Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tartásdíj fórum

Tartásdíj (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
198. moonlight13 (válaszként erre: 195. - Zizi3)
2015. nov. 15. 17:08

Szerinted ez értelmes kérdés?

Na jó, hátha valaki meg tudja ezt neked válaszolni.

197. moonlight13 (válaszként erre: 191. - Zizi3)
2015. nov. 15. 16:40
A munkáltató vonja, vagy az exed utalja?
196. moonlight13 (válaszként erre: 194. - Zizi3)
2015. nov. 15. 16:39
Mi nem szép? Sokan egyáltalán meg sem kapják a nekik járó gyerektartást. Erre írtam, hogy te örülhetsz, ha kapsz.
195. zizi3
2015. nov. 15. 10:02
Nem kaptam ebben a hónapban,és ennyit mondott,15. Kell utalni,nem megkapni,csak szeretnék egy értelmes választ rá,köszönöm!
194. zizi3 (válaszként erre: 193. - Moonlight13)
2015. nov. 15. 09:59
Bajod van?vagy csak úgy engem választottál hogy lehurrogsz?nem szép amit irtál!inkább ne tetted volna,
193. moonlight13 (válaszként erre: 191. - Zizi3)
2015. nov. 14. 23:13
Örülj neki, ha megkapod az adott hónapban!
192. moonlight13 (válaszként erre: 191. - Zizi3)
2015. nov. 14. 23:12
Erre nincs szabály! Fél évre visszamenőleg kérheted utólag tudtommal (ha nem változott azóta).
191. zizi3
2015. nov. 14. 22:19
Sziasztok!légyszi véleményt kérek.15-ig kell utalni vagy addig kell megkapni a tartásdijat??
2015. júl. 8. 06:32
Sziasztok!Nem rég kaptam meg a határozatot,hogy az állam biztosítja a tartásdíjat a szokásos 3 évre. A lényeg az hogy decemberben nyújtottam be az igényt erre és most a határozatban az van h decembertől júni 30-ig járó díjat egy összegben megkapom. Ez rendben megis érkezett viszont a júliusi összeg az még bem pedig az van a határozatban h minden hónap 5-ig küldig. A kérdésem az lenne h Mikorra várgatom az összeget? Biztos van olyan személy itt aki ilyen formában kapja a tartásdíjat.ja utalással kértem.
189. moonlight13 (válaszként erre: 185. - Pzuzu)
2014. júl. 1. 20:54
Ez nekem így elég zavarosnak tűnik! Te értesz ebből valamit? Vagy a pasi magyarázta ezt így? Aki ennyire jó a tőzsdézésben, az nem munkanélküli, ill. pénz nélküli!
188. pzuzu (válaszként erre: 187. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 1. 14:02
Drága "Takarítósom"!!! Én is akkor leszek a legnyugodtabb, ha már kint lesz és küldi a pénzt, igen sok pénzt kell küldenie, mert nekem kell majd fizetnem az elmaradt számlákat(csak a közös költség elmaradás kb 2 kiló), Nav tartozás, hitelek tömkelege...Nem fogok nagy lábon élni, hogy mihamarabb letudhassuk a rengeteg adósságot, és nagyon remélem ő sem. Eszem ágában nincs kimenni, nincs az az isten, max hétvégi látogatásra ha egyszer úgy adódik...Ha nem lennének gyerekek kimennék én is dolgozni és bérbeadnánk a lakást, de hülyeség azon tipródni mi lenne ha..., vannak és így a jó :-D!!! De a lent leírtak miatt nekem esélyem nem lesz munkába állnom. Az a tőzsdés dolog úgy zavaros ahogy van. El se hinném, hogy ilyen létezhet ha nem lettem volna a tanúja. Megjelent a K&H számláján mint beérkezett összeg xyxy az Erste banktól (igen, az országosan ismert bankról van szó!!!), netbankáron keresztül néztük. Volt már kinézve gyönyörű ház itt helyben (ahogy láttuk, hogy növekszik a pénz-el se akartuk hinni) mentünk a bankunkba, hogy az előlegre valót kivegyünk. Mondták bent, hogy rendben, ők is látták (kerek szemekkel) az összeget, pár perc múlva: nem tudjuk még kivenni mert egyelőre csak "névlegesen" érkezett meg Svájcból (ahol az Ersten keresztül) tőzsdézett, ne aggódjunk 1-2 nap és itt lesz. Hát nem lett, sőtt el is tűnt. Ekkor ment be a párom reklamálni és mindenféle kifogásokkal jöttek, hogy miért nem jár neki ez a pénz...Na ezek után jelentettük fel őket és végül így került az egész a békéltetői testülethez, elvileg nem akarnak pereskedni, fizetni fognak. Na ezt várjuk évek óta. Ja és persze nem a férjem az egyetlen károsult, pár kisebb összegett kifizettek, a többiek várnak mint mi...Én megértem, hogy ezek után megtört és úgy érezte átverték,nincs értelme semmit csinálni, de mi ittuk meg a levét, vele egyetemben :-(
2014. júl. 1. 11:37
De ami a legjobb megoldás: küldje haza a pénzt, te itt összegyűjtöd!:))
186. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 185. - Pzuzu)
2014. júl. 1. 11:10

Drága Pzuzu!

Ne haragudj, de már szerintem néhányan akkor lennénk nyugodtak, ha kint lenne, küldené a pénzt.


Ez egy kicsit zavaros, hogy a megnyert pénz a bankszámláján van,mint beérkezett összeg.

Akkor nem az övé? Vagy nem az ő számláján van?


Lehet, ez mindegy is, csak egyre vigyázz! Nehogy kimenj a gyerekekkel, ha 1x azt mondja, hogy minden oké, menjetek!


Csak te, szétnézel és irány vissza! ki ne csábítson 2 gyerekkel néhány hónap múlva!:))


Előtte itt számolj be a dolgokról, ha lehetne.))

185. pzuzu (válaszként erre: 183. - 91d4989ab9)
2014. júl. 1. 09:55
Biztos rossz lesz, de most úgy állunk, hogy muszáj! Anglia (végül úgy néz ki oda megy) nem a világ vége, felvette a kapcsot "fészen" a kinti magyarokkal, és mindig jön haza vki, akinek még van hely az autójában...Meg nem örökre akar kimenni (legalábbis remélem :-)!!), csak egy kicsit "megszedni magát. Iszonyat ügyes a tőzsdézésben, világversenyen ami az interneten zajlott több héten át 2. lett! Ezen felbuzdulva 20ezer ft kezdőtőkével, elkezdett "forexezni" az Erste brókers' tőzsdéjén, ahol nem is írom le mennyit (de rengeteg-több tízmillió) ft-ot "csinált (bocsi nem tudok jobb szót), amit nem akar az Erste kifizetni, ennek több mint 2 éve..., pedig a nyeresége megjelent a K&H-s bankszámláján mint beérkezett összeg. Feljelentést tettünk a PSZÁF-nál, miután többszöri beszélgetés után sem történt semmi. Most a békéltetői testületnél van az ügy, mert az Erste peren kívül akart megegyezni. De mindig ott tart, hogy "hamarosan lezárul" és nem történik semmi. Külömben ekkor tört meg a férjem, két vetélés után (egyik ikrekkel), végre jött a lányunk (mondjuk a 13 héten jött "egy kis" horror, mert 7.8 mm volt a nyaki redője és esélyt nem láttak egészséges babára-de ez egy újabb történet lehetne), úgy tünt sok pénzünk lesz, "Maternityben" szülök, veszünk családi házat ahol a fiai is bőven elférnek... stb-stb, és mindez kártyavárként omlott össze. Mit is akartam ebből kihozni? Ja, hogy ha már lerendezte az adósságokat és normál szinten élünk, összegyűjt 2millió ft-ot és nyit Svájcban egy számlát és újra elkezd tőzsdézni, mert ott már ki is fizetik amit "megcsinál". Tőzsdés körökben a neve "fogalom", naponta kapja a felkéréseket, hogy oktasson és vezessen tanfolyamokat, tőzsdeügynökségek kérik, hogy dolgozzon náluk. És ha ez beindul, akkor bármennyi pénzt tud keresni, első gondolatunk az volt, mennyi beteg gyerek műtétjét lehetne finanszírozni, szegényeket segíteni... Mert erről mindketten egyformán vélekedünk.
184. pzuzu (válaszként erre: 180. - Moonlight13)
2014. júl. 1. 09:30
Dehogy venné el, nem hülye, nem akar ő a mindenapok nyűgös ügyeivel foglalkozni (azt rám hagyja)fürdik a vidám hétvégék gondtalanságában. Írtam, hogy soha nem ment szülőire, nem vitte gyereket suliba, orvoshoz, stb... Én mondtam hogy legyen fordítva, legyen nála hétközben, oldja meg ő a hétköznapi gondokat én meg hétvégente szórakozok vele, élből elutasította (nyilván úgyse adtam volna oda, csak egyértelműen tudtam mi lesz a reakciója). Amúgy se tudná ellátni, reggel indulás irodába, este 10-kor (leghamarabb!!!)haza. Ebbe hogy férne bele a fia??? A nyári szünetről nem is beszélve. És itt jön a bibi, miért nem tudtam sose dolgozni..., mert úgymond egyedül neveltem a gyereket, és nem tudtam volna (próbáltam dolgozni)hova tenni ha beteg vagy szünetek (ugye akinek gyereke van tudja hogy egy évben majd' 4 hónap!!!) vannak. Mondtam neki, hogy szeretnék dolgozni, hogy pénzt tudjak keresni, de akkor neki is ki kell vennie a részt a fia mindennapjaiból. Azt mondta szó se lehet róla, mert akkor ő nem tud pénzt keresni. na, legfőképp ez miatt keveslem a 40ezret amit ad!!!Egyébként a bíróság megítélte, hogy mivel "közös szülői felügyelet" alatt van a fiunk, a nyári szünet feléről neki kellene gondoskodnia, de lesz..ja, letudja 1 hét Törökországgal, oszt annyi.... :-(
183. 91d4989ab9 (válaszként erre: 182. - Pzuzu)
2014. júl. 1. 09:21
el megy, pénz lesz de nem lesz veled? vagy most már kibírod így?
182. pzuzu (válaszként erre: 181. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 1. 09:13
Na, akkor megnyugodtam, tényleg azt hittem szegénykém állandóan takarítanod "kell",de így okés :-D. Elvileg a héten mindent lerendez itthon, tegnap visszaadta a vállalkozói engedélyét, kilép a munkahelyéről, vasánap lesz kis Miám 1. szülinapja-azt még megvárja és a jövő héten megy ki, megnézte kedd-szerdán legolcsóbb a repjegy (talán anyuja vagy a haverja megelőlegzi neki a pénzt az induláshoz). Úgy néz ki pizzafutárként fog kezdeni, várja kint a magyar tulaj, de őrület, mert ezzel is 5-600 ezer forintot lehet keresni, mondtam, ha én ezt tudom már rég kint lennél!!!
181. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 178. - Pzuzu)
2014. jún. 27. 14:54

Egyszerűen , mert takarítás után regisztráltam ide.

És gondoltam, ezt nem felejtem el.

Dehogy takarítok állandóan; csak nem szeretem a koszt, rumlit . DDD


Tényleg nagyon örülök, pedig az elején olyan furcsa voltál. De aztán kezdett kibontakozni a történet! :))

Művész úr mikor indul dolgozni? DDD

180. moonlight13 (válaszként erre: 179. - Pzuzu)
2014. jún. 27. 12:51

Mondjuk ez így érthető! De hát ez volt a jólét ára!

Amúgy a jól kereső apukák annyi gyerektartást adnak, amennyit akarnak. De a bíróság nagyon sokat nem ítél meg akkor sem, ha az ex milliókat keres.

A gyerektartás felemelését megpróbálhatod, csak nehogy az jöjjön ki végeredményül, hogy nem tudod eltartani a gyerekeidet, és apuka elveszi a gyereket.

179. pzuzu (válaszként erre: 176. - Kattyus)
2014. jún. 27. 11:20
Mert soha nem volt ideje rám, nem foglalkozott velem, mindig csak a munka (a sok pénz-jó kereset ára) reggel el-éjjel haza, hétvégén fáradt volt, nem volt kedve sehova menni, nem hívtunk barátokat, magának való ember. Én meg szép lassan elhidegültem tőle, kiszerettem belőle. Egy nőnek kell a törödés, az ölelés, a szeretet. Ezeket nem lehet pénzzel pótolni. Szexelni persze lett volna kedve, de nekem meg így ahhoz nem volt kedvem.
178. pzuzu (válaszként erre: 177. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 27. 11:13
Szió! Köszi, hogy velem örülsz :-), jólesik! Főleg azok után, ahogy leszólt Zsuzsa tegnap este :-(. Igen, sajna nagyon szétszórt vagyok mostanában, a sok probléma..., mindig agyalok, így meg figyelmetlen vagyok. Nem, majd még nyakamba veszem a férjem gyerekeinek is a problémáját...nincs elég bajom??? Segítettem már eleget! Külömben miért "takarítós" a neved? Állandóan takarítasz? Szép napocskát Neked :-)!
177. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 162. - Pzuzu)
2014. jún. 27. 09:42

Végre!!! DDD

Mondtam, hogy kapkodósabb vagy, fogadjunk, sokszor azt se tudod hol áll a fejed?


Nyugi.........

176. kattyus (válaszként erre: 174. - Pzuzu)
2014. jún. 27. 06:44
Ti miért váltatok el?
175. pzuzu (válaszként erre: 173. - 91d4989ab9)
2014. jún. 27. 00:38
Nem is akartalak, csak leírtam a tényeket.
174. pzuzu (válaszként erre: 171. - 91d4989ab9)
2014. jún. 27. 00:35
Ja, a gyerekei apja megmaradt, foglalkozik velük, megy értük oviba-suliba-edzésre, vigyázott rájuk ha betegek voltak, hogy anyu dolgozhasson, vitte orvoshoz, ment sulis ünnepélyre, szülői értekezletre, iskolai szünetekben felügyelte őket.... De ez biztos mind semmi, na ezek közül az exférjem egyet nem tett meg a 8 év alatt!!!!!!!!!!!!!!!! Most akkor, hogy is van ez, ki a jó ember, a pénz számít csak, vagy mégsem??? Azt meg hogy hogy alakul az életünk, a kapcsolatom a férjemmel, várjuk ki a végét. De köszönöm, hogy a legjobbakat kívánod nekem. A kislányunknak is jó apukája, sétáltatja, fürdeti, pelenkázza, eteti, játszik vele :-)nagyon szereti. Az, hogy az életében történtek sorozatos rossz döntések, lépések, ami miatt nem lett munkája, pech, de most próbálja foggal-körömmel orvosolni...
2014. jún. 27. 00:30
hát nem győztél meg:D
172. pzuzu (válaszként erre: 171. - 91d4989ab9)
2014. jún. 27. 00:19
Akkor utálhatod az ilyen nőket mint én, aki évekig vettem a gyerekeiknek a szülinapi és karácsonyi ajándékokat, etettem őket a sajátom tartásdíjából amikor hétvégente nálunk voltak, adtam a fiam kinőtt ruháit, amiket okádék géprongyként kaptam vissza...én ilyen szar alak vagyok! És mi az hogy "oda meg nullát FIZETTEK"? Nekem miért kéne bármennyit is fizetnem? És éhen biztos nem döglenének, mert elég jól élnek, anyu és az új pasija (aki egyébként szintén anyósoméknál lakik, férjem lakrészében)is jó helyen dolgoznak. Egyébként én senki férjét nem szedtem el, menekült tőle. De ha valaki férjét el lehet szedni, az annyit is ér hadd menjen. Ha tőlem el tudják szedni, nyugodtan mehet. Azt elfelejtetted, hogy évekig egyedül fizette a férjem a közös hiteleiket? Az nem olyan mintha adott volna pénzt? És hogy mind eladogatta a férjem cuccait? Az sokkal több, mint fél évi (azóta nem fizetett)gyerektartás...Elég sok arany és 200 db-os régi, márkás borgyűjtemény, többszázezer ft értékű... De mindegy, lehet engem utálni, attól én nem leszek kevesebb. Én azért keveslem a negyvenezret, mert 3 millióhoz képest kevés (barinőm férje 1 misit keres és 250-et lead 2 gyerekre), fele elmegy benzinre (csak a fiaméra)és soha nem tudtam dolgozni az exférjem miatt (na ezért járt volna az asszonytartás v magasabb tartásdíj), mert ő kerek perec kijelentette, hogy havi 2 hétvégén és 2 üdülésen kívül, semmilyen formában nem tud részt venni a fiunk vigyázásában, vele való foglalkozásban, mert akkor "NEM TUD ENNYI PÉNZT KERESNI".......Jó éjt Neked!
171. 91d4989ab9 (válaszként erre: 169. - Pzuzu)
2014. jún. 26. 23:50

elég aranyos vagy, de utálom az ilyen nőket, neked kevés a negyvenezer, de akitől meg elszedted a férjét két gyerek apját oda meg nullát fizettek és azt mondod nekik könnyű mert anyós eteti őket, ja mert ha apucin múlna éhendöglenének...


ez a pasi egy szar alak, remélem el tudod küldeni izlandra egy rákászhajóra mert, munkakerülő és apának is szar, ha váltok ő nem fog neked 40et se fizetni az fix... na megyek...:(((((((((( pórul fogsz ezzel járni:(((

170. pzuzu (válaszként erre: 168. - 91d4989ab9)
2014. jún. 26. 23:48
Már pont írtam :-D
169. pzuzu (válaszként erre: 164. - 91d4989ab9)
2014. jún. 26. 23:46
Már jó régóta semmit. Amikor elváltak, a keresete alapján 30.000 állapítottak meg. Mondjuk nekik könnyebb mert ott maradtak ahol voltak, közös házban a volt anyóséknál (férjem szüleinél), csak külön bejáratú házrészben és álandóan ott esznek, meg anyós mindig vesz nekik ezt-azt, vigyáz rájuk ha betegek v anyuci megy csavarogni, gyakran hozza-viszi oviba, suliba, edzésre őket, így azért egyszerűbb...Ja, a férjem egy szál laptop-al jött el, közösen felvett hiteleiket ő egyedül fizette. Amik ott maradtak személyes tárgyai, értékei, érdekes mód mind eltűntek...Azt mondta a volt asszony, hogy kidobta (aranyakat???), a férjem saját házából?????
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook