Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Művi meddővététel - tapasztalatok fórum

Művi meddővététel - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2014. jún. 25. 20:25
Túl vagyok a műtéten. :) Semmi probléma nem volt, most is minden rendben van. 3 helyen égették és egy helyen vágták a petevezetéket. :)
7. Yarababa (válaszként erre: 5. - Anita0027)
2014. jún. 13. 21:30
PTK változás óta, 3 gyerek után, vagy 40 év felett csinálják meg újra. :( Illetve 2x6 hónapot kell várni újra. :( Az ára pedig egészségügyi intézményenként változik. Ahol nekem csinálják, ott 50.600 Ft-ba kerül. Ha vágnak, és utána égetnek, akkor 100%-os a megbízhatóság. Amúgy olvastam, hogy ha simán csak égetnek, akkor a szervezet regenerálhatja magát, és visszaállhat az eredeti helyzet. Amúgy nem tudom, hogy ez valóban lehetséges-e, de olyat már hallottam, hogy teherbe esett az illető, annak ellenére, hogy a műtéten már túl volt.
2014. jún. 13. 21:27
Én 23.-án megyek a műtétre! A legbiztonságosabb módját kértem, vágjanak, és utána égessenek. 36 éves vagyok, van két gyerkőcöm 14 és 8 évesek. Biztos vagyok abban, hogy nem szeretnék többet szülni. Illetve 20 éve tömöm magam a fogamzásgátlókkal, úgyhogy elég volt! Testi változásnál arra gondoltam, hogy hízás? Bár hülyeségnek tartom, hiszen a hormonháztartás ugyanúgy megmarad, de hallottam ezt is.
2014. jún. 13. 12:41

Van valami különösebb feltétele a műtétnek? Engem is érdekelne.... Unom a gyógyszer szedését, hiszen tele van hormonnal, gyereket viszont sosem akartam. Ilyen esetben vajon elvégzik??

És 100%-os a megbízhatóság?

2014. jún. 13. 06:19

Nekem a második császár után, még közvetlenül a műtét végén csinálták meg. Engem lézerrel égettek, 4 helyen.

Nem okozott lelki problémát, tudtam végig, hogy több gyereket nem szeretnék. (ez azóta sem változott). Nyugodtabb vagyok, hogy nem kell a fogamzásgátlással foglalkozni.

Fizikailag nem tapasztalok semmit.

32 éves koromban végezték el.

3. Arel
2014. jún. 13. 05:32
Valóban csak alapos mérlegelés után szabad belevágni, elvégre az ember sose tudhatja, hogy még mit hoz élet. Én egészségügyi kockázat miatt tettem meg mégis (3 császár utáni volt egy életmentő műtétem, és ez után mondta az orvos, hogy egy következő terhesség már életveszéles lenne). Ennek tudatában igazán lelki változást nem okozott, a testiről meg talán annyi, hogy mensi előtt napokban, különösen hasizmos tornáknál van valami feszülés, fájdalom, de ez akár a műtétek miatt is lehet. A hegek már régóta nem látszanak...
2014. jún. 13. 00:12

[link]


ez nem piskóta ,egy életre szól megmásíthatatlan elvileg,jól meggondolandó

2014. jún. 12. 23:17
Érdekelne, hogy aki ezt a műtétet megcsináltatta, miket tapasztalt? Műtét után közvetlenül? Hosszabb távon? Akár testi, akár lelki változások?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook