Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Előkerül még valaha a macskám? fórum

Előkerül még valaha a macskám? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 16. 10:35

Márton cicám pénteken hazajött!

Viszont Cila cicám is eltűnt egy hete, Őt nem találjuk

17. azeg
2014. jún. 12. 15:45

Budapesten, hegyvidéki területen lakunk, családi házban, kifejezetten jó környéken. ( nem dicsekedni akarok, később fotos )

Három gyerekünk van, befogadtunk egy cicát, akiről azt mondta az orvos, hogy még kicsi az ivartalanításhoz, aztán egyszer csak világra hozott 3 tüneményes kiscicát.Természetesen mindegyik gyerek választott egyet magának, így négy cicánk lett. Annyit vittük orvoshos őket, hogy sok ember nem megy annyit, mivel a kertben laktak, nem szerettük volna ha a gyerekek valamit elkapnak. Minden cica ivartalanítva volt és rendszeres orvosi ellátást kaptak, jól tápláltak, egészséges állatok van szó. Egyszer csak sorban, egy hónap leforgása alatt eltünt három cica. Mi is égre földre kerestük őket, de sajnos nyomuk veszett. A gyerekeket nagyon megviselte a dolog, azt mondtuk, hogy biztos elkoboroltak valamerre, de sajnos azt gondoljuk, hogy valakinek utjában voltak. Bejárt a kertünkbe egy nagy vörös és fekete macska is, mert mindig volt finomság a cicáinknak kint, de őket sem láttuk azóta. A megmaradt cica, érdekes módon azóta nem megy ki a kertből ?!


Most, hogy vége a tanításnak, menhelyről szeretnénk hozni a megmaradt cicánknak egy kis társat, mert látszik rajta, hogy rossz neki egyedül.

Nagyon sok állatgyülőlő ember van, ezek a kis termtmények nem tudnak védekezni ellenük. Remélem aki bántotta őket, majd elnyeri méltó " jutalmát ".


Reménykedünk, hogy egyszer előkerülnek, de egyre kevesebb esély van rá, viszont az emlékük a szívünkben megmaradt és sok fotó amit róluk készítettünk.

2014. jún. 11. 18:39

kinti cica , ismeri a falut

ápolt cica, és az egyik szeme beteg

még sajnos nem került elő, sok embert kérdeztem a faluban, senki sem látta

2014. jún. 8. 22:59

A mienk egyszer honpaokra tunt el, de evekre eltunt macskak is hazakerulnek.


Ismeri a kornyeket, az utcatokat, szokott kint lenni? ( pl ha falu, es falusi macska), ha igen akkor tuti hazatalal. Ha benti cica, akkor menj el a temeto kornyekere, es hivd.


Remelem megkerul !!

14. mmacus (válaszként erre: 12. - Cae1442d98)
2014. jún. 8. 17:57
Még reménykedhetsz. A Lányom cicája februárban tűnt el, minden lehetséges fórumon keresték, napokig járták a környéket, sajnos eredménytelenül. Szép, ápolt kiscicát esetleg felkap valaki és elviszi, messzebbre, mert a közelből haza tudna menni. Ez történhetett a miénkkel is. Ha tudnánk, hogy jó helyen van és szépen gondozzák, könnyebb lenne elfogadni.
13. ec7efbffe4 (válaszként erre: 12. - Cae1442d98)
2014. jún. 8. 16:48
Beteg volt a cicád?
2014. jún. 8. 16:33
ma már voltam kint háromszor de semmi
11. emagdi
2014. jún. 7. 22:56
azért menj ki minden nap oda ahol eltűnt, és próbáld meg hívni
2014. jún. 7. 21:59
Nekem 4 év után jött haza.
2014. jún. 7. 21:57
Kolléganőm cicája 8 hónap után került elő.
2014. jún. 7. 18:31
Nyugi, szerintem biztosan haza fog találni, csak most meg van ijedve és biztos elbújt.
2014. jún. 7. 18:22
Szerintem is csak a várakozás marad így, ha amúgy is kijárós volt akkor szinte biztos hogy hazatalál.
2014. jún. 7. 16:01

Nekem ugyan magától ment el,de volt hogy hetek,hónapok után is hazatért 1-1 cicám.

Csak várakozni tudsz.

De később is szétnézhetsz arrafelé ahol eltünt.hátha...

5. cae1442d98 (válaszként erre: 4. - Vacsa)
2014. jún. 7. 15:39
a bozótos részt ahol tudtam, már átnéztem, sajnos semmi
2014. jún. 7. 15:37
Ott keresd ahol elveszett. Idegen helyen lapulnak, nem mászkálnak el. Legyél sokat ott ahol elveszett, vigyél valami illatozó husit, vagy amit szeret és halkan hívogasd. Ha egy macs meglapul még egy méterről sem veszed észre. Csak úgy van esélyed ha ő akar odamenni hozzád.
3. cae1442d98 (válaszként erre: 2. - Annette)
2014. jún. 7. 15:35
nem messze, pár száz méter
2014. jún. 7. 15:34
szegény :/ Messze van tőletek ahol elszökött? Mert ha nem akkor van rá esély hogy hazamegy, de ha messze akkor szerintem tuti nem maradt ott.
2014. jún. 7. 15:30
Állatorvoshoz akartuki vinnni a cicám, a szálítóboxban nem bírta ki, így hát áttettük egy ilyen szálítótáskába, anyám rosszul cipzározta be és nem figyelt rá, a macska pedig kiugrott belőle egy ilyen temető melletti bokros részen, azóta már 4 szer kerestem de sehol semmi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook