Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Antidepresszáns szoptatás alatt? fórum

Antidepresszáns szoptatás alatt? (beszélgetős fórum)


23. libalány (válaszként erre: 22. - Libalány)
2014. júl. 6. 11:20
neonatológus
2014. júl. 6. 11:19

az ssri-k közül a paroxetin hatóanyagúakkal lehet szoptatni,mert nem megy át kimutatható mennyiségben az anyatejbe.

Az orvosom írta fel pánikbetegségre,majd a kórházi neontológus is ellenőrizte a dolgot,és a genetikai tanácsadóban is ezt mondták.

Ezzel együtt én kevesebbet szedek mint amennyit felírtak,megpróbáltam,hátha az is elég,és elég is hála Istennek.

21. andi6020 (válaszként erre: 17. - Bv2014)
2014. jún. 18. 22:19
Mi a baj a tápszerrel? Komolyan nem értem.
20. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Bv2014)
2014. jún. 18. 22:05

én azt a minimális szintet se engedném a gyerekembe folyamatosan!


Nem is értem, miért lehet ez kérdés, hogy ilyen gyógyszer mellett valaki szoptasson-e? Egészen bizarr és -számomra- felháborító gondolat a szoptatás ebben az esetben

19. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 17. - Bv2014)
2014. jún. 18. 21:58
Én a helyedben maradnék a tápszernél. Az a biztos,mert tényleg mi van ha késöbb lesz valami gond tőle? Elég csak enyhe magatartási zavar vagy tanulási nehézség...már egy sor komolyabb probléma lesz az iskolában a tanárokkal a tanulásban haladással..necces. Persze ne igy legyen,de érted...Nem rossz a tápszer egyáltalán!
18. megi04 (válaszként erre: 17. - Bv2014)
2014. jún. 18. 20:45

Én pl. arról beszéltem,hogy KÉSŐBB nem lehet-e baj belőle? Pl. iskoláskorban...Mert ameddig baba nem lehet tudni,hogy ártott-e neki...?

A doki nem javasolt esetleg valamit?

Vagy pl.ha nem bírod nélküle,akkor szerintem,jobb,ha szeded,de a babát tápszerrel eteted.A világon semmi baja nem lesz.Nekem nem volt tejem a második fiam nem is tápszert kapott,hanem tejet,és sokkal egészségesebb,ellenálóbb volt,mint a sógornőm anyatejes babája.Ezt csak azért írom,mert megértem,ha muszáj szedned,de akkor ne szoptass...Akkor biztosan nem fogsz neki akaratlanul ártani.

17. bv2014 (válaszként erre: 16. - 4c1a787e8f)
2014. jún. 18. 20:32

Sziasztok!

Nem nagyon van időm jönni, de amikor tudok, olvaslak benneteket!

köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat.

Természetesen én sem laikus találgatás és fórumok alapján fogok dönteni,csupán érdekelt, hogy van-e valakinek ilyen tapasztalata.

Prozac-ot javasolt a doktornő és van több páciense is, akik szoptattak mellette, minden OK. Sőt, terhesség alatt is kellett szednie egyiküknek. Nagyon minimális megy át az anyatejbe és nem éri el a hatékony szintet - így mondta - nem lehet tőle baj....

Én nagyon félek tőle. Igyekszem húzni ameddig csak lehet nélküle.

16. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 17. 10:11

Pedig nagyon is kell. Nyilván jelent némi kockázatot, de javasolni szokták a szedést terhesség alatt is. Általában nem abból van a baj, hogyha gyógyszert szednek terhesség alatt, hanem abból, ha nem, és éppen akkor zuhannak meg, amikor meg jól kéne lenni..


Én is végig szedtem gyógyszert terhesség alatt, sőt, altatásos műtétem is volt. (Bár ezek más jellegű gyógyszerek voltak, inkább fájdalomcsillapítók.) Minden orvos azt mondta, hogy nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy ettől baja lesz a gyereknek, viszont annak elég nagy, hogy bajunk lesz, ha nem kezelnek terhesen.


Így is lett, gyereknek semmi baja..


Persze ezeket a dolgokat elsősorban orvosokkal, genetikusokkal kell megkonzultálni még jó előre, a beteg pontos bajának, a gyógyszer fajtájának függvényében, és nem a neten laikusoknak találgatni. Ilyen szempontból nem is értem ezeket a fórumokat.

15. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 14. - ElErIm77)
2014. jún. 16. 23:04
Már azt nem szabadott volna. Nem is értem..és most a szoptatás miatt aggódik? Hát akkor az orvosa nem mondott neki semmit? Furi.
14. ElErIm77 (válaszként erre: 7. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 14. 08:49
akkor is szedte
13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - 91d4989ab9)
2014. jún. 14. 08:01

Hát van akinek ez bejött, másoknak meg csak a nyűg volt meg a keserűség. Ha valakinek amúgy is gondja van, ne vegye ezt a nyakába. Alakítsa ki a tápszeres napirendet, és nagy előnye, hogy ő el tud menni, ki tud szakadni, könnyebb másra bízni a babát. Egy pszichés betegséggel küzdőnek ez is szuper érzés, meg a rokonoknak is, ha esetleg be kell vetni magukat.


Én adtam tejet, mert nekem sok volt, és láttam így ilyen anyukákat. Az egyik baba pl. nem bírta a tejemet, üvöltött tőle, de nagyon durván 6-8 órákat. Pedig egy olyan orvos felügyelte a dolgot, aki koraszülött osztályon dolgozott annakelőtte. Iszonyatosan erőltette az anyatejezést.


Aztán a végén kénytelen volt beadni a derekát, hogy ez itt nem megy.


Semmi baja nem lesz annak a gyereknek, aki kezdettől tápszeres, szerintem egyébként csomó méreg megy át a szülők szervezetén is sajnos.


Nem vagyok szoptatás ellenes, sőt. A 3. gyerekemet 2 éves koráig szoptattam, most a 4.-et 8 hónapja szoptatom.

De mindkettő betegesebb, mint a kis táposom volt. Illetve a kis tápos 1 éves koráig valóban sokat volt beteg, de azóta (7 éve) agyonütni sem lehet, ő az, akinek sohase kell antibiotikum.


Meg azért az a "kérni" nem olyan egyszerű. Aki teheti az leadja pénzért. "Csak úgy" meg azért igen nagy szívesség az. Minden nap szigorúan fertőtleníteni, fejni, akkor is, ha nincs kedved, ha ki vagy merülve. Mert erre számítanak...

12. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Bv2014)
2014. jún. 13. 23:20
lehet anyatejet másik anyukától venni, kérni is
2014. jún. 13. 23:17
Én nem etetném méreggel a gyermekem, hanem okos felnőtt módjára felmérném a helyzetet és belátnám , hogy nem engedhetem meg magamnak az anyatejes táplálást
2014. jún. 13. 22:48
Ha semmiképpen nem tudod elhagyni a gyógyszert legalább egy darabig,akkor én is amellett vagyok,hogy hasonló helyzetben inkább nem szoptatnék.Szerintem sokkal károsabb a babának ez a gyógyszer mint az,hogy nem kap anyatejet.
2014. jún. 13. 17:34

Ilyen jellegű gyógyszert ne hagyj el semmiképpen. Vagy szoptass mellette, ha az orvosok engedik, vagy ne szoptass. Tényleg semmi baja nem lesz a gyereknek, ha tápos lesz..


De rosszul lenni gyerek mellett meg nagyon gáz, a vele járó felelősség még egy egészséges ember vállára is nagy terhet ró, hát még arra, aki eleve ilyen gondokkal küzd..

2014. jún. 13. 17:04
És egyébként igaz,hogy a szoptatás témakör túl van lihegve. Jó akinek van és tegye ha szeretné,de nem lesz semmitől sem rosszabb,másabb,gyengébb egy gyerek a tápszertől.
7. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 4. - ElErIm77)
2014. jún. 13. 17:03
És a terhesség alatt is szedte?
2014. jún. 13. 16:06
Nem rég szültem, volt egy kismama szedett antidepresszánst ,de a gyerek orvos nem engedte szoptatni .Vannak nyugtató teák ,azt viszont nem tudom lehet e inni.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Bv2014)
2014. jún. 13. 14:59
Én inkább elhagynám a szoptatást, és adnám a tápot, ha más mindenképp kell az a gyógyszer.
2014. jún. 13. 14:30
szia,igaz,én nem,de nekem a barátnőm szed a depressziójára,igaz,ő évek óta..de nem szoptathatott,tápos volt a babája.
2014. jún. 13. 14:25

Szia!


Ugyan én nem voltam ilyen helyzetben, de én is anya vagyok és ha válaszhatnék ekkor, én lemondanék a szoptatásról. Mert igazából 3 lehetőség van:

1. szoptatsz + gyógysz.

2. nem szoptatsz, és gyógyszert szedsz

3. szoptatsz, de nem szeded a gyógyszered.

Szerintem a 3. roppant veszélyes, az 1-nek pedig nem beláthatóak a következményei. A baba pedig boldog lesz és egészséges tápszerrel is, hidd el. :-) Tudom, hogy a csapból is a szoptatás folyik, és ez nagyon nagy terhet rak az édesanyák vállára (anno az enyémre is, 3 kínkeserves hónap volt), de a tápi éppen olyan jó. Mellesleg nagyon sok a csúsztatás az anyatej nagyon jó hatásairól, pl. hogy megelőzi a kruppot stb. Unokahugom 2 éves koráig szopott és 3 évesen lett kruppos, de olyan szinten, hogy többször mentőt kellett hívni már hozzá... Ja és allergiás is több dologra. Az én fiam csak 3 hónapig tudott szopizni, mert nem volt több tejem és nagyétkű baba volt, onnantól tápit kapott, elfogadta, nem volt gond. Gondolom aki meg rögtön tápszerrel kezdi azzal pláne nincs gond. Nagyon sok anyuka nem tud szoptatni egészségügyi gondok miatt, és én úgy vélem, hogy fontosabb az, hogy az édesanya egészsége a helyén legyen, mint az hogy veszélyeztesse a baba és a saját életét, mert igenis ha nem szedi a gyógyszerét valaki (nem antidepit, hanem esetleg más komolyabbat) és baja lesz vagy meghal, akkor a gyereke anya nélkül nő fel, csak azért mert x hónapot szoptatni akart a mama.

Ez az én véleményem, hát kövezzen meg érte, aki akar. :-)

Üdv,

Szandi

2014. jún. 13. 14:07
Most olvastam,hogy van olyan antidepresszáns,amit lehet szedni szoptatás alatt.Persze,hogy ez a gyereknél később mit okozhat,arra sajnos nincsenek adatok..:(
2014. jún. 13. 14:04

Sziasztok!


Sok antiderpesszáns-fórumot találtam, de olyat nem, amely a szoptatás alatti gyógyszer-szedéssel foglalkozna.


Olyanok hozzászólását várom, akik szoptattak már antiderpesszáns szedése mellett. Tapasztalatok érdekelnének! ( És az előzmények, ha megosztjátok, persze, mert ugye nem véletelnül ínak fel ilyet az ember lányának :-(


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook