Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Általános iskola választás Budapest VIII. kerületében fórum

Általános iskola választás Budapest VIII. kerületében (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 17. 12:17
MINDENKINEK NAGYON KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!NAGYON ARANYOSAK VAGYTOK,NEM TUDOM ELÉGSZER MEGKÖSZÖNNI!
2014. jún. 17. 12:15
Van egy kis változás!Júl. 9. mert harmadikára van egy időpontunk ide a kórházba és ha már pesti a lakcím,nem hiszem,hogy fognak tudni fogadni minket.Két hónapot vártunk erre az időpontra,itt tudom hova kell vinni...
43. trapiti (válaszként erre: 41. - Babuci08)
2014. jún. 17. 11:13
TAlán beilleszkednie is könnyebb lesz, ha a délutánokat a suliban tölti + biztonságosabb is mindenképpen.
42. Babuci08 (válaszként erre: 40. - Sabomian)
2014. jún. 17. 11:13
Köszi.A férjem azt mondta,hogy szimpatikus volt az Igazgatónő,kis létszámú az osztály(talán 16 fő) és nagyon jó környéken van.Lemérte oda az utat,fél óra.Igaz Én rögtön megrémültem mikor sorolta,hogy felszáll a buszra,onnan a villamosra aztán a metróra. :-)Tudom ott több 10 km-t utaztok a munkahelyetekig,Én itt 3 km-t gyalog mentem mert bizony itt is húzós a bérlet ára(7000 Ft)és még tettem is magamért vmit.
2014. jún. 17. 11:08
Köszi.Itt nem járt napközibe,a sulival szemben lakunk mint de Luca.Nem csavargós gyerek,de szerintem ott megfontolandó,hogy haza jöjjön-e.Egyébbként beigértük neki mert ebben az évben többet gépezett mint tanult.Elmondtuk ha látjuk a jegyein,hogy jó...akkor esetleg...ez a gyerek nem fél a gettótól(igy neveztétek),csak Én . :-(
2014. jún. 17. 11:05
Sok sikert a Bajzához!Majd kiderül,hogy jó választás volt-e,ha a gyermeked jól érzi magát,és fejlődik mindenféle tekintetben!Te mindent megtettél,jó,hogy utánajártál több iskolának is!
39. trapiti (válaszként erre: 38. - Babuci08)
2014. jún. 17. 11:00

Szerintem jól választottatok!

Irasd be szerintem tanulószobára meg minél több délutáni elfoglaltságra, hogy ne legyen túl sokat egyedül otthon délutánonként!

2014. jún. 17. 10:56
Most hivott a férjem.Jövő héten szerdán kell menni beiratkozni a VI.kerület Bajza utcai Általános Iskolába.Hamarosan indulunk akkor a "gettóba" mivel bejelentett lakcím is kell hozzá.Pénteken lesz nálunk évzáró,ezt meg kell várnunk mert a gyerek ballagtat. :-) Jól választottunk?
2014. jún. 17. 10:46
Várom,hogy melyikre esett a választásotok!Ami a lakást illeti.....ha már egyszer 8.kerület próbáljatok a körút másik oldalára költözni,vagy a Szigony utcáig bezárólag....valahol az a határ a gettó,meg az élhető között.Ahol most vagytok elég hírhedt utca...drog,lopás,utcalányok,bunyók....nem ismerlek,de nagyon szorítok nektek,hogy el tudjatok onnan menni,és a lurkónak meg jó iskolája legyen!Találjátok meg a számításotokat!
2014. jún. 17. 10:12
Az jó! :-) Van nekem olyan! Akkor költözik velem!
35. de Luca (válaszként erre: 34. - Babuci08)
2014. jún. 17. 09:57
No para! A Delej utcában (a Rezső téri szakaszon) van egy remek fegyverbolt, én is ott vettem meg a gázspray-met :-D
34. Babuci08 (válaszként erre: 33. - De Luca)
2014. jún. 17. 09:47
Voltam már ott,láttam,hallottam.6 éve megszünt a férjem munkahelye és nem talált itt állást egyáltalán.A testvére Pesten lakik nála lakott két évet.De ugye nem lóghat a más nyakán örökké,igy vettünk ott egy "olcsó" lakást 3 éve.Nagyon sokat dolgozik,alig van otthon.A lakás mondjuk belülről szépen rendben van.De a lépcsőház...huh...de ez nem csak az ő utcájában van így.Nem győztem szörnyülködni mikor láttam.Én nem akartam elköltözni mert nekem meg viszont itt volt jó munkahelyem.Sőt!Addig nem is akartam mig a gyerek le nem érettségizik mert a mi városunk gyönyörű,csendes,nyugodt,tiszta,biztonságos stb... :-) De látod csak úgy van megírva,hogy egy családnak együtt kell élni.Én annyira féltem a gyerekem,Ő kézzel-lábbal menne...a nyarakat az apjával töltötte igy közlekedni is tud már Pesten,Én meg....Köszönöm a segítséget.Megnézem a képeket.A gyerek nézte a neten..tiszta Roxfort a Harry Potterből szerinte.:-)
33. de Luca (válaszként erre: 32. - Babuci08)
2014. jún. 17. 07:07

Magát az iskolát nem ismerem (Vajda Péter), de az ablakaim az épületre néznek, és az udvaron játszó gyerekeket is látom nap mint nap. A srácokat a szülők hozzák-viszik, eléggé rendezettnek tűnnek az itt tanulók és a szüleik is.

Töltök fel képet, amit nemrég készítettem az ablakból.

Egyébként az egyik legvadabb utcába költöztök (mobil rendőrörsök vannak az utcában, annyi a balhé), úgyhogy a környéken bármely más utca klasszisokkal szolidabb. Az biztos, hogy az Orczytól nyugatra elszabadul a pokol. A Vajda Péter ezen szakasza teljesen rendben van, nem beszélve a Tisztviselőtelepről, ami maga a paradicsom. (Az iskola is oda tartozik)

32. Babuci08 (válaszként erre: 17. - Sabomian)
2014. jún. 16. 21:01

Most olvastam figyelmesebben,hogy pedagógus vagy!:-)

A sógornőim és anyós,após is azok.Holnap megnézi a férjem a trapiti és megi04 által ajánlott iskolákat.A 8.kerületben a Vajda maradt még,de akkor azt csak ezek után keressük fel-ha nagyon muszáj.A fiam már tornázik mert azaz iskola jól néz ki képen . :-)Megírom majd mire jutottunk.Ha meglesz a suli,akkor jövök Én.Munkát is kell találnom.A napjaim gyomorremegéssel indulnak és fejeződnek be.Soha nem tetszett Budapest,olyan nyüzsgős.Itt vidéken sokkal nyugisabb az élet,persze itt is van C vitaminok,de soha nem éreztem azt,hogy félni kellene tőlük.A mostani sulinkba bepakoltak egy jó párat tavaly mert megszünt egy iskolájuk és több körzetbe átrakták őket.Próbálták távoltartani a már ott tanuló gyerekektől,így lett egy külön osztály nekik.Eleinte az udvaron voltak problémák szünetben,de aztán betörtek.:-)Visszatérve,Én nagyon félek az ott lakástól.átmenetileg el kell fogadnom.Aztán ha eladjuk itt a lakást a kettőből lehet majd venni vmi normális környéken.Remélem.

31. megi04 (válaszként erre: 22. - Babuci08)
2014. jún. 16. 18:14

Az én fiam,harmadikig oda járt.Akik az ének tagozatot igénylik,azokat egy kimondottan,ének tagozatú osztályba veszik fel.A fiam "sima" osztályba járt,nem volt tagja az énekkarnak.

Egyébként igen,jót találtál meg,csak mi alapból" Bakácsnak" hívtuk,elfelejtettem,bocsánat!:) Nagyon jó iskola,és aránylag nincs is messze tőletek.

30. Babuci08 (válaszként erre: 27. - Virgilius)
2014. jún. 16. 13:23
Deák Diák iskolát hívtam,nincs német.Egyházi iskolát pedig nem szeretnék mert már jártunk itt katólikus iskolába egy fél évet és nagyon nagyot csalódtam benne.Közel sem arról szólt amit hirdetett.Nálunk is gimnáziummal van ez az iskola és mint írod azt gondoltuk nyugisabb gyerekek járnak oda és teljesen más a szellemben tanítanak,nevelik a gyerekeket a tanárok.A férjem és családja erősen hivő,de még Ő is azt mondta,hogy az egyházit hagyjad.Ettől függetlenül köszönöm a címet és azt is elhiszem,hogy ez az iskola nem olyan mint amivel mi találkoztunk...
29. trapiti (válaszként erre: 25. - Babuci08)
2014. jún. 16. 11:46
Drukkolok :) Ha jó németesek közé kerül hátha visszajön a kedve :)
28. virgilius (válaszként erre: 27. - Virgilius)
2014. jún. 16. 10:50

[link]


van német, ha jól látom! kis létszámú osztályok, költözés elég jó indok, szerintem simán átvennének. Sok ismerősünk jár oda, ajánlom. Ja, és gimije is van.

2014. jún. 16. 10:47

Deák diák jó suli, nem tudom, van-e német.

Szerintem a Losonczi sem olyan borzalmas, van ott spéci sakk oktatás, amiért nem körzetes ismerősök is oda járatták a gyereket.

De az egyházi sulik pl egyáltalán nem körzetesek, egy próbát megér pl a Ward Mária az 5. kerületben, az is elérhető távolság, és a gyerektársaság sokkal nyugisabb, mint a nyócker sulikban.

26. Babuci08 (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2014. jún. 16. 10:29
Ezt néztem Én is az este! :-)
2014. jún. 16. 10:28
Úgy gondoltam elmegyünk mind a kettőbe megnézni,félek a némettől de valamiért nekem is az a megérzésem,hogy arra kellene voksolni.Képzeld 6. -ig ötös volt,év németese de ebben az évben "utálom a németet"címszóval nem nagyon tanulgatott.Gyorsan belehúzott év végén,de már hiába....hármast kapott.Éppen most kérdeztem rá,hogy remélem csak ez az egy lesz!:-)
24. trapiti (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2014. jún. 16. 10:21
Most nézem, a Derkovits is angolos :(
23. trapiti (válaszként erre: 19. - Babuci08)
2014. jún. 16. 10:19

Szerintem ha felveszik, akkor válasszátok a Bajzát!

Még akkor is ha németből kicsit bele kell húznia.

Ismerős gyereke jár oda (hatodikos volt most) nagyon szeretik, és jobb az összetétel is. Van uszodájuk, jó környéken is van, biztonságoasbb mint a VIII. kerület. Az sem baj, ha nem a környéken lakó banádzós gyerekekkel haverkodik össze.

Nekem ugyan még kicsi a lányom, de a VII. kerületbe járt oviba, jó alaposan körbejártuk a környező sulikat iskoláválasztás előtt (aztán végül nem került rá sor, mert külföldre jöttünk.)

A VI. kerületben még az Erkel egész jó, de az inkább zenei profilú. Amit én még néztem (voltam is náluk) és nekem nagyon tetszett, az a Derkovits. Kicsi, családias iskola szintén normális helyen, jobb körzettel mint a VIII. ker.

A IX. kerület szintén elég vegyes.

22. Babuci08 (válaszként erre: 9. - Megi04)
2014. jún. 16. 10:18

Bakács utcai iskolát nem találtam,csak Bakáts Téri Ének -Zenei Ált.Iskolát.A lapjukat nem tudom megnyitni...

Egy másik oldalon találtam:

Bakáts téri ének-zenei Általános Iskola Bakáts tér 12. Tel.: 217-0485.

Emelt szintű ének-zene, testnevelés.

A fiam se énekelni,se sportolni nem szeret,de megpróbálom még felhívni,hátha van sima osztálya.Köszi.

21. Babuci08 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2014. jún. 16. 10:11
Ezt is megkérdeztem,csak angol van.
20. Babuci08 (válaszként erre: 7. - Sabomian)
2014. jún. 16. 10:09
Szia!Megkérdeztem ezt az iskolát is,összeboronálódott már egy másikkal és csak angolt tanít.Azért köszi.
19. Babuci08 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2014. jún. 16. 10:06
Tegnap éjjel kigyűjtöttem az összes iskolát a 6.,7.,8.,9.,és 10. kerületben.Ma felhívtam mindet, az általad ajánlott iskolákat elsőként.A Bajza holnap fogadja a férjem,azt mondta nem gond,hogy nem két tannyelvűben jártunk,az emelt szintbe belefér.A Terézvárosiba nincs csak angol,német szakkörrel.Az összes iskola angolt tanít amit hívtam.Nagyon kedvesek voltak általában,egy helyen volt egy durva férfi...aki elküldött a körzetes iskolába,hiába próbáltam mondani,hogy ott nincs német.Egy másik iskola fogad még ezen kivül minket ahol van német,a Vajda Péter Sportiskola ,de csak bizonyítvány osztás után kereshető fel,nálunk pénteken lesz.Maradt még egy pár iskola a listámon amit nem hívtam....Szerinted?Képzeld volt olyan iskola ahol megkérdezték sikerült -e lezárni az évet?Hallgattam mert hirtelen nem értettem,hogy tényleg arra gondol,hogy megbukott-e a gyerek.Nagyon kedves volt az egyik iskolában a hölgy,külön elmondta hova ne vigyük az osztály összetétel miatt és ajánlott is még két németes iskolát.Most egy kicsit nyugodtabb vagyok már.Köszönöm,hogy ilyen segítőkész vagy és a többieknek is.
18. trapiti (válaszként erre: 16. - Babuci08)
2014. jún. 16. 09:31

A Bajzában német nemzetiségi osztály van. A Terézvárosi két tannyelvű, de van sima osztálya is, ahol német-angol között lehet választani elvileg, meg kell kérdezni milyen a sima 8. most.

Általában azt gondolom, 8. osztályra mindenhol van hely, mert a jobban tanuló gyerekeket legkésőbb 6. után elviszik gimnáziumba. Lecsökkennek az osztálylétszámok, és szerintem egy jól tanuló gyereknek örülnek is. A VIII. kerületet mindenképp kerüld el, alapból problémás, de 7-8. osztályban már "válogatott" társaság van csak :( Mindenképpen valami jobb iskola kell, ahol nem csak azok maradtak a 8-ra akik semmire nem jók.

2014. jún. 16. 09:18
Igen arra gondoltam!Egyetértek azokkal,akik a 6-7 kerületi iskolákat javasolják!!!Pedagógusként dolgoztam a 8.kerületben,próbáljátok meg elkerülni!Az a gond,hogy tanítani sem könnyű úgy,hogy van az osztályban 4-5( és akkor ez csak a minimum) olyan gyerek,akik nemhogy rendbontók,de a tanárok is félnek tőlük!Tisztelet a kivételnek,akik ritkák,mint a fehér holló!Fasori intézmények valóban nagyon jók!Sok sikert!Annyi szösszenet még,hogy vidéken mások ezek az emberek,mint a 8.kerületben,itt ők a királyok,bármit megtehetnek....:(
2014. jún. 16. 07:32
Megnéztem ezeket az iskolákat amit ajánlottatok,nem látom,hogy németet tanítanak-e.A VI.kerületi iskolában igen,de kéttannyelvű.Felírtam az elérhetőségeket,megpróbálok telefonon informálódni,hátha van ott még valaki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook