Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanúkkal aláírt szerződés akkor is érvényes, ha ügyvédi aláírás nincs rajta? fórum

Tanúkkal aláírt szerződés akkor is érvényes, ha ügyvédi aláírás nincs rajta? (tudásbázis kérdés)

2014. jún. 14. 18:02
Én azóta annyit hallottam, hogy ellehet menni végrehajtóhoz, ő megelőlegezi a tartozást nekünk és ő később hajtja be rajta, ami pedig onnantól az ő dolguk, hogyan.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2014. jún. 8. 21:43

Ez nem így van. Nem kell jogerős ítélet hozzá.

Pont ez a baj, hogy pl. ha valaki külföldön tartózkodik, tudom van pénz a számláján bőven. Írok neki kér felszólító levelet, hogy adja meg az x összegű tartozását, átvenni nem tudja a levelet ugye, visszajön, hogy nem vette át. Ezzel a bizonyítékkel mehetek a végrehajtóhoz, hogy kérem nem reagál, de tartozik ezzel az összeggel, úgy leemelik a pénzt a számlájáról, mint a szél. Hogy én mondjuk nem korrektül jártam el, az majd a jövő zenéje. Majd ő mehet a bíróságra, hogy bizonyítsa z igazát.

2014. jún. 8. 13:10

Csak egy pontositás

Végrehajtóhoz csak jogerős bírósági végzéssel lehet menni és minden költséget meg kell előlegezni

Aztán, ha nincs vagyona, figyelni kell hogy mikor mit szerez/vesz/dolgozik és értesiteni a végrehajtót

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - 99279bb06f)
2014. jún. 8. 12:32
Gondolom (én), hogy a szerződésben szerepelt, mennyi idő alatt kell visszafizetni, a kölcsönkért összeget.
6. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - 52140acbc1)
2014. jún. 8. 11:08

Amennyiben a szerződés jogilag helyes, akkor nem kell ügyvéd aláírása.

Szerepelnie kell bizonyos adatoknak egy szerződésben.

Miből gondolod, hogy a szerződés lejárt? Volt határidőhöz kötve?

5. 52140acbc1 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2014. jún. 7. 18:08
Köszönöm az infót, a felszólítás tényleg jó ötlet.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - 52140acbc1)
2014. jún. 7. 16:26

Ha nincs miből behajtani, akkor sajnos reménytelen.


Jön valami elévülési törvény, figyeljetek nagyon oda, nehogy megússza az adós.


Azt most tegyétek meg, hogy tértivevényes levélben szólítsátok fel, hogy fizesse meg a tartozását, hogy legyen nyoma, Ti próbálkoztatok a pénz visszaszerzésével.


A jogász válaszol fórumon, okosabbakat tudnak mondani, ott jogászok adnak tanácsot.


Sok sikert, a behajtáshoz!

2014. jún. 7. 16:20
Ha nem kapjuk vissza, akkor végülis semmi értelme nem volt, hogy megnyertük a pert adott esetben :\
2014. jún. 7. 16:08
Tanúkkal aláírt papírral, végrehajtóhoz mehetsz, majd bíróságra, ha nem tudja behajtani, nem tudom mekkora összegről van szó, de a végrehajtó sem ingyen dolgozik, esetleg, ha bíróságra kerül az ügy, lehet megnyeritek a pert, de a pénzt nem biztos, hogy visszakapjátok.
2014. jún. 7. 15:47

Sziasztok!


Szeretnék kérdezni, hátha valaki jobban ért a témához. Pénzről szóló szerződés, tanúkkal aláíratva akkor is érvényes, ha nem ügyvéd jelenlétében történt a megírása? Tehát két érintett fél, 1-1 tanú, de a szerződés lejárt és nem tettek eleget a benne foglaltaknak. Hová lehet ezzel fordulni?

Köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook