Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehet fájó csomó a mellben? fórum

Mitől lehet fájó csomó a mellben? (tudásbázis kérdés)


14. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 13. - Moncsyka88)
2014. jún. 9. 21:49
Reméljük. De biztosan. Csak azért kérdeztem mert nekem mesni elött fájdalmas és csomós. És jó párszor volt ciszta,myoma problémám,nem mellben és azokra nem gyógyszert kaptam,h mindig mütő lett a vége. De persze nálad ez nem lesz nem azért irom. Csak,hogy irtad,h hormonális és hát nekem is olyasmik voltak(igazából most is vannak újjak).
2014. jún. 9. 21:38
Azt mondta vagy örökletes vagy hormonoktól van,de ez a gyógyszer állítólag helyre hozza a hormonokat..hát nagyon remélem ennyi pénzért :/
12. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 11. - Moncsyka88)
2014. jún. 9. 19:44
És mást nem mondott? Nincsen begyulladva vagy valami? Csak sima ciszta? És mitől ha nem a mensitől?
2014. jún. 9. 12:12
Voltam orvosnál,egyből küldött ultrahangra. Jó hogy nem vártam meg a menzeszem, a doki szerint nagyon nagy ciszták vannak a mellemben és nem is egy 4-5 darabot számolt,miközben én csak egyet éreztem :( a papírra 21 mm-eseket irt,ezek szerint ez már nagynak számít. Fél év múlva kontroll,addig is kellett vennem gyógyszertárba egy méreg drága gyógyszert,amitől elmúlhatnak 15 000 ft. volt :/ nagyon remélem fél év múlva már nem lesz ott semmi.
10. gizus58 (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2014. jún. 9. 10:09
Mindenképpen mutasd meg orvosnak, ők elküldenek emlő ultrahangra. Deaddig is, napi fél órára tegyél rá állott vizes borogatást. Nem kell több időre, csak félórára. Nagyon fiatal vagy, ilyen korban csak nagyon- nagyon indokolt esetben csinálnak mammográfiát,a mostani protokoll szerint. Haciklussal függ össze, akkor a borogatás jó lesz,addig,amíg orvoshoz nem jutsz vele.
2014. jún. 8. 21:13
mell uh-on.
8. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 7. - Ubi pretium)
2014. jún. 8. 21:12
Húú ! Én ezt nem is tudtam,h ezt sok országban betiltották! Soha nem voltam még mammografián,de mindig valahogy volt bennem egy fura érzés ezzel kapcsolatban,mindig ódzkodtam tőle. Én is csak mell uh-ánok voltam eddig. És egy olyan 1,5 éve volt egy hosszabb kivizsgálásom és akkor az is kellet volna,de mondtam a dokinak,hogy én arra nem megyek. Milyen jól tettem!
7. ubi pretium (válaszként erre: 4. - Moncsyka88)
2014. jún. 8. 21:07
Jó tanács,nem okoskodni akarok.Nekem már ráment egy mellem a sok okos tanácsra,szóval....Ha lehet,ne mammot akarj,hanem uh-t!Biztonságosabb és biztosabb is!A normálisabb orvosok eleve uh-ra küldenek amúgy is,de van néhány őskövület,aki még a mammo híve.(amit rengeteg országban már be is tiltottak!!)
6. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 4. - Moncsyka88)
2014. jún. 8. 18:20
De ha mensi alatt vagy után nem múlik,mindenképp menj dokihoz.
2014. jún. 8. 18:15
Huszonévesen is végeznek mammográfiás vizsgálatot.
2014. jún. 8. 18:11
Köszönöm a válaszokat,eléggé megijdetem mert ilyen fájdalmat már rég éreztem és ugy vettem eszre egyik napról a masikra lett ott a csomo és iszonyuan fájt,csak fájdalomcsillapítókkal tudtam aludni. Ma reggelre már úgy ébredtem hogy nem fáj,de még érzem mindig ott van,remélem el fog múlni magától. Ugye mammográfiát még nem csinálhatnak huszonévesen?
3. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2014. jún. 8. 18:06
Igen lehet attól,hogy közeleg a mensesed. Várd meg,az első nap estig vagy a második napon el kell múlnia. Ha nem ,akkor menj csak dokihoz. De szerintem ez csak attól van. És számithatsz erre vagy minden hónapban ezentúl vagy időnként. Ne ijedj meg :)
2014. jún. 8. 18:06

Holnap csak ügyelet lesz,kedden menjél.De menj el vele mindenképp.A daganat elvileg nem fájó csomó,de egy uh-t azért kérnék a helyedben.Valószinüleg csak ciszta lesz,főleg,ha mensiddel összefügg,nekem is mindig fáj,ha közeleg a mikulás.

Ja,nőgyógyász,mert a házidoki nem nagyon tud vele mit csinálni.

2014. jún. 8. 18:03
2-3 napja fedeztem fel a bal mellemben egy csomot ami nagyon fáj,főleg éjszakánként. 6 nap mulva kellene megjönni a menzeszemnek,összefüggésben lehet vele? Menjek el holnap orvoshoz vagy várjam meg hátha elmúlik a menzesz ideje alatt? Ha elmennék házi orvoshoz is lehet vele menni,vagy csak nőgyógyász? Vlakinek ötlete hogy mi lehet? 22/L

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook