Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyereket a tanítónéni viszi magával, ha megy cigizni fórum

A gyereket a tanítónéni viszi magával, ha megy cigizni (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. trapiti (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2014. jún. 23. 09:45
Igen, én is ezen gondolkoztam, hogy én már régen elhoztam volna a gyereket. De minimum az igazgatóig mentem volna, nem értem miért nem...
62. gribedli*** (válaszként erre: 53. - Bucika06)
2014. jún. 23. 09:21

Hát én csak szörnyűlködöm!:/


De mondd, miért tőlünk kérdezed ezt? Én a helyedben már a tanító nénivel való beszélgetés után sulit váltottam volna, vagy osztályt, mert nekem az jön le, hogy neki ez normális és nem fog változtazni. Az igazgató mit mond? Komolyan, el nem hiszem, hogy még nem szóltál neki! Miért halogatod?


Nekem az általánosban volt egy napközis tanárom, aki cigizett, a napközi alatt, nem fáradt ő azzal, hogy kimenjen, hanem bent az osztályban, előttünk. Valamikor még ez volt a módi. Ne tudd meg a büdit... De ő senkit sem hagyott egyedül. Ezt az egészet leszámítva aranyos volt:)))

2014. jún. 23. 00:04
és?
60. trapiti (válaszként erre: 59. - Bucika06)
2014. jún. 22. 23:50
Meggondolnám hogy rábízom-e ilyen "pedagógusra" a gyerekemet...
2014. jún. 22. 22:56
És azt is tapasztaltam hogy van egy hosszabb szünetük ebéd után és a gyerekek kint a tanítónénik bent teáztak,kávéztak,ettek az osztályban a gyerekek pedig kint felügyelet nélkül.
58. Bucika06 (válaszként erre: 56. - Trapiti)
2014. jún. 22. 22:54
Pedig nem ma kezdte a pályát!Nem gondoltam volna én sem hogy szemrebbenés nélkül egyedül van az osztály sokáig.Volt hogy ezt én magam is tapasztaltam.Bementem háziért és kb 20-25 percet vártam a tanítónénire.
57. Bucika06 (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2014. jún. 22. 22:52
Igen ő lesz,sőt állítólag még 3. és 4. osztályban is ,mert felmenő rendszerben vannak és így ugy néz ki 4 évig viszi őket.De ezt mondjuk még nem tudjuk biztosra.A második osztály az tuti.
56. trapiti (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2014. jún. 21. 20:59

Ja most olvasom...

De komolyan nem értem, a tanítónak nem esett le, hogy ezzel az egésszel nem csak - és tulajdonképpen nem is elsősorban - az a gond, hogy ő kiviszi a gyereket magával, hanem hogy egyedül hagyja az osztályt.

55. trapiti (válaszként erre: 53. - Bucika06)
2014. jún. 21. 20:57
Hát elég "érdekes" a tannéni :( Jövőre is ő lesz? Sikerült valakivel beszélni az ügyben?
54. Bucika06 (válaszként erre: 52. - 7fb29bdf03)
2014. jún. 21. 20:51
Igen az.De a szünet hátha javít majd a helyzeten.
53. Bucika06 (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2014. jún. 21. 20:49
Baleset nem,de elveszi a tanítási órák közti 10 percet is amikor wcre mehetne vagy levegőzhetne mint a többiek.Ehelyett ül a portán és nézi ahogy a tanítónéni cigizik.Ez ám a jó példa!Nem is szabadna a gyerek előtt vagy ugy hogy a gyerek lássa cigiznie!Törvény!
2014. jún. 21. 20:47
Hm. Érdekes szitu.
51. Bucika06 (válaszként erre: 49. - Trapiti)
2014. jún. 21. 20:45
Azt mondta hogy volt már rá példa,hogy a gyerekek összevitáztak míg ő nem volt az osztályban.Az én fiam nem szereti a hangoskodást a vitát és gondolom közéjük állhatott,de a tanítónéni csak azt látta hogy ő hangoskodik és szent meggyőződése hogy gerjesztette a vitákat.Elhinni nem hitte el neki hogy nem ő volt sőt még az én szavamat is megkérdőjelezte pedig hárman beszéltük ezt meg./tanítónő+gyerek+én/Szóval állítása szerint jobbnak látja ha nem marad bent amíg ő kimegy.Én persze megkérdeztem,hogy a másik tanítónéninél miért nincs ilyen probléma,miért nem viszi magával ő is illetve,hogy azóta hogy kiviszi magával mi történik bent,az volt a válasz hogy nem tudja.Nyomatékosan megkértem ne tegye,mert én ezt nem hagyom és ha kell tovább is lépek.Azt válaszolta,menjek nyugodtan mert a gyerek nem látja hogy ő mit csinál,tehát ezzel nem tudom megfogni.Tájékoztattam hogy de igen mert a gyerek a monitoron látja és el is mondta,innen tudom az egészet.Na erre nem tudott mit mondani.
50. Bucika06 (válaszként erre: 48. - Spinneli)
2014. jún. 21. 20:37
Pl amikor kiadja a többieknek,hogy olvassák el ezt vagy azt és ő mindjárt jön/óra közben/.Az én fiam ugy került fel iskolába hogy olvasott ezért bátrabb is vele.Vagy kicsengetnek,a többiek mennek pisilni,udvarra...a tanítónéni megy cigizni és a fiamnak menni kell vele.Neki ez a szünet.Nem baj hogy esetleg elmenne ő is pisilni!Á dehogy.Visszaérnek mire becsengetnek és akkor meg már nem engedi föl wc-re.
49. trapiti (válaszként erre: 1. - Bucika06)
2014. jún. 12. 20:40
Sikerült megtudni valamit a tanítónőtől? Kíváncsi vagyok milyen magyarázattal állt elő.
48. spinneli (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2014. jún. 11. 22:27
Igen, nálunk is így volt, az hittem, hogy megváltozott...akkor viszont továbbra sem értem, hogy mikor viszi magával a gyereket a tanító...
47. trapiti (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2014. jún. 11. 18:01
Biztosan nem amiatt, viszont ő az egyetlen akivel addig sem történhet baj :)
46. trapiti (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2014. jún. 11. 18:00

"nem a szünetekről van szó.Illetve elsősorban nem arról.Pl ha adott tanítónéni délutános,végeztek mindennel és a többiek bent az osztályban a fiam meg megy vele.Nem szünetben!!!!"


Ha jól értem napközi időről van szó.

Egyébként szünetekben sem lehetnek a gyerekek felügyelet nélkül. Nyilván minden osztályba nem mehet be egy-egy tanár mert akkor nincs pisiszünete, emiatt általában az a szabály, hogy szünetben nem lehet az osztályban lenni, hanem folyosón, udvaron vannak néhány tanárral. Már akkor is így volt amikor én jártam iskolába.

Napköziben a napközis tanítónak a felelőssége a gyerekek felügyelete, amibe nem nagyon fér bele, hogy otthagy egy egész osztályt negyed órára felnőtt nélkül.

45. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2014. jún. 11. 15:49

Na, még a végén kiötöljük, hogy azért viszi magával, mert jobban szereti mint a többit:DDD


Amúgy igaz, ha kimászkál, ki van addig a többiekkel?

44. spinneli (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2014. jún. 11. 15:47
Ez én sem értem...vagy ma már a szünetben az osztályban is van felügyelő tanár, akinek vigyázni kell rájuk??
2014. jún. 11. 15:43
alat-alatt
42. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Bucika06)
2014. jún. 11. 15:43
De ezt óra közben csinálja? Úgy értem, szünetben a gyerekek gondolom az udvaron, folyosón játszanak és az ügyeletes tanárok nézik őket, nem? Amíg a másik bagószünetet tart. Vagy egyenesen az óra alat megy el cigizni, vagy mi?
41. kriszta773 (válaszként erre: 34. - Fzsuzsa76)
2014. jún. 10. 20:50
én beszélnék a tanárral, mielőtt elméleteket gyártanék és patáliát csapnék :) valahogy nem hiszem, hogy a tanár félne egyedül cigizni, és azt sem hiszem, ez lenne a kivételezés vagy pikkelés egyik újfajta formája :)))
40. fzsuzsa76 (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2014. jún. 10. 13:41
Így van:-)
39. trapiti (válaszként erre: 38. - Fzsuzsa76)
2014. jún. 10. 13:35
OK értem :) A probléma két szálon fut... az egyik hogy miért gondolja úgy a tanerő hogy pont ezt a gyereket nem lehet bent hagyni, a többit meg igen. A másik hogy hogyan képzeli hogy kimászkál cigizni miközben egy egész osztály egyedül van. Ilyen szempontból még az a gyerek a legszerencsésebb akit kivisz, mert rá legalább vigyáz a portás és nem történik vele baleset.
38. fzsuzsa76 (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2014. jún. 10. 13:32

Nem volt világos, amit írni akartam:-(

Tehát valószínűleg a TANÁR ÚGY GONDOLJA, h nem lehet a többiekkel hagyni vlamilyen oknál fogva.Különben minek cipelné magával cigizni? Ha ő így látja (attól még nem biztos, h így van), akkor miért nem beszéli meg ezt anyukával??Miért a 7 éves gyerektől kell ezt a szülőnek megtudni??Sztem ezzel kellett volna kezdenie: Anyuka, ez és ez a problémám a kisfiúval, tessék elbeszélgetni vele otthon, v vlami hasonló

37. trapiti (válaszként erre: 35. - 5674644b5d)
2014. jún. 10. 13:25
Senki nyilván. Magukra hagyja őket arra a 10 percre.
36. trapiti (válaszként erre: 34. - Fzsuzsa76)
2014. jún. 10. 13:25

Miért olyan biztos, hogy a gyerekkel van a probléma? Egy normális eleven fiúgyerek nehezen tűri ha unatkoznia kell, a tanár dolga lenne hogy a gyereknek feladatai legyenek és felügyelje.

Ráadásul a másik tanárnál miért nincs probléma???

2014. jún. 10. 13:23
De ha a te gyerekedet kiviszi akármilyen okból a többire ki vigyáz?
34. fzsuzsa76 (válaszként erre: 27. - Kriszta773)
2014. jún. 10. 13:22
Ne haragudj, de szerintem "fordítva ülsz a lovon"....A 7 éves kisfiúval olyan komoly problémák vannak (ezek szerint), hogy nem lehet kb 3 percre sem a többi gyerekkel hagyni.Hogy hogy nem tud róla a szülő, miért nem beszélték ezt meg vele???? Nem az a megoldás, h a tanár cipeli magával a gyerkőcöt mindenhova, hanem 0. lépésként a szülővel kellett volna megbeszélni, és megpróbálni közösen megoldani a problémát....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook