 14:26
mondjuk ezek autóba valók leginkább...
17. youlcsi (válaszként erre: 14. - Loch ness)
2014. jún. 16. 14:25

igen, az már hűtőszekrény lényegében.


[link]

16. youlcsi (válaszként erre: 13. - 2104cc91e8)
2014. jún. 16. 14:24

:)

én meg azért írtam a vizet, mert az amúgy is benne lenne, hiszen azt hűtené, így semennyi helyet nem foglal el mástól :)

de persze ha más a cél, nyilván jobb a lapos,zacskós dolog.


anno mi a halat hűtöttük így a halászléfőzésre. oda du 3ig lehet kipakolni, de csak este 6kor van a tűzgyújtás... júliusban... szóval a halászléhez szükséges vízmennyiséget apu lefagyasztotta és amikor 3 előtt kimentünk a főzés helyére, akkor szikével levágta a palackokat a jégről és beletette a hallal együtt a bográcsba. mire kellett, addigra víz volt :D

15. youlcsi (válaszként erre: 9. - Bako naky)
2014. jún. 16. 14:20

zacskós hűtőakkukat könnyen és egyszerűen lehet szerezni gyógyszertárból, kórházakból... ugyanis a hűtve tárolandó gyógyszerek, reagensek azzal együtt érkeznek, és aztán ha helyükre kerülnek, már kuka a csomagolás, és így a jégakku is.


kedves fórumindító!

esetleg ha van kórházban ismerősöd, kérdezd meg, hogy tud-e szerezni hungarocell dobozt. azok is kidobásra vannak ítélve, az a külső csomagolásuk a hűtve tárolandó/szállítandó cuccoknak.

nekünk egy ilyen hungarocell doboz van az erkélyen, hogy télen ne fagyjon meg a hagyma, krumpli...

14. loch ness (válaszként erre: 10. - WTFISCH)
2014. jún. 16. 14:18

Tudom, hogy így nehezebb... Arra van szükségem, hogy ezeket a dolgokat hidegen tudjam tartani néhány órán keresztül. Utána megint mehetnek vissza a hűtőszekrénybe. Szerintem minimum 10 literes kellene, aztán az, hogy puha vagy kemény falu, az már mindegy, hacsak nem jelent valamit hűtés szempontjából.


Ha nyolc órát hűt, az bőven elég...


Szép és ronda is majdnem mindegy :)


Az milyen, ami áramról működtethető? Be lehet dugni a konnektorba, és akkor hűt? És hány órát? Bár az már majdnem a hűtőszekrény...

13. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2014. jún. 16. 14:18

Én azért szoktam zacskóban tejet, mert nem vesz el annyi helyet, és jobbról, balról is lehet pakolászni a fél literes tasakokat!

De természetesen lehet a palackozott vizet is fagyasztani!

12. loch ness (válaszként erre: 11. - 7e137d638c)
2014. jún. 16. 14:14
Köszönöm!
11. 7e137d638c (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2014. jún. 16. 13:42
A boltosnál rákérdeztem, szóval kell bele a jégakku. Egyéb okból jártam bent az üzletben, csak rácsodálkoztam a termékre. És valóban az ára miatt tettem fel a linket!
2014. jún. 16. 13:27
ok. cask igy nehez megvaloszli. Mert van ami aramrol is mukodtetheto, van ami Szilard falu es van ami puha textile. Van szep es ronda, kicsi es nagy. :-) Igy sokat segitene ha a celt ismernenk. Szerintem :-)
2014. jún. 16. 13:16

Én a kisebb dolgokat becsomagolom egy hűtőzacskóba, körbetekerem egy konyharuhával, majd egy alufóliába csomagolom. Ezt meg lehet ismételni többször is,több rétegben. Ez attól függ mennyi ideig kell fagyosan tartani.

A kereskedelemben kapható hűtőtáskák is csak nyolc óráig tartják a hideget, ha nem cserélsz benne akkumulátort. Nem beszélve arról, hogy nyítogatáskor cserélődik bent a levegő

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook