Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Duolingo alkalmazás játékos angol nyelvtanulásra fórum

Duolingo alkalmazás játékos angol nyelvtanulásra (beszélgetős fórum)

1 2
54. libikóka (válaszként erre: 53. - 77Kriszta)
2022. jan. 5. 12:39
Nagyon szórakoztató ,nem ettől leszünk perfekt,,de jó nagyon.
2022. jan. 5. 12:36

Sziasztok

En 2021 októberben kezdtem angolt tanulni a duolindoval.

44 evesen 4 gyerek mellett.

Ez az első olyan "tanfolyam" , (ha nevezhetem így) amivel elvezem a tanulast. Sokan irtatok, hogy függővé tesz. Én a magam részeről inkább úgy fogalmazok, hogy motivál.

Ha ugy fogsz hozzá, hogy minnel több pontod legyen, akkor azt mondom jatsz massal.

Itt a hangsuly, a szavak és a mondatszerkezetek gyakorlásán van.

Ne akarj kamikáze módban tanulni. Ahhoz hogy rögzüljön benned egy szó vagy egy mondatszerkezet, ahhoz nagyon sok peldamondat kell.

És ez: a Duolingo.


Gyakorolj minnél többet, ott ahol akarod, akkor amikor akarod es annyiszor ahányszor csak akarod.


Ui

Van gyereked?

Ő hogy tanult meg beszelni?

Segitek: nem az igeidőket gyakoroltattad vele....de megis tudja használni.


Remelem segitettem

Boldog uj evet mindenkinek

2021. aug. 6. 21:25

Szerintem játéknak jó a Duó, de nagyon nagyon kevés az igazi nyelvtanuláshoz. A szókincs és a nyelvtan épp csak közelít az alaphoz. Latinból még annyi sem.

Az ingyenes verziót használom.

51. Margarita Citokina (válaszként erre: 50. - 53a8a9f73d)
2021. aug. 2. 19:17
Ez év márciusában regisztráltam, azóta Lenser tudok jönni róla😁 Már nem vagyok nagyon fiatal, és arra gondoltam, hogy agytornának, rejtvény fejtés helyett jó lesz. A régen tanult, tudott nyelveket legalább egy picit gyakorolom. Ott ragadtam, nagyon élvezem, de vigyázni kell, mert függőséget okoz😁
2020. nov. 16. 10:31
Megint nekifutottam a DUO-nak , használja valaki?
49. 35341ab13d (válaszként erre: 46. - Amaunet)
2019. ápr. 20. 12:05

NA ERRE MIT LÉPSZ!! [link]


maga a duolingo-s magyar fejlesztő is elismeri, hogy arra nem igen alkalmas amiért sokan 1 kissé túl misztifikálják, miszerint ettől csodásan B1 nyelv vizsga lesz. 5 éve írta de ez mindegy, nos?

48. 35341ab13d (válaszként erre: 43. - Bözsi néni)
2019. ápr. 20. 12:03
Most vettem meg az időmérős gyakorlást, ez például pont, hogy izgalmas dolog , szóval azért próbálkoznak...
47. 35341ab13d (válaszként erre: 46. - Amaunet)
2019. ápr. 20. 11:58
gondolom az internetet használni tudod, akár magyarul akár angolul, hasonló véleményeket találsz, az más kérdés ha szerinted ezen emberek eleve mind hülyék és hazudnak...
46. Amaunet (válaszként erre: 40. - 35341ab13d)
2019. ápr. 20. 11:23

Ez 2015-ben közzétett cikk, ami HÁROM ember véleményén alapul, akik valószínűleg a munkájukat is féltik az hasonló alkalmazások elterjedése miatt. Ki fog hozzájuk menni tanulni, ha a telefonján ingyen tanulhat? Azóta a Duolingo rengeteget fejlődött.


Nem, nem lehet CSAK ezzel az alkalmazással megtanulni egy nyelvet, de nagyon jó eszköz a gyakorlásra.

Jól begyakoroltatja a szórendet, a ragozást.

A másik, hogy minden ember más módszerrel tanul. Aki úgy érzi, hogy ez az alkalmazás előrébb viszi a megértésben, a memorizálásban, az nyugodtan használja!

45. 35341ab13d (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2019. ápr. 20. 09:50
olvasd el amit linkeltem angol anyanyelvi tanárok is megnézték a duo-t (ők már csak értenek az angolhoz....)
44. 35341ab13d (válaszként erre: 43. - Bözsi néni)
2019. ápr. 20. 09:48
Szerintem jó , de a példa mondatok valóban kissé szűkösek, illetve ugyan azok.... ha folyamatos felhasználói jelenlétet akarnak, az ilyesmire figyelhetnének.... de attól még én szeretem, nem uncsi, a lassúságon nem tudom mit értesz.
43. Bözsi néni (válaszként erre: 40. - 35341ab13d)
2019. ápr. 19. 21:54
Egyetértek a cikkel, unalmas és idegesítő. Meg lassú.
42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2019. ápr. 19. 21:34
...és ezért nem tartom "a szakma" gyűjtőnév alá sorolva, az ő véleményüket komolyan venni.
41. Guruljka (válaszként erre: 39. - 35341ab13d)
2019. ápr. 19. 21:32
Nem okoskodom, épp azt mondtam, hogy nem tudom megítélni. Csak láttam nyelvtanárt, nem is egyet, úgy kimenni az egyetemről tanári végzettséggel, hogy szemtanúja voltam, mennyire sehogy sem érti a nyelvet, amit tanítani fog. Illetve azóta már tanít.
2019. ápr. 19. 21:10

[link]


Mire jó a Duolingo?

"Brit nyelvtanárok is kipróbálták a népszerű nyelvtanító programot. Egyik szemük sírt, a másik nevetett."


így indul a cikk...

39. 35341ab13d (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2019. ápr. 19. 21:04

Akkor meg ne okoskodj olvass utánna kik és miért mondják, hogy 1 kicsit fel van misztifikálva.


Bár szerintem teljesen jó

2019. ápr. 19. 20:52

Azért az nem pont "a szakma", aki egy idegen nyelvet úgy középszintig tanít.

Az lenne az érdekes, hogy magasabb szinteken nyelvet oktatóknak mi a véleménye erről.


Én nem mondhatok véleményt a Duolingo-ról, mert nem regisztrálok csak emiatt. Anélkül meg nem tudok belenézni. Nem akarom napi 5 percre sem elkötelezni magam egyelőre.

2019. ápr. 19. 20:47
Na felélesztem a fórumot, én 1 ideje csinálgatom, sokan csodaként emlegetik a Duolingo-t, a nyelvtanárok (tehát a szakma) már azt mondják eléggé fel van fújva és nem nem tanít meg angolul 1 kezdőt. Van itt aki komoly szintet ért el valóban csak a duo-val?
36. rinike
2016. nov. 17. 18:10
Sziasztok! Van itt még valaki? Egy hónapja a barátnőm mutatta meg a Duolingo programot. Szintfelmérőt iratott velem a program, így nem az elején kezdtem. Nagyon tetszett, de sajnos 3 hét alatt a végére értem. Azóta mindennap ismételgetek, de kezd így unalmas lenni. Nem tudjátok, nincs további szintje? Esetleg ugyanez, de más feladatokkal, hogy ne ugyanazokat kelljen csinálnom. Vagy másik nyelvtanító alkalmazás? Szótanító is érdekelhet. Ha valaki többet tud ebben a témában, kérem, hogy ossza meg velem!
35. Plüsscica (válaszként erre: 34. - 9b10f3d7ff)
2014. jún. 10. 20:14
Nekem is mindig külföldi nyaralásokon erősödött meg kicsit az érzés, hogy kéne nyelvet tanulni, mert olyan elveszettnek éreztem magam, habár volt velem mindig valaki, aki tudott kommunikálni. Meg jó érzés az, ha tudsz egy nyelvet. Lelkes vagyok most nagyon, remélem, nem hagy alább. :) Van célod is vele, vagy csak bebiztosítod magad a jövőre nézve, hogy hasonló esetek ne forduljanak elő? :)
34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Plüsscica)
2014. jún. 10. 20:09
Eleinte magamra voltam utalva, míg eszembe nem jutott a telefonos segítség. Ha, az nincs, hiába magyaráztam volna kézzel. lábbal, hogy nézzék vissza a kamerát, én időben ott voltam a repülőtéren, fizethettem volna a vissza utamat csillagászati áron.
33. Plüsscica (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2014. jún. 10. 20:06
Nekem is régóta tervben van, kedven is van hozzá, csak nehéz volt elkezdeni, a magántanárt kicsit drágának tartom, pedig lenne kedvem. Ez a program arra mindenképp jó, hogy belejöjjek, aztán meglátjuk mit tudok kihozni magamból. Londonban magadra voltál utalva, vagy volt kommunikációs segítség? Megoldódott végül a dolog?
2014. jún. 10. 20:06
Egyébként van magyarázatos kezdő online anyag is, pl. noemi@onlineangol.com , küld hetente 2x, vagy 1x anyagot. Magyarázattal és hanganyaggal.
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Plüsscica)
2014. jún. 10. 20:01
A szamárpad című könyvre úgy akadtam rá, hogy ahány könyvet találtam a könyvesboltban, mind átnéztem egy délután, ezt találtam a legjobbnak, mert fantasztikus jó magyarázatok vannak hozzá. Magyar a szerzője. Rokona miatt írta, aki nem boldogult az angollal.
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Plüsscica)
2014. jún. 10. 19:58
Igen, Londonban tűz miatt elment a gépem, és kiakarták fizettetni velem újból a jegyet, akkor határoztam el, nem akarok kuka lenni.
29. Plüsscica (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2014. jún. 10. 19:55
Úgy látom, te már körüljártad a témát, régóta foglalkoztat, hogy angolt tanulj? :)A nyelvtant valóban úgy látom, máshonnan kell hozzászedegetni, mert itt eddig nem találkoztam magyarázatokkal. Vagy később esetleg lesz? A könyveket megnézem a könyvtárban, köszi az ötleteket. :)
2014. jún. 10. 19:51
Van a Szamárpadon kívül, még egy jó könyv, a boldogulj angolul. Itt élethelyzetek vannak. Utazás, közlekedés, étterem,orvos stb. A nyelvtanilag helyes angol alatt ott van a magyar megfelelője, és hozzá, hogyan is kell(ene) kiejteni.
27. Plüsscica (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2014. jún. 10. 19:46
Igen, tudom, megmutatták a használatát egy okostelefonon, ott működött, de sajnos a laptopomon valamiért nem. Pedig jó lenne, így a kiejtést nem tudom gyakorolni. :) Igazából nem vagyok egy technikai zseni, lehet, hogy csak valamit le kéne tölteni, vagy átállítani, de majd próbálok segítséget kérni.
26. Plüsscica (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2014. jún. 10. 19:44
Ennek igazán örülök. Egyszer lehet benézek. :)
2014. jún. 10. 19:43
A leckéknél figyelted, hogy a hangszórójel alatt van egy teknős, ha arra kattintasz, akkor lassabban mondja a szöveget.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook