Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hónapos baba mit ehet? fórum

7 hónapos baba mit ehet? (tudásbázis kérdés)


17. youlcsi (válaszként erre: 14. - Angelbella)
2014. jún. 13. 09:02

joghurtot más simán ehet. túrót is gyümölccsel elkeverve.

buláta, kölesgolyó mehet. jobbak, mint a kuki, bár abból is lehet találni só és adalékmenteset.

2014. jún. 13. 08:24
Pár kanál joghurtot simán belekeverhetsz neki a gyümölcsbe, rágcsálni pedig adhatsz neki puffasztott kukoricát, kölesgolyót, bármilyen omlós kekszet.
2014. jún. 13. 07:24
Jah, tápszeres baba. és naponta 5ször eszik.
2014. jún. 13. 07:21
3és fél hòsan kezdtük a reszelt almát, aztán fokozatosan a többi (burgonya, répa, sütőtök...) a kérdésen inkább az olyanokra irányul, hogy joghurt, rágcsálni kuki...stb! bocsi ha rosszul kérdeztem. köszönöm a válaszokat :)
2014. jún. 12. 19:36
édesburgonyát
2014. jún. 12. 19:14
2014. jún. 12. 18:56

Nalunk pl.eleinte a krumplit egyaltalan nem szerette, sot majdnem mindent banannal kellett "keverni" hgy megegye. A husokat is csak kb.1 honapja eszi igazan, addig kikopte.

Az elsok kozott volt nalunk a kolesgolyo, alma, banan, zoldsegek...

Sok sikert!

Azt tamacsoljak, hgy egy ismeretlen etelt egy ismerossel kell bevezetni :)

10. manó2000 (válaszként erre: 9. - Manó2000)
2014. jún. 12. 12:42
Még a husikat, csirkét simán.
2014. jún. 12. 12:41

Én azt gondolom, hogy főzelékek, sütőtök, répa, krumpli, cékla, brokkoli, húsleves, gyümölcsök közül aprómagvasak kivételével elég sok minden, kis babakeksz.Most hirtelen ennyi jut eszembe.

Én nem etettem a gyerekeimet ilyen korán pörkölttel meg ehhez hasonlókkal.

2014. jún. 12. 12:20
Ahány ház, annyi szokás hozzátáplálás tekintetében is. Én személy szerint a nagyon óvatos anyukák közé tartozom. 1 éves a kislányom, de még mindig sok olyan étel van, amit nem adok neki. A nagyon allergizáló (pl. mogyoró) és az erősen fűszerezett kajákat nyugodt szívvel kihagyhatod. Ráér még. Semmi mástól nem lesz baja. :) Én még azt tanácsolom pluszba, hogy egyszerre ne vezess be sok újat és egy-egy új ételből ne adj neki pár kanálnál többet. Én még mindig betartom ezt ha új étellel ismertetem a picit. :)
7. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Angelbella)
2014. jún. 12. 12:17

En abbol indulnek ki, hgy eddig mit adtal neki, vannak nagyon szuper tablazatok es ott aszerint van felosztva, hgy tapszert kapott vagy anyatejet ill.utobbit meddig. Az en kisfiam 6 hoig csak cicizett,igy mi mindent joval kesobb kezdtunk.

Az fontos, hgy a picik emsztorendszere 3 eves korig fejletlen, sokan abban merik a "fejlodest" hgy egyre felnottesebb kajaval etetik a gyereket.

Plusz az is szamit van-e etelallergias a csaladban.

A titltott dolgokrol meg gondolom tudsz :)

2014. jún. 12. 11:51
7 hónaposan a kisfiam már halászlevet evett tésztával :) persze aztán inkább szétnyomkodtunk neki benne egy krumplit... de nem hagyhattam, hogy az első halászléfőzése úgy múljon el, hogy nem evett belőle.
2014. jún. 12. 11:49
Ha már megismerte a gyümölcsöket és zöldségeket, akkor nyugodtan kezdheted neki adni a halat, csirke-, pulykahusit, rizzsel, tésztával. A túl fűszeres, csípős ételek kivételével mindent megkóstólhat és ami ízlik neki, azt nyugodtan meg is eheti.
4. youlcsi (válaszként erre: 1. - Angelbella)
2014. jún. 12. 11:48
attól függ, mikor kezdted a hozzátáplálást. ha félévesen, akkor nyilván csak az alapokat (krumpli, répa, sütőtök, meggy, saláta, barack, stb)... ha már 3-4 hónaposan elkezdtétek, akkor már májat, hst, gesztenyét is próbálhatsz... lényegében a nagyon puffasztó dolgokin kívül mindent (persze nem fűszeresen, zsírosan)
2014. jún. 12. 11:46
Erre így nem lehet válaszolni. Attól függ, mikor kezdtétek el a hozzátáplálást, miket kapott eddig... azért is kapsz más és más infókat mert ez mindenkinél más...
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Angelbella)
2014. jún. 12. 11:42

Én ilyenkor már levesből (nem ízesített!!) kiszedtem a répát kis krumplival, kevés lé rá és megvolt az ebéd.

De ehet almát, babakeksszel vagy babapiskótával, brokkolit. Ki kell tapasztalni,h mi jó a babának.

2014. jún. 12. 11:38
7 hòs babám miket ehet már? nyílván járunk orvoshoz, védőnőhöz,(negatív hozzászòlòk kíméljenek) csak mindenki mást mond, mindenhol mást írnak! :/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook