Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fejési probléma fórum

Fejési probléma (beszélgetős fórum)


20. Adri005 (válaszként erre: 17. - 7b353a6a0d)
2014. jún. 14. 22:10
Köszi szépen! Ennek utána nézek.
2014. jún. 14. 08:58
Aventnél van két kis pöcök, az egyik csillag alakú, az nem képez szinte semmi vákuumot, a másik hosszabb, csöves alakú, nekem ha az van beleszerelve, szóval csak akkor tudok fejni, akkor jön tejcsi.
18. c9f9b53798 (válaszként erre: 15. - Adri005)
2014. jún. 14. 08:57
Ez szomorú, igaz én magánúton voltam s.o.s-ben műttetni, és nem is itt ahol lakom, hanem egy klinikán... ugyanígy jártam ahogy Te, egy görcs után nem múlt el a halálfélelem érzés, és bementünk vasárnap késő este a sürgősségire, ott csináltak uh-ot, akkor mondták nem szimplán tele vagyok kővel, hanem már gyulladt is a hólyag, és csináltak gyorslabort, volt olyan májértékem ami a megengedett harmincszorosa volt! A fiatal doktornő csak nézett, hogy miért nem vagyok sárga és úgy általában hogyan dumálgatok én még itt vele a folyosón! Nah ekkor jöttem rá, hogy háromhetes gyerek mellett életveszélyben vagyok, gyorsan hívtam is egy sebész rokonunkat és intéztem vele műtétre helyet, orvost... stb. Csütörtökön meg is műtöttek, pénteken délben már itthon voltam és szoptattam a gyereket, rohadtul fájt, mert csak a műtétre kaptam altatást, utána már nem volt fájdalom csillapítás, hogy a tejcsimet minél hamarabb tudja szopni.
2014. jún. 13. 23:19
Én csak fejtem, mert a babám nem tudott szopizni. Az elektromos Avent nekem nem jött be (azt lehet kézire is állítani, úgy sem). Nekem is elég nagy mellem van (főleg szoptatás alatt), ha rövid ideig kell, akkor esetleg kórháztól is bérelhetsz "ipari" Medela mellszívót. Én béreltem fél évig, vettem hozzá új tölcsért (nagy mellnek megfelelőt és Medelát) és tartályt egy bababoltban. Nekem nagyon bejött, rendesen kiszívott belőle mindent.
16. Adri005 (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2014. jún. 13. 22:48
Ezen már én is gondolkoztam, de nem nagyon tudom másképpen összerakni. Meg a kórházban megkérdeztem az egyik csecsmős nővért és ő is ismerte és azt mondta, hogy jól van összerakva. De baromira nem érzem hogy jól képezné a vákumot.
15. Adri005 (válaszként erre: 12. - C9f9b53798)
2014. jún. 13. 22:47
Igen, mikor másodszor bent volt akkor is ERCP-re írtak elő, én meg dumáltam a dokival, szerencsére rendes volt, hogy nem lehetne-e műteni. Mondta, hogy lehet, de nem ajánlja, mert epekő van a vezetékben és akkor nem tudnak endoszkópos műtétet csinálni hanem szép nagy vágásom lesz plusz ajándéknak begyullad nagyvalószínűséggel újra a hasnyálmirigyem, így nem mertem kockáztatni aztán mentem ERCP-re. Azt hittem előbb kapok időpontot pont azért amit Te is leírtál, de nem. És két hónapja kértem... Annak örülök, hogy eddig nem kellett a sürgősségire mennem. A két bentfekvés között 1x voltam sürgősségin akkor hazaküldek, de 4 görcsöltem be, csak a többit itthon kihúztam. Jah mert az elején időpontot se kértem, mivel a belgyógyász azt mondta, hogy még várjak a hasnyálmirigy gyulladás miatt. Kész káosz volt az egész. Engem sajna mindig a gasztrora küldtek nem a sebészetre :( A hasnyálmirigy gyulladásom pedig nagyon súlyos volt, szerintem indokolt lett volna utána. De hát nem vagyok orvos...
14. Adri005 (válaszként erre: 11. - K.anita78)
2014. jún. 13. 22:42

Sajna mindenre van magyarázatom. Amúgy jókat mondtál, köszönöm.

Igen, gyógyszert kapok, úgyhogy a csapba megy majd akkor a tejem, így muszáj lesz fejnem, korábbi két alkalommal is kaptam és annyi tejet öntöttem ki, hogy a szívem megszakadt.

Én már adom neki a gyümölcsöt, vagy hát próbálom, van hogy elfogadja van hogy nem, étkezést még nem tudok kiváltani. Tejberizst is próbálom már neki adni.

Védőnőmnek még nincs gyerek, így azt mondja ami a könyvben le van írva, így ő ragaszkodik ahhoz hogy 6 hónapos koráig csak anyatejet kapjon, úgy mással is csak magamtól etetem.

2014. jún. 13. 21:09

Nekem kézi aventem van, tökéletesen működött. Ha nem tudsz fejni vele, lehet, nem jól van összerakva (nem képzi jól a vákuumot)...

Nekem alapból nincs kicsi cicim, hát még mikor tele volt tejjel. Én csak fejtem, de ezzel sose volt begyulladva se, meg semmi gond nem volt.

2014. jún. 13. 14:24

Nekem háromhetes volt a nagyobbik lányom mikor életmentő epeműtétem volt, és NEM gyulladt be a hasnyálmirigyem, nem sárgultam be, "csak" epehólyag gyulladásom volt már a sok epekőtől. Az egész műtét, mivel IDŐBEN történt összesen kettő és fél napot jelentett. Addig az előre lefejt tejemet kapta, műtét előtt és után rögtön fejtem (a férjem segítségével), a műtét másnapján már itthon voltam és szoptattam.


Elég szomorú, és nem kritizálni akarom az orvosaidat, hogy már egy-egy hetet töltöttél a kórházban, úgy, hogy a probléma még nem oldódott meg, és képesek voltak előjegyezni műtétre, holott ezt RÖGTÖN operálni kellett volna Rád és a Kisbabádra való tekintettel! Őrület!

11. k.anita78 (válaszként erre: 10. - Adri005)
2014. jún. 13. 13:31

Nézd! Én nem szertem osztani az észt, de ha kórházba kell menned, akkor sem szükséges előre felhalmozni a készletet. Beszéld meg a dokival, hogy az altatás előtt, ill. a műtét közben és után kapsz-e olyan gyógyszert ami kizáró ok lehet a szoptatásnál. Mivel nem szeretnéd elapasztani magad (gondolom), úgyis fontos lesz majd azokban a napokban a fejés. A babának pedig jobb a frissen fejt anyatej, mint a fagyasztóból előhalászott. Ha pedig megoldható, hogy bevigyék a picit, akkor szoptass is néhányszor, hogy ne kényelmesedjen el a fiad sem.

(Kóstold meg a friss ill.a felengedett tejet, szerintem te sem gondolod majd utána, hogy azzal akarod táplálni a gyermeked.) Akkor már inkább próbáljátok meg a hozzátáplálást, úgyis itt van a gyümölcsszezon és nincs is ennél jobb időszak a gyümölcsök bevezetéséhez, amikor mindenből meg lehet vásárolni a hazai frisset. Szerintem ezt már a védőnőtök is tanácsolta! Vagy nem?

Természetesen nem kell a tanácsaimat megfogadni, én csak a saját 3gyerekes tapasztalatomra tudok hagyatkozni.

Minden jót nektek! Mielőbbi gyógyulást!

2014. jún. 13. 12:31

Hát a védőnőtől se lettem okosabb sajnos, azért fordultam hozzátok:)

Nem bánnám ha nem kéne fejni, de mindenképp akarok, mert hamarosan kórházba megyek műtétre és szeretném ha a picúrnak lenne itthon még anyatej. Már kétszer feküdtem bent 1-1 hetet, először hasnyálmirigy gyulladással, aztán epeút gyulladással. Epekövek alakultak ki a terhességtől, aztán júli 7én műttenek. Mikor először bekerültem még csak 6 hetes volt a fiam, de hálistennek egyszer se kellett neki tápot adni, mert elegendő tejet tudtam eltenni a fagyasztóba, szeretném ha most is így lenne. Most már 5 hónapos lesz. Köszönöm szépen a jó tanácsokat, valószínűleg akkor gyakorolom a kézifejést aztán ha belejövök már gyorsabb lesz.

9. k.anita78 (válaszként erre: 1. - Adri005)
2014. jún. 13. 07:55

Szia!

Szerintem már rég nem kellenne a fejéssel foglalkoznod. A kereslet-kínálat már beállt volna, ha nem fejed magad még így öt hónap elteltével is. Ne fejj! Az anyatej mennyisége és minősége folyamatosan alkalmazkodik a baba igényeihez. Azt tanácsolnám, hogy langyos víz alatt masszírozd át a melled ha csomósnak érzed!

A fejéssel növeled a mennyiséget, de rontod a minőséget!

Szép babázós időszakot kívánok!

2014. jún. 13. 07:54
Első lányomnál Tomee Tippee kezdőcsomagot vettem, abban volt kézi, egy cseppet sem tudtam lefejni vele. Mivel a lányom nem volt hajlandó szopizni, a tejem meg ömlött, vettünk egy Avent elektromosat, enek hála 4,5 hónapos koráig csak anyatejet kapott. Kéziként is funkcionált, kipróbáltam úgy is kíváncsiságból, de úgy sem tudtam fejni. Nekem is nagy mellem van, én az Avent elektromosát merem ajánlani. :)
2014. jún. 13. 07:33
A második gyereknél már lehet nem lesz gond a betelítődéssel:), hihetetlen amit most tapasztalok, amint betelítődik a mellem, egyszerűen ömlik minden inger nélkül belőle a tej: ruhámra, földre, ágyneműre... Főleg eddig volt gond, most már kevésbé, kezd beállni nálunk is a kereslet-kínálat.
2014. jún. 13. 07:30

Ha nagy melled van, ne vegyél semmiféle gépet már. Nekem az avent vált be a kézi legjobban (háromféle kézi és elektromos avent, medela is itt csücsül a szekrény mélyén), és ahogy írod megközelítőleg sem tudtam annyit lefejni, mint amennyit a gyerek kiszívott, még akkor sem, ha a fejés közben a másik mellemmel masszíroztam fentről lefelé a tejcsatornákat. Ha a gyerek tud szopni akkor csak addig fejjél amíg csomósodik a melled, vagy biztonsági tartalékot akarsz képezni az első fél évre, ne gyötörd magad, had álljon be a kereslet-kínálat.

Tartós és boldog szoptatási időszakot kívánok! Ez egy megismételhetetlen és szép időszak az életedben!


A medelának egyébként nincs elég nagy tölcsére egy nagy mellhez, az aventnek van elég nagy, tomi tipee-t meg nem ismerem, arról nem tudok véleményt mondani.

5. inta
2014. jún. 13. 07:13
Nekem is elektromos volt, mivel sokat fejtem, praktikusabbnak tűnt. Később kézzel is fejtem, de egy jó darabig úgy nem sikerült. Amikor viszont igen, akkor nem volt lassabb, mint géppel.
2014. jún. 13. 07:11
szia! nekem elektromos medela van és már kétszer is bizonyított :) első gyerkőcnél én is fejtem mindig, nagyon jól jött a fejő, másodiknál már nem fejtem csak a legelején, beállt szépen a kereslet-kínálat :)
2014. jún. 13. 07:02
Nekem elektromos van és leszívta rendesen. Kézi szívóm nem volt. Esetleg védőnőtől kérhetnél tanácsot, hogy merre tovább.
2. Arel
2014. jún. 13. 06:40
Kb. 1 évig fejtem, nekem kézi volt, nem aventos. Fontos: előtte mindig átmasszírozni, és én mindig kézzel fejeztem be, mert valóban maradt benne. Eletromosról nincs tapasztalatom, drágának találtam. Sok sikert!
2014. jún. 13. 06:30

Sziasztok!

Tapasztalatokat és tanácsokat szeretnék kérni a tej lefejéséről.

Nehezen indult az elején a szoptatás, de nem adtam fel és elég szépen lett tejem, fejni is kellet. Először aventos kézi fejőm volt de az jóformán semmit nen fejt ki. Elég nagy mellem van. Aztán tommee tippeet vettem szintén kézit. Tök jó volt eleinte. Furcsának találtam hogy kevesebb jön le teli mellből mint amennyit a pici megeszik de gondolom neki azért máshogy jön. De most meg már nem szívja le rendesen. Mikor már egy csepp se jön le kézzel megnyomom és még több vastag sugárban jön a tej. Kézzel folytatom a fejést de így nagyon sokáig tart. Nem tudom már mit csináljak. Hónaljam is álandóan fáj mert nem tudom rendesen lefejni. Mit ajánlotok ezeket olvasván? Kézi vagy elektromos? Vagy másik márka? Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook