Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogfehérítés szódabikarbóna + szőkítőpor fórum

Fogfehérítés szódabikarbóna + szőkítőpor (beszélgetős fórum)


14. 3d787b167a (válaszként erre: 13. - Globus)
2016. aug. 30. 07:34
Kábé!:D
13. globus
2016. aug. 29. 21:58
Atyaég!
12. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Bogyóka9999)
2014. jún. 12. 10:24

Ha egyszer beinvesztalsz fogaszaton egy otthoni fogfeheritesbe, akkor adnak egy ilyen sint, ahogy Beu is magyarazta, ami teljesen a te fogaidhoz passzol. Ehhez kapsz egy zselet, amit 10 napon keresztul kell ejjelre hasznalni, es levesz tenyleg 2-3 arnyalatot a fogaid sargas szinebol. Ez egy kimeletes feherites, mert nem azon az elven mukodik mint a led-es, szoval nem tori annyira meg a fenyt a fogaidon de nem feherit annyira. Viszont nem is fajdalmas annyira.


Mindegy, oda akartam kilyukadni, hogy azt a sint a kezeles utan is hasznalhatod, gyogyszertari feherito zselekkel, sokkal jobb eredmenyt kapsz, mert a te fogaidra van meretezve szoval ott eri a zsele pont ahol kell es ott nem, ahol nem kell. tehat hosszu tavon is ez a megoldas nem olyan draga, a sint csak egyszer kell kifizetni.


A fogaszaton mindig mondjak, hogy a feherites kb 1 evig latszik. De ha te utana is csak feheritos fogkremeket hasznalsz, rendszeresen jarsz bikarbonas folt eltavolitasra, fogkoleszedesre, akkor sokkal tovabb tart az eredmeny. En pl mindent csak szivoszallal iszom, kiveve a vizet, ajanlom neked is!:)


Ja, amit meg nem tudsz otthon megcsinalni: a feherites, folt eltavolitas utan mindig van egy par percig fluoros pakolas, ez megelozi, hogy ott, ahol fedetlen a fog (az iny kozeleben), a maro hatasnak, amit a feheritok okoznak, ne legyenek utolag karos kovetkezmenyei

2014. jún. 11. 23:38

Gondoltam én, hogy nem tiszta ügy ez a fehérítős dolog :D

Végül nem vettem semmilyen port. Fogfehérítős fogkrémmel fogok kísérletezni, remélem, amit most vettem beválik (eddig nem volt túl nagy sikere nálam egyiknek sem, amit eddig próbáltam). :)


Köszönöm a válaszokat :)

10. kisj
2014. jún. 11. 20:44
Az interneten összeirkálhatnak mindenféle marhaságot, de szerencsére nem muszáj kipróbálni őket:D
2014. jún. 11. 18:21
én nem sporolnék ezen. otthoni fokfehérítés már elérhető reális áron. nekem kb. 6-7 éve lett kifehérítettve 34 et fizettem ebből 10 ezer volt a fogékszer, szóval 24 volt ma a fehérítés a sín meg a gél bele. ki nem probálnám a szökítőport ki tudja mit csinál az ínnyel.
8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Bogyóka9999)
2014. jún. 11. 15:27

Nem sokat tévedett az alapanyagokban de sajnos házilag ez nagyon káros lehet.


Pl a szódabikarbónás fehérítést a fogkőleszedés után szokták csinálni, és érdekes, hogy házilag a szódabikarbóna nem fehérít annyira, mint amikor a géppel szórják fel a fogakra. Ráadásul házilag nagyon nehéz elkerülni, hogy az ínyedet ne baszkuráld meg úgy, hogy begyulladjon. Úgy értem, ha ezt heti szinten csinálod, elég rossz lesz az eredmény, visszahúzódhat az íny.


Másik dolog, a szőkítőpor hatóanyaga, vagy a hidrogénperoxid, ugye ezekkel szokás fehéríteni a fogorvosnál is, és még hipóhoz hasonló oldatokkal, de ezt is úgy csinálják, hogy közben az ínyedet nem éri lehetőleg, szóval nem kefével dörzsölik bele, ahogy te otthon csinálnád. A fogíny közelében nincs fogzománc egy kis sávon és ott kialakulhat a fogak érzékenysége, ha rámegy a cucc.


A ledes fehérítésnél is ugye úgy van, hogy először felkennek a fogíny mentén egy anyagot, ami megköt és gátat képez, nem hagyja, hogy a kezelés alatt a cucc odafolyjon, így ott pont nem éri. Ezt házi körülmények között nem tudod produkálni.


Nem tudom, nyerhetsz-e a dolgon annyit, mint amennyit veszíthetsz rajta, pénzben is, ha a fogaid itt ott elromlanak a pepecselés miatt. Akkor már inkább megéri szakemberhez menni, nem?

2014. jún. 11. 12:53

Szőkítőporral? Na ne.

Sőt, én azt mondom még a szódabikarbóna sem ajánlatos. Nekem lemarta a zománcot az is..

6. c4851bb5de (válaszként erre: 1. - Bogyóka9999)
2014. jún. 11. 07:05
Nem szabad mindent elhinni, csak azért mert a neten valaki leírta.Mondjuk aki elhiszi, az megérdemli :S
5. pink habroló (válaszként erre: 1. - Bogyóka9999)
2014. jún. 11. 06:54

Én is olvastam azt hiszem a krémmánián,de az illető hölgy felszívódott,igazából nem lehet tudni,hogy menyire hiteles is az írása.

Magától a portól szerintem inkább sárgák lehetnek a fogak,mint fehérek.

Arról semmit nem írt,hogy az hidrogént használta-e hozzá.

Én függönyfehérítés gyanánt használtam a hidrognperoxidot,de egyszer szétmarta a függönyt és azóta nem csinálom:-)

Szerintem nagyon gondold meg,hogy mit kensz a fogadra,egy arctalan-névtelen ember meséjére ne alapozz,látod 1,5 éve nem válaszol a kérdésekre,hogyan is fehérítette a fogát,nem véletlenül tűnt el az oldalról.

2014. jún. 11. 06:54
Hátőőőőőő,izé..a szőkítőport tuti kihagynám,akár említi a recept,akár nem!
2014. jún. 10. 23:45
Nekem is elég furcsa,mert ilyet még nem hallottam,hogy szőkítőporral fogat mosni :/ De manapság már annyi furcsasággal találkozok....
2. Fiúsmami (válaszként erre: 1. - Bogyóka9999)
2014. jún. 10. 23:35
szőkítőport ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. jún. 10. 22:55

Sziasztok!


Nagyon szeretném fehérebbé "varázsolni" a fogaimat, ezért mostanság sokat böngészek a neten, hátha találok valamit, amivel rövid idő alatt szép fehér fogaim lehetnek.

Ma rábukkantam egy olyan "fogfehérítős" fórumra, ahol egy hölgy azt írta,hogy ő szódabikarbónát és Stella szőkítőport kevert össze és azzal mosta a fogát. Állítólag gyorsan kifehéredtek (semmi mellékhatás).


Véleményeteket szeretném kikérni illetve ha van,aki már próbálta az legyen szíves ossza meg a tapasztalatait!


Köszönöm! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook