Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés óta most rendeződik a ciklusom, próbálkozunk a kistesóval de nem akar összejönni, miért? fórum

Szülés óta most rendeződik a ciklusom, próbálkozunk a kistesóval de nem akar összejönni, miért? (beszélgetős fórum)


29. c9f9b53798 (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2014. jún. 13. 14:28

Én is pont ugyanezt írtam, van aki képes rá, és van akinek kell igenis regeneráció, feltöltődés.


Az orvosom szerint pont az a "normális", ha a szoptatás védelmet ad annak ellenére, hogy vannak ciklusai egy nőnek. Így van ez a természeti népeknél, így volt ez több ezer éven keresztül.

28. 3a5c305959 (válaszként erre: 26. - Libalány)
2014. jún. 13. 14:16

Nem igazan vagyok hive annak hogy tomjuk magunkat tele hormonokkal es majd akkor sikerul teherbe esni/terhesnek maradni. Belatom hogy vannak olyan betegsegek ami mellett szuksege van egy nonek hormonkezelesre ahhoz hogy gyereke lehessen, de nem hiszem hogy rutin szeruen kene adni. Ez tortent velem is, az otthoni orvos azt mondta szedjek utrot mert o ezt mindenkinek adja. Csak kesobb gondolkoztam el hogy ez mekkora hulyeseg. De hat mire kapnak otthon a szulesz-nogyogyaszok a nagy penzt ha elarulnak a noknek hogy egyedul is kepesek teherbe esni es szulni, ahogy evezredekig is tettek.

Egyebkent az hogy nem megyek tobbet orvoshoz ennek semmi koze. Dontenem kellett hogy karriert epitek vagy szulok egy masodik gyereket es itthon maradok. Ugy tunik az elet dontott helyettem es en egy pillanatig nem bantam meg. De ha egyszer meggondolom magam meg van vagy 15 evem hogy szuljek :-)

27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - 3a5c305959)
2014. jún. 13. 13:34

Így van.

Meg az is lehet, hogy valakinek simán még nem alkalmas a szervezete egy újabb ekkora megterhelésre.


Azért, mert "csomóan" szülnek kis korkülönbséggel, még ne annyira evidens az.

26. libalány (válaszként erre: 25. - 3a5c305959)
2014. jún. 13. 11:55
inkább nem szülsz,de nem mész orvoshoz? Ez komoly?
25. 3a5c305959 (válaszként erre: 24. - Libalány)
2014. jún. 13. 11:50

Az elsonel szedtem utrogestant mert rabeszelt egy otthoni orvos de nem segitett mert meg mindig volt tejem.

Na mindegy is, reszemrol lezarva a tema. Gyerekszules helyett inkabb masoknak segitek majd szulni :-)

24. libalány (válaszként erre: 23. - 3a5c305959)
2014. jún. 13. 11:31
El kéne menned egy ilyen orvos-istenhez,kapnál bromocriptint meg utrogestant,mindjárt terhes tudnál lenni.
23. 3a5c305959 (válaszként erre: 22. - 4c1a787e8f)
2014. jún. 13. 10:04

Szia!


En nem gorcsoltem rajta es nem fordultam kemiahoz. Az en lanyom mar majdnem ketto volt mikor elment az elso babank, es elmult ket ed fel eves mikor a masodik, pedig akkor abban a pillanatban abbahagytam a szoptatast hogy kiderult a terhessegem. Sajnos a hormonok meg nem rendezodtek valoszinuleg mert meg mindig van tejem, ami arra utal hogy magas a prolactin szintem es a progeszteron meg alacsony. A progeszteron pedig szukseges a koraterhessegnel a terhesseg megtartasahoz amig a placenta el nem kezd termelni elegendo memnyiseget a 12. het kornyeken. Sajnos ezert nagyon gyakori hogyha valakinek nincs rendben a hormonhaztartasa akkor elvesziti a babajat a 12. het elott. Igy okozhat a szoptatas vetelest kozvetett modon.

22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - 3a5c305959)
2014. jún. 13. 08:16

Én is így vagyok.


Nagyon erős terhességeim voltak, kivéve egyet, amikor még szopott az egyik gyerekem. Az nekem is elment.


Rá egy évre meg már simán terhes maradtam.


Nem minden terhesség tart ugyanannyi ideig. Ebbe beleértendő a szoptatás időtartama, és az egyéb hormonális változások visszaállása is.


Már bocsánat, szerintem ilyen kis "nagyobb tesó" mellett el kell fogadni, hogy a szervezet még nem kész egy újabb terhességre, és még nem kellene erőltetni. Ha másfél év múlva se marad valaki terhes, akkor lehetne elkezdeni ezeken görcsölni. Ebben a témában nem minig a racionális tervezés dönt. Szerintem nem jó út, hogy manapság ha valami rögtön nem úgy történi, ahogy mi jól elterveztük akkor azonnal a kémiához folyamodunk, meg elkezdünk görcsölni.


Most még tök természetes, hogy nem marad az illető terhes. Még akkor is, ha van aki meg az marad.

21. libalány (válaszként erre: 20. - 3a5c305959)
2014. jún. 13. 08:06
ennyire nehéz ezt feldolgozni?
20. 3a5c305959 (válaszként erre: 19. - Libalány)
2014. jún. 12. 14:12
Bocsanat, elfelejtettem hogy otthon az orvosok az istenek es egy "sima" szuleszno fabatkat sem er :-)
19. libalány (válaszként erre: 18. - 3a5c305959)
2014. jún. 12. 09:26
szívesen elhiszek neked mindent ha meggyőzöl,hogy jobban tudod mint a nőgyógyász szakorvosom aki ebből doktorált és van 25 év tapasztalata.
18. 3a5c305959 (válaszként erre: 16. - Libalány)
2014. jún. 12. 01:15
Szerintem hidd el nekem hogy nem a mehosszehuzodas okoz vetelest hanem a szoptatas miatti hormonzavar. Kepzeld tudom hogy ket kulonbozo dologrol van szo mivel ezt tanulom es mert mar megtapasztaltam. Nem ugy ment el a babam hogy egyszercsak elkezdtem gorcsolni es elveteltem, hanem mar harom hete nem elt mikor eszrevettuk. Szoval nem az oxitocintol meg a mehosszehuzodasoktol veteltem el.
2014. jún. 11. 21:33

A nőgyógyászom endokrinológus is, vannak olyan páciensei akiknek sikerült szoptatás mellett a kistestvér, és vannak akiknek nem (én is ilyen voltam), azt tanácsolta, hogy három-négy ciklus után válasszam le, ha nem sikerül addig (egyébként 25 hós koráig szopizott, tehát egyébként is "ideje" volt a dolognak), és aztán próbálkozzunk három-négy ciklust, ha akkor sem jön össze találkozzunk. Nem jött össze, elmentem teljes hormonlaborra, és MINDEN rendben volt, az eredmények kiértékelését követő ciklusban megfogant a második Kislányunk.


Egyébként a legtöbb orvos óvva intett szoptatás mellett újbóli teherbeeséstől, nemcsak a vetélés miatt, hanem a hosszú szoptatás egyébként is megterhelte a szervezetemet, és igenis szükség volt többhónapos töltődésre. Sőt, a kilenc hónapot végigcsinálva úgy gondolom még többre lett volna szükségem.


És úgy estem teherbe, hogy még mindig spriccelt a mellemből a tej, szoptatás után nem akart elapadni, ennek ellenére a prolactinom egyáltalán nem volt magas. Azt hittem az gátolja a teherbeesésem, de egyébként szoptatás mellett is volt kb. másfél éves korától peteérésem (uh-on is látta a doki), előtte hat hós korától még viszonylag rendszertelenül voltak ciklusaim, akkor nem lehetett minőségi a peteérés. Ennek ellenére mégsem jött össze a kistestvér.


A természeti népek egyébként pont ezért szoptatnak hosszú ideig, hogy nemcsak a szoptatás időtartama alatt jobb esetben nem esnek teherbe,hanem van egyfajta kitolódó védelem is.

16. libalány (válaszként erre: 15. - 3a5c305959)
2014. jún. 11. 21:07

ez két külön dolog.

A szoptatás alatt oxitocin szabadul fel,ami méhösszehúzódásokat csinál és ez vetélést okozhat.

15. 3a5c305959 (válaszként erre: 8. - Libalány)
2014. jún. 11. 10:38
A szoptatas nem a mehosszehuzodasok miatt okozhat vetelest. Szoptatas alatt olyan hormon munkodik (prolactin) ami megakadalyozza a terhesseget.
14. b486c9cf7d (válaszként erre: 7. - Vbt26)
2014. jún. 11. 10:10
7 honapig szoptattam meg, hogy terhes voltam, nem tudom mire gondolhatott az orvosod.
2014. jún. 11. 10:09
Szerintem meg varj, mielott ketsegbe esel, en miutan megjott, ra 4-5 honapra lettem ujra terhes.
12. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Ari0212)
2014. jún. 11. 10:06
Hagyd abba a szoptatast ha teherbe akarsz esni. Tudom hogy sokan ugy is terhesek tudnak lenni, de valaki nem. En mar ketszer voltam terhes szoptatas alatt es mindketszer elment a baba. Minel tobbet olvastam rola annal biztosabb vagyok hogy nem rendezodtek meg a hormonjaim es azert tortentek. A menzesz meglete meg nem jeIzi hogy minden rendben van. Pl menzesz elotti barnazas az alacsony progeszteron szintre utal, ami mellett nem szabad teherbe esni. Sok sikert!
2014. jún. 11. 09:46
bár már ott tartanék,hogy ezen kelljen aggódnom.
2014. jún. 10. 21:57
Ja,de sok minden más is okozhat vetélést. Biztos,hogy nem a napi 4 szopcsi okozza :)S
2014. jún. 10. 21:55
Valóban okozhat a méhösszehúzódás vetélést,de akkora méhösszehúzódás ami ezt okozná kb a szoptatás elején van,mikor a baba még 1-2 hetes vagy hónapos.De nagyon ritkán.
8. libalány (válaszként erre: 7. - Vbt26)
2014. jún. 10. 21:52

én még az életben nem hallottam ilyenről.

Annyi negatívumot hallottam,hogy a szoptatás vetélést okozhat,mert méhösszehúzódásokkal jár.

2014. jún. 10. 15:40
Sziasztok! Én is hasonló cipőben járok, szoptatok napi 4x kb (délután, este, éjszaka 2x), viszont még nem is menstruálok (14 hónapos a pici). Voltam egy hónapja dokinál, és ő azt mondta, hogy amíg szoptatok, addig ne akarjak újra gyereket, mert szívproblémái lehetnek. Nektek nem mondtak ilyent? Olvastam csomó helyen, hogy szopi mellett próbálkoztak a kis tesóval, és nagyon meglepett a doki kijelentése. Most nagyon tanácstalan vagyok, hogy mi legyen. Elválasztani meg hirtelen nem akarom, csökkenteni az alkalmak számát igen, de az elég lassan megy sajnos, mert nagyon ki tudja harcolni a cicit, ha nem kapja meg.
2014. jún. 10. 09:24

3 hónap még nem olyan vészes :) Tapasztalatom nincs (nekem még "csak" 1 kislányom van), de ha esetleg pár hónapon belül nem jön össze, felvetődhet a pajzsmirigyprobléma is. Ha mondjuk híztál az utóbbi időben, nem tudsz fogyni, fáradékony vagy, hullik a hajad, érdemes erre gyanakodni, mert ez pl. akadályozhatja a teherbeesést, csak sokan nem gondolnak rá, mert mire nagyon zavaróak és szembetűnőek a tünetek, addigra már akár eltelt egy év is!

Nem mondom, hogy ez a bajod, hisz semmit nem tudok rólad, csak azért írom, hogy tudj erről!

(egy egyszerű háziorvosi laborbeutalóval kideríthető, TSH-t kell nézetni)

sok sik!

2014. jún. 9. 14:03

hát én pontosan ugyanebben a cipőben járok.

Egy éves korában jött meg,de már 19 hónapos és még mindig nem jött össze.Én is szoptatok még de már csak este.

Én elmentem dokihoz is,megnézték a prolaktinomat,az normális.Akkor megnézték a peteérésemet,az is van,csk nem elég "jó",úgyhogy kaptam clostit.

Beszedtem,akkor jó lett a pé,de akkor meg tüszőrepedés nem volt.

Valószínüleg abba kéne hagynom a szoptatást...

2014. jún. 8. 15:15

Nekem fél évre sikerült miután abbahagytam a szoptatást, igaz 25 hónapig szoptattam, és féléves korától voltak ciklusaim.

Szerintem ide akárhány nő fog írni, annyiféle esetet fogsz olvasni... légy türelmes (én sem tudtam az lenni! szóval megértelek).

2014. jún. 8. 15:10
Köszönöm szépen :) remélem én is
2014. jún. 8. 15:07

Szia! én is már menstruáltam pár hónapja, de mellette még szoptattam, ahogy elmaradt a szopiztatás, rögtön pocakos lettem, hogy tényleg a szoptatás elmaradása miatt, vagy véletlenül, azt nem tudom.

Sokan szoptatás mellett esnek teherbe, sokan viszont nem tudnak amíg szoptatnak is.

Sok sikert, remélem hamarosan bővül a családotok :)

2014. jún. 8. 15:04

Kisfiam 15 hónapos és 3 hónapja menstruálok.

Elég össze vissza van,28-30-35 napra jött meg eddig. Elméletileg a napokban kellett volna megjönnie de semmi. Csináltam tesztet de negatív lett.Nőgyógyászati bajom nincs.

Nagyon szeretnénk már másik babát,és eléggé el vagyok keserdve,hogy nem sikerül. Igazából már azóta próbálkozunk mikor még meg sem jött egyszer sem,de akkor sejtettem hogy a szoptatás (még mindig szoptatok) befolyásolja a dolgot. Most mikor először jelentkezett a menses (3 hónapja) gondoltam,hogy egy lépéssel előrébb vagyunk a célhoz. Próbálkozunk rendesen,de még nem sikerült :(

Szedek méhpempőt is(elég régóta).

Mit gondoltok miért nem sikerül? Mit tehetnék még az ügy érdekében ? :)

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook