Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hova vigyem 11 hónapos gyermekem, ha állandóan beteg? fórum

Hova vigyem 11 hónapos gyermekem, ha állandóan beteg? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Zebra25)
2014. jún. 13. 18:02

Bizony, a másodikam nekem is tápszeres volt.


1 éves koráig szinte állandóan antibiotikumon élt.. Rádásul fél éves korától bölcsis is volt. Meg persze a nővére is. Néha már én is sírtam.


Aztán olyan másfél-2 éves korától meg hirtelen átkattant, azóta egyszer ha kellett neki antibiotikum, és esetleg egy 1-2 napos vírust kap el néha. Már elmúlt 7 éves.


Más a második, mint az első burokban tartott csemete.

2014. jún. 13. 17:59

Még egy lehetőség:

A fiamnak csináltak egy vérképet, és nagyon erős D vitamin hiánya volt, illetve sajna van is a kezelés ellenére is.


Akkor mondta az orvos, hogy nagyon sok gyereknél derül ez ki. Itt Pesten annyire szennyezett a levegő, hogy egyszerűen nem kapják meg a megfelelő napfényt a gyerekek. Úgyhogy annyira nagyon a naptól se kell félteni. Persze azért nyilván kell védekezni is.. A D vitamin hiány miatt is betegebbek sűrűbben..

2014. jún. 8. 17:52

Azért mert tesó nem beteg, még sajnos haza hordja a betegségeket:( Egy picinek meg nincs mivel védekezzen. Hagyd el a tejterméket, próbálkozzatok vitaminnal. Sajnos ez ilyen. Nálunk is panaszkodnak a 2 vagy többgyerekes anyukák, hogy a pici babáknak haza hordják az ovis nagytesók állandóan.

Mi egyébként a milumil peptit ittuk. Próbáljátok esetleg ki ezt.

31. anya4005 (válaszként erre: 30. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 8. 16:56
A fiamtol is megvontam a tapszert es a tejtermekeket,neki nem jott be! Kivanom,hogy megtalaljatok az okot:-)!
2014. jún. 8. 16:29

Szia!


Orrmanduláját már nézték és nincs megnagyobbodva.Normális volt az orvos a kislányomnál mondta is h meg van nagyobbodva a kicsinél viszont ilyen nincs.Azért köszönöm.Gasztrora és immunológushoz viszem.Már csak ez maradt.Ja és persze a tejmentesség hátha ez a gond ahogy itt többen is írták és ahogy utána olvastam könnyen lehetséges

29. anya4005 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 8. 15:44

Hasonlo volt a helyzet a kisebbik fiamnal.

En a Heim Palba vittem ful-orr-gegeszhez,mert a nagyot is oda hordom (nagynak 2 het mulva mandula kivetel). Ott is kizarolag egyetlen dokinenivel allok szoba: Palinkas Edina.

A nagynal kezdodott minden,es a tobbi orvos mindig annyit mondott,hogy varjak 3 hetet,felszivodik,meg tomtek az antibiotikumot. A Palinkas doktorno foglalkozott is vele,nem csak futoszalagon vizsgalta!

A kicsinek pedig felirt egy orrcseppet,amit csak a Heim patikajaban keszitenek. Mondjuk,az en fiamnak nagyobb az orrmandulaja,viszont mar kap levegot,es a doktorno javaslatara folyamatosan tartjuk a kapcsolatot,rendszeresen ranez a gyerekre.

Szerintem vidd el hozza a picit,veszteni nem vesztesz semmit!

Csutortokon es penteken delutan rendel,es kb. 1,5-2 orat szoktunk varni,mig bekerulunk.

Jobbulast a picidnek!

2014. jún. 7. 21:14
Igen pont én is arra gondoltam,kérek beutalót és viszem is addig meg tejmentesítek..
2014. jún. 7. 15:46

Meglehet, hogy ez a gond.


Mi anno hasonló sokat-betegeskedésre a sote immunológián voltunk, háziorvos adott beutalót. Immunhiány, részleges immunhiányt tudnak ott megállapítani, allergológiai vizsgálatokat végeznek, de az átlagostól nagyobb részletességgel, és nagyobb érzékenységgel.

26. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 25. - Temmp)
2014. jún. 7. 14:58
Köszönöm a tanácsot.Ezt mindenképp kipróbálom.Hétfőn megyek is hozzá.
25. temmp (válaszként erre: 23. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 7. 14:00
Próbáld kérni, ha húzza a száját, kamuzz egy kicsit, mondj valami hasonlót, hogy kaptál egy dobozzal valakitől, kipróbáltad és talán jobbnak tűnik az állapota, szeretnéd rendesen kipróbálni, meg hogy csak most derült ki, hogy van a családban tejérzékeny. Tudom, nem ez a jó megoldás, sőt elég rossz! De a tesóm most már nagy fiánát úgy küldték csak el vizsgálatra, hogy a tesóm azt mondta van tejérzékeny a közeli rokonságban(ő nagyobb volt már jóval), addig ááá anyuka nem az a baja, ők azt tudják. Húzta a doki száját, de végül adott beutalót, és persze hogy tejérzékeny.
2014. jún. 7. 13:38
Egyébként nagyon szépen köszönöm a segítségeteket,ha tényleg ez a baja szomorú,hogy a DR. címmel kitörölhetnék az orvosok a hátsójukat mert "sima hétköznapi"anyukák oldják meg a problémámat és persze a google aminek már jobban hiszek mint az orvosoknak.Köszönöm!!
2014. jún. 7. 13:37
Sajnos vizet nem issza,csak teát,viszont én azért 1x szeretnék neki tápot adni,legalább lefekvéshez.Amit belinkeltél temmp jónak tűnik,hétfőn utána is járok.Viszont rohadt drága,ahhoz h támogasság normálisan be kell igazolódnia az allergiának?Hol végeznek ilyen vizsgálatot és hogyan ekkora gyereknél?
22. bowie (válaszként erre: 19. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 7. 12:19
Igen. az a "poén" ebben, hogy ha időben észreveszik, hogy ez a gond áll a háttérben, akkor 1 éves korára ki is nőhette volna.
21. bowie (válaszként erre: 18. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 7. 12:18

vizet:)

Nekünk ennyiből szerencsénk volt, leszokott róla bent a kórházban, így itthon nem is kérte már.

20. temmp (válaszként erre: 18. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 7. 11:47

Esetleg ez?

[link]


" Javallatok: Tehéntej-allergia, laktózintolerancia, akut- és krónikus hasmenés, felszívódási zavarok (pl. rövid-bél szindróma, mucoviscidosis, colitis), pre-és posztoperatív állapotok, kis súlyú csecsemők táplálása."

2014. jún. 7. 11:23
Tényleg azt írják h jellemző tünete a légúti betegség..eszem megáll komolyan
2014. jún. 7. 11:20
Hát ez fa.za és mit adsz neki táp helyett?Lehet akkor sinlacot kellene adjak?
17. bowie
2014. jún. 7. 11:14
Fogalmam sincs, hogy melyik a jó. Én nem adtam neki azóta egy korty tápot sem.
16. bowie (válaszként erre: 14. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 7. 11:14

A bebák mind tejalapúak, a sensitive ezt írja:

Fő jellemzők

Tejsavó-fehérje bázisú, laktózt, maltodextrint, növényi olajokat, halolajat, szójalecitint, D3-vitamint, közepes mennyiségű vasat, továbbá nukleotidokat Lactobacillus reuteri kultúrát tartalmazó készítmény.

(én is azt adtam neki, a kórházban mondták, hogy azért esett vissza, mert az tejalapú).

15. bowie
2014. jún. 7. 11:12
Ha, csak azt jelenti, hogy hypoallergén, nem azt, hogy nem tejalapú. Csak ezt sokszor elfelejtik közölni. És ez is lehet gond egyébként sok gyereknél, hogy a HA dolgok miatt a kis immunrendszere sok sok nem hipoallergén dologra rosszul reagál. Nyilván nem minden csecsemőnél. Nálunk a doki ezért nem is preferálja a HA tápszereket, csak abban az esetben, ha volt a családban allergiás.
2014. jún. 7. 11:11
Húúú csomó félét kapott sokat kipróbáltunk mert hasfájós volt.Leghosszabb ideig a Beba sensitivet kapta.Milyet adjak neki?
13. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 10. - Bowie)
2014. jún. 7. 11:10
Akkor adjak neki HA tápszert megint?Az a baj h már azt nem akarta meginni és nem laktatta,mondjuk tény h napi 2x kapja de én még nem akarom elhagyni,szerintem ahhoz még kicsi.
12. bowie
2014. jún. 7. 11:09
Melyik HA tápszert kapta?
11. bowie
2014. jún. 7. 11:09
Attól, hogy HA tápszer, még tejalapú sok.
10. bowie
2014. jún. 7. 11:07
Ha beteg, nem is szabadna neki tejalapú tápszert sem adni (meg semmilyen tejes dolgot), mert visszaesés lehet, illetve tovább élteti a vírusokat, baktériumokat. egy évesen kerültünk kórházba, ott mondták ezt. Olyankor, betegség után, tehát ha tünetmentesség van, akkor is érdemes 1-2 hétig még várni a tejes dolgok visszavezetésével.
2014. jún. 7. 11:02
Reflux jele is lehet azt írják.
2014. jún. 7. 10:59

De mit hagyjak el?Váltsak megint HA tápszerre?Üveges gyümölcsöt eszik,üveges zöldséget amit felturbózok krumplival,sinlaccal,vagy főtt répával,kenyeret,sajtot eszik.Illetve evett már a mi ebédenkbül tésztát pörkölt szaftal és paprikás krumplit virsli nélkül összetörve.Ja és babapiskóta,kukac.Ennyi amiket eszik.

Viszont sajtot csak 2 hete és nyákcsorgás már kb 5-6 hónapja van.HA tápszert is majdnem 8 hónapos koráig kapott és akkor is fent állt ez a probléma.Allergológushoz és immunológushoz ha elviszem tudnak mit kezdeni egy ekkora gyerekkel?Néztem a Sote-n van mindkettő.

2014. jún. 7. 10:54

a sűrű nyákosodás nagyon arra utal, hogy a tehéntejet nem tolerálja


próbáld pár hétre elhagyni, merem állítani, megszűnnek a tünetek!

2014. jún. 7. 10:50

Csak sajtot kap de azt is kb csak 2 hete.

Orvos mondta h kezdjem el..

Kislányomnál is így volt és semmi baja nem volt soha.

Ha tápszert ivott 7,5hónapos koráig és már akkor elkezdődtek a gondok Csak 3 hónapja kap sima tápszert.

5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2014. jún. 7. 10:42

attól, mert tápszeres, még nem kellett volna ilyen hamar elkezdeni a hozzátáplálást, szerintem


lehet, hogy valamelyik zöldséget/gyümölcsöt nem tolerálja

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook