Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás és a terhesség fórum

Dohányzás és a terhesség (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 21. 16:41
Én is dohányoztam a terhességem előtt, de mivel a párom nem, letettem. Rá 4 hónapra lettem terhes. A páromról mostanában derült ki, hogy asztmás, a lányomról pedig 2,5 évesen. Tudod hányszor jutott eszembe, hogyha dohányoztam volna, egy életen át magamat okoltam volna, hogy miattam lett asztmás. Hogy a saját egészséged tönkre teszed, az a magánügyed, felnőttként hozhatsz döntéseket, de a kicsié tőled függ, ő nem tudja azt mondani, hogy köszi, de ezt nem kérem... Ez pedig felül ír mindent!!!!
42. flier
2014. jún. 17. 15:08
én is annó cigiztem....aztán elkezdődtek a reggeli rosszullétek és még a közelemben lévőt se tudtam elviselni.persze a rossz beidegződés meg marad h reggeli kávé cigi.de 1 hét itán már a kávé szagát se tudtam elviselni igy ez a problémám is megoldodott.amugy én a 20 terhességi hétig nagyon rosszul voltam.a 3 -dik gyerekemmel viszont egyszer hánytam és semmilyen rossz közérzetem nem volt.sokkal nehezebb volt-amugy itt is volt olyan anyuka aki végig cigizet és tökre egészséges majd 4 kg gyereket szült.csak aztán idővel a gyerek hiperaktiv lett.a doki azt mondta h lehetséges ettől.én akiket ismerek h cigiztek azoknak mind magatartási problémáju gyereke lett
41. anya4005 (válaszként erre: 40. - Nbandus)
2014. jún. 17. 14:59

Hat,azt en is remelem

Nem akarom megmagyarazni az "igazam",mert valoban nincs,nem is lehet! Viszont zavar,hogy mindent probalnak ma mar a bagora fogni!

A felelosseg alol pedig nem akarok kibujni,hiszen elobb-utobb a gyerekeimmel is el kell majd beszelgetnem errol,es hidd el,az o velemenyuk mervadobb lesz!

2014. jún. 17. 13:47
Nem a savat kapod, csak olyan dolgokat írsz, amivel meg akarod magyarázni a saját igazadat, pedig nincs, és próbálsz kibúvót keresni a felelősség alól. Mindenesetre örülök, hogy egészséges gyerekeid lettek, és reméljük ők nem fognak cigizni... ;)
39. anya4005 (válaszként erre: 38. - Nbandus)
2014. jún. 17. 13:42

Nyilvan rosszabb,en ennek nem allitottam az ellenkezojet,csak arra reagaltam,hogy hallani a babak hangjan,ha dohanyos az anya. Erre irtam,hogy a pocakban is szenved az elvonastol,csak azt nem hallani.

Nem akarok en kampanyolni a hulyeseg mellett,de a forum ugy indult,hogy tapasztalatokra volt kivancsi a kerdezo. Leirtam. Tudtam,hogy kapom majd a savat,de ami tortent,megtortent.

38. nbandus (válaszként erre: 37. - Anya4005)
2014. jún. 17. 13:14
Igen, ezért szokták azt javasolni, hogy ha valaki nagyon erős dohányos, akkor a terhesség alatt fokozatosan, pár hét alatt szokjon le, nem kell feltétlenül egyik napról a másikra. De végigdohányozni egy terhességet rosszabb, mint terhesség alatt leszokni...
37. anya4005 (válaszként erre: 36. - Cippora)
2014. jún. 17. 13:00

Mivel az anya szervezeteben emelt szinten van jelen a nikotin,ezert a magzat is emelt szinten kapja,amit kesobb megvonnak tole,tehat hianybetegseg alakul ki,ha atgondolom. Mert,ugye,igy az o szervezete sem termel nikotint (amit egyebkent minden szervezet termel,na ezt doki mondta),mert kapja egy darabig,aztan elvonjak tole,mikor a kismama leall a pofekelessel. Ez csupan egy gondolatmenet,amt probaltam logikusan atgondolni,de nyilvan nem fogunk egyet erteni!

Dokit mar nem kerdezek meg,az legyen a babat tervezo dohanyosok dolga.

36. Cippora (válaszként erre: 33. - Anya4005)
2014. jún. 17. 12:10

A nikotin a szervezetbol sokkal lassabban urul ki,mint 1-2 het,tehat a baba is fuggo lesz,ha a teherbeeses elott 1 evvel meg dohanyzik a kismama.



Ezt ne hangoztasd kérlek,mert nem igaz,kérdezz meg egy orvost.Nem lesz függő,max nem egy maximálisan egészséges szervezetben fogan meg.A tüdődnek,ereidnek stb valóban kell 1 év mire egy nemdohányzó szintján lesz,de attól még nem lesz függő a baba.Istenem...

35. anya4005 (válaszként erre: 34. - Nbandus)
2014. jún. 17. 11:49
Hidd el,probaltam,nem ment! Ez van,gyenge voltam/vagyok hozza. Nyilvan a gyereknek nem jobb igy,es nekem sem!
34. nbandus (válaszként erre: 33. - Anya4005)
2014. jún. 17. 11:08
Te dolgod, hogy mit teszel/tettél, de akkor is leszokhattál volna, mikor megtudtad, hogy terhes vagy, vagy a második előtt, vagy szoptatás előtt stb... Nehogy már azzal takarózzunk, hogy jobb így a gyereknek is, meg mindenkinek... A gyerekorvos meg mit mondott volna, miután 9 hónapig letojtad, hogy árthatsz a gyereknek, nyílván nem látott esélyt, hogy észhez térj...
33. anya4005 (válaszként erre: 32. - Nilena)
2014. jún. 17. 10:56

A nikotin a szervezetbol sokkal lassabban urul ki,mint 1-2 het,tehat a baba is fuggo lesz,ha a teherbeeses elott 1 evvel meg dohanyzik a kismama.

Nagyon szep dolog,hogyha valaki mar a probalkozas megkezdese elott leszokik,talan en is ezt tettem volna,ha tudom,hogy lehet valaha gyerekem.

A szoptatas kozben dohanyzo kismamakrol annyit,hogy ha a terhesseg alatt is bagozik valaki,akkor ez mar nem sokat szamit! En konkretan megkerdeztem a gyerekorvost,hogy szoptassak-e,es azt mondta,hogy nyugodtan,ha mar nem tudtam letenni a bagot!

A koraszulest es a kis szuletesi sulyt pedig meg sok mas dolog is eloidezheti. Nekem az egyik fiam idore jott,a masik tovabb is maradt,es mindketten 3kilo folott voltak.

32. nilena
2014. jún. 17. 10:25

A saját véleményemet most hagyjuk a dohányzó kismamákról, inkább csak a tényekre hagyatkozzunk.


A baba nem lesz függő attól, hogy a pozitív teszt kiderüléséig cigizik az édesanyja, a felnőtt ember sem lesz függő 1-2 hétnyi dohányzás után. Viszont mikor megszületik, már 9 hónapja kapta az anyagot, tehát igenis számít, mikor szokik le a kismama.


Másrészt. Ha azt nem nézzük, mennyi káros anyag szívódik fel a méhelpényen keresztül, akkor is ott van az oxigénhiány. A baba a mama légvételéből szerzett oxigénnel "lélegzik". Ha anyu oxigén helyett tömény füstöt szív be, akkor egy-egy kis időre oxigénhiányt idéz elő a babánál. Én ezt nem vállanám semmiképpen.


Harmadrészt pedig sok-sok kutatás bizonyítja, hogy a dohányzás összefüggésben van mind a koraszületéssel, mind a kis súlyú babákkal, mind a felnőttkori magatartás zavarral és tanulási nehézséggel.


A gyermekvállalás lemondásokkal is jár, valamikor el kell kezdeni ezeket. Én biztos, hogy hónapokkal a próbálkozás előtt leszoknék, különben sosem tudnám megbocsátani magamnak, ha valami baja lenne a gyerekemnek.

2014. jún. 17. 10:09
A dokim azt mondta, hogy 1-2 szál cigitől nem lenne baja a gyereknek, de nyílván jobb a nulla. Nem tudom elhinni, hogy az az ember, aki gyereket vállal, és ezzel felelősséget, annak hogy nincs elég akaratereje arra, hogy felelősségteljesen lerakja a cigit?! Én nem voltam nagy cigis, de napi 6-7 szálat elszívtam, teherbeesés előtt már csak 3-at, de a pozitív teszt óta egyet se. Pedig kívántam, vágytam rá, és tudtam, hogy 1-1 száltól nem lenne baja, de annak meg semmi értelme, csak fenntartanám a függőséget. És akkor még nem beszéltünk a szoptatás közben dohányzó anyukákról...
2014. jún. 16. 19:41
Az unokatesóm kisfia folyton beteg, asztmás és fájdalmas nézni mikor gépre kötik és sós vizet kell belélegeznie. Arról nem beszélve hogy nagyon rossz kisgyerek pedig nagyon jó nevelésben részesül. Mindez a cigi miatt van. Én magam is kismama vagyok de mióta babát várok nem dohányzom. Hogy leteszed csak a saját fejedben dől el, minden más kifogás. A családomban sokan dohányoznak, köztük a párom is és nekem akkor sem hiányzik. Lehet ha nem hagyom abba akkor is egészséges gyerekem lesz, de mi erre a garqncia? Inkább nem kockáztatok hiszen nem ő kérte az életet. Mi szerettük volna őt. Miért tegyem tönkre?
29. anya4005 (válaszként erre: 27. - Gigi80)
2014. jún. 16. 16:20

Es,ha a terhesseget megtudva az anya leteszi a bagot,akkor nincs a picinek elvonasi tunete? De! Csak amig bent van,nem hallani,hogy szenved!

Annak,aki tervezi a teherbeesest,mindenkepp meg elotte minimum egy evvel le kene tennie a cigit,ugy van is ertelme.

28. Derya (válaszként erre: 27. - Gigi80)
2014. jún. 16. 14:50
:-(
27. Gigi80
2014. jún. 16. 14:37
Újszülött osztályon dolgoztam.Higgyétek el,lehet hallani a gyerek sírásán, hogy anyuka bagózott-e.Ha igen, az elvonási tünetektől szenvednek ezek a pici babák,és teljesen másképp, elvonási tünetektől szenvedve sírnak.Ha tetszik ha nem ez az igazság.
26. Cippora (válaszként erre: 25. - Anya4005)
2014. jún. 16. 07:42
Igyekszem is nem ítélkezni a mindennapokban,de ilyen esetben nem könnyű.De mindegy mit mondok mert úgyis "hegyi beszédnek" tartanád.Ne haragudj,de annyi beteg gyereket láttam már,és annyian nem esnek teherbe sehogy sem,más meg vígan szívja a cigit terhesen ahelyett,hogy vigyázna a legjobb tudása szerint a gyerekére.Neked önző módon a saját szenvedélyed fontosabb volt.Adj hálát inkább,hogy egészségesek lettek a gyerekeid,és mélyen szégyelld magad!
25. anya4005 (válaszként erre: 24. - Cippora)
2014. jún. 15. 23:25
Szerintm ismeretlenul itelkezni nem szep dolog! Nyilvan lehet ez a velemenyed,es le is irhatod,meg jo,hogy ettol nekem nem lesz rosszabb!:-)
24. Cippora (válaszként erre: 12. - Anya4005)
2014. jún. 15. 22:44
A cigaretta fontosabb volt mint a gyerekeid egészsége,ennyi!Vannak ilyen emberek is...
2014. jún. 15. 21:52

Nincs új a nap alatt...


[link]

22. szafaripók (válaszként erre: 21. - 130454e42d)
2014. jún. 15. 21:23
Nem én gondoltam ki magamtól, a szülészorvosa mondta. Anyuka nem volt épp egy elmebajnok, neki próbálta elmagyarázni a dokija...
21. 130454e42d (válaszként erre: 18. - Szafaripók)
2014. jún. 15. 21:15
A koraszülések nagy része ismeretlen eredetű fertőzés miatt következik be sajnos :(
20. anya4005 (válaszként erre: 17. - 91d4989ab9)
2014. jún. 15. 21:13

Nem reklamozon,es nyilvan,ha az lett volna a kerdes,hogy le tegye-e a forumindito szerintem,akkor a valasz igen! De tapasztalatokra volt kivancsi!

Egyebkent letezik olyan beteg gyerek is (sajnos),akit nagyon vartak,keszultek ra,minden a terhessegrol szolt...

Nyilvan a cigaretta nem tesz jot a babanak,de azert ne irjunk minden bajt a szamlajara!

19. spinneli (válaszként erre: 1. - Véleményem)
2014. jún. 15. 21:09

Az alkohollal ellentétben a dohányzás már a fogantatás pillanatában rossz hatással lehet a magzatra.

Ha van választásod, minél hamarabb tedd le, nem könnyű, de a baba egészsége biztosan a legfontosabb neked is.

18. szafaripók (válaszként erre: 17. - 91d4989ab9)
2014. jún. 15. 21:01

Amikor szültem, a kórházban volt egy kismama, akinek koraszülött babája volt, egyértelműen a cigi miatt... És még nem tudták, hogy lesz-e valami maradandó baja...

Nyilván mindenre van példa, és rögtön lesz ellenpélda is, én nem hazárdíroznék a gyerekem egészségével...

17. 91d4989ab9 (válaszként erre: 12. - Anya4005)
2014. jún. 15. 20:59
én meg ismerek bagósnőnek született beteg gyerekét... örülj hogy nálad nincs gond és ne reklámozd
16. anya4005 (válaszként erre: 14. - Derya)
2014. jún. 15. 20:54

De,buszke vagyok! Ket gyonyoru,egeszseges,okos fiam van! Mire legyek buszke,ha nem rajuk?!:-)

A bagozasra nem vagyok buszke,de arra terhesseg nelkul sem voltam!

2014. jún. 15. 20:38

Az anya szervezetének sem jó a cigi, akkor miért ne lenne hatással a babára?

Ha még csak tervezitek, érdemes most leszoknod, hogy legalább ez a teher lemenjen a testedről.

Én soha nem gyújtottam rá. SENKI nem jelentheti ki, hogy egy másik ember testében növő babára milyen hatással lesz az anya dohányzása. Az meg, hogy a saját anyja veszélyeztesse a gyerekét, na arról is van véleményem, de nem ez volt a kérdés...

14. Derya (válaszként erre: 12. - Anya4005)
2014. jún. 15. 20:19
erre en nem lennek buszke... :-(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook