Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Oviba beiratkozás, hogy zajlik, mire számítsak? Mit kell vinni magammal? fórum

Oviba beiratkozás, hogy zajlik, mire számítsak? Mit kell vinni magammal? (tudásbázis kérdés)


2008. ápr. 10. 19:49
Köszönöm a válaszokat.
2008. ápr. 8. 22:20
Hívd fel az ovit, nem veszik zaklatásnak, s kérdezd meg.:))
11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - Tinendo)
2008. ápr. 8. 21:12

Én több oviban jártam, mindenhol ugyanazt kérték.

Wc papír, fogkefe, fogkrém, folyékony szappan, szalvéta, zsepi.


Kell még a kisgyereknek, benti cipő, ovizsák, benne váltóruha, tornazsák, benne rövidnadrág, póló, és ha a benti cipő nem zárt, akkor tornacipő.

Ha ottalvós a gyerek, akkor gyerekágynemű, vagyis paplanhuzat, és kispárnahuzat.

Helyenként változó, hogy kell-e vászonlepedő, sima lepedő, illetve pizsama.

Nagyon szívesen veszik, ha rajzlapot viszel be, illetve egy papírdosszié szinte minden oviban kell, (abban lesznek a bent készült rajzai, amit év végén adnak haza), ezenkívül tapasztalataim szerint minden oviban örülnek mindennek.

Szerintem ennyi.

10. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 8. - Tinendo)
2008. ápr. 8. 19:26
ez is helyfüggő,teljesen más kell egyik oviba mint a másikba...
2008. ápr. 8. 18:32
Szia.Nálunk a tisztasági csomag egy 4-es wcpapir,1cs szalvéta,1cs 100-as pzs,1 tubus fogkrém,1 folyékony szapan,és ezt mi két havonta viszük.
2008. ápr. 8. 18:00

Ha már itt tartunk?

Mit kell venni a gyerkőcnek, ha bekerül az oviba?

Pl. mit tartalmaz a tisztasági csomag?...

7. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 5. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 7. 17:42

Ez abszolut váltizó helytöl függően,kisváros,nagyváros,falu,felkapott,ugymond divatos ovi vagy "csak" egy"snassz "ovoda.Tehát mindenképp a konkrét helyen érdeklődj,ha bemész bármikor többnyire adnak felvilágosítást szivesen,de a beiratkozás napján mindenkép elmondják.

Ha most még nem szobatiszta,attol még beírják,úgyis csak szeptemberben megy majd.Nekem a kicsi májusban volt 3 éves,nyáron lett éjjelre is szobastiszta de semmi akadálya nem volt a felvételnek.

A felvétel nagyrészt attol függ van e elegendő hely az ovodában,ha igen,felveszik akkor is ha otthon vagy a tesóval,divatosabb ovikban ahol kevés a hely előfordul hogy nem kerül be a gyerek.

ha túl sok az ottalvó,esetleg kérhetik hogy délben menj érte ebéd után.

2008. ápr. 7. 17:35

Születési anykönyvi kivonatot és a lakcímkártyát kell vinni.

Ha jól tudom csak szobatisztán mehet oviba 1 gyerek.

S asszem, legalábbis nálunk úgy van, h. ha van 1 kisebb testvér nem veszik be a gyereket, hisz az anya úgy is otthon van.

Azért kérdezz rá.

5. 7934d1ac97 (válaszként erre: 4. - Zsike12)
2008. ápr. 7. 16:09

na ilyesmi érdekel, hogy az oviba mi történik,


a fiam még nem szobatiszta és csak a nyáron lesz 3 éves, de holnap után lesz a beiratkozás, hogy ősztöl mehessen, attól még felveszik? pláne hogy én otthon vagyok a kissebbikkel? vagy ez kizáó ok?

2008. ápr. 7. 15:13

Szia!

Nálunk a gyerek születési anyakönyvi kivonata kellett. Adatokat beírták, meg adtak egy házirendet. Ennyi történt.

Később volt egy szülői értekezlet. Ott bemutatták az óvónőket és a dadust. Elmondták a fontos dolgokat, felírták melyik szülő mikor dolgozik (pl: 1 műszak, 2 műszak, 8-16, vállalkozó, otthon van, stb, ezt azért, hogy az óvoda nyitvatartását tudják ehhez igazítani)Ja meg, hogy ki viheti el a gyereket, a nagyszülőket is beírták, ha nincs beírva nem viheti el az unokát. Jelet csak az első alkalommal választhatott a lányom, már a beszoktatásnál.

2008. ápr. 7. 15:06

Ki van írva, mit vigyél magaddal.

De, ha netalán nem lenne, amit kétlek, akkor legyen nálad a gyerek születési anyakönyvi kivonata, lakcímkártyája. Nem tudom, hogy működik nálatok, de kérhetik a védőnő iagzolását, hogy a gyerek oviba mehet. (szobatiszta, önállóan étkezik, kifejezi igényeit.)

2008. ápr. 7. 15:05

Keresd a hírdetményt a beiratkozásról a városban plakátokon, pl polgármesteri hivatal környéki hírdetőtáblákon. Ott megtudod, hogy a lakcímed alapján hová irathatod a gyerkőcöt, meg azt is, hogy mikor születetteket lehet oviba iratni.

Elmész a megadott időpontban a plakátokon megadott helyre (általában egy központi helyen kell minden oviba beiratni), vidd magaddal a szül anyakönyvi kivonatot meg a lakcímkártyát, estleg a kiskönyvet, bár az tán nem kell. A plakáton egyébként megtalálod, hogy mit kell vinni.

Semmi egyéb, ne izgulj :)

2008. ápr. 7. 15:00
Oviba beiratkozás, hogy zajlik, mire számítsak? Mit kell vinni magammal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook